Partner of Notino

Až 10 % žien nikdy nezažilo orgazmus, 59 % ho ale niekedy predstieralo.
Existujú ale spôsoby, ako to zmeniť...

A to aj bez pilovania hereckých schopností. Pavla je krásna žena v najlepších rokoch. A nikdy nezažila orgazmus. Rozhodla sa to začať riešiť v čase, keď by mala byť podľa všetkých možných aj nemožných článkov sexuálne najaktívnejšia, teda okolo 35. roku života. Aktívna síce je, ale ten pocit, ktorý tak dlho očakávala, stále neprichádzal. Ako to teda s tým orgazmom je a pokiaľ sa v príbehu našej zákazníčky Pavly spoznávate, čo s tým robiť?


masturbace

Všetko sa točí okolo orgazmu, ale ako na neho?

Aj keď to môže byť ťažké, skúste si pre seba naplánovať chvíľku osamote. Uvoľnite sa, nalaďte sa na seba a pokiaľ potrebujete "nakopávač", pokojne si pustite film s obľúbenou erotickou scénou. U žien sú často obľúbené knihy, pretože tu môžu naplno popustiť uzdu svojej fantázii. Rovnaký program si môžete naplánovať aj s partnerom. Určite bude rád, že sa môže zapojiť a pomaly prehľadávať miestečko po miestečku a zisťovať, ktoré erotogénne zóny preferujete. To je dôležité ujasniť si aj v prípade, že uvažujete o nejakej erotickej pomôcke.


Na začiatku je dôležité povedať si, čo vás najviac vzrušuje. Je to vonkajšie dráždenie, teda klitoriálne, alebo vyžadujete penetráciu, teda vnútorné vaginálne dráždenie. Alebo je to súhra oboch? Poďme si jednotlivé kategórie predstaviť trochu bližšie.

Klitoriálny orgazmus

Klitoris je fascinujúcou súčasťou ženskej anatómie s úžasným potenciálom priviesť k orgazmu väčšinu žien. 81 % žien nedosiahne orgazmus počas penetrácie, pokiaľ súčasne nedochádza aj k stimulácii klitorisu! Viditeľná časť klitorisu sa nachádza uprostred hornej časti pyskov ohanbia a je veľká zhruba ako zrnko ryže. Tento fascinujúci orgán je však oveľa väčší a to, čo vidíte, je skutočne len špička ľadovca. Klitoris je možné dráždiť mnohými spôsobmi, čo si uvedomili aj výrobcovia erotických pomôcok. Postupne sa tak na trhu začali objavovať stimulátory vibračné, podtlakové aj sonické. Každá technológia má niečo do seba a je potrebné vyskúšať, čo práve váš klitoris potrebuje.


Čo vám ale môžeme zaručiť, je fakt, že vyše deväťdesiat percent zákazníčok uvádza, že so stimulátormi klitorisu sa im konečne podarilo dosiahnuť orgazmus. Chcete si pár vybraných kúskov pozrieť? Skúste to tu.

Vaginálny orgazmus

Mnoho žien preferuje klitoriálne uspokojenie bez akejkoľvek vaginálnej penetrácie. Nájdu sa však aj také, ktoré si nedokážu predstaviť prežitie orgazmu bez klasického milovania alebo použitia vibrátora. Mnoho žien preferuje klitoriálne uspokojenie bez akéjkoľvek vaginálnej penetrácie. Nájdu sa však aj tie, ktoré si nedokážu predstaviť prežitie orgazmu bez klasického milovania alebo použitia vibrátora. Zakladateľ psychoanalýzy Sigmund Freud dokonca považoval ženský vaginálny orgazmus za základ. Ženy, ktoré neboli schopné dosiahnuť s manželom „vaginálny orgazmus“, označoval za infantilné, frigidné a samozrejme hysterické, čím vytvoril stigma na niekoľko generácií dopredu Znova sa na túto tému pozrel až v 40. rokoch 20. storočia Alfred Kinsey, ktorý uskutočnil prieskum na 20 tisícoch respondentiek aby zistil, že drtivá väčšina žien masturbovala pomocou stimulácie klitorisu. Ale späť k hystérii. Práve vďaka sexuálnej frustrácii žien, ktoré sa mali zmieriť so sexom iba kvôli počatiu a potešeniu manžela bola vytvorená snáď najznámejšia erotická hračka. Úzkosť, nespavosť, podráždenosť a nervozita boli pripísané hystérii, ktorú vtedy lekári začali liečiť stimuláciou genitálu- masturbáciou, kým nedošlo k hysterickému záchvatu (orgazmu) a keďže bola táto liečba pre lekárov celkom fyzicky náročná, vznikol prvý vibrátor. Ale pozor, nie je vibrátor ako vibrátor.

V súčasnosti sa vibrátory líšia nielen použitým materiálom, ale aj stupňami vibrácií, zakrivením na bod G alebo drážkovaním pre ešte intenzívnejšiu stimuláciu vo vnútri vagíny. Podobnú službu, aj keď už bez vibrácií, ponúkajú dildá. Aj u tých si môžete vyberať zo širokej škály materiálov, farieb a spracovania.

Nech už vás zaujme nature prevedenie s dokonalým vyobrazením penisu, alebo naopak úplne čisté sklenené kúsky pre možnosť teplotných hier, určite neurobíte chybu. Prezrite si náš výber vibrátorov a díld tu alebo nazrite do celej kategórie.

Inside/Outside orgazmus

Inside/Outside orgazmus sme si síce nazvali pracovne, ale týka sa žien, ktoré na dosiahnutie orgazmu potrebujú ako vnútornú, tak aj vonkajšiu stimuláciu.

Počas masturbácie môžete kombinovať pomôcky a používať ich súčasne, ale dokážeme vám ponúknuť aj také, ktoré vám v rámci jedného produktu ponúknu obe funkcie.

A pokiaľ to stále nejde...

Aj to sa môže stať. Nie každej žene je dané a príčin je mnoho. S týmto problémom sa stretáva už vyššie spomínaná pani Pavla. Tento rok oslávila 40. narodeniny, žije v spokojnom manželstve, má dve deti, ktoré sa narodili pomerne hladko a bez poranenia. Žije si spokojný život v milujúcej rodine, ale jedna vec ju trápi. Nikdy s manželom nedosiahla orgazmus, o akom čítala alebo počula od kamarátok.

Výbuchy vášne, ktoré sú pre niektoré ženy samozrejmosťou, nikdy nepocítila. Keď sa Pavla prehupla cez svoju tridsaťpäťku, rozhodla sa, že aj ona chce tento pocit aspoň niekedy zažiť. "Manželovi sa páčim, aj od okolia počúvam, ako dobre vyzerám. Často dostanem chuť na manžela a on sa obvykle naozaj snaží. Vyskúšali sme rôzne praktiky vrátane orálneho a análneho styku, ale k vyvrcholeniu neviedlo zatiaľ nič. Začala som chodiť na psychoterapiu. S pánom doktorom sme prišli na to, že mám zrejme poruchu ADHD, ktorá mi komplikuje život.

Znamená to poruchu sústredenia a neschopnosť sa poriadne uvoľniť, čo je k sexuálnym zážitkom taktiež potrebné. Takisto som si nikdy nevyvinula obzvlášť kladný vzťah ku svojim genitáliám, čo podľa mňa pramení z puritánskej výchovy v detstve.

"Netušila som, čo mám so sebou robiť v oblasti sebauspokojenia a to neprospelo môjmu sebavedomiu. Som rada, že som sa rozhodla vyhľadať odbornú pomoc, ale nie je to pre mňa ľahké, hovoriť o týchto témach s cudzím človekom," uzatvára svoj príbeh Pavla. Bohužiaľ, skúsenosti ako ona má určité percento žien, ktoré nemožno jednoznačne určiť. Niektoré ženy a dievčatá sa s týmto problémom nikdy nezveria, nieto aby vyhľadali odbornú pomoc.Ako sa dá problém riešiť?

Odhaduje sa, že až 90 percent problémov s anorgazmiou, ako u mužov, tak u žien, sa spája s psychologickými príčinami. Jasnou voľbou v tomto prípade je vyhľadanie odbornej pomoci, teda sexuológa alebo psychiatra. K návšteve týchto odborníkov nie je nutná žiadanka, vyhľadať si ich môžete podľa odbornosti a referencií sami. Liečba spočíva okrem iného v nácviku komunikačných zručností, relaxácii, získaní vhľadu pri spracovaní záťaže, stresu, vnímaní seba samej v zmysle sebahodnotenia, sebapoňatia a sebadôvery. Pracuje sa aj na odbúraní rutiny a stereotypu ako v partnerskom vzťahu, tak aj v rámci sexuálneho života páru.

Dôležitá je ale aj práca ženy samej so sebou. Najzložitejším pohlavným orgánom totiž nie je ženská vulva, ale ženská myseľ. Postupné odbúravanie psychických blokov a tabu v oblasti sexuality je dôležité nielen v komunikačnej rovine, ale aj v tej praktickej. V poznávaní svojho tela môžu pomôcť aj niektoré erotické pomôcky. Stimulátory klitorisu, masážne hlavice alebo gély a oleje môžu otvoriť úplne nové obzory aj skúseným ženám.

Poslednou vecou, na ktorú by sme ale rozhodne nemali zabudnúť, je práca s panvovým dnom. Oslabenie svalov alebo znížené napätie tkanív panvového dna môže spôsobiť znížené prežívanie pri pohlavnom styku, obtiažne dosahovanie orgazmu až anorgazmiu, inkontinenciu alebo prolaps panvového dna. Cvičenie je pritom také jednoduché. Všetko o tejto problematike nájdete na stránke www.akonadno.sk


Stimulátory klitorisu

Stimulátory klitorisu spôsobili boom v oblasti erotických pomôcok na celom svete. Ako prvý prišiel s metódou podtlakového dráždenia Womanizer, čoskoro ho však nasledovali ďalšie ako Satisfyer a nezostalo len pri podtlaku. Veľmi rýchlo pribudli aj vibrácie a kombinácie najrôznejších technológií. Švédska firma LELO dráždenie založila na pôsobení sonických vĺn, ktoré dokázali nejednu ženu doviesť do orgazmických výšin. Niektoré stimulátory sú skombinované aj s vibrátormi, aby dokázali pôsobiť nielen na klitoris, ale aj na bod G pri vnútornej penetrácii. Manipulácia však už býva obtiažnejšia a chce to trošku cviku, nájsť si polohy, ktoré budú tie pravé práve pre vás.
Masážne hlavice

Masážna hlavica je obľúbenou pomôckou pre jednotlivcov aj páry. Dokáže navodiť intímnu atmosféru pri jemnej masáži aj pomôcť s boľavým chrbtom. Vibrácie uvoľnia svaly a dokážu rozvibrovať aj skryté intímne miesta na tele ženy. Niektoré hlavice je možné otočiť a využiť aj ako vibrátor. A náš recept na romantický večer plný vášne? Zapáľte si masážnu sviečku, nechajte sa očarovať jej vôňou a po rozohriatí vzniknutú teplú emulziu pomaly vmasírujte do pokožky. Až vás začne hladkanie a masáž zmáhať, oceníte pomoc masážnej hlavice, ktorou môžete prechádzať každý kúsok svojho alebo partnerovho tela.
Dildá

Dildo je pomôcka, ktorá sa odporúča na to, aby ste spoznali, ako vlastne vaše telo funguje. Nie každému vyhovujú vibrácie vibrátora, preto môže byť penetrácia dildom oveľa jemnejšia, precítenejšia a môžete ju regulovať podľa svojich potrieb a fantázií. Ak túžite po squirtingu, teda ženskej ejakulácii, aj na to sa odporúča využívať dildo. Potrebujete ďalšiu výhodu? Na rozdiel od vibrátorov sa z niektorých materiálov vyrábajú iba dildá, a je veru čo zažiť! Silikón je síce stávka na istotu, ale také radovánky so skleneným alebo kovovým dildom už sú úplne iná liga.
Lubrikačné gély so stimulačným účinkom

Lubrikačné gély nemusia slúžiť iba na podporu klzkosti. Na trhu je už nepreberné množstvo prípravkov, ktoré vedia intímne partie zahrievať, ochladzovať či rozvibrovávať. A práve vibrujúce gély na klitoris môžu ešte viac umocniť pocity počas samotného aktu. Gély sa nanášajú priamo na intímne partie a ich pôsobenie sa uvádza rádovo v desiatkach minút. Určite je to spôsob stimulácie, ktorý dokáže navodiť a podporiť vzrušenie.
Podporte libido a vráťte do hry chuť na sex

To všetko je možné prírodnou cestou pomocou doplnkov stravy. Na podporu libida sme sa zamerali spolu s rodinným bylinkárstvom Serafin® a vznikol tak unikátny doplnok stravy pre ženy – Flagranti Premium Libido women, ktorý dokáže posilniť libido, podporiť hormonálne potreby ženského tela a dodať sexuálnu energiu. Navyše má pozitívny vplyv na ostatné zdravotné funkcie a správnu činnosť orgánov. Hlavnou zložkou je Žerucha peruánska, ktorá je taktiež známa ako Maca, alebo „sexuálna rastlina Inkov“, Withania snodárna, ktorú môžete poznať pod pojmom Ašvaganda a ktorá zvyšuje fyzickú i psychickú pohodu a odbúrava stres a známky starnutia alebo Anjelika čínska, ktorá sa využíva na liečbu ženských ochorení a prispieva k hormonálnej rovnováhe. Čistá zmes bylín a aktívnych látok je 100 % prírodného pôvodu.

Prečítajte si aj