Partner of Notino
Zlaté narodeniny -20 %dopravu platíme myluxusné darčekové balenie

Masturbátory, ktoré pozdvihnú nielen vašu myseľ

Masturbátory, umelé vagíny a zadočky stoja na špici rebríčka popularity a predajnosti mnohých sexshopov, vrátane toho nášho. A pretože masturbátorov ponúkame naozaj veľa, pripravili sme pre vás praktický návod, ako vybrať to pravé pre vás. Doba išla neskutočne dopredu a na trhu je naozaj z čoho vyberať.

Ako je to s materiálmi? PVC, silikón, nature skin nebo Ultraskyn?

Aké sú výhody a nevýhody základných materiálov, z ktorých sa masturbátory vyrábajú? Produkty z PVC už na našom e-shope takmer nenájdete. Tento materiál je síce lacný, ale určite vám neprinesie taký zážitok, ako inovatívne materiály napodobňujúce ľudskú kožu. Či už sa nazývajú Ultraskyn, Nature Skin alebo Superskin, zvyčajne ide výrobcom o jedno a to isté - vytvoriť produkt, ktorý bude verne odrážať pocit, ktorý máte pri reálnom dotyku. Novinkou je Elastomér, ktorý verne napodobňuje ľudskú kožu, perfektne prijíma teplo a dokáže ho aj udržať. Silikónové masturbátory sa už stali štandardom, ktorý ľahko nahradil produkty z PVC. A kto si potrpí na realistické zážitky nielen na dotyk, ale aj na pohľad, zaobstará si masturbátor z nature skin materiálu (spravidla zmes silikónu a PVC), ktorý využívajú napríklad obľúbené masturbátory FLASH LIGHT alias baterky. U dnes používaných materiálov je samozrejmosťou atoxicita, neobsahujú kadmium, ftaláty ani latex a sú antibakteriálne. Pri silikónových a inovatívnych materiáloch masturbátorov nepoužívajte lubrikanty na báze silikónu, iba na vodnej báze!

Čo od masturbátorov môžete čakať?

Niektorí páni si stále vystačia so silikónovými masturbátorami, ktoré sú najčastejšie len na pár použití alebo sa uvádza, že sú jednorazové. Priekopníkom je v týchto produktoch TENGA, ktorá na trh dodáva či už ikonické vajíčka Tenga Egg,alebo plastové tuby, ktoré fungujú na báze podtlaku a ich vnútro skrýva veľa rôznych drážok, ktoré rozhodne ozvláštnia klasickú ručnú masturbáciu. Ak hľadáte niečo trochu iné, poobzerajte sa po nevibračných masturbátoroch od FLESHLIGHT. Vďaka tvaru pripomínajúcim baterku skvele padnú do ruky a ešte ponúkajú mnoho prevedení. Vybrať si môžete z imitácie vagíny alebo zadočku, či si zaobstarať odliatok vašej obľúbenej pornohviezdy aj s podpisom.
Ak milujete techniku, u masturbátorov sa môžete vyblázniť a ručnú prácu tak nadobro prenecháte tejto pomôcke. Vyberať môžete z prístrojov vibračných, rotačných, vyhrievaných alebo rovno multifunkčných. Preferencia je už len na vás. Rotačné masturbátory sú vybavené guličkami, ktoré jazdením dopĺňajú pohybami hore a dole. Vibračné masturbátory sú vybavené jedným alebo viacerými motormi, ktoré vedia zapojiť niekoľko stupňov vibrácií alebo aj pulzácií. Aj tu si môžete vyberať z decentných dizajnových kúskov alebo z realistických napodobenín vagín, úst a zadočkov. Ak vás láka viac druhý variant, nemali by ste prehliadnuť ani torzá, ktoré sa dajú doplniť o vibračné vajíčka, takže okrem krásneho vyšpuleného zadočku s vagínou ponúknu ešte ďalší rozmer stimulácie. Niektoré masturbárory v sebe snúbia viac funkcií naraz, takže vám doprajú niekoľko vibračných módov, sú vodotesné, tiché apod. Ak hľadáte niečo podobné, nazrite do kategórie multifunkčných masturbátorov. Ale to stále nie je všetko. Pre skutočných fajnšmekrov môžeme vyzdvihnúť masturbátory so zvukovým systémom, teda stonajúce, alebo potom s možnosťou napojenia na elektrostimuláciu.

Prevedenie a funkcie masturbátora

Páči sa vám zadoček, ústa alebo mušlička? Moderné masturbátory verne simulujú všetky tri telesné otvory! Predovšetkým sofistikovanejšie masturbátory napodobňujú vaginálny, análny a orálny styk tak realisticky, že sa jeden nestačí čudovať. Análnymi aj vaginálnymi partiami sú vybavené hlavne tzv. zadočky a vagíny, ktoré ponúkajú tesný aj voľný zásun. Vaginálnu a análnu penetráciu však solídne imituje aj tento jednoduchý masturbátor Tenga Double Hole Cup.

Životnosť

Pri výbere masturbátora dobre zvážte, či vám ide o jednorazovú akciu, alebo hľadáte niečo trvalejšieho. Masturbátory na jedno použitie slúžia najčastejšie ako vtipné, originálne, ale aj inšpiratívne erotické darčeky, ktoré nestoja veľa. Patria k nim už spomínané vajíčka Tenga Egg, ktoré po olúpaní a aplikácii lubrikantu poskytujú nádherné zážitky vďaka rafinovanému systému výstupkov. Ak budete masturbovať s kondómom, nie je vylúčené, že vám masturbátor poslúži viackrát. Spoliehať sa na to ale nedá.

Starostlivosť a údržba

Väčšinu masturbátorov stačí umyť teplou vodou, v ideálnom prípade použiť čistič na erotické pomôcky a potom dobre vysušiť. Najmä masturbátory zo silikónu je nutné aj čas od času napudrovat. Pri starostlivosti o konkrétny masturbátor sa preto riaďte priloženým návodom.

Veľkosť masturbátora

Prvé, čo zákazníkov nášho sexshopu obvykle zaujíma, je, či sa do masturbátora zmestia. Masturbátory nie vždy pojmú penis až ku koreňu, čo splneniu ich úlohy nijako nebráni. Dôležité je, že sa kvalitne postarajú o oblasť žaluďa. Kto chce prirážať do hĺbky, vyberá z umelých vagín a zadočkov, ktoré poskytujú dostatočnú hĺbku a priestor sa vyblázniť. Zabúda sa však, že veľkosť masturbátora ovplyvňuje diskrétnosť zaobchádzania s ním. Niektoré masturbátory strčíte do vrecka, ďalšie maskujú svoj účel tým, že pripomínajú napríklad deodorant, baterku alebo spomínané vajíčko a hodia sa tak aj na vaše cesty mimo spálňu. Rozmernejšie hračky si už len tak do kufra neprihodíte.

Značka

Medzi tri svetovo najznámejšie značky masturbátorov patria TENGA, FLESH LIGHT a PIPE DREAM. Masturbátory TENGA pochádzajú z Japonska a na ich futuristickom dizajne je to poznať. Zmysel pre detail, typický pre ázijsku provenienciu, naplno pocítite, akonáhle preniknete do vnútra. Asi najpopulárnejší masturbátor Tenga 3D Spiral je vnútri vybavený vrúbkovanou dráždiacou špirálou, ktorá účinkuje aj pri najmenšom pohybe. Populárne sú tiež jednorazové masturbátory Tenga Egg

Americká značka FLESH LIGHT, to sú predovšetkým preslávené baterky, z ktorých na vás miesto kužeľa svetla pozerá ružová lastúrka. Okrem realistického dizajnu oceníte možnosť regulovať tesnosť zovretia. Vyberať môžete z vibračných aj nevibráčných masturbátorov Flesh Light.

Záber produkcie firmy PIPE DREAM  je oveľa širší, zahŕňa vibrátory, krúžky na penisy aj fetišistické pomôcky. Pipe Dream sa napriek tomu preslávil tým, ako svojimi torzami zadočkov žien, mužov aj transsexuálov prelomil doterajšie rekordy v imitácii ľudského tela!

Zdatným konkurentom je tiež značka SATISFYER, ktorá na trhu s erotickými pomôckami spôsobila boom s jej už dnes legendárnymi stimulátormi klitorisu pre ženy. Teraz doháňa aj výrobcov masturbátorov a v ponuke nájdete hneď niekoľko modelov zameraných výhradne na mužov.

Novinkou je tiež značka MYSTIM, ktorá sa spočiatku zameriavala na jednorazové masturbátory ukryté v plechovke. Teraz však prichádza s unikátnymi masturbátormi dokonale imitujúcimi ľudskú kožu vo verzii vagíny aj análu v už zavedenom tvare, ktorý skvele padne do ruky. Masturbátory sa od iných ale líšia ešte jednou funkciou, a to je možnosť použiť ich aj ako elektro pomôcku.

Ak si stále neviete rady s výberom masturbátorov, neváhajte nás kontaktovať e-mailom.03.09.2020 13:46:45
Chcete sa podeliť s ostatnými?
Facebook Twitter