Partner of Notino
Tipy na cesty
Darček pre každéhozabaľ si lásku

Aké pomôcky použiť pre posilnenie panvového dna

ledove vinoi

Panvové dno je najmä ženská záležitosť a tak nie je divu, že tejto téme venujeme dlhodobo veľkú pozornosť. Chceme byť predsa zdravé, vitálne, sebavedomé ženy, ktoré si užívajú orgazmy so svojím partnerom, ale tiež chceme skrátka len normálne žiť a vychutnávať si život plnými dúškami bez ohľadu na vek.

Poďme dnes spoločne preskúmať, aké pomôcky vám pomôžu posilniť svalstvo panvového dna.

Koho a ako trápia slabé panvové dno

Téma panvového dna trápi mnoho našich kamarátok aj zákazníčok. Jasne vyplynulo, že oslabené panvové dno trápi mnoho žien, najmä tehotné, ženy po pôrode, v menopauze, ale aj ženy, ktoré nosia ťažké bremená, trpia nadváhou alebo majú sedavú prácu.

Ak sa necítite dlhodobo dobre a to nielen fyzicky, ale aj psychicky, trápi vás dokonca inkontinencia (úniky moču) alebo je celkovo vaše telo zmorené- guľaté ramená, vyklenutá brušná stena, predklonená panva - tak je čas sa zamyslieť nad funkciou panvového dna. Ak je oslabená, môžu sa vyskytovať všetky tieto príznaky a ženy sú bez energie a sebavedomia.

Pokiaľ už ste čítali celý náš článok ohľadom dôvodov prečo posilňovať a čo je vlastne panvové dno, tak sa môžeme rovno pustiť na cviky na posilnenie panvového dna. A pretože sme sexshop, tak vyberieme erotické pomôcky, ktoré vám budú robiť dobre nielen na duši, ale zároveň sú doporučované fyzioterapeutkou práve pre správne posilňovanie.

ledove vinoi

Venušine guličky ako základ cvičenia

Asi každá z nás o nich minimálne už počula a teraz sa s nimi môžete pohrať a pritom zosilniť panvové dno. Stačí venušine guličky zaviesť hlboko do vagíny a pre začiatok skúsiť chodiť po byte. V prípade, že guličky kĺzajú von, je potrebné pravidelne cvičiť iba základné cviky - zaviesť, postaviť sa, skúsiť udržať a pomaly prejsť - a to niekoľkokrát za sebou. Napätie svalov bude čoskoro dostačujúce, aby ste pokračovali k ďalším cvikom.

Ak cítite, že guličky udržíte, môžete sa pustiť do náročnejších akcií - varenie, upratovanie, mierne poskoky, cvičenie v stoji alebo kľaku. Po nejakej dobe sa nebojte venušine guličky zaviesť a ísť do práce alebo pokojne športovať do prírody (beh, rýchla chôdza a pod.).

ledove vinoi

Ako posilňovať pomocou vibračného vajíčka?

Nemusí sa jednať len o vibračné vajíčko, ale aj iné vibračné pomôcky - vibrácie totiž zvyšujú napätie svalov, pôsobia relaxačne a zvyšujú senzitivitu vagíny. Pri zavedení cítite intenzívnejšie stiahnutie a povolenie svalov panvového dna.

Cvičiť by ste mali v pokoji a úplne uvoľnená, ideálne v mieste, kde máte súkromie a cítite sa dobre a bezpečne. Pre lepšie cvičenie použite tiež vhodný lubrikačný gél. U vibračných pomôcok ide vlastne o klasické použitie a hranie s intenzitou vibrácií, pretože potom dochádza k celkovému prekrveniu panvy, zlepšenie prekrvenia aj spodných partií čriev a konečníka, čím pomáhate tiež liečiť a predchádzať problémom s hemoroidmi.

ledove vinoi

Nie je činka ako činka - tá naša je priamo vaginálna

V posilňovniach ich nenájdete, ale v našom sexshope určite áno - vaginálne činky sú skvelé na precvičovanie panvového dna.

Ideálne je vykonávať cvičenia každý deň, neskôr stačí obdeň alebo aspoň 2x týždenne po dobu 15 minút.

Činku zavediete hlboko do vagíny - s výdychom budete vťahovať dovnútra, s nádychom sťah povolíte a budete vnímať, ako činka pomaly klesá svojou váhou dole. Môžete cvik pravidelne striedať v pomalom rytme súčasne s dýchaním, alebo zvoliť rýchle sťahy a pritom dýchať pravidelne.

Prestaňte sa teda trápiť a získajte späť svoje sebavedomie, dobite energiu a užívajte si osobného i pracovného života bez starostí - stačí pár minút denne a výsledok sa čoskoro dostaví, rovnako tak i radosť zo života.

12.03.2018 12:15:29
Chcete sa podeliť s ostatnými?
Facebook