Partner of Notino  
darčeky a dopravu platíme myZľava za vernosť až 10%DARČEKové balenie

Prečo si mám vlastne zaobstarať pomôcky pre posilnenie panvového dna?

Počujeme to zo všetkých strán - musíte posilňovať, cvičiť, behať, skákať a ešte k tomu byť sexy a ideálne veľmi aktívna v posteli. A my vieme, ako na to! Permanentku do fitka pokojne zahoďte, pretože tieto svaly sa hodí posilňovať skôr doma. A partner aj vy budete maximálne nadšené - prečo a ako posilňovať panvové dno? Všetky výhody tu a teraz!

Čo je panvové dno?

Má ho každá žena a verte, že je jeho funkcia na výsosť dôležitá. Spodnú časť panvy tvorí trojvrstvová svalovina podporená väzivovým aparátom. Panvové dno drží a istí zospodu orgány panvy - močový mechúr, maternicu s vaječníky, konečník a črevá. Je to skrátka taký kulturista, ktorý bojuje s veľkou záťažou a gravitáciou. Ďalšou významnou funkciou dna panvového je uzatváracia, pretože reguluje zovretie a uvoľnenie močovej trubice, vagíny a konečníka.

Vďaka za každý orgazmus

Zablúďme teraz trochu do oblasti sexuálnej - vďaka panvovému dnu si užívame sexuálne vzrušenie - orgazmus je zapríčinený kontrakciami svalov panvového dna a vďaka nemu sme potom vitálne, zdravé a nabité životnou energiou. Orgazmus spôsobuje silné prekrvenie, podporuje ozdravné procesy panvovej oblasti a podporuje prietok krvi dolnými končatinami. Ak máte s dosiahnutím orgazmu problémy, je čas na zmenu!

Prečo posilňovať panvové dno?

Dnešná uponáhľaná doba je ako stvorená pre túto aktuálnu tému - sedavé zamestnanie, veľa povinností a zbytočných stresov, ale aj nedostatok pohybu je dôsledkom málo funkčného panvového dna, čo zapríčiňuje problémy ako:

  • inkontinencia (únik moču)
  • inkontinencia (únik moču)
  • nefunkčné brušné svaly
  • bolestivý chrbát
  • bolestivá menštruácia
  • nedostatočne pevná vagína pri súloži
  • znížená schopnosť dosiahnutia orgazmu

Panvové dno je tiež veľmi oslabené počas tehotenstva, po pôrode či operáciách, ale aj počas menopauzy.

Musíme ho teda posilňovať, ale malo by byť aj pružné a elastické, aby reagovalo na naše potreby. Musíme ho udržiavať pevné, aktívne a funkčné celý náš život, bez ohľadu na náš vek či pohlavie - áno, aj muži majúci problémy s erekciou by mali pravidelne dno posilňovať.

Pravidelné a správne posilňovanie panvového dna pomáha udržiavať telo v kondícii. Súvisí veľmi úzko so vzpriameným držaním tela, pre ktoré potrebujeme správne napätie hlbokého stabilizačného systému a fyziologický spôsob dýchania. Pomáha nám udržať zdravý konečník bez hemoroidov a zdravé črevá bez zápchy, podporuje obeh krvi a lymfy v dolných končatinách a v neposlednom rade zdravé funkčné pohlavné orgány.

Ako posilniť panvové dno?

Posilňovať by ste mali naozaj každý deň, pretože len pravidelnosť, intenzita a vhodné cviky zaistí jeho správnu funkciu. Cvičenie nie je náročné a vy si ho navyše môžete spestriť vďaka sexuálnym pomôckam.

Medzi základné cviky na posilnenie panvového dna je správne dýchanie, a to ako dýchanie do brucha, tak do hrudníka. Na cvičení si vždy urobte chvíľu čas a pokoj. Ďalej je ideálne spevnenie celého tela, kedy sa zatína tiež svalstvo panvového dna a veľmi sa odporúčajú aj Kegelove cviky na posilnenie svalov panvového dna, kedy rytmicky zatínate svaly ako pri zadržiavaní močení.

My sa ale chceme zamerať najmä na posilňovanie, ktoré si môžete zároveň aj sexuálne užiť ...

Hračky a pomôcky pre posilnenie panvových svalov

Ak sa chcete cítiť dobre psychicky i fyzicky a navyše sebavedome, nakúpte si erotické vaginálne pomôcky, vďaka ktorým panvové dno spevníte a navyše si cvičenie naozaj užijete. Výsledkom budú pevné svaly panvového dna a tým aj lepší sexuálny zážitok nielen pre vás, ale aj vášho partnera.

Pre základné cviky na panvové dno použite venušine guličky, ktoré sa zavedú veľmi hlboko, svaly cielene spevňujete a povoľujete, aby guličky zostali vnútri vagíny. Ak je udržíte, môžete sa pustiť do domácich prác alebo si zájsť zabehať a ony vám budú veľmi príjemne vibrovať.

Vyskúšať však môžete tiež vaginálne činky, v ktorých je závažíčko a sú opatrené pútkom pre jednoduché vytiahnutie. Môžete vyberať z činiek pre začiatočníčky, ale aj s ťažším závažím pre skúsené cvičiteľky. Činky opäť zavediete hlboko do vagíny a opäť sťahujete a povoľujete svaly. Môžete cítiť, ako závažie klesá dole, ale svaly činku zase zadržia a povolia

Ak máte vyššie nároky a chcete si cvičenie maximálne spríjemniť, môžete si kúpiť aj vibračné vajíčka alebo klasický vibrátor, ideálne s viacerými stupňami vibrácií a nastavenie intenzity, čo je pre vagínu relaxačné i tonizujúce. Svaly sú stiahnuté oveľa intenzívnejšie.

Tieto pomôcky na cvičenie panvového dna sa najčastejšie vyrábajú z nezávadného lekárskeho silikónu, ktorý je antialergénny, navyše príjemne hebký a ľahko umývateľný.

Takže dámy - buďte svieže, zdravé a sebavedomé a každý deň venujte chvíľku cvikom na spevnenie panvového dna. Budete nabité optimizmom aj orgazmom.

02.06.2017 14:10:23
Chcete sa podeliť s ostatnými?
Facebook Twitter