💛 Zľava -10 % alebo -20 % pre registrovaných zákazníkov? S kódom "DNES10" na všetko.
Partner of Notino
CUTE HRAČKA TÝŽDŇA S PREKVAPENÍM
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Ako cestovať s erotickými pomôckami

Cestovanie a konkrétne lietanie je témou celého roka, ale obzvlášť v lete sa množia otázky, ako bezpečne cestovať s erotickými hračkami a či je to vôbec možné. Takže môžem si vziať vibrátor do lietadla? Aj na toto sa pozrieme a odpovieme, pretože možné to je, ale sú krajiny, kde to určite neodporúčame!

Kto je pripravený, nie je prekvapený, čo obzvlášť platí pri cestovaní. Jasne, občas je nevedomosť sladká, ale kto by potom chcel riešiť problémy s diskrétnym obsahom kufra za prítomnosti ochranky a letiskového personálu.

Do akej batožiny patrí vibrátor?

Väčšina dnešných moderných erotických pomôcok je dobíjacích a majú v sebe lithiovú batériu. A to je problém, ak cestujete lietadlom. Na tieto batérie sa totiž vzťahujú prísne pravidlá, ktoré vám môžu skomplikovať cestu. Ich prevážanie upravujú predpisy Medzinárodnej organizácie pre civilné letectvo (ICAO), ktoré hovoria, že nepatria do batožinového priestoru, ale je potrebné ich prevážať v príručnej batožine. To sa samozrejme netýka iba vibrátorov a iných erotických hračiek, ale aj ďalších zariadení ako je notebook, powerbanka, mobilný telefón alebo kalkulačka.

A čo sa stane, keď len predsa necháte svoj prístroj vo veľkej odbavenej batožine? ,,V takomto prípade potom býva cestujúci vyvolaný, pretože batéria musí byť z odbavenej batožiny vyňatá a cestujúci si ju musí vziať na palubu so sebou,“ hovorí pre idnes.cz hovorkyňa Letiska Praha Marika Janoušková. Takže viete si túto situáciu predstaviť, ako so svojím obľúbeným spoločníkom pochodujete cez celé letisko?

Ak si to nechcete vyskúšať na vlastnej koži, radšej zvoľte príručnú batožinu aj s tým rizikom, že budete musieť batožinu otvoriť a hračku vybrať. Nebudete prvý ani posledný 😉

Kameňom úrazu je lithiová batéria

Prečo majú letecké spoločnosti tak striktné pravidlá týkajúce sa lithiových batérií? Jedným z dôvodov je to, že lithiové batérie môžu pri poruche alebo nesprávnom použití vyvolať tepelnú reakciu, ktorá môže viesť k požiaru. Táto reakcia je známa ako tepelný výbuch alebo termálny runaway. Rovnako v prípade požiaru na polube hrozí nebezpečenstvo, pretože lithiové batérie horia veľmi intenzívne a situáciu by tak mohli ešte zhoršiť.

Ak cestujete mimo Európsku úniu, radšej sa na podmienky danej leteckej spoločnosti ešte pozrite. Napríklad v Číne aj inde v Ázii by nemala byť v kufri zabalená ani tušková batéria.

Kde hračky radšej vôbec nebrať?

Túto otázku by ste si mali položiť, ak cestujete do Ázie či krajín Blízkeho východu. V tomto prípade zvažujte, čo si so sebou naozaj potrebujete zbaliť. Ja som takto na jar vyrazila s rodinou do Spojených arabských emirátov. Hračky som si zabalila do veľkého kufra s tým, že sa mi ich napríklad podarí nejako zaujímavo nafotiť, iný zámer v tom veľmi nebol. Odleteli sme bez problémov, ale až na hoteli som zistila, aké striktné majú pravidlá pre erotiku a erotický tovar. Takže o to krušnejšia bola cesta späť domov. V Spojených arabských emirátoch sú totiž erotické hračky zakázané, lebo sú klasifikované ako pornografický materiál a nie je možné si ich sem ani priviesť. Ak ich u vás objaví kontrola na letisku, budú vám zabavené a vystavujete sa riziku trestného konania. Podobné pravidlá platia aj pre Saudskú Arábiu. Ja som nakoniec prešla bez problémov, možno aj vďka tomu, že išlo o decentné kúsky, ktoré nemali typický falický tvar, ale aj tak…

Zákaz cestovania s erotickými hračkami platí tiež pre cesty do Thajska, Vietnamu či na Maledivy.

Ak teda letíte niekam ďalej, stojí za to pozrieť sa na pravidlá, aké má príslušná krajina. V rámci Európy sa nemáte čoho báť. Len si nezabudnite pribaliť obľúbenú hračku do príručnej batožiny a Au revoir! A spomeňte si na nás, až si budete užívať Sex on the beach :-*