20% zľava na celú značku INTIMINA 🌹 S kódom "INTIMINA20" 🌹 + DARČEK k produktom nad 25 €
Partner of Notino
Naskočte na vlnu Wellbeing
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Dilatátory - zdravotnícka pomôcka alebo praktika len pre otrých?

Dilatátor, niekedy tiež dilator, je tenká tyčinka rôznych dĺžok a šírok, ktorá sa zavádza do močovej trubice. Dnes už je možné vyberať z nepreberného množstva materiálov, ale aj tvarov. A o čo teda ide?

Dilatátory existujú vo verzii pre ženy, ale oveľa známejšie a užívanějšie sú mužmi. Táto tenká trubička sa zavádza do močovej trubice, kde pôsobí nikdy nekončiacu rozkoš. Jej opatrné zasúvanie je veľmi vzrušujúcou záležitosťou. Hoci by sa zdalo, že sa jedná o delikatesu pre vyznávačov BDSM, nie je tomu tak. Užitie dilatátorov sa odporúča u pacientov, ktorí majú problém so zúženou močovou trubicou a tento zákrok bežne podstupujú v lekárskej ordinácii. Výhodou domáceho praktizovania je nielen väčšia pohoda bez zbytočného stresu, ale aj rozkoš, ktorú pri jemnej manipulácii celkom iste zažijete. Spočiatku sa odporúča začínať so silikónovými dilatátormi menšieho priemeru okolo 4 až 5 mm. Nikdy by sa navyše nemalo zabúdať na použitie dostatočného množstva lubrikačného gélu, ktorý sa použije nielen na samotný dilatátor, ale je možné ho injekčnou striekačkou vstreknúť tiež do samotného penisu. Aj tu platí, že trénovanie robí majstra. Po čase môžete prejsť na väčšie priemery, ale aj iné materiály či typy. Vyberať môžete z nerezových či hliníkových dilatátorov, silikónových sád ale aj vibračných dilatátorov, ktoré stimulujú močovú trubicu intenzívnymi vibráciami, čím dochádza k vnútornej priamej masáži prostaty.

Dezinfekcia a lubrikácia je základ

U týchto pomôcok je dôležité dôkladné čistenie, najlepšie prevarením a následné užívanie bezoplachovej dezinfekcie a pri zavádzaní lubrikácia, bez ktorej to ani neskúšajte. Zavádzanie by rozhodne nemalo byť bolestivé. Ak by to tak bolo, zavádzanie prerušte a skúste najskôr pomôcku s menším priemerom.

Pre skúsených matadorov

Ak ste už v tejto oblasti vyskúšali všetko z vyššie opísaného, ​​máme pre vás ešte jednu možnosť. Niektoré typy z kovu je nielen možné vychladiť alebo naopak ohriať, čo vám prinesie úplne nový zážitok, ale môžete na ne pripojiť aj elektrostimuláciu. To už sme ale u praktík z iného súdka...