GOOD VIBES s Flagranti ﮩـﮩﮩ٨ـ♡ﮩ٨ـﮩﮩ٨ـ Zľava -15 % na MASTURBÁTORY s kódom "MAS15"
Partner of Notino
LÁSKA A FESTIVALY - PRIPRAVENÍ TO ZAŽIŤ?
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

INTIMINA - Strážca ženského intímneho zdravia

O LELO - poprednej švédskej dizajnérskej značke na poli erotických (a Sexual Wellness) pomôcok ste určite minimálne začuli. Právom získal severský výrobca nejedno ocenenie za inovácie, dizajn a technológie, ktorými hračky od Lela disponujú a sú vďaka svojej jedinečnosti zaštítené niekoľkými patentami. Rovnako ste možno narazili na produkty hravého vzhľadu v rôznorodých farbách kolekcie Picobong. Táto kolekcia taktiež patrí k Lelu a je venovaná mladšej generácii, práve pre svoj svieži dizajn a nové varianty použitia u mnohých produktov (napríklad multifunkčný Transformer). Navyše poteší aj lepšou cenovou dostupnosťou (v porovnaní s technológiami nabitými prémiovými modelmi erotických produktov Lela). Predovšetkým máme na mysli legendárny luxusný rad Insignia, do ktorého patria guľôčky, vibrátory a análne kolíky pokryté 24-karátovým zlatom a navrhnuté špeciálne pre tých najnáročnejších zákazníkov. Radi by sme vám teraz predstavili značku Intimina, ktorá taktiež spadá pod Lelo a je venovaná výhradne ženskému intímnemu zdraviu.

O značke Intimina

Práve prepojenie trendu Wellbeing a starostlivosti o zdravie je v erotickom odvetví veľmi aktuálne. Starostlivosť v intímnej oblasti začína zaujímať vďaka odtabuizovaniu stále rozmanitejšiu skupinu zákazníkov. Švédsky výrobca samozrejme zohľadnil spomínaný trend a reflektoval dopyt svojich verných zákazníčok. V roku 2009 predstavil svoju prémiovú značku Intimina. A ako už sú fanúšikovia Lela zvyknutí, ani Intimina neponúka konvenčne známe menštruačné a cvičebné pomôcky, ale naopak sa môžete tešiť na úplne inovatívne modely korešpondujúce s najrôznejšími potrebami a požiadavkami žien. Skutočnosť, že sa jedná o brand rýdzo ženský, vystihuje aj decentne minimalistický dizajn všetkých produktov v rôznych odtieňoch ružovej, od pastelovo nežných tónov, po dramatickú a atraktívnu hot pink.

Všetky pomôcky boli navrhnuté v súlade s rozmanitosťou ženských genitálií a s dôrazom na maximálny užívateľský komfort. Celosvetovo populárna značka je dokonca najmä v zahraničí dostupná aj vo veľkých reťazcoch lekární, lekárskych ordináciách a etablovala sa ako nevyhnutná súčasť produktov pre intímnu pohodu žien. Víziou značky je navyše uľahčiť ženám, bez ohľadu na ich vek a postavenie, prístup k relevantným a prospešným informáciám v otázkach intimity a ženského zdravia. V spolupráci s odbornými lekármi a ďalšími špecialistami boli v dielni Intiminy vyvinuté produkty presne na mieru všetkým ženám.

Vysoká kvalita produktov, ich udržateľnosť a celkový prístup výrobcu k otázkam ekológie získava u spokojných zákazníčok veľmi pozitívne ohlasy. Dôležitý je ale aj etický rozmer tohto prístupu. Je zrejmé, s akou dôkladnou starostlivosťou sú tieto výrobky na pomedzí zdravotníckych pomôcok zákazníčkam ponúkané.

Sortiment značky Intimina

Sortiment značky je rozdelený na 2 hlavné rady produktov a pokrýva dve základné oblasti intímnej starostlivosti. Rad pre posilnenie panvového dna je navrhnutý tak, aby pomáhal ženám predchádzať problémom s oslabením panvového dna, prípadne ich prekonávať. Produkty z tejto kategórie pomáhajú tisíckam žien preventívne udržovať tieto svaly v konštantne kvalitnej kondícii. Druhý rad sa týka komplexnejšej menštruačnej starostlivosti, kladie dôraz na ženskú sebaistotu počas dní periódy, dokonalú hygienu a pohodlie, ktoré v tejto fáze cyklu ocení každá z nás. Všetky pomôcky úzko súvisia so zdravím ženských reprodukčných orgánov. Neoddeliteľnou súčasťou portfólia značky sú aj produkty patriace do kategórie erotickej kozmetiky a starostlivosti o pomôcky. A aké inovatívne vychytávky táto značka aktuálne ponúka?

Zamerané na komfortnú menštruáciu

Pozrime sa napríklad na menštruačné kalíšky s premyslenými funkciami. Lily Compact je na prvý pohľad unikátnym zástupcom svojej kategórie vďaka svojmu neobvyklému tvaru. Skladacia menštruačná pomôcka disponuje dostatočným objemom na zachytenie krvi, napriek tomu sa skvele anatomicky prispôsobí, samozrejme s prihliadnutím na vek ženy, silu menštruácie či popôrodný stav je potrebné zvoliť vhodnú veľkosť (čo napokon platí u všetkých menštruačných pomôcok tohto typu). Jeho najväčšou výhodou je možnosť zložiť ho prakticky do plochého disku a uschovať ho do priloženého plastového púzdra, čo je veľmi hygienické a zároveň praktické, ak si ho plánujete so sebou zabaliť na cesty.

Ešte prekvapivejšou vizážou pôsobí kalíšok Ziggy. Tvarom pripomína známe pesary či diafragmy. Vďaka svojej tenkostennosti ho v sebe prakticky nebudete cítiť, čo vám nepopierateľne spríjemní vaše dni. Jeho unikátnou vlastnosťou je možnosť použitia pri sexe práve počas menštruácie. A tak si môžete svoje milovanie užívať kedykoľvek a bez predsudkov a zábran, s pocitom maximálnej sviežosti. V repertoári Intiminy nenájdete iba produkty pre dospelé ženy v (re)produkčnom veku, ale napríklad aj kalíšok, ktorý je vhodný práve pre dospievajúce dievčatá bez predchádzajúcej užívateľskej skúsenosti.

Pomôcky na správnu kondíciu panvového dna

Sada Venušiných guľôčok Laselle Kegel Routine je konvenčnejším produktom radu venujúceho sa starostlivosti o správne fungovanie svalstva panvového dna. Cvičebná pomôcka sa vám skvele prispôsobí vďaka svojej hladkej textúre povrchu. Okolo svojho obvodu v drážke má krúžok z ABS plastu, na ktorom je uchytené praktické manipulačné pútko. Na jeho druhý koniec je možné priviazať ďalšiu guľôčku Laselle a môžete tak zvyšovať hmotnosť podľa fázy pokročilosti vášho tréningu. Záťažové vaginálne guľôčky rôznej hmotnosti podľa vašej osobnej úrovne posilnenia svalov panvového dna ponúka Intimina v atraktívnom kabáte ružovej troch odtieňov.

Mnoho žien ale bojuje s motiváciou a dodržiavaním pravidelnosti cvičebnej rutiny. Práve pre túto skupinu záujemkýň vyvinula švédska značka výnimočný vaginálny trenažér KegelSmart, ktorý disponuje, ako už názov napovedá, inteligentnou technológiou. Konkrétne sa jedná o citlivé senzory, ktoré zaznamenajú silu vašich svalov dna a automaticky nastavujú úroveň a dĺžku jednotlivých rituálov podľa údajov zaznamenaných pri poslednej relácii. Silná a zároveň prakticky nepočuteľná vibrácia vám napovie, kedy máte svaly správne zatiahnuť. Na rozdiel od trenažérov podobného typu od iných výrobcov ku KegelSmart nepotrebujete prepojenie s aplikáciou v smartfóne. Výskum vykonaný Dr. Debrom Wickmanom, pracujúcim v MD FACOG a Banner University Medicine Institute v Arizonskom Phoenixe naznačuje, že tento unikátny výrobok dokáže až zdvojnásobiť silu svalov iba za 12 týždňov. Konkrétne až o 90 % zlepší kontrolu nad močovým mechúrom, až o 94 % zlepší pružnosť pošvy a až o 92 % skvalitní sexuálne zážitky. Takýto výsledok predsa stojí za vašu snahu, nemyslíte? Bude vás to okrem obstarávacej ceny trenažéra stáť len 5 minút denne venovaných zábavnému cvičeniu.

Cena 29,90 31,40 29,90 43,-
Sila menštruácie Slabá až stredná Slabá až stredná Slabá až silná Slabá až silná
Objem 20 ml A 18 ml/ B 23 ml A 28 ml / B 32 ml A 50 ml / B 76 ml
Zložiteľnosť
Ideálny pre začiatočníčky
Ideálny pre vyšší kŕčok
Možnosť použitia počas sexu

Kozmetická intímna starostlivosť a dezinfekcia

Ako už bolo spomenuté, ponuka aj prezentácia značky kladie veľký dôraz na komplexné portfólio produktov pre všetky ženy, ktoré majú záujem starať sa dôkladne o svoje intímne zdravie. V ponuke napríklad nájdete aj ultra jemný lubrikačný/hydratačný gél Feminine Moisturizer s obsahom Aloe vera a extraktom zo ženšenu a ovsa. Nespornou výhodou báječného lubrikantu je fakt, že hojí drobné poranenia, upokojuje podráždenie a pôsobí protizápalovo. Tento gél má taktiež vyvážené pH v súlade s vaginálnym prostredím a je veľmi vhodný aj pre citlivejšie ženy.

Ďalším výnimočným kozmetickým pomocníkom je dezinfekčný sprej Accessory Cleaner, založený na prírodnej báze, ktorý sa postará o dokonalú a prirodzenú údržbu všetkých pomôcok. Navyše má taktiež vyvážené pH, je teda úplne nezávadný pre ľudskú pokožku. Vaša obľúbená pomôcka tak bude udržovaná v dokonalej čistote a poistíte si aj jej dlhú životnosť.

Materiál pomôcok a odporúčaná údržba

Dokonale nezávadný a príjemný materiál a dizajn produktu (premyslené vytvarovanie pomôcky etc.) by mali byť tým najzásadnejším kritériom pri ich výbere. Zvoleným materiálom týchto výrobkov je lekársky, mnohými certifikátmi disponujúci, atestovaný silikón najvyššej kvality, ktorý vyniká najmä tým, že je stopercentne hypoalergénny a priateľský k ľudskej pokožke. Navyše ponúka možnosť dokonalej dezinfekcie, čo je pri dlhodobom používaní týchto pomocníkov úplne zásadné. Najmä trojminútovým vyvarením vo vode (od stupňa varu), zamedzíte množeniu nežiaducich baktérií aj prípadnému nepríjemnému zápachu. Rovnako si bude silikónový povrch skvele rozumieť s lubrikantami založenými na vodnej báze, ktoré sú navyše pre pohodlné zavedenie kalíška, guľôčok či trenažéra veľmi vhodné. Ostatné môžu poškodiť povrchový materiál.
1. Čistenie:
Pred prvým použitím nechajte pomôcku prevariť po dobu 5-8 minút. Na konci cyklu a medzi jednotlivými použitiami postačí umyť v horúcej vode pomocou mydla alebo dezinfekčného prostriedku/ čističa na pomôcky.
2. Zloženie:
Kalíšok zložte podľa obrázku nižšie

3. Zavádzanie:
Zložený kalíšok zaveďte do pošvy a potom chyťte základňu a jemne s ním pootočte, aby sa celkom roztvoril.
4. Pohodlné nosenie až 8 hodín
5. Vyberanie
6. Vyliatie kalíšku a umytie
1. Čistenie:
Pred prvým použitím nechajte pomôcku prevariť po dobu 5 až 8 minút. Na konci cyklu a medzi jednotlivými použitiami postačí umyť v horúcej vode pomocou mydla alebo dezinfekčného prostriedku/ čističa na pomôcky.
2. Zloženie:
Kalíšok zložte stenami k sebe.
3. Zavádzanie:
Najprv zaveďte zadný okraj kalíšku a ukazovákom následne zasuňte celý kalíšok. Kalíšok by mal smerovať mierne dole a dozadu.
4. Pohodlné nosenie až 8 hodín
5. Vyberanie:
Zaháknite prst za rebrované pútko a jemne kalíšok vyťahujte ideálne vo vodorovnej polohe, aby nedošlo k vyliatiu
6. Vyliatie kalíšku a umytie

Zavítajte na blog Intiminy

Ak vás značka zaujala, ale tápete ohľadom výberu produktu na mieru presne pre vás, vrelo Vám odporúčame zavítať na stránky blogu Intimina. Ak ovládate angličtinu, určite oceníte ako odbornejšie zamerané články pre vaše sebavzdelávanie v oblasti intímneho zdravia, tak aj ďalšie príspevky s pútavou tematikou podané odľahčenejšie a zároveň skutočne pútavo. Len by som vás chcela upozorniť, že práve vďaka kvalite spracovania tohto zdroja informácií možno na spomínaných stránkach strávite viac času, ako ste prvotne očakávali.
Články