20% zľava na celú značku INTIMINA 🌹 S kódom "INTIMINA20" 🌹 + DARČEK k produktom nad 25 €
Partner of Notino
Naskočte na vlnu Wellbeing
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

LUBRIKÁCIA A DEZINFEKCIA - Doplnok alebo nutnosť?

Vyznať sa v ponuke lubrikačných gélov môže byť oriešok. Pokiaľ ste si ale mysleli, že gél nepotebujete, skúste svoje rozhodnutie ešte prehodnotiť. Pri použití pomôcky alebo pri samotnom styku nejde totiž vždy len o ,,hladší priebeh". Niektoré gély dokážu zázraky. Ale pekne postupne.

Dezinfikovať špeciálnym prostriedkom, alebo nie?

Rozhodne áno. Veľa užívateľov si stále umýva pomôcky teplou vodou a mydlom. Pri materiáloch, ako bolo PVC, je to možno dostatočný spôsob. Vývoj ide však veľmi rýchlo dopredu a na erotické pomôcky sú stále častejšie použité sofistikovanejšie materiály, ktoré by mohlo agresívne mydlo poškodiť. Čističe sú antibakteriálne, takže dokážu účinne zahubiť baktérie aj huby a pritom sú tak jemné, že je niektoré možné použiť tiež na citlivé miesta pokožky. Väčšina čistiacich prípravkov je bez pridaného alkoholu. Rozprašovač zaistí jednoduchú a pritom dôkladnú aplikáciu. Vďaka tomu prípravok môžete ďalej využiť aj na ďalšie pomôcky ako sú kalíšky alebo kozmetické pomôcky na tvár.

Špeciálnou kategóriou sú púdre určené na údržbu erotických pomôcok z realistických materiálov ako Cyber Skin, Natur Skin, Refined Touch a ďalších, ktoré napodobňujú ľudskú kožu a je im treba venovať väčšiu pozornosť čo sa týka udržiavania. Po použití sa opláchnu pod prúdom vlažnej alebo teplej vody a vydezinfikujú. Nechajú sa dôkladne oschnúť (neotierať) a práve potom sa ošetria púdrom. Ten zabezpečí, že nedôjde k zlepeniu protiľahlých strán či popraskaniu materiálu.

Kto lubrikuje, ten ide ... alebo objaví úplne nové zážitky

Lubrikanty máme na vodnej báze, silikónové, hybridné, vhodné pre orálny či análny sex. Niektoré dokážu zahriať, chladiť, znecitlivieť alebo navodiť pocit vibrácií. Nie je to teda iba o kĺzacom efekte. Ako teda vybrať vhodný lubrikačný gél?
Najprv je dobré si povedať, na čo ho budem používať. Potrebujem pomôcť s lubrikáciou počas styku? Používam v tom prípade kondóm? Alebo či je to gél k niektorej z erotických pomôcok? Nebojte sa ale, ak toto neviete, existuje univerzálny variant, ktorým rozhodne nič nepokazíte.

Lubrikanty na vodnej báze


Lubrikačné gély na vodnej báze sú v dnešnej dobe veľmi obľúbené, pretože účinne zvlhčujú sliznicu a možno ich predovšetkým použiť pre lubrikáciu všetkých erotických pomôcok bez rozdielu. Majú skvelú konzistenciu, ľahko sa oplachujú a nezanechávajú stopy či škvrny na oblečení alebo posteľnej bielizni. Môžete si vyberať zo širokej ponuky príchutí a vôní či úplne neparfumovaných, alebo z gélov s dráždivým efektom. Niektoré gély dokážu doslova rozvibrovať vaše intímne partie a priniesť vám tak úplne nové zážitky a tiež orgazmy. Ak zároveň prevádzkujete orálny sex a bojíte sa prehltnutia, môžete vyberať z gélov úplne nezávadných pri vnútornom použití.Silikónové lubrikanty


Lubrikačné gély na silikónovej báze ponúkajú jemnú a prirodzenú konzistenciu. Medzi zákazníkmi boli a stále sú obľúbené, a to hlavne z dôvodu ich zloženia, ktoré býva veľmi koncentrované a preto vám stačí k lubrikácií skutočne malé množstvo gélu. Tieto gély nevysušujú, nežmolkujú, sú hebké, bez zápachu a príchutí. Jedno obmedzenie však majú. Nemožno ich používať kondómy pomôcky z latexu a z realistických materiálov. Mohli by narušiť materiál a tým kondóm alebo pomôcku znehodnotiť a poškodiť.Hybridné lubrikačné gély


Hybridné lubrikačné gély možno právom nazvať novinkou na poli lubrikantov. Jedná sa o spojenie vodnej a silikónovej bázy. Tieto gély intenzívne zvlhčujú pokožku a sliznicu, sú dlhotrvajúce, nevysušujú, umývajú sa ľahko a nezanechávajú škvrny. Milovanie s nimi bude naozajstným zážitkom. Aj tu je však jedno obmedzenie, tieto gély nemožno použiť na silikónové hračky.Lubrikanty pre orálny sex


Aká je tvoja obľúbená príchuť? Jahodová alebo karamelová? A čo takto spojenie mäty a čokolády? Okrem erotického zážitku, ktorý prežívate pri orálnom sexe si doprajte tiež pohladenie chuťových pohárikov a čuchových buniek. Lubrikanty pre orálny sex sú v našej ponuke predovšetkým s rôznymi príchuťami a vôňami, aby tento okamih bol pre vás tým najzmyselnejším. Zároveň sú zdravotne nezávadné a prípadné prehltnutie nie je problém.

Lubrikanty pre análny sex


Gély pre análny styk sú trochu špecifickejšie. Vyrábajú sa ako na báze silikónovej, tak aj na báze vody a majú viac "kĺzavú" konzistenciu pre ľahký prienik. Niektoré majú znecitlivujúce účinky, preto budú vhodné najmä pre začiatočníkov.

Snáď sme vám výber trošku uľahčili. Čo sa týka gélov, sú jednou z najpredávanejších kategórií naprieč všetkými sexshopmi, takže netreba ich pomoc a účinky podceňovať. Určite vám môžu dopriať nové zážitky.
A ak sme vás stále nepresvedčili, že je potrebné sa o pomôcky starať a starostlivo ich dezinfikovať, myslite na to, na aké citlivé miesta ich používate a len teplá voda naozaj nestačí. Zvlášť u žien je to otázka intímneho zdravia, ktoré je veľmi citlivé na akékoľvek zanedbanie správnej hygieny.