Nakúpte za 80 € a získajte 16 € späť s kódom "16SPAT" 💥 Do konca akcie zostáva
Partner of Notino
CUTE HRAČKA TÝŽDŇA S PREKVAPENÍM
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Menštruačný kalíšok - zásah do červeného

ledove vinoi

Je to malý šikovný pomocník, ktorý vám uľahčí menštruáciu, ušetrí peniaze a neničí prírodu. Mnoho žien si ho obľúbilo pre jeho nesporné ekologické aj ekonomické výhody, ale zároveň je zatracovaný, ako tomu u revolučných noviniek v intímnej hygiene býva. Dovoľte, aby sme vám predstavili idol moderných dievčat a žien - menštruačný kalíšok.

Čo je to kalíšok na menštruáciu?

Menštruačný kalendár nekompromisne hlási príchod jahodových dní a vy už robíte nálety na drogériu a skupujete tampóny, intímky a vložky. Pritom vám stačí malý zvonček, ktorý vám vydrží až 15 rokov a nebudete produkovať každý mesiac zbytočný nerecyklovateľný odpad. S kalíškom môžete plávať, cestovať aj športovať.

Menštruačný kalíšok je vyrobený z lekárskeho silikónu, ktorý sa hojne využíva v lekárskom aj erotickom priemysle, pretože je zdravotne nezávadný, netoxický, ideálny pre alergikov a hlavne sa na ňom nezachytávajú baktérie, ako tomu u vložiek býva. Vďaka zdravotnícky schválenému materiálu je zaručené vaše maximálne bezpečie počas menštruácie.

VŠnoce

Cena a balenie

Nebojte sa do kúpy menštruačného kalíška investovať, lebo už za cca 4 mesiace sa vám peniaze jednoznačne vrátia - skúste si to sama spočítať. Navyše môžete zakúpiť kalíšok spoločne s bavlneným vreckom, ktorý ho ochráni mimo menštruácie, sterilizačnými tabletami, hygienickými obrúskami či dezinfekčným boxom - toto kompletné balenie môžete mať vždy po ruke, nech už budete kdekoľvek.

Ako vybrať veľkosť

Môžete ho zakúpiť v dvoch základných veľkostiach - veľkosť S (1) sa odporúča mladým dievčatám (prípadne tiež pannám po konzultácii s gynekológom) či aktívnym ženám a veľkosť L (2) hojne využívajú ženy po prirodzenom pôrode alebo ženy so silnou menštruáciou a staršie ženy. Nájdete však aj kalíšky, ktoré majú až 4 veľkosti. Na trhu je mnoho variantov kalíškov s rôznymi zakončeniami (stopka, koliesko pod.), ale aj úžasná paleta farieb. Môžete si vybrať tiež mäkkosť (mäkšie sú vhodné napr. pre športovkyne a lepší komfort).

Ako zaviesť menštruačný kalíšok?

Najväčším strašiakom žien je zavádzanie kalíška do pošvy. Prvé pokusy môžu byť nepríjemné a krv môže pretekať, preto pre istotu použite vložku či intímku. Pred prvým použitím kalíšok určite vyvarte, môžete prípadne skrátiť stopku, potom ho podľa návodu zložíte a zavediete ako tampón (môžete použiť lubrikant vhodný pre silikónové erotické pomôcky). Nemusíte ho zavádzať príliš ďaleko, ale zároveň by nemala trčať von stopka. Kalíšok stlačte a jeho kraje zložte smerom k sebe do tvaru písmena C, čo niekomu môže pripomínať srdiečko. Takto zložený kalíšok zasuňte do pošvy. Aby sa správne roztvoril, jemne s ním vnútri pootočte. Podtlak, ktorý vznikne po zavedení, niektoré ženy cítia a iné o ňom vôbec nevedia. Pokiaľ cítite bolestivý tlak, kalíšok vyberte a skúste znova inú polohu. Zavedený kalíšok vás nesmie tlačiť, ani inak obmedzovať. Ak tomu tak je, potom je buď zle zavedený, alebo je pre vás tento kalíšok príliš veľký. Kalíšok z mäkkého silikónu vytvorí podtlak a krv tak nepretečie mimo.

A čo je najväčšou výhodou? Kalíšok môžete nechať zavedený až 12 hodín (podľa sily menštruácie), pokojne aj celú noc a nemusíte mať obavy, že pretečie, lebo 30 ml je dostačujúci objem.

Ups.. zasekol sa?

Nemusíte vôbec panikáriť, keď nejde menštruačný kalíšok vytiahnuť - on v pošve nemá kam utiecť. Musíte sa hlavne uvoľniť, aby povolili svaly panvového dna, dať si trebárs teplú sprchu a vytiahnuť ho. Väčšina kalíškov je opatrená stopkou, za ktorú ho jednoducho vytiahnete von.

Hygiena a údržba kalíška

Rovnako ako každá erotická pomôcka, tak aj menštruačný kalíšok sa musí pred prvým použitím vyvariť. Môžete použiť klasický hrniec, nalejete do neho vodu a kalíšok ponoríte (dohliadnite, nech je úplne pod vodou). Stačí povariť asi 5 minút, nechať odkvapkať a môžete ho hneď zaviesť.

Počas menštruácie stačí kalíšok vybrať, vyprázdniť a opláchnuť vodou - potom ho môžete znovu zaviesť. Základom sú samozrejme čisté ruky. Vyvariť ho stačí, až keď máte po menzese a kalíšok potom uložte do bavlneného vrecka, ktorý býva súčasťou balenia.

Na sterilizáciu môžete použiť dezinfekčný box alebo dezinfekčný prípravok na silikónové pomôcky, ktorý zaručene zničí všetky baktérie.

Model
Výhody +
Nevýhody -
Možnosť vybrať si z dvoch veľkostí S a L, prípadne dvojbalenie kalíškov na deň a noc. Materiál - pevnejší silikón, ktorý sa vnútri tela ihneď roztvorí a vytvorí podtlak. Súčasťou kalíška je i praktické vrecúško na uschovávanie. Ideálny pre začiatočníčky.
Dlhšia stopka na vytiahnutie, ktorá môže ženám, ktoré majú nižšie položený krčok maternice, vadiť. Dá sa však zastrihnúť podľa potreby. Vyššia cena.
Možnosť vybrať si z veľkostí A a B, prípadne dvojbalenie kalíškov. Materiál: okraj a hrot kalíška sú vyrobené z pevnejšieho silikónu pre jednoduchšiu manipuláciu. Stredná časť je z mäkšieho materiálu pre maximálne pohodlie. Kalíšok nemá stopku, ktorá tak neprekáža. Súčasťou je antibakteriálne vrecko.
Pokiaľ kalíšok umiestnite hlbšie, môže sa horšie vyťahovať kvôli absencii stopky. Pri troške cviku ho ale dokážete pošvovými svalmi vytlačiť tak, aby ste ho pohodlne chytili za drážky na zúženom konci.
Tri typy kalíškov hneď v niekoľkých farebných variáciách. Dvojbalenie vždy s menším a väčším objemom. Skvelá cena za dva kalíšky.
Pomerne mäkký silikón je príjemný pri nosení, ale horší na manipuláciu behom zavádzania kalíška. Je treba trochu cviku pri zavádzaní, aby sa mäkší materiál správne otvoril a vytvoril podtlak.
Dúhový kalíšok v dvoch veľkostiach 1 a 2. Jednoduché zavádzanie aj ďalšia manipulácia. Súčasťou je i praktická krabička, ktorá slúži na uschovávanie alebo sterilizáciu v mikrovlnnej rúre. Ideálny pre začiatočníčky.
Dlhšia stopka, ktorú je však možné skrátiť. Vyššia cena kalíška.