💛 Zľava -10 % alebo -20 % pre registrovaných zákazníkov? S kódom "DNES10" na všetko.
Partner of Notino
CUTE HRAČKA TÝŽDŇA S PREKVAPENÍM
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Môže byť vagína príliš veľká? Čo je to syndróm strateného penisu?

Radšej si to ujasnime hneď na úvod – u ,,syndrómu strateného penisu“ sa nebudeme zaoberať úzkostnými stavmi, kde sa muž bojí o to, že pomaly prichádza o svoj penis, kým nezmizne úplne. To nie, aj keď tento syndróm naozaj existuje, niekedy mu takto hovoria a oficiálne býva označovaný ako ,,koro“. My sa na tento problém pozrieme z iného uhlu, pretože súvisí so situáciou, ktorú pomerne často riešia ženy aj muži. Ženy v súvislosti s tým, že muža počas sexuálneho styku dostatočne vo vnútri necítia. Muži majú zase problém so stimuláciou, pretože ho pošvové steny ženy nedokážu tak silno obopnúť, aj keď to občas môže byť problém veľkosti vercajku. Samozrejme na veľkosti nezáleží! Hovoria to všetci a všade. Pokiaľ má ale muž penis veľkosti lipsticku, je potrebné s tým nejako pracovať a nájsť svoje prednosti inde.

V tomto prípade sa ale zameriame skôr na ženy a na veľkosť vagíny, ktorá sa v priebehu rokov a fyziologických zmien mení.


Najčastejšie tento pocit zažijú ženy po pôrode. Pošvové steny mierne povolia, čo sa v posteli môže prejaviť tak, že partnerka počas sexu necíti partnera tak intenzívne a môže mať problém s dosiahnutím orgazmu a u partnera ide o pocit stratenosti vo vnútri vagíny. Vaginálne svaly ho totiž zrazu neobjímajú tak pevne, ako bol zvyknutý. Odborne sa tento problém nazýva vaginálna laxita a môže mať negatívny vplyv nielen na zážitky počas sexu, ale aj na celkovú kvalitu života. Okrem tehotenstva a pôrodu môže byť príčinou hormonálna nerovnováha, starnutie alebo genetické faktory. Čo s tým teda robiť?

Cvičenie je základ!

Možno sa už budeme opakovať, ale základom je posilnenie panvového dna. Metód a možností je hneď niekoľko. Od cvičenia Kegelových cvikov, ktoré zvládnete prakticky kdekoľvek a kedykoľvek až po prácu s intímnymi pomôckami. Začneme ale Kegelovými cvikmi. Tie sú založené na pravidelnom opakovaní sťahovania panvových svalov smerom nahor. Často sa to prirovnáva k pocitu, ako keby ste chceli prerušiť prúd moču, čo ale určite nerobte. Skôr si cvik vyskúšajte pri sedení u televízie, počítača alebo napríklad v aute. Chvíľu vydržte a niekoľkokrát stiahnutie zopakujte.

Panvové dno môžete cvičiť aj bez toho, aby ste sa na to musela priamo zameriavať a premýšľať nad tým. S tým vám pomôžu Venušine guličky, ktoré je ideálne používať počas nejakej aktivity. Guličky majú vo vnútri ďalšiu menšiu guličku, ktorá počas pohybu naráža do stien a tým je stimulované maternicové hrdlo a aktivované vaginálne svaly. Čas, kedy máte guličky zavedené zbytočne nepredlžujte- stačí 20 minút a po vytiahnutí si nezabudnite na chvíľu ľahnúť, zamerať sa na svoje panvové dno a poriadne ho uvoľniť a zrelaxovať. Ak ste skôr hravá, budú pre vás skvelou voľbu vaginálne trenažéry. Tu to chce už opäť trochu sústredenia, ale výsledky uvidíte, ale hlavne ucítite, celkom skoro a váš osobný tréner sa vám bude rád pripomínať, ak si vyberiete takého, ktorý funguje aj ako aplikácia na mobilnom telefóne. Zvládnete s nim hrať hry a viesť si štatistiky a ešte to bude zábava, ktorá sa vám vyplatí.

Nesmieme zabúdať ani na yoni vajíčka, ktoré majú viac duchovný rozmer, ale k práci s panvovým dnom sa tiež skvelo hodia. Len pozor na váhu a veľkosť. Obyčajne sú v troch veľkostiach – S, M a L. A tu pozor – veľkosť S nie je rozhodne myslená pre začiatočníčky, ale naopak už pre pokročilé ženy, ktoré s panvovým dnom nemajú problém, prípadne pre mladé dievčatá. U žien po pôrode sa odporúča začať s veľkosťou L a až postupne prejsť na M. Vajíčko je samo o sebe pomerne ťažké. A mohlo by Vám veľmi ľahko vypadnúť, pokiaľ by ste ho nezvládla udržať svalmi panvového dna.

Novinka, ktorá otvára celkom nové možnosti v domácom prostredí


Asi ste sa už stretli s chirurgickými a gynekologickými ordináciami, ktoré teraz vo veľkom ponúkajú rejuvenizáciu pošvy, alebo ,,omladenie“ vagíny“. Cena sa pohybuje medzi 200 až 250 EUR a zákrok podstupujete v ordinácii u lekára. Rovnaké ,,omladenie“ už ide teraz podstúpiť aj z pohodlia domova a to vďaka prístroju Silk’n Tightra. Toto zariadenie pracuje s účinnou a klinicky osvedčenou technológiou bi- polárnej rádiofrekvenčnej energie, ktorá vďaka tepelným elektródam uvoľňuje energiu v 360° a rovnomerne ju distribuuje do vaginálneho tkaniva. Táto technológia je známa pre svoj spevňujúci a sťahujúci účinok všetkých tkanív obsahujúcich kolagén. Silk'n Tightra využíva rovnakú energiu v rovnakej intenzite ako na klinikách po celom svete. Spevňuje vnútornú aj vonkajšiu časť pošvy, zlepšuje elasticitu tkaniva, obnovuje vlastnosti kože, zvyšuje citlivosť a napomáha s celkovým nárastom sexuálnych funkcií a intímneho potešenia.

A ako tento malý zázrak funguje, to opisuje vo svojej recenzii mladá mamička Nina. ,,Použitie prístroja je naozaj ľahké – nanesiete pribalený alebo akýkoľvek gél na zlaté doštičky a vložíte Tightru do vagíny. Pohodlne sa usaďte na lôžko a počkajte až urobí svoje kúzlo! Pri prvom použití je pocit trochu divný. Pri nastavení na maximum sa zahreje na 42-43 °C. Je to zvláštny pocit, ale nie bolestivý alebo nepríjemný, len veľmi odlišný! Prístroj každú minútu mierne zavibruje (nie takto 😉! nečakajte žiadne "pridané výhody", na to máme iné pomôcky) aby ste vedeli, že stále pracuje. Každé sedenie trvá 20 minút.“ Tightra funguje na časovač a automaticky sa vypne, keby sa vám náhodou stalo, že sa zrelaxujete až tak, že zaspíte. Pre zlepšenie vzhľadu ho môžete rovnakým spôsobom použiť aj na vulvu- nanesiete gél na zlaté elektródy a potom ho priložte na vulvu, ale zvonku.

Výrobca odporúča používať Tightru dvakrát týždenne, pri čom výsledky zaznamenáte po štyroch až piatich týždňoch. ,,Používam ho už štyri týždne a došlo k zlepšeniu, čo sa týka pocitu citlivosti a povedala by som, že aj sex je vďaka tomu príjemnejší. Myslím, že pokiaľ máte ľahkú močovú inkontineciu alebo zníženú citlivosť, bude Tightra užitočným nástrojom ako sa pokúsiť vrátiť čas trochu späť,“ dodáva mladá žena.

Iste, ani toto nie je najlacnejší spôsob, ale kto poznal problémy spôsobené aj miernou inkontineciou či trošku ,,bojuje“ v posteli, kde to zrazu nie je úplne ono, ide o možnosť, ktorú rozhodne stojí za to vyskúšať. A hlavne to zvládnete sami doma a kedykoľvek sa k ošetreniu môžete vrátiť. Rozhodne si ale nikým nenechajte nahovoriť, že určité zmeny patria k veku alebo k pôrodu či čomukoľvek inému a nejde s nimi nič robiť, iba sa s nimi zmieriť. Tak to totiž rozhodne nie je a aj tieto problémy majú svoje riešenie, ako môžete vidieť. Len je potrebné prísť na spôsob, ktorý bude vhodný práve pre vás a váš životný štýl. Tak to nevzdávajte! 😉