💛 Zľava -10 % alebo -20 % pre registrovaných zákazníkov? S kódom "DNES10" na všetko.
Partner of Notino
CUTE HRAČKA TÝŽDŇA S PREKVAPENÍM
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Ako sa starať o svoje erotické pomôcky

Ste nadšenci do erotických pomôcok a radi si spestrujú svoje sexuálne hry?

Viete však, že aj váš Robertko alebo 4sex silikónova panna potrebuje dodržiavať pravidelnú hygienu? Pozrite sa s nami na možnosti hygieny a údržby vašich erotických (ne) vibrujúcich miláčikov, ktorá im (aj vám) predĺži sexuálny život.

ledove vinoi

Rôzne pomôcky - rôzna údržba

Vaši umelí kamaráti sú vyrábaní z rôznych materiálov a od toho sa odvíja spôsob očisty. Na vibrátory či análne kolíky používate pre príjemnejší sex tiež lubrikanty, bičíkom či pokarhaním sa mrskáte cez olejom namazané telíčko alebo sa v masturbátore po príjemnom orgazme usadia spermie. Ak pomôcku dôkladne neprečistíte, riskujete nepríjemnosti v intímnych partiách - svrbenie, vyrážky, ekzémy. Ak sa o pomôcku delíte ešte s ďalším divochom či divoškou, tak riskujete aj viac ...

Základným pravidlom je, aby ste pomôcku očistili už po zakúpení, kedy je úplne nová. Pre začiatok stačí vašej hračku opláchnuť teplou vodou a osušiť. Ak už pomôcku užívate, tak sú na trhu rozmanité produkty, ale je dobré rozlišovať, či ide o pomôcku z latexu, kože, silikónu, gumy či skla a čistiaci prostriedok tomu prispôsobiť.

Pomôcky zo silikónu, gumy i skla

Výrobcovia ponúkajú pomôcky z veľmi príjemných materiálov, ktoré sú zdravotne nezávadné ako pre kožu, ako aj pre vašu vagínu či zadoček a ktoré nespôsobujú alergické reakcie. Avšak pri štandardnom používaní vo všetkých častiach tela a doplnení o lubrikant, sa pomôcky stávajú nehygienickými.

Zvýšiť hygienu, môžete tiež použitím kondómov, ktoré pri hrách s pomôckami nasadíte na rôzne typy vibrátorov a po použití len zložíte. V tom prípade odporúčame aspoň očistiť hračku horúcou vodou.

Oveľa lepšie je však venovať svojim hračkám väčšiu hygienickú pozornosť a po každom použití ju vyčistiť. Na erotické pomôcky z rôznych povrchov môžete používať prírodné a bezpečné dezinfekčné spreje, napr. Pjur Clean, ktoré redukujú tiež pachy a odstraňujú baktérie či plesne. Vhodnú údržbu vám doprajú aj bakteriálne čistiace prostriedky s pumpičkou, ktoré sa jednoducho nastriekajú na vašu hračku a zotrú handričkou. Čistiace obrúsky môžete použiť ako pre hygienu intímnych partií, tak pre erotické pomôcky. Bývajú bez alkoholu, bez zápachu a sú určené pre jemné a hygienické čistenie.

Aby latex pristal a vydržal

Milovníci sado-maso praktík môžu pre predĺženie životnosti latexových oblečkov používať špeciálne púdre či spreje, ktoré vám uľahčia obliekanie a oblečok sa tak nezničí. Silikónové oleje potom dopomôžu k starostlivosti o latex aj gumu, poskytnú lesk, nelepia a odpudzujú nečistoty.

Kožené bičíky, plácačky alebo pokarhania možno očistiť špeciálnymi prostriedkami, ktoré dodajú vašim pomôckam pôvodný vzhľad aj lesk.

Naša kategória Erotická kozmetika je tu len pre vás.