Partner of Notino  
Darček a doprava zadarmoAdventný kalendárDARČEKové balenie

Menštruačný kalíšok - trefa do červeného

ledove vinoi

Je to malý šikovný pomocník, ktorý vám uľahčí menštruáciu, ušetrí peniaze a neničí prírodu. Mnoho žien si ho obľúbilo pre jeho nesporné ekologické aj ekonomické výhody, ale zároveň je zatracovaný, ako tomu u revolučných noviniek v intímnej hygiene býva. Dovoľte, aby sme vám predstavili idol moderných dievčat a žien - menštruačný kalíšok.

Čo je to kalíšok na menštruáciu?

Menštruačný kalendár nekompromisne hlási príchod jahodových dní a vy už robíte nálety na drogérii a skupujete tampóny, intímky a vložky. Pritom vám stačí malý zvonček, ktorý vám vydrží až 15 rokov a nebudete produkovať každý mesiac zbytočný nerecyklovateľný odpad. S kalíškom môžete plávať, cestovať aj športovať.

Kalíšok je vyrobený z lekárskeho silikónu, ktorý sa hojne využíva v lekárskom aj erotickom priemysle, pretože je zdravotne nezávadný, netoxický, ideálny pre alergikov a hlavne sa na ňom nezachytávajú baktérie, ako tomu u vložiek býva. Kalíšky sú schválené Štátnym zdravotným ústavom ČR, čo zaručuje vaše maximálne bezpečie počas menštruácie.

VŠnoce

Cena a balenie

Nebojte sa do kúpy menštruačného kalíška investovať, lebo už za cca 4 mesiace sa vám peniaze jednoznačne vrátia - skúste si to sama spočítať. Navyše môžete zakúpiť kalíšok spoločne s bavlneným vreckom, ktorý ho ochráni mimo menštruáciu, sterilizačnými tabletami, hygienickými obrúskami či dezinfekčným boxom - toto kompletné balenie môžete mať vždy po ruke, nech už budete kdekoľvek.

Ako vybrať veľkosť

Môžete ho zakúpiť v dvoch základných veľkostiach - veľkosť S (1) sa odporúča mladým dívčinám (prípadne tiež pannám po konzultácii s gynekológom) či aktívnym ženám a veľkosť L (2) hojne využívajú ženy po prirodzenom pôrode alebo ženy so silnou menštruáciou a staršie ženy. Nájdete však aj kalíšky, ktoré majú až 4 veľkosti. Na trhu je mnoho variantov kalíškov s rôznymi zakončeniami (stopka, koliesko pod.), Ale aj úžasná paleta farieb. Môžete si vybrať tiež mäkkosť (mäkšie sú vhodné napr. Pre športovkyne a lepší komfort).

Ako zaviesť menštruačný kalíšok?

Najväčším strašiakom žien je zavádzanie kalíška do pošvy. Prvé pokusy môžu byť nepríjemné a krv môže pretekať, preto pre istotu použite vložku či intímku. Pred prvým použitím kalíšok určite vyvarte, môžete prípadne skrátiť stopku, potom ho podľa návodu zložíte a odovzdávané ako tampón (môžete použiť lubrikant vhodný pre silikónové erotické pomôcky). Nemusíte ho zavádzať príliš ďaleko, ale zároveň by nemala trčať von stopka. Kalíšok z mäkkého silikónu vytvorí podtlak a krv tak nepretečie mimo.

A čo je najväčšou výhodou? Kalíšok môžete nechať zavedený až 12 hodín (podľa sily menštruácie), pokojne aj celú noc a nemusíte mať obavy, že pretečie, lebo 30 ml je dostačujúce priestor.

Ups ... .zasekol sa?

Nemusíte vôbec panikáriť, keď nejde menštruačný kalíšok vytiahnuť - on v pošve nemá kam utiecť. Musíte sa hlavne uvoľniť, aby povolili svaly panvového dna, dať si trebárs teplú sprchu a vytiahnuť ho. Nejde ani teraz? Máme dobrú správu - pomôže masturbácia, vďaka ktorej sa sliznica zvlhčí a kalíšok pôjde určite vybrať.

ledove vinoi

Hygiena a údržba kalíška

Rovnako ako každá erotická pomôcka, tak i menštruačný kalíšok sa musí pred prvým použitím vyvariť. Môžete použiť klasický hrniec, nalejete do neho vodu a kalíšok ponoríte (dohliadnite, nech je úplne pod vodou). Stačí povariť asi 5 minút, nechať odkvapkať a môžete ho hneď zaviesť.

Počas menštruácie stačí kalíšok vybrať, vyprázdniť a opláchnuť vodou - potom môžete znovu zaviesť. Základom sú samozrejme čisté ruky. Vyvariť ho stačí, až keď máte po menzes a kalíšok potom uložte do bavlneného vrecka, ktorý býva súčasťou balenia.

Na sterilizáciu môžete použiť aj dezinfekčný box, ktorý sa dá kúpiť zvlášť. Jedná sa o malý box, ktorý tiež naplníte vodou, ponoríte tu kalíšok a dáte do mikrovlnnej rúry vyvariť.

Určite nepokazíte nič zakúpením hygienických vreckoviek pre intímnu hygienu alebo dezinfekčnej vody, ktorá ničí mikróby.

Prečítajte si tiež:

Ako si (v pohode) užiť svoje dni

25.03.2019 10:50:31
Chcete sa podeliť s ostatnými?
Facebook Twitter