💛 Zľava -10 % alebo -20 % pre registrovaných zákazníkov? S kódom "DNES10" na všetko.
Partner of Notino
CUTE HRAČKA TÝŽDŇA S PREKVAPENÍM
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Vaginálny pesar Caya- AKO NA NEHO?Caya diafragma, alebo tiež vaginálny pesar je nová nehormonálna antikoncepcia pre ženy, ktoré chcú byť chránené prirodzene a bezpečne. Mnoho žien si praje prirodzenú a bezpečnú antikoncepciu - bez hormónov!

S novým pesarom Caya je žena chránená vtedy, keď to potrebuje. Caya sa zavádza do pošvy podobne jednoducho ako tampón. Pokrýva celý krčok maternice a je vložená medzi zadnú časť pošvovej klenby a výklenok lonovej kosti. Pri a po sexuálnom styku zabraňuje Caya vniknutiu spermií do maternice. Po pohlavnom styku musí zostať diafragma Caya najmenej 6 hodín v pošve, nie však dlhšie ako 24 hodín. Antikoncepčná ochrana pesaru Caya zodpovedá účinnosti pánskeho kondómu. V kombinácii s Caya gélom (spermicídom) sa antikoncepčná účinnosť zvyšuje. Bezpečnosť, jednoduché používanie a vysoký komfort boli preukázané v mnohých klinických štúdiách v USA.

Pre koho je táto metóda antikoncepcie vhodná?

 • pre ženy, ktoré chcú alebo musia byť chránené nehormonálnou antikoncepciou (napr. pri zvýšenom riziku trombózy),
 • pre ženy, ktoré nechcú alebo nesmú používať vnútromaternicové teliesko,
 • v čase dojčenia,
 • pre ženy, ktoré chcú byť chránené len pri pohlavnom styku,
 • po pôrode / medzi dvoma tehotenstvami,
 • pre ženy, ktoré majú alergiu na latex, z ktorého sú vyrábané kondómy,
 • v kombinácii s prirodzenými metódami plánovania rodičovstva (napr. symtotermálna metóda)

Ako pesar správne používať?

Žena si pesar zavádza sama pred stykom do pošvy. Tu kryje krčok maternice a mechanicky zabraňuje spermiám, aby sa dostali do maternice a tým bráni otehotneniu. Zavádzanie vyžaduje nácvik, ale potom už je veľmi jednoduché. Po vybratí stačí pesar umyť obyčajným mydlom a vodou. Možno aj sterilizovať krátkym varom, cca 3 minúty

Má použitie pesaru nejaké nevýhody?

Výhody jednoznačne prevyšujú nad nevýhodami, ktorými pre niekoho môže byť plánovanie sexuálneho styku. Žena si môže pesar zaviesť pred stykom aj niekoľko hodín, takže potom odpadá narušenie intímnej chvíle ako trebárs pri navliekaní kondómu. Na druhej strane musí byť pesar zavedený minimálne 15 minút pred samotným pohlavným stykom, takže určitá miera plánovania je potrebná.

A čo výhody?

Caya diafragma je nehormonálna antikoncepcia a nemá žiadne vedľajšie účinky. Jej anatomický tvar sa hodí pre väčšinu žien. Jej veľký benefit je tiež jej opakovateľná použiteľnosť až po dobu 2 rokov. Ide teda nielen o ekonomickú, ale aj ekologickú pomôcku.

Ako sa teda Caya používa?

 • Vkladá sa do pošvy ako tampón,
 • vkladá sa medzi zadnú pošvovú klenbu a priestor pred lonovou kosťou.
 • Úplne zakrýva krčok maternice.
 • Pôsobí ako mechanická bariéra, ktorá zabraňuje spermiám preniknúť cez ústie krčka maternice.
 • Caya by mala byť používaná s antikoncepčným Caya Diafragma Gélom.

Pesar ako forma antikoncepcie určite stojí za povšimnutie. Nás zaujalo už len jej zdravotné a ekologické hľadisko. A povedzme si to úprimne, možností, ako sa účinne chrániť bez použitia hormónov nie je práve veľa. V spojení s gélom je jej 96% ochrana porovnateľná s kondómom, avšak tu nehrozí možnosť pretrhnutiu a zároveň nie je nijako ovplyvnený pôžitok zo styku.