Nakúpte za 80 € a získajte 16 € späť s kódom "16SPAT" 💥 Do konca akcie zostáva
Partner of Notino
CUTE HRAČKA TÝŽDŇA S PREKVAPENÍM
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Ako začať s BDSM hrami poradí domina Lady Viktoria

Každý z nás po dlhšej dobe intímneho spolužitia s partnerom niekedy uvažoval, čím si spoločné hry vylepšiť, ozvláštniť. Záleží potom už len na tom, nakoľko máte s partnerom otvorený vzťah a či sa s ním o svoje fantázie podelíte, alebo si ich raz a navždy necháte pre seba. Ak u vás prevláda druhý variant a hanba, vedzte, že o veľa prídete a nenaplnenia vašich predstáv vás bude trápiť. Svoje o tom vie domina Lady Viktoria, ktorú vyhľadávajú práve neuspokojení zákazníci, ktorí by sa so svojimi túžbami doma nezverili.

Pokiaľ to ale partner cíti rovnako, nič vám nebráni začať skúšať najrôznejšie praktiky a pomôcky. Najčastejšie to býva tzv. Roleplay, čo je hranie rolí. K tomu vám môžu dopomôcť kostýmya niektoré pomôcky, ako napr. masky či škrabošky. Ak hľadáte niečo odvážnejšie, je pre vás BDSM to pravé. Čo tento termín zahŕňa?

  • BD - bondage, disciplína
  • DS - dominancia, submisivita
  • SM - sadismus, masochismus

A na čo si dať na začiatku podľa Lady Viktorie pozor? Je veľmi dôležité si vopred stanoviť možnosti a hranice, aby z toho bol skutočný pôžitok a nie veľmi zlá skúsenosť. Zveriť sa plne partnerovi vyžaduje dávku dôvery a porozumenia. Medzi najčastejšie používané praktiky zaraďujeme spútavanie a zväzovanie, teda obmedzenie pohybu partnera. Pýtate sa prečo? Ide predovšetkým o ten pocit totálnej bezmocnosti, plnej odovzdanosti svojmu partnerovi. Predstava, kedy si partner s mojím telom môže robiť, čo chce alebo naopak pocit partnera, že si so mnou môže robiť, čo chce, je pre mnohých veľmi vzrušujúca. Ako som už spomenula, je veľmi dôležité stanoviť si hranice, čo je prípustné a čo nie, aby došlo k úplnému uvoľneniu, dopĺňa Viktoria.

Ako začať s BDSM?

Teraz sa dostávame k tomu, ako. Je mnoho spôsobov a možností. Bondage je asi tým najvyužívanejším. Čo sa týka zväzovania, najčastejšie sa využívajú povrazy, laná. Je dôležité, z akého typu materiálu sú vyrobené. V obchodoch s erotikou najčastejšie nájdeme tkané typy, ktoré sú príjemné na dotyk, s miernym pružením, ktoré po priložení na telo a utiahnutí nezanechávajú na tele dlhodobejšie stopy a sú do istej miery poddajné z hľadiska bezpečnosti a pohodlia. Tieto typy vyhľadávajú väčšinou začiatočníci, ktorí so zväzovaním nemajú skúsenosti a nejde im o prípadnú bolesť a následky zo zviazania, ale iba o ten erotický podtext. Sú špeciálne vyrobené pre tieto účely. Ale pozor! Tento typ lana sa nesmie používať pre prípadné zavesenie tela a to pre svoju pružnosť, ktorá tiež súvisí s natiahnutím a stenšením povrazu a následným rozvazovaním. Veľkou výhodou týchto povrazov je však umývateľnosť. Ďalšími typmi sú rôzne bežne dostupná laná a povrazy z obchodov, ktoré ale bývajú na tele veľmi nepríjemné, materiál "hryzie", sú príliš tvrdé, môžu spôsobiť rezné rany a môže nastať problém pri ich opätovnom rozväzovaní. Pre umelecké zväzovanie, tzv. Shibari, sa potom využívajú laná z prírodnej juty. Sú špeciálne vyrobené pre tieto účely, teda k zavesovaniu. Veľkou nevýhodou týchto lán je nemožnosť ich vypraní.

Ďalšou možnosťou je spútavanie. Je to najjednoduchší spôsob obmedzenia pohybu. Používajú sa k tomu rôzne druhy pút doplnené o reťaze, spony, povrazy. Často sú vyhľadávané tzv. policajné putá, teda kovové. Pýtate sa prečo? Páry veľmi vzrušuje roleplay z policajného prostredia. Klasické kovové putá sú veľmi nepohodlné a môžu vzniknúť aj zdravotné následky používania pút. V erotických obchodoch sa preto najčastejšie predávajú tieto kovové putá opatrené mäkkým čalúnením v rôznych farbách. Naviac sa dajú veľmi jednoducho odomknúť. Ďalšími typmi pút sú mäkšie putá vyrobené z kože alebo vegánskych materiálov napodobňujúcich kožu. Tieto sú napospol najobľúbenejšie. Prispôsobia sa koži, sú príjemné a veľmi pevné. Záleží potom už len na zákazníkovi, či chce investovať a zakúpiť si produkty z pravej kože, ktorá je pevnejšia a vydrží vám veľa rokov, alebo dáte prednosť umelej koži, ktorá nie je taká citlivá na uschovávanie, je z mäkších materiálov a samozrejme cenovo dostupnejšia. Ďalším najčastejšie vyhľadávaným prvkom BDSM je výprask. Poväčšine nejde o nejaký brutálnejší výprask, ale skôr o nežné erotické švihnutie cez určité partie. K tomu sú používané rôzne plácačky, korbáče, bičíky a trstenice. Začnem od tých najjemnejších a to sú korbáče a plácačky. Korbáče sú zväzkom pásov kože alebo koženky či iného materiálu, na konci spojené rukoväťou. Napospol nespôsobujú väčšie stopy na tele. Pozor! Samozrejme aj korbáče môžu spôsobiť väčšie ranky na koži, keď sú vyrobené z iných materiálov alebo z tvrdej kože a tiež dosť záleží na sile pri použití. Plácačky- tie bývajú kožené, drevené, plastové. Opäť veľmi záleží na tom, o aký materiál ide a s akou silou sú použité. Väčšinou ale spôsobujú na koži len začervenanie bez tzv. klobás (podliatin). Bičíky a trstenice sú už tvrdšie pomôcky a môžu na pokožke zanechať podliatiny a dokonca aj krvácajúce rany. Je nutné poznať mieru použitia. Nie každý je milovníkom tvrdej bolesti.

Okrem bránenia v pohybe (zväzovanie, spútavanie) sú s BDSM veľmi často spájané ďalšie obmedzujúce praktiky. Najmä obmedzovanie zraku, dychu a reči. Na obmedzenie možnosti vidieť je najjednoduchšie použiť obyčajnú šatku alebo šál. Pre tých, ktorí vyhľadávajú erotickejší zážitok, možno odporučiť rôzne masky (látkové, latexové, kožené) s možnosťou zakrývania očí alebo škrabošky. Čo sa týka obmedzovania dychu a reči, tu poslúžia kolíky do úst. Kolíky sa tiež vyrábajú v rôznych variáciách. Od klasických gulôčkových, cez nafukovacie (týmito regulujeme partnerovi dych) po rôzne rozťahovacie kolíky (umožňujú roztvorenie úst partnera) a ďalšie. Tu už je potreba väčšej obozretnosti a je nutné dohodnúť si signál pre prípadné ukončenie, ktorý nebude verbálny. A v neposlednom rade sú veľmi obľúbené štipce a svorky. Tieto pomôcky sa dajú pripevniť kamkoľvek na telo, najčastejšie však na bradavky. Dôvodom použitia je predovšetkým zvýšenie citlivosti, prípadne cielené vyvolanie bolesti na danom mieste, ktorá umocňuje vzrušenie. Ale pozor, niektoré štipce môžu byť veľmi drastické. Určite by som začala tými, ktoré majú reguláciu zovretia.

Prezrieť si kategóriu BDSM

Lady Viktoria
Ako silne dominantná osoba sa už narodila. Dlho hľadala spôsob vyjadrenia svojho ja. Časom ale objavila BDSM praktiky a spojenie jej dominancie, zmyselnej krásy ženy a lásku k nadvláde nad mužmi. Svet BDSM a vzťah k nemu objavovala a objavuje krôčik po krôčiku.
Ďalšie články autora Lady Viktoria