💛 Zľava -10 % alebo -20 % pre registrovaných zákazníkov? S kódom "DNES10" na všetko.
Partner of Notino
CUTE HRAČKA TÝŽDŇA S PREKVAPENÍM
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Techniky BDSM alebo čo ste v 50 odtieňoch určite nenašli

S čím sa môžete stretnúť v praxi a čo jednotlivé termíny znamenajú

V tomto článku sa zameriame na jednotlivé techniky používané v oblasti BDSM. Existuje ich nepreberné množstvo, ale zameriam sa na tie najpoužívanejšie, najzákladnejšie, najvyhľadávanejšie. Aké to teda sú? Pokúsim sa ich zoradiť podľa najväčšej preferencie v oblasti BDSM aj podľa toho, ako sa s nimi stretávam vo svojej praxi.

Bondage

Tento termín iste každý z vás pozná. Ide o techniku zväzovania. Ide o to, úplne znehybniť partnera a mať ho plne k dispozícii a vo svojej moci. Je tu veľmi dôležitá dôvera partnerov a opatrnosť. Nováčikovia určite použijú najzákladnejšie techniky - pripútanie končatín napr. k posteli, prípadne zviazanie končatín k sebe. Existujú potom umelecké štýly bondage - tzv. shibari, čo je japonská technika, kedy je partner sofistikovane umelecky zavesený a zdobený povrazmi a uzlami umiestnenými na strategických miestach.

Spanking

v preklade výprask. IdV o erotický výprask, kedy partner spôsobuje náprotivku takú mieru bolesti, ktorá spôsobuje vzrušenie, prípadne až orgazmus. Najčastejšie túto techniku používajú sadisticko - masochistické vzťahy, ktoré milujú v sexe istú mieru bolesti. Nie je to však pravidlom. Plesknutie, najčastejšie plieskanie cez zadok, iste ocenia aj ženy v bežnom sexuálnom akte. Tzv. whipping, čiže bičovanie, je výprask pomocou biča. Ak si túto praktiku chcete vychutnať k dokonalosti, začnite prehriatím kože plácačkou alebo rukou a začnite pomaly pritvrdzovať aj inými nástrojmi. V tele sa začne vyplavovať adrenalín a človek sa potom dostáva do akejsi extázy, kedy bolesť prerastá do väčšieho a väčšieho vzrušenia. Avšak nie každý zvládne, hoci malý, výprask. Nuž, nie všetci sme masochisti.

Strap-on

- Ide o techniku stimulácie pánskeho análu umelým pripínacím penisom pripnutým na partnerovi pomocou postroja. Túto praktiku vyhľadáva 90% mojich návštevníkov. Mužská prostata je na stimulovanie cez análny otvor veľmi citlivá. Niektorí dokážu vyvrcholiť iba týmto spôsobom, iní zažívajú tzv. análny orgazmus. Je to úplne iný pocit. Ženám určite odporúčam na partnerovi vyskúšať, zožnete veľký úspech. Pre začiatok stačí do análneho otvoru zasunúť prst a masírovať. Potom môžete túto praktiku prehlbovať a skúšať aj rôzne hračky ako kolíky alebo análne korále. Určite by som však partnerovi do análneho otvoru hneď nezasúvala dildo. Takáto bolesť z nepripravenosti rozhodne úspech nezožne

Odďaľovanie orgazmu

Ako už názov napovedá, ide o praktiku, kedy sa partner privedie na hranicu orgazmu a prestane sa so stimuláciou, potom zase pokračuje. Ide o slastné nekonečné trápenie ako u muža, tak aj u ženy.

Zmyslové deprivácie, breathplay

Iste, každý máme 5 zmyslov a všetky sa dajú ovplyvňovať (deprivovať). Avšak v sexuálnej rovine sú najčastejšie ovplyvňované tieto zmysly: zrak, sluch, čuch. Zrak najčastejšie pomocou škrabošiek, šatiek, masiek. Sluch potom rôznymi šatkami, maskami, chráničmi sluchu a pod. Najčastejšie pracujem s kombináciou zraku a sluchu, kedy je partner úplne odkázaný na hmatové vnímanie, čo mu prináša väčšie pôžitky.Ovplyvnenie dýchania, tzv. breathplay, sa najčastejšie spája s rôznymi náustkami, kolíkmi, zapchávaním úst rukou, facesitting (o tom nižšie), prípadne aj pridúšaním fóliami či igelitmi. Tu však pozor! Každý musíme poznať hranicu, kedy uvoľniť dýchanie! Ak môžem odporučiť, pri tomto obmedzovaní, pokiaľ možno, pozeráme dotyčnému do očí. Jednak to získa na tajomnosti a vzrušení a jednak vidíme, kedy je partner v dychovej kríze.

Role play

Tzv. hranie rolí. K základnej podobe výmeny rolí sa mnoho párov uchýli, keď začnú mať pocit, že sa v spálni nudia, alebo si jednoducho chcú sex trošku spestriť. Ide o výmenu rolí v sexuálnej rovine (policajtka - zlodej, doktorka - pacient, učiteľka - žiak), kedy svoju úlohu hrá tiež podriadenosť. Môže sa ale tiež jednať o špecifické fetish role play. Napr. adult baby = = dospelé dieťa, kedy je partner ponížený na malé bábätko v plienkach. Dog play = hra na šteňa, psa. Pony play = hra na koňa.

Ponižovanie

Niektorí milujú psychickú degradáciu, tzv. poníženie. Často sa stretávam s tým, že títo ľudia si jednoducho potrebujú psychicky oddýchnuť od náročného zamestnania. Jedná sa o manažérov a riadiacich pracovníkov, ktorí na svojich bedrách často nesú veľkú zodpovednosť. Sú teda dominantní v práci, sú väčšinou dominantní aj doma a to je psychicky veľmi náročné. Práve títo ľudia potom často vyhľadávajú služby, ktoré im ponúknu pravý opak, aby aj oni zakúsili pocit poslušnosti a podriadenia. Práve to je veľmi oslobodzujúce. Cítiť sa bezcenne, v moci, vedení niekým iným. Medzi spôsoby ponižovania patrí spitting (pľuvanie), pissing (močenie), zosmiešňovanie (tela, vzhľadu, inteligencie,..), nadávky, ash tray (popolník - oklepávanie popola z cigariet do úst).

CBT = cock and balls torture

V preklade mučenie penisu a gulí. Áno, niektorých mužov veľmi vzrušuje bolesť spôsobená na prirodzení. Možno to docieliť mnohými spôsobmi. Najbežnejšie stláčaním, plieskaním, ťahaním, drvením rukou. Veľmi obľúbené je tzv. podväzovanie gulí (povrázkom šírky šnúrky najlepšie, alebo aj hrubším; tenší môže spôsobiť poranenie kože, prílišné zaškrtenie). Potom aj pomocou rôznych pomôcok: tortúra pomocou bičíka alebo plácačky, rôznymi oceľovými lismi, drvičmi na gule a penis, ktoré sa mechanicky upevňujú a podľa potreby doťahujú, ďalej tiež závažia na gule, humblery, z domácich možností napríklad štipce, svorky.

Niple torture = mučenie bradaviek

Bradavky sú veľmi vzrušivou a citlivou časťou ľudského tela. Bolesť bradaviek u niektorých evokuje explozívne erotické zážitky. Najjednoduchšia cesta, ako ich takto stimulovať, je stláčanie medzi prstami, ťahanie, štípanie nechtami, hryzenie zubami. Tiež štipce, svorky, prípadne aj pomocou vosku = wax play - tu pozor! Začiatočníci by mali používať sviečky určené na BDSM, majú nižšiu taviteľnosť vosku, nespôsobia popáleniny a extrémnu bolesť. Vosk je samozrejme možné použiť aj na prirodzenie a zvyšok tela.

Foot fetish = fetiš nôh

Pre mužov sú ženské nohy veľmi vzrušujúcim podnetom. A čo ešte krásne, upravené chodidlá. Pre fetišistov je skutočná záľuba ovoniavanie, bozkávanie alebo lízanie nôh, napr. aj v nosených silonkách, ponožkách a pod.

Trampling = šliapanie po tele

Ako už preklad napovedá, ide o trošku masochistickejšiu praktiku spojenú s foot fetišom. Žena šliape partnerovi po tele, prirodzení a tvári, stojí na ňom. Tvrdší trampling sa potom robí v ihličkových podpätkoch alebo masívnejších podrážkach.

Electro play/ elektro sex

Dráždenie prirodzenia alebo bradaviek (aj iných častí tela) pomocou elektrického prúdu. Netreba sa desiť, nie je to intenzita zásuvky :-) Sú na to vyrobené špeciálne pomôcky - elektro zdroje a k nim pripojiteľné nadstavce a pomôcky na rôzne časti tela (klipsy, svorky, pásky, elektródy, dilatátory, umelé vagíny, análne kolíky a pod.) Intenzita je od ľahkého šteklenia až po skutočnú bolesť. Tieto krabičky produkujú prúd rôznych typov a intenzít, každému vyhovuje iná.

Feminization = feminizácia

Ide o fetiš mužov prezliekať sa do ženskej role. Muž sa nemusí automaticky cítiť vždy ako žena, ale niekedy ide len o to totálne zosmiešnenie a poníženie, ktoré ich vzrušuje. Niektorí muži sú niekedy natoľko štylizovaní, že naozaj nejde rozpoznať, že ide o muža. Používajú líčenie, parochne, umelé prsia (nie operáciou, ale vkladajú si do podprsenky silikónové), šaty, bielizeň, lodičky a iné druhy dámskych odevov. Väčšinou sa potom cítia ako mužské "šľapky", ktoré daná dáma zneužíva pre svoje pobavenie (často využívaný strap - on, dildo sucking a ďalšie praktiky).

Facesitting = sedenie na tvári

Metóda breathplay, fetiš. Poväčšine žena sedí mužovi na tvári a tým ho pridúša. Facesitting môže byť spojený s orálnym uspokojovaním, ak dáma dovolí, nie je ale pravidlom. Predovšetkým ide o obmedzenie dychu a pocit nadvlády nad mužom, keď mu celou váhou obmedzuje pohyb hlavy, dýchanie a reč. Facesitting môže byť spojený s fetišom - použitého prádla, latexu, či iného odevu na dáme, alebo tiež obnaženého prirodzenia.

Clinic practices, klinik sex

Jedná sa o lekárske praktiky aplikované v sexuálnom živote. Teraz sa nebavím o role play doktorka - pacient a meraní tlaku, ale o špeciálnych praktikách. Najznámejší je napr. klystír a vyšetrenie pomocou gynekologického zrkadla (análny otvor, vagína), ďalej tiež dilatácia močovej trubice (rozťahovanie močovej trubice špeciálnymi dilatátormi), cievkovanie (pomocou lekárskych cievok), vpichovanie fyziologického roztoku pod kožu, prepichovanie kože ihlami (pozor, tieto praktiky vyžadujú značnú skúsenosť!) a pod.

Ballbusting

Kopanie do gulí - áno, ako už preklad napovedá, ide o kopanie do gulí. Či už bosými nohami alebo v obuvi.

POT = post orgasm torture

Tzv. mučenie po orgazme. Väčšinou po orgazme sú pohlavné orgány veľmi citlivé a akákoľvek ďalšia stimulácia býva veľmi bolestivá.

Mumifikace

Znehybnenie celého tela od hlavy až po päty, zvyčajne fóliou alebo latexom. Nechávajú sa iba otvory na dýchanie a pohlavie.Článok pripravila a termíny osvetlila LADY V., ktorá sa v tejto oblasti pohybuje ako domina.
Lady Viktoria
Ako silne dominantná osoba sa už narodila. Dlho hľadala spôsob vyjadrenia svojho ja. Časom ale objavila BDSM praktiky a spojenie jej dominancie, zmyselnej krásy ženy a lásku k nadvláde nad mužmi. Svet BDSM a vzťah k nemu objavovala a objavuje krôčik po krôčiku.
Ďalšie články autora Lady Viktoria