GOOD VIBES s Flagranti ﮩـﮩﮩ٨ـ♡ﮩ٨ـﮩﮩ٨ـ Zľava -15 % na VIBRÁTORY s kódom "VIB15"
Partner of Notino
LÁSKA A FESTIVALY - PRIPRAVENÍ TO ZAŽIŤ?
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Zostať svieži naozaj celý deň a naozaj všade? Ide to!

Zostať svieži naozaj celý deň a naozaj všade? Ide to!


Správna hygiena intímnych partií je dôležitejšia, než by si hocikto myslel. Zvlášť potom u žien, ktoré môžu vplyvom nesprávnej alebo nedostatočnej hygieny trpieť gynekologickými zápalmi či mykózami. Ženské intímne partie majú mierne kyslé pH, ktoré predstavuje ochrannú bariéru. Táto bariéra môže byť však ľahko narušená napríklad antikoncepciou, antibiotikami, nepriedušnou bielizňou alebo návštevou bazéna s chlórovanou vodou. A niekedy môžu ublížiť aj bežné mydlá, ktoré nielen že pokožku vysušujú, ale pri príliš častom umývaní naopak ničia baktérie, ktoré sú prospešné pre zdravú mikroflóru ženských genitálií.

Ako teda na to?

Samozrejmosťou by mal byť špeciálny prípravok- intímny gél, ktorý je určený priamo na umývanie intímnych partií. Jemný umývací gél Pepino nedráždi pokožku a vďaka obsahu kyseliny mliečnej, extraktu z Aloe vera a Panthenolu pomáha udržiavať a obnovovať mierne kyslé prostredie. Aj tu ale platí, že nič sa nemá preháňať a dôkladnejšia hygiena sa odporúča maximálne dvakrát denne. Ak máte potrebu sprchovať sa aj niekoľkokrát denne, postačí čistá voda.

Pre prípad, že ste niekde na cestách alebo nemáte po ruke čistú vodu, sú tu intímne obrúsky. Skvele vám poslúžia intímne obrúsky z populárnej kolekcie COCO Licious s upokojujúcim aloe alebo obrúsky českého výrobcu Pepino, ktoré sú balené jednotlivo a prinášajú tak väčší komfort na cesty.


Ak chcete svoje intímne partie predsa len trochu rozmaznať, poobzerajte sa po intímnom oleji. Za nás môžeme odporučiť intímny olej Liberté od svetovo známej značky Secret Play. Ide o intímny zvlhčovač, ktorý vďaka esenciálnému oleju Ylang Ylang pôsobí ako prírodný deodorant, pokožku vagíny hydratuje a dodáva jej pružnosť a jemnosť. Je to vynikajúca kombinácia rastlinných zložiek - jojoby, pupalky, nechtíka, pšeničných klúčikov a vitamínu E.

Hygiena a sex

Ak používate počas sexu lubrikačné gély, určite venujte pozornosť ich zloženiu. Pre citlivejšiu pokožku vyberajte výrobky s označením senzitiv, ako napríklad PJUR MED SENSITIVE Glide. Podrobnejšie informácie o výbere lubrikačných prípravkov nájdete tu. Kvôli väčšiemu podráždeniu sa riziko infekcie po sexe zvyšuje, preto je dobré si po akte jednak odskočiť na toaletu, čím sa odplaví časť potencionálne nebezpečných baktérií a potom sa umyť.

A ako to majú muži?

Aj pre mužov by mala byť intímna hygiena úplným základom a v podstate pre nich platia podobné odporúčania, ako pre ženy. Muži však majú ešte jeden problém, ktorý ženy v podstate nepoznajú. Počas teplejších dní či pri športe sa ich intímne partie stretávajú s potom, a to nemusí byť vôbec príjemné. Nielen že tak bojujú s nepríjemným pocitom, kedy sa im ich pýcha lepí k stehnám a nemôžu sa plne sústrediť na výkon, ale tiež typickú vôňu, ktorá nemusí byť vždy žiaduca. A práve tieto nepríjemnosti rieša výrobky Below The Belt Grooming, ktoré prinášajú unikátnu starostlivosť o mužské podpalubia. Či už si vyberiete podpásový gel, ktorý slúži ako antiperspirant, ktorý zároveň chráni mužské partie a ponechá ich na niekoľko hodín úplne v suchu, alebo podpásový sprej, ktorý je prvou pomocou v oblasti pánskej intímnej hygieny a slúži ako intímna sprcha vždy, keď je to potrebné, určite nešliapnete vedľa.