Partner of Notino
Novinky v ponuke - Fantasy dildá
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

A čo páry, majú sa s čím hrať?

Dámy, zažili ste už niekedy situáciu, keď ste chceli prizvať „do trojky“ vibrujúceho pomocníka, ale váš partner preniesol vetu- Takže to už ti ako nestačím? Nezúfajte, rozhodne nie ste samy. Tento mýtus sa v podvedomí ľudí stále drží a to aj napriek stúpajúcemu záujmu o erotické pomôcky. Čím to je, že sa muži cítia ohrození vibrátormi, to nechám na rozobratie sexuológom. Osobne si myslím, že je na čase tieto predsudky postupne búrať, a práve preto som sa rozhodla začať vo vlastnej spálni. Urobili sme zo seba s partnerom pokusné králiky a vyskúšali za vás, aké hračky sú najlepšie pre využitie v páre.
V článku si predstavíme jednotlivé pomôcky, ich plusy a mínusy, dáme vám radu s akými pomôckami začať a ktoré hračky sa naopak hodia pre skúsenejších hráčov. Budeme popisovať päť základných druhov, ktoré sa nám zdajú ideálne pre okorenenie chvíľok vo dvojici, ale zároveň sa dajú skvelo využiť aj pre sólo hrátky, takže keď svojho partnera predsa len nepresvedčíte pre divokú trojku, ostane vám stále malý parťák pre momenty sebapoznávania…

Masážna hlavica do každej rodiny

Možno si hovoríte, že masážne hlavice nie sú nič pre vás, pretože nemáte rady vibračnú stimuláciu klitorisu, a nikdy sa vám nepodarilo takto vyvrcholiť. A viete čo? Mne tiež nie. Ale! Tieto hlavice sú perfektnou pomôckou pre relaxačnú masáž celého tela a dokonalú predohru. Vložte pomôcku do rúk partnerovi a nechajte sa rozmaznávať...nie je nič lepšie než dlhá uvoľňujúca masáž po náročnom dni v práci. Ak máte problém s naštartovaním nálady na sex, toto by mohla byť skvelá cesta. Hlboké vibrácie postupne uvoľnia svaly a zbavia vás napätia. A môžete mi veriť, akonáhle váš partner uvidí, ako si masáž užívate, nenechá ho to chladným príliš dlho. Hlavicu môžu plynule nahradiť partnerove ústa a čo bude ďalej, to už je čisto na vašej fantázii. Z našej skúsenosti môžeme povedať, že sme túto predohru nikdy veľmi dlho nevydržali…

Masážna hlavica ale nemusí slúžiť iba k predohre. Ak patríte do skupiny žien, ktoré nedosiahnu vyvrcholenie obyčajnou penetráciou (a rozhodne si z toho nerobte hlavu, pretože túto skupinu tvorí veľmi vysoké percento ženskej populácie), môžete si počas sexu vypomôcť stimuláciou klitorisu týmto miláčikom. Hlavice bývajú často veľmi silné, preto odporúčame klitoris najprv „zahriať“ a pripraviť ho na vibrácie (napríklad prstami alebo partnerovým jazykom), aby nevyvolali nepríjemné pocity.

Dokonalé uvoľnenie nielen pre ženy

Nechcete, aby váš partner ostal pozadu? Zapojte tohto pomocníka do hry počas orálneho sexu a premasírujte partnerovi hrádzu a pre odvážnejších jedincov môžete zájsť až k análnemu otvoru. Obe miesta sú popretkávané nervovými zakončeniami a ich stimulácia vyvolá nečakane silné pocity. A ak ich spojíte s láskaním penisu vašimi ústami, môžete mi veriť, že už vaša polovička nebude chcieť nič iné…

Vďaka širokej ponuke tvarov a veľkostí si môžete vybrať takú, ktorá bude vyhovovať práve vašim individuálnym potrebám. Táto pomôcka by rozhodne nemala chýbať v žiadnej domácnosti. My ju hodnotíme ako najuniverzálnejšiu hračku, ktorú si na spoločné šantenie môžete zakúpiť a ktorá je vhodná pre začiatočníkov vo svete erotických pomôcok. Naviac sa dá využiť vo všetkých základných polohách, takže môžete experimentovať a skúšať, v ktorej vám bude jej použitie najpríjemnejšie.

Univerzálna pomôcka pre oboch partnerov
Využitie počas sexu aj na bežnú masáž boľavých svalov
Široký výber veľkostí a tvarov
Rôzne cenové relácie
Silné vibrácie
Často dostupné 2v1 ako hlavica a vibrátor
Väčšina hlavíc je dosť hlučná
Pre niektoré ženy môže byť stimulácia príliš silá až bolestivá – Tip: skúste to cez bielizeň ;-)

Párové vibrátory pre jeho aj jej potešenie

Vždycky ma lákalo vyskúšať tie pekne vyzerajúce vibrátory v tvare písmena U, ktoré sú priamo navrhnuté pre partnerské hrátky. Keď som potom dostala príležitosť, aby som ich otestovala a napísala vám o nich sem nejaké informácie, musím úprimne priznať, že som na prvý pokus bola dosť sklamaná a partner tiež. Vibrátor nedržal na mieste, medzi silikónovým povrchom hračky a kondómom vznikalo trenie, takže po čase vibrátor vypadol von a akurát nás rozptyľoval, takže žiadne veľké vzrúšo...ale! Ono len stačilo použiť dostatok lubrikačného gélu (samozrejme na vodnej báze, aby sme nepoškodili povrch) a otočiť sa z ,,misionára“ na bok a zrazu to šlo a bola to jazda. Rýchlo nám došlo, že u pomôcok tohto typu bude veľmi záležať, v akej pozícii ich použijete.

Výrobcovia sú ale múdri a preto sú na trhu dostupné desiatky veľkostí, tvarov, rozličných stupňov ohybností ramien a zabudovaných ovládaní, aby ste si mohli vybrať ten svoj na mieru vašim lonám. Rozhodne odporúčame tieto pomôcky vyberať v kamennom obchode, kde si môžete vyskúšať, ako ohybné sú ramená, keďže sú niektoré vibrátory zložené z neflexibilných ramien, čím sa stávajú prakticky nepoužiteľnými.

Hriešne tajomstvo v nohavičkách

Vibrátor je skvelým spestrením spoločného sexu, stimuluje totiž oboch partnerov zároveň a stupňuje tak vzrušenie. Rovnako ako masážna hlavica bude fantasticky slúžiť ženám, ktoré nedosiahnu orgazmus iba penetráciou. Vibrácie sú omnoho jemnejšie než u hlavíc, takže sa nemusíte báť, že by boli príliš silné a v kombinácii s trením vyvolávajú nečakane silné slasti. Určite odporúčame vyskúšať všetkým, ktorí si túžia zvýšiť pôžitok zo sexu. Tieto vibrátory sú naviac často vyrábané na diaľkové ovládanie alebo môžu byť ovládané cez aplikáciu, takže ich je možné použiť aj pre vzrušujúce hrátky na verejnosti a potrápiť nimi partnerku.
Stimulácia oboch partnerov súbežne
Bývajú veľmi tiché
Drobné rozmery umožnia vziať so sebou pomôcku kdekoľvek
Jemnejšie vibrácie pre ženy, ktoré majú citlivejší klitorise
Ovládanie na diaľku cez ovládač či aplikáciu
Vhodné pre vzrušujúce hrátky na verejnosti
Fungujú len v niektorých pozíciách
Niektoré majú zlé umiestnené ovládanie, takže si vibrácie prepínate prirážaním
Môžu mať neohybné ramená
S kondómom často vzniká nechcené trenie

Nie je krúžok ako krúžok...

Vibračný krúžok, pravdepodobne jedna z prvých pomôcok, s ktorou ste sa niekedy stretli. Dajú sa kúpiť v drogérii za pár korún, čím sú voľne prístupné aj tým, ktorí sa hanbia obchod s erotickými pomôckami navštíviť cez internet, nie to potom osobne. Lenže poďme si povedať, že nie je erekčný krúžok, ako krúžok. Koľko je na svete mužov, toľko je tvarov a priemerov penisu, takže sú požiadavky na tieto pomôcky veľmi individuálne a preto by sme príliš neodporúčali kupovať tie najlacnejšie z obchodu, pretože padnú málokomu. Odporúčame všetkým mužom, aby sa premerali v plnej erekcii a naštudovali si popisy parametrov u jednotlivých krúžkov, pretože ak si kúpite príliš malý alebo veľký, bude vás to akurát mrzieť. Malý vás bude nepríjemne škrtiť, čo môže vyvolať naozaj nepríjemné pocity a veľký bude zas sklzávať dole. Takže si s partnerkou urobte premeriavaciu chvíľku a nájdite ideálnu veľkosť pre vaše potreby.

Zväčší penis a rozdráždi klitoris

Teraz už ale k samotným výhodám týchto pomôcok. Erekčné krúžky všeobecne poslúžia všetkým mužom, ktorých trápi nedostatočná výdrž alebo veľkosť. Krúžok totiž ľahko zaškrtí obeh, čím nahromadí krv v penise, ten zväčší objem a zároveň prišktrenie tepny zaistí oddialenie erekcie (má rovnaký efekt ako techniky oddiaľovania orgazmu). Krúžky obohatené vibráciami naviac stimulujú penis a ak majú zabudované dostatočne veľké vibračné teleso, dokážu v niektorých pozíciách stimulovať tiež klitoris partnerky.

My sme dostali na vyskúšanie krúžok MAJESTIC DUO od značky Satisfyer, ktorý je navrhnutý tak, aby obopol penis aj semenníky a vibračná základňa je priamo prispôsobená ergonómii ženského lona, takže perfektne stimuluje klitoris. Keďže je partner nadpriemerne obdarený, skúšali sme krúžok použiť tiež iba okolo penisu a musíme ho odporúčať všetkým pánom, ktorým sú klasické krúžky malé, pretože s týmto učite pocit stiesnenosti nezažijete. Rovnako ako u partnerských vibrátorov záleží na pozícii, v ktorej pomôcku použijete, nie vždy funguje úplne efektívne, ale ak zapojíte fantáziu a budete trpezlivý, určite si nájdete ideálnu polohu. Majestic Duo je skvelý tiež v tom, že sa dá vibračná základňa použiť k masáži hrádze, čím umožní partnerovi prežiť celkom nové pocity.

Poslúži pri nedostatočnej erekcii
Stimulácia oboch partnerov
Veľký cenový rozptyl, dostupný pre všetkých
Mnoho spôsobov ovládania
Obtiažnejšia voľba veľkosti
Môže vyvolať nepríjemné pocity
Funguje iba v niektorých pozíciách

Análne kolíky pre pokročilých hráčov

Posledným druhom pomôcok, ktoré si v tomto článku predstavíme budú análne kolíky. Zámerne ich umiestňujeme až na koniec, pretože ide o pomôcky vhodné už pre pokročilejších užívateľov erotických pomôcok. Análny sex je stále veľké tabu, čo sa dá pochopiť, ale my rozhodne podporujeme objavovanie aj týchto zákutí, pretože ich stimulácia prináša nevídané potešenie a o to by sa nikto nemal ochudobňovať! Samozrejme to neznamená, že si máte kúpiť obrie dildo a začať experimentovať, všetko chce svoj čas, tréning a hlavne súhlas a nadšenie všetkých zúčastnených. Akonáhle si všetko natrénujete, bude čas na partnerské šantenie a že je ho na programe mnoho...pretože teraz je tá pravá chvíľa, aby sa vaša fantázia rozbehla na plné obrátky.

Nevídaná rozkoš pre ňu aj pre neho

Análne kolíky sú fantastická vec a čo sa využitia týka, majú porovnateľné multifunkčné využitie ako masážna hlavica. Odporúčame začať zľahka, akonáhle si análnu stimuláciu obľúbite, môžete vyskúšať napríklad kombináciu kolíčka s orálnym uspokojovaním, posunie to samotnú aktivitu na úplne novú a doteraz neobjavenú úroveň. A rozhodne nemáme na mysli iba uspokojovanie partneriek...o výbušných orgazmoch vyvolaných dráždením prostaty ste už najskôr počuli, že? A teraz si predstavte, že k tomu pridáte partnerkin vrtký jazýček na vašom stoporenom penise, neznie to skvelo? To si píšte, že znie! Odbúrajte v sebe strach a vykročte do vôd, z ktorých už nie je cesty späť. Pretože akonáhle raz zažijete túto slasť, zanechá to vo vás nezmazateľnú stopu.

Posledným stupňom je samotná penetrácia so zavedeným kolíčkom. Tu je dôležité upozorniť, že je kľúčová veľkosť kolíčka, penis partnera a vzrušenie partnerky, ktoré umožňuje roztiahnuteľnosť pošvy. Táto aktivita totiž môže byť značne nepríjemná až bolestivá, ak zvolíte nevhodnú výbavu. Osobám s obdarenejšími partnermi by sme odporúčali skôr menšie veľkosti a prípadne až postupne obmenovať a zväčšovať rozmer. Každopádne pocity, ktoré vyvoláva táto dvojitá stimulácia, sú naozaj jedinečné.

Multifunkčné využitie pre oboch pratnerov
Hlboká stimulácia nervových zakončení
Obvykle tiché
Široká škála využitia v partnerských hrátkach
Obrovský výber tvarov a veľkostí
Análna stimulácia nevyhovuje každému
Problematickejšia hygiena
Trvá dlhšiu dobu, než je možné pomôcku využiť
Často je komplikované nájsť správnu veľkosť
Ak ste sa doteraz neodvážili zapojiť erotické pomôcky do praktík za dverami spálne, možno je na čase urobiť zmenu. Páni, ak vaša polovička donesie s nadšením domov hračku, tak vedzte, že to nie je preto, že by ste jej už nestačili, ale napríklad preto, že už dlho snívala o tom, že ju vyskúša a chce túto udalosť prežiť s vami. Pozerajte sa na veci z tej pozitívnej stránky a nahľadajte negatíva tam, kde nie sú. Ľudská sexualita je úžasná vec, ktorá čaká na to, až ju objavíte a preskúmate, tak popusťe uzdu predstavivosti a smelo do toho!

UPOZORNENIE:

Nezabudnite pri análnych praktikách myslieť predovšetkým na bezpečnost a hygienu. Análna stimulácia by v žiadnom prípade nemala byť ani jednému z vás nepríjemná. Nikdy nestrkajte nič, čo bolo v análnom otvore do vaginálneho otvoru, nechcete predsa partnerke spôsobiť infekciu. Ak sa rozhodnete pre využitie prstov, dajte si pozor na nechty, aby ste nechcene neporanili črevnú sliznicu a tiež dbajte zvýšnej opatrnosti v prípade, ak máte záder. V týchto situáciách odporúčame použiť buď to rukavice alebo pomôcku určenú na análny styk. Vždy využívajte iba pomôcky navrhnuté pre análnu stimuláciu, inak by ste tiež mohli skončiť na pohotovosti s vibrátorom hrajúcim sa s doktrom na schovávačku. Všetky pomôcky vždy dôkladne vydezinfikujte. A nezabudnite, že základ je kvalitná lubrikácia – nie nadarmo sa hovorí, kto maže, ten ide, u análnych hrátok to platí štvornásobne.

HANA
Do sveta shibari zablúdila v roku 2017 a už nenašla cestu späť. Jej hlavným záujmom sú laná, v ktorých vyhľadáva hlavne emócie a spojenie s druhým človekom. Nebráni sa ani iným praktikám, rada skúša nové veci, testuje a posúva svoje hranice.
Ďalšie články autora HANA