Partner of Notino
Novinky v ponuke - Fantasy dildá
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Všetko, čo ste potrebovali vedieť o análnych kolíkoch

Ako názov článku napovedá, reč bude o análnych kolíkoch. Pomôckách, ktoré sú často tabuizované a zanedbané a to aj napriek tomu, že je s nimi taká sranda! Povieme si všetko, čo by ste chceli a mali vedieť, či už sú to špecifiká týchto malých pomocníčkov alebo to, ako by ste sa o ne mali starať. Zaoberať sa budeme tiež správnym zavádzaním a vyberaním, aby ste neublížili sebe alebo náprotivku. Popíšeme si rozdiely v tvaroch a veľkostiach a na záver si prezradíme tipy, ako s týmito praktikami vôbec začať.
Čo to vlastne análny kolík je a k čomu nám má slúžiť? Na rozdiel od dilda, ktoré je navrhnuté k zasúvaniu a vysúvaniu, análne kolíky sú tvarované špeciálne tak, aby boli vložené a po vsunutí ostali na mieste. Oblé telo – obvykle v tvare slzy alebo žiarovky, plynule naväzuje na úzky krk so širokou základňou, ktorá zabráni úplnému vniknutiu pomôcky do tela. V praxi to funguje tak, že po uvoľnení análneho otvoru vkĺzne oblá časť kolíka dovnútra a svaly zvierača sa potom stiahnu okolo úzkeho krku, takže nemôže dôjsť k nehode.

KOLÍK, DILDO ALEBO KORÁLE?

V súčasnosti sa na erotickom trhu vyskytuje obrovské množstvo druhov, tvarov a veľkostí, vybrať si preto môžete podľa chuti, podľa toho, čo od kolíka očakávate a či už praktizujete análne hrátky alebo sa s nimi len chystáte začať. Dajú sa kúpiť dokonca tréningové sady pre začiatočníkov, ktorí by radi postupne zvyšovali obtiažnosť. Najbežnejšie tvary majú u špičky zúžené telo, ktoré sa postupne rozširuje a zasa zužuje u krku. Dajú sa však kúpiť aj análne korále či análne dildá, tie však majú inú funkciu, preto sa im v tomto článku nebudeme venovať.
Späť ku kolíkom. K čomu nám teda sú dobré a prečo by sme ich rozhodne mali zaradiť do nášho sexuálneho života? Mnoho ľudí vníma kolíky iba ako prostriedok, ktorý nám umožní pripraviť sa na análny sex, ale opak je pravdou. Análne kolíky vytvárajú jedinečný pocit plnosti bez nutnosti pohybu tam a späť, a teda bez potreby využiť jednu z rúk, ktorá bude musieť pomôcku držať. Vy sa teda môžete sústrediť na ostatné centrá slasti, zatiaľ čo kolík bude fantasticky odvádzať svoju prácu. V kombinácii s ďalšou stimuláciou dokážu kolíky vyvolať slastiplné orgazmy, ktoré sú, vďaka mnohým nervovým zakončeniam okolo análneho otvoru, naozaj nezabudnuteľné. Počas orgazmu sa naviac svaly v oblasti panvy stiahnu a tým zosília pocit tesnosti. Ak ste jedinci s prostatou (čítajte muži), máte šancu zažiť výnimočne silné pôžitky, práve vďaka análnym kolíkom, ktoré vedia prostatu veľmi efektívne stimulovať a dráždiť.

AKO SI SPRÁVNE UŽIŤ ANÁLNE HRÁTKY

Pravidlo číslo jedna – používanie análneho kolíka by nikdy nemalo byť nepríjemné. Ak vás zavádzanie bolí, je vám nepohodlné samotné nosenie, alebo vám táto situácia vyvolala akúkoľvek negatívnu reakciu, prestaňte s tým, čo robíte. Čím viac totiž budete tlačiť na pílu u análnych hrátok, tým viac sa proti tomu vaše telo bude brániť a svaly zvierača sa zovrú. Skvelou pomôckou, ako sa uvoľniť a tým umožniť priechod príjemným pocitom, je práca s dychom. Ak vám nejde kolíček zaviesť, zhlboka sa nadýchnite a pri výdychu si predstavujte, ako sa svaly pomaly rozťahujú a rozširujú otvor, toto opakujte tak dlho, ako bude potrebné.

Pravidlo číslo dva – kvalitný lubrikant je základ. Lubrikačný gél je perfektný pomocník pre všetky sexuálne hrátky, ale pre análnu stimuláciu je vyložene nutný. Análny otvor nie je vybavený prirodzenou lubrikáciou, ako je tomu u vagíny, a preto je potrebné ho poriadne navlhčiť, aby nedošlo k poraneniu. Pomalé nanášanie lubrikantu prstom je tiež skvelá cesta k uvoľneniu svalov a naladenie zadočka na nasledujúcu činnosť. Na trhu sú dostupné špeciálne gély pre análne hrátky, ktoré sú dlhotrvajúce a extrémne klzké.

Pravidlo číslo tri – vždy používajte iba hračky určené k análnym hrátkam. O nehodách s fľašami, uhorkami, žiarovkami a moho ďalšími predmetmi sme vám už písali. Naozaj nikdy nepoužívajte čokoľvek, čo nie je priamo určené k stimulácii vašich zadných vrátok. Ak vám ,,zmizne“ hračka vo vagíne, takmer vždy ju zvládnete vytiahnuť sami, pretože vďaka krčku maternice nemá kam zájsť, avšak v prípade análneho otvoru je tomu úplne inak. Nevhodný predmet sa môže dostať hlbšie do čreva a potom neostáva nič iné, než zájsť na pohotovosť a podstúpiť nepríjemný zákrok, čo najskôr a nikomu z nás to nestojí za to. O to viac, keď je v súčasnosti toľko špeciálne navrhnutých pomôcok.

AKO NAJLEPŠIE ZAVIESŤ ANÁLNY KOLÍK

Akonáhle budete mať pocit, že ste pripravený na vec, môžete skúsiť zaviesť kolíček dovnútra, Vždy ho pred zasunutím poriadne nalubrikujte. Najľahšie zasunutie docielite nasledovne: priložte kolíček k análnemu otvoru, potom pomaly nakloníte hračku dole (asi o 45°) tak, aby jedna strana špičky vkĺzla dovnútra. Udržujte hračku v tejto hĺbke a nakloňte ju tentokrát hore. Niekoľkokrát tento postup zopakujte, až vám kolíček zájde dovnútra. Netlačte príliš, aby svaly nemali tendenciu sa stiahnuť v obrane späť.

Akonáhle bude pomôcka vo vnútri, môžete si s ňou užívať, ako vás len napadne. Análne kolíky sú skvelé v ich multifunčknom využití. Nielenže, ich môžu použiť obaja partneri (vždy iba vtedy, ak je pomôcka riadne vydezinfikovaná a zbavená baktérií toho druhého!), ale je ich možné kombinovať s mnohými spôsobmi stimulácie. Kolíčky využijete počas masturbácie, pri orálnom aj penetračnom sexe, ale vziať si ich môžete napríklad na prechádzku alebo rande s partnerom a spestriť si tak spoločný čas. Análne pomôcky majú tú výhodu, že je ich možné mať zavedené pomerne dlho, bez toho aby hrozilo zdravotné riziko. Vždy je však vhodné, mať po ruke nejaké vrecko, do ktorého prípadne kolík uložíte, keby na vás hra bola príliš intenzívna.

PREČO MÁME Z ANÁLNEJ PENETRÁCIE TAKÝ STRACH?

Prevažne je to preto, že o týchto veciach nevieme s partnermi komunikovať. A strašiakov je tu teda viac:

  • Hanba o tom hovoriť
  • Strach z odsúdenia, že chcem análnu stimuláciu vyskúšať
  • Strach z hygieny – čo keď sa nedokážem správne vyprázdniť?
  • Strach z bolesti
  • Strach, že partnerovi/partnerke ublížim alebo že ma opustí

AKO SPRÁVNE VYBRAŤ KOLÍČEK

Môže prísť situácia, kedy vám kolíček nepôjde vytiahnuť, pretože ste po orgazme a panvové svaly budú stiahnuté a zatnuté. Nezúfajte, rovnako ako pri zavádzaní postačí, keď sa na chvíľu nadýchnete a pomaly sa budete s výdychom sústrediť na uvoľňovanie zaťatých svalov. Rozhodne neťahajte kolíček násilím, mohli by ste sa poraniť.
Uchopte rozšírenú základňu do jednej ruky a jemne za ňu zatiahnite. Ak ucítite odpor, udržujte ťah a nadýchnite sa. S výdychom ľahko zatlačte, ako keď sa chystáte vykonať potrebu. Ak sa kolíček uvoľní, jemne ho vytiahnite, keby k uvoľneniu nedošlo, postupujte ako pri zavádzaní, nakloňte ho najskôr dole, potom hore a kymácavým pohybom ho dostaňte von.

VIBRAČNÉ ANÁLNE KOLÍKY

Vibračné kolíky sú ďalším stupňom intenzity análnej stimulácie. Sú úplne fantastické a určite stoja za vyskúšanie. Majú ešte väčšie využitie než klasické kolíky ( je ich možné napríklad použiť ako mini vibrátor pre stimuláciu klitorisu) a vyvolajú ešte viac vzrušenia a slastných pocitov. Na trhu existuje množstvo druhov, takže si určite vyberiete ten pravý pre váš zadoček. Vibračné kolíky sú dokonalým doplnkom penetračného sexu, pretože stimulujú oboch partnerov zároveň a stupňujú tak ich pôžitok. Vyrábajú sa tiež na diaľkové ovládanie či mobilnú aplikáciu, takže ich so sebou môžete tiež vziať na rande a odovzdať ovládanie partnerovi, aby vás mohol troška potrápiť vzrušovaním na verejnosti.

HYGIENA JE ZÁKLAD

U análnych hrátok je hygiena úplne rozhodujúca. Vždy si po kontakte s črevnou sliznicou umyte ruky antibakteriálnym mydlom a rozhodne nepoužívajte žiadne predmety, ktoré boli v zadočku, tiež do vagíny, bez toho aby ste ich predtým vydezinfikovali čistiacim prostriedkom na erotické pomôcky. Vaginálna mikroflóra je veľmi citlivá a zanesenie črevných baktérií môže vyvolať nepríjemný zápal.

Ak si užívate análny sex – ktorý by ste vždy mali vykonávať s kondómom, ak budete chcieť pokračovať vaginálnym stykom, vymeňte/dajte si dole použitý kondóm. Ak sa rozhodnete pre využitie prstov, dajte si pozor na nechty, aby ste nechcene neporanili črevnú sliznicu a tiež dbajte zvýšenej opatrnosti v prípade, ak máte záder. V týchto situáciách odporúčame použiť buď to rukavice, alebo pomôcku určenú pre análny styk.
Na konci hrátok všetky použité pomôcky poriadne umyte antibakteriálnym mydlom, postriekajte na erotické pomôcky, opláchnite a nechajte uschnúť.

Čo si z celého článku odniesť? Skvelý sex nezačína od najlepšej polohy, najvýkonnejšej erotickej pomôcky alebo od skúseností partnera/partnerky, ale od spoločnej komunikácie 🙂
HANA
Do sveta shibari zablúdila v roku 2017 a už nenašla cestu späť. Jej hlavným záujmom sú laná, v ktorých vyhľadáva hlavne emócie a spojenie s druhým človekom. Nebráni sa ani iným praktikám, rada skúša nové veci, testuje a posúva svoje hranice.
Ďalšie články autora HANA