Partner of Notino
Novinky v ponuke - Fantasy dildá
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Vaginálny trenažér PERIFIT Kegel Exerciser - Ako sa dostať späť do formy

Lucii Hříšné sme novinku v podobe vaginálneho trenažéra Perifit poslali ešte pred pôrodom, aby mala čas sa s touto jedinečnou hračkou zoznámiť. Síce nikto nevedel, a to ani ona, či ho naozaj bude potrebovať, ale ako sama hovorí, kto je pripravený, nie je prekvapený...

Ako som to mala po pôrode ja

Ako som už niekoľkokrát spomínala, popôrodná forma ma trošku zaskočila. Teraz nemám na mysli vizuálnu stránku (nečakala som, že deň po pôrode budem vyzerať ako pred otehotnením), ale miera bolesti, dĺžka hojenia aj povolené panvové dno ma celkom nepríjemne prekvapili. Viete, že zastávam heslo, kto je pripravený, nie je prekvapený - už pred pôrodom som mala doma nachystané tabletky proti bolesti, dubovú kôru a trenažér Perifit. Úprimne, dúfala som, že ani jedno z toho nebudem musieť vytiahnuť. Čo sa bohužiaľ nestalo, využívala som všetko naozaj hojne... Dnes sa chcem zamerať predovšetkým na panvové dno a jeho posilnenie, prečo je dôležité mať aj túto neviditeľnú partiu tela v dobrej kondícii.
Mimochodom, povolené panvové dno nemusíte riešiť iba po pôrode, ale napríklad aj po gynekologických operáciách či pri problémoch s inkontinenciou. Pokiaľ si rovnako ako ja rady užívate, je panvové dno dobré posilňovať. Zlepšia sa vďaka tomu vaše sexuálne zážitky a spevnenie panvového dna vraj dokonca pomáha pri problémoch s dosiahnutím orgazmu.

Môžete sa stretnúť s množstvom pohľadov na to, kedy začať trénovať panvové dno po pôrode. V zásade sa delia na dve skupiny. Podľa prvého je ideálne začať čo najskôr po pôrode. V šestonedelí je telo od prírody nastavené na involúciu (všetko sa sťahuje a vracia do normálu) a preto je vhodné tento fakt využiť. Druhý postoj zase preferuje nechať šestonedelie na kompletnú regeneráciu a nijako do neho aktívne nezasahovať. Bez ohľadu na to, ktorý spôsob je vám bližší, podelím sa s vami o svoje tipy, ktoré môžete vyskúšať, keď sa na to budete cítiť.

Cvikov na posilnenie tejto oblasti nájdete na internete veľa, veľmi známe sú tzv. Kegelove cviky, ktoré v roku 1948 vymyslel americký gynekológ Arnold Kegel. Ako je na tom vaše panvové dno, môžete zistiť hneď pri návšteve toalety (zastavte prúd moču - svaly, ktoré vám k tomu pomohli, sú presne tie, o ktorých v dnešnom článku píšem). Je to skvelý test, ale rozhodne to nie je dobrý spôsob, ako pravidelne posilňovať panvové dno a mohlo by vám to spôsobiť zdravotné problémy.

Ďalšou možnosťou, ako možno ešte rýchlejšie dosiahnuť výsledky, je zakúpiť si najrôznejšie pomôcky. Najznámejšie sú asi Venušine guľôčky, ktoré zrejme väčšina z vás pozná a možno ich aj doma má. Ja ich dokonca vlastním niekoľko (kovové, silikónové), ale ako sa hovorí, pokrok nezastavíš. Siahla som teda po novšej pomôcke, predovšetkým preto, že som chcela celý postup čo najviac urýchliť a zefektívniť.

VAGINÁLNY TRENAŽÉR PERIFIT KEGEL EXERCISER

Základné informácie, rozmery a technické parametre nájdete na stránkach predajcu, tie vám sem nebudem kopírovať. Chcem sa s vami podeliť predovšetkým o svoje skúsenosti. Jedinou nevýhodou, ktorú je asi nutné spomenúť hneď na začiatku, je fakt, že trenažér sa neodporúča používať ihneď po pôrode (a už vôbec nie v tehotenstve). Ideálne je chvíľku počkať, až sa všetko zahojí, čo je pre netrpezlivcov môjho typu celkom dlhá doba. Žiadnu ďalšiu nevýhodu som pri používaní neobjavila. Tvar aj veľkosť sú za mňa úplne perfektné, materiál mi pripomína vibrátory od Fun Factory, ktorých hodvábne jemný silikón mám veľmi rada, ako už viete. Pokiaľ ste v období po pôrode obozretnejšie a nechcete sa spoliehať iba na dezinfekčné prostriedky, môžete určite použiť aj kondóm. Ten som nasadzovala pri používaní v čase menštruácie. Pretože som nedojčila, perióda sa mi vrátila celkom rýchlo, ale je pomerne nepravidelná a hocikedy aj veľmi dlhá (až 15 dní v kuse), preto som bola rada, že trenažér je možné používať aj počas vašich dní. Pokiaľ potrebujete Perifit pred použitím nalubrikovať a spríjemniť tak vsunutie, môžete siahnuť po akomkoľvek obľúbenom lubrikante, nie je potrebné kupovať nič špeciálne. Len sa uistite, že sa jedná o lubrikant na vodnej báze (výrobca vyslovene neodporúča používať tie silikónové).

Jediné, čo na použitie potrebujete, je smartphone, do ktorého si stiahnete aplikáciu, ktorá je kompatibilná ako s jablkami, tak s Androidom. To je asi všetko, čo potrebujete pred prvým použitím vedieť. Ovládanie je veľmi jednoduché, rovnako ako princíp hry. Celé posilňovanie spočíva v hraní počítačovej hry, ktorú ovládate práve cez trenažér zasunutý v pošve. Nepatrím medzi milovníkov počítačových hier, nikdy som vlastne ani žiadnu poriadne nehrala. Princ of Persia mi umrel vždy, keď mal prvýkrát preskočiť tie koly a tým celé moje hranie na PC v období dospievania skončilo. Napriek tomu, alebo možno práve preto, ma hra, ktorú pri posilňovaní hráte, neskutočna bavila. Ak hráte nejaké sofistikovanejšie hry, môžete si vybrať aj z ďalších designov herného prostredia. Mne celý čas stačil motív hôr, ktoré mám rada. Nejedná sa naozaj o nič zložité, zbierate kvietky, vyhýbate sa vtáčikom v peknej krajine. Používala som Perifit vždy večer v posteli (najvhodnejšia poloha pre všetky cvičenia panvového dna je v ľahu, nie v sede alebo v stoji, kedy orgány viac "tlačia" na panvové dno) po dobu 7 až 10 minút.

Ako pri každom cvičení je dôležitá pravidelnosť. Pri Perifite ucítite výsledky naozaj skoro, čo je fajn. Ale nebudem vám klamať, čím lepšie som sa vo vnútri cítila, tým menej som bohužiaľ hrala. Čo je škoda, pretože, ako som spomínala, čím viac naposilované máte, tým lepšie sú vaše sexuálne zážitky. Preto sa chcem k pravidelnému zbieraniu kvietkov znovu vrátiť. Už to nepotrebujem tak často, ako to bolo po pôrode, ale dvakrát až trikrát týždenne by bolo fajn. Na trenažéri oceňujem príjemný tvar, ktorý je mi osobne oveľa bližší ako napríklad Venušine guľôčky. Pokiaľ máte rady progres, výsledky a grafy, bude sa vám páčiť, že všetky cvičenia sú zaznamenávané a vy vidíte, ako sa zlepšujete. Najlepšie mi na celej aplikácii pripadá individuálne nastavenie. Prispôsobuje sa kondícii vášho panvového dna, pred každou hrou si totiž nakalibrujete intenzitu.

Pokiaľ vás trápia bolesti a nie ste si istá, že tam dole je už všetko ready na hranie videohier s aplikáciou Perifit, poraďte sa pred prvým použitím so svojím lekárom. Nie som gynekológ, takže aj keď si s vami veľmi rada píšem o najrôznejších sexy hračkách, toto posúdiť naozaj nedokážem.

Lucia Hříšná
Lucia už niekoľko rokov píše blog www.mysecretpassionlife.com, kde s čitateľmi zdieľa najrôznejšie tipy na sexy život, zvodné krajkové prádlo, erotické pomôcky. Má pocit, že v rámci každodenných povinností niekedy zabúdame na všetky slastné okamžiky v živote, čo je veľká škoda. "Čas na krásny, naplnený, vzrušujúci život je teraz a tu", hovorí. Lucia je tiež autorkou knihy Můj tajný život.
Ďalšie články autora Lucia Hříšná