💛 Zľava -10 % alebo -20 % pre registrovaných zákazníkov? S kódom "DNES10" na všetko.
Partner of Notino
CUTE HRAČKA TÝŽDŇA S PREKVAPENÍM
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Lora DiCarlo Baci Premium

Asi so žiadnou inou recenziou som neotáľala tak dlho. Stále som si hovorila, že počkám, či tento dokonalý vytunený staroružový intenzivný prinášač orgazmu predsa len nebude mať nejaké muchy, ktoré som doteraz neodhalila. A po viac ako pol roku testovania som rada, že vám musím povedať, že som naozaj nič nenašla, čo by mi osobne nevyhovovalo. Za mňa ide o úplne perfektný kúsok, ktorý si zaslúži nielen recenziu u mňa na blogu, ale úprimne opäť zmení poradie obľúbenosti na rebríčku hračiek zameraných na stimuláciu klitorisu. Pokiaľ ste už nejaké moje recenzie čítali, tak viete, že kedysi dávno som dlhú dobu, dá sa povedať, doslova fičala na Womanizeru (článok i keď už ľahko archivný, nájdete tu). Pretože, čo si budeme hovoriť, keď prišiel na trh, tak nič iného podobného k dispozícii nebolo a dlhú dobu bol naozaj niečim wow a neprekonateľný…
Aj preto, že som ho mala tak rada a spĺňal všetky možné požiadavky, som dlho nemala potrebu skúšať a testovať niečo nové. Keď som skoro pred tromi rokmi mala prvýkrát možnosť vyskúšať LELO Sona Cruise dvojku (odkaz na celú recenziu), pochopila som, že pokrok naozaj nezastavíte a je škoda sa pripravovať o nové a doteraz nepoznané zážitky tým, že nebudem skúšať nové podtlakové pomôcky. A nielen tie podtlakové. Pretože práve na rozdiel od iných pomôcok LELO Sona Cruise 2 nevyužíva podtlak ani vzduch, ale ultrazvukové vlny, ktoré výrobca sám opisuje ako bezkontaktné sonické vlny. Úprimne, ja si pod týmto označením nič veľmi extra predstaviť nedokážem, ale verte mi, že keď to vyskúšate, tak je to naozaj úplne iné vyvrcholenie, než ktoré môžete zažiť napríklad s najnovšími modelmi Womanizeru alebo Satisfyeru.
A keď som už bola v tom období skúšania a testovania, tak som dala šancu aj Satisfyeru Pro 2 a iným najrôznejším podtlakovým pomôckam, aby som mala možnosť porovnávať. A musím rozhodne povedať, že všetky, o ktorých som na blogu písala, boli fantastické a rada po nich kedykoľvek siahnem. Každopádne až teraz táto nedávno založená (v roku 2017) americká značka Lora DiCarlo (názov vychádza z mena zakladateľky Lory Haddock) opäť zmenila poradie obľúbenosti hračiek. Práve tento elegantný staroružový stimulátor sa zabýval na mojom nočnom stolíku a úprimne po ňom siaham častejšie, či si už chcem urobiť peknú chvíľku napríklad popoludní, alebo ho chcem zapojiť do našich hrátok s partnerom.  Viete, že mám veľmi rada príbehy, ktoré za danou značkou sú, aj také najrôznejšie zaujímavosti, ktoré sa obvykle na stránkach sexshopu nedozviete. Takže pokiaľ to máte rovnako, určite odporúčam prečítať si príbeh o značke. Okrem toho, že ich prvá a jedna z najznámejších hračiek Ose bola vyvinutá v spolupráci s Oregonskou štátnou univerzitou, tak každá ich erotická pomôcka je neskutočne prepracovaná. Práve napríklad už tá zaujímavá Ose je zostava z 250 dielikov, aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá. A o tomto americkom brande nájdete mnoho podobných zaujímavosti. Napríklad v roku 2020 sa spolumajiteľkou a kreatívnou poradkyňou tejto značky stala veľmi známa modeka a herečka Cara Delevingne. A ďalšou zaujímavosťou určite je, že majú päť patentov práve v spolupráci s už spomínanou Oregonskou štátnou univerzitou týkajúcich sa robotiky ich erotických pomôcok. 
Ešte mi prišlo extrémne puritánske, že v dnešnej dobe, ktorú považujem za veľmi otvorenú, bola Ose (prvý produkt, ktorý DiCarlo uviedla na trh) nominována na ceny v Las Vegas v kategórii Robotic. Následne však bola jej nominácia zrušená a výrobok bol dokonca vyradený z výstavy, aj napriek tomu, že sa pýšil niekoľkými patentmi a všemožnými technologickými inováciami v oblasti robotiky, pretože bol usporiadateľmi výstavy označený za obscénny. To mi v dnešnej dobe príde neskutočne vtipné, ale skutočne sa to (a nie tak dávno, pretože to bolo v roku 2018) stalo.  Ako už viete, ja si na detailný popis technických parametrov ani technológií veľmi nepotrpím, pretože na to nie som úplne odborník. Pre mňa je vždy najdôležitejšie to, či mi daná hračka vyhovuje a čo mi prináša. Takže vás, ktorých to zaujíma, ako vždy odkážu na oficiálne video výrobcu a niekoľko ďalších článkov, kde som sa všetko dozvedela a kde si aj vy môžete prečítať viac o technológiách, ktorými je toto dráždidlo klitorisu naozaj nabité. Spomeniem tiež (aj keď to považujem trochu za zbytočné, pretože u väčšiny kvalitných erotických hračiek a pomôcok už ide o štandard), že materiál, z ktorého je tento kúsok vyrobený, je neskutočne príjemný a výrobca dokonca uvádza, že je vhodný aj pre citlivú pokožku. To ale úprimne neposúdim, pretože som nikdy so žiadnym dildom alebo masturbátorom podobné problémy nemala. To, že som Womanizer, či inú podtlakovku používala toľkokrát, až mi pohlavie opuchlo, spomínať nebudem, pretože tu išlo o moju nenasýtnosť :-), nie chybu materiálu. 
Každopádne čo na fotkách až tak pekne nevyzerá, je neskutočne praktický cover/vrchnák, ktorým je časť, ktorú si prikládate do lona, prikrytá. To mi príde neskutočne skvelé, pretože ak podobné stimulátory klitorisu poznáte alebo máte doma, viete, že na cestovanie, ale aj celkovo na prenášanie, uskladnenie nie je veľmi ideálne, že nemajú nejaký kryt. Takže ich musíte znova neustále umývať a dezinfikovať. Čo je samozrejme nevyhnutné u každej hračky, ale priznám sa, že aj keď hračky prevážame v najrôznejších púzdrach a kufríkoch, tento kryt mi príde ako perfektný nápad a uvítala by som, keby ho k erotickým pomôckam dodávalo omnoho viac výrobcov.  Výrobca proklamuje, že práve tento robotický (na tie robotické prvky majú spomínané patenty) stimulátor napodobní ústa, pery a jazyk vášho partnera na klitorisu tak dokonale, že nepoznáte rozdiel. No, aby som bola úprimná, keby boli všetci muži takto schopní a šikovní, tak by výrobci erotických pomôcok zkrachovali. Možno som mala smolu (a to rozhodne nie som nepobozkaná panna, neskúsená :-), ale skrátka nikdy som nepoznala také láskanie alebo tak šikovné ústa, pretože toto sanie klitorisu vám spôsobí naozaj neskutočný orgazmus a tak intenzívny, že by ste na ňho možno potrebovali niekoľko sexuálnych partnerov. Samozrejme zážitky sú naskrz autentické, takže možno niekto podobné zážitky má doma bežne. Schválne mi dajte vedieť. 
Na výber máte z desiatich rôznych intenzít tlakových pulzácií. A nepredpokladám, že by niekto stonal pri takom nejakom nemastnom olizovaní, pokiaľ si to môžem dovoliť povedať, ale určite je dôležité spomenúť, že v porovnaní s množstvom lacnejších stimulátorov klitorisu prvá rýchlosť u Lory DiCarlo Baci rozhodne nie je nízka alebo ľahká. Ja to osobne považujem za veľké plus, pretože štandardne u všetkých podtlakových pomôcok, ktoré som testovala, som väčšinou programy 1 až 3 (v závislosti na tom o akú hračku išlo) veľmi rýchlo preskakovala. Ale pokiaľ máte naozaj veľmi radi jemné predohry, tie môžete zažiť napríklad so Satisfyerom Pro Next Generation (ktorý je mimochodom veľmi obľúbený). Jeho program alebo funkcia číslo jedna je omnoho jemnejšia. V príbalovom letáku sa môžete dozvedieť, že Baci ponúka dva typy stimulácie klitorisu. Nedokážem vysvetliť, ako majú fungovať, ale pokiaľ by som vám mala nejako jednoducho priblížiť rozdiel oproti iným podobným pomôckam, tak nepracuje toľko so vzduchom pri nasávaní a nepoužíva klasické vibrácie, ktoré poznáte od iných značiek. Skôr ide o také vlny, ktoré vás božsky rozvibrujú a rozohrajú vzrušenie do všetkých kútov vášho tela. 

BACI Lora Di Carlo X SONA 2 Lelo

Viete, že podobné porovnávanie nemám úplne rada, pretože sú inak extrémne subjektívne a hlavne nie sú objektívne. Z každej novej hračky som väčšinou nadšená a používam ju omnoho častejšie a hocikedy sa k zapojeniu tej pôvodnej do našich hier musím prehovárať, aby som si pripomenula jej výkon a mohla vám do recenzie napísať čo najrealistickejšie zážitky. Samozrejme pamäť si veľa spomienok upravuje, takže sa vždy snažím písať hodnotenie po x testovaniach a zároveň za horúca, aby som spomenula všetko, čo ma v priebehu skúšania zaujalo. Takže aj keď na LELO Sonu dvojku nedám dopustiť a vlastne aj sám výrobca hovorí, že Sona by mala stimulovať celý vnútorný klitoris. Príde mi, že vďaka Baci zažijete hlbšiu stimuláciu a zároveň aj masáž klitorisu. Za mňa je to omnoho pohodlnejšie, pretože LELO Sona začína na vysokom výkone a intenzitu si musíte znižovať. Táto hračka funguje tak, že intenzitu naopak pridávate, čo mne osobne vyhovuje viac k rýchlemu uspokojeniu.  Lora DiCarlo Baci je za mňa tiež krajšia, keď budeme hovoriť o farebnej škále. Čierne pomôcky (Sona 2 sa vyrába v tmavo fuchsiovej, sýto ružovej a čiernej farbe) mám najradšej, fialová a ružová nie sú zlé, ale čo si budeme hovoriť, staroružová je omnoho elegantnejšiou a krajšou variantou. Avšak skôr než farba je dôležitejší tvar a keď sa pozriete na LELO Sona Cruise 2 a porovnáte ho práve s Bacim, tak uvidíte, že aj keď ide o hračky, ktoré ľahko a príjemne vložíte do dlane, tak verím, že pre niekoho (predovšetkým pokiaľ si chcete užívať s partnerom) môže byť v niektorých polohách zobáčik, ktorý LELO má, menej pohodlný. Oproti tomu Lora DiCarlo je svojim tvarom robená pre všetky polohy, či už pri milovaní alebo sebauspokojovaní a nikdy vám nebude prekážať. 
U každej svojej obľúbenej značke mám svoj obľúbený program, pulzáciu, vibráciu, na ktorej si skrátka fičím zas a znova. A musím povedať, že práve tvar je u Baci niečo, za čo by som mu dala plný počet hviezdičiek a k tomu ešte jednu. Aj keď nejde prvoplánovo o „handsfree“ hračku, pokiaľ si nájdete polohu, ako si ju šikovne priložiť a pridržať stehnami, tak zažijete niečo úplne neskutočného.  Verím, že sa mi aspoň trochu podarilo v dnešnom článku, fotografiách aj videu (nájdete u mňa na instagrame), vám túto nielen designovú perlu, ale predovšetkým fantastický stimulátor priblížiť. Za mňa je to kúsok, ktorý rozhodne stojí za to mať doma v šuplíku. Pokiaľ budete prechádzať nielen odkazy, ktoré som vám do článku vložila, ale skrátka vás zaujme celý príbeh značky trochu viac, tak sa určite dočítate ako ja, že momentálne sa nad Lorou DiCarlo tak trocha vznáša čierny mrak a dosť sa špekuluje o tom, či firma neukončuje, nepozastavuje alebo neprerušuje svoju činnosť. Nenapomáha tomu ani to, že od Vianoc nereagujú na otázky nielen americkej tlače. Viac sa mi zistiť nepodarilo, verím však za nás všetkých, že ešte pár takých vytunených, inovovaných hračiek, ktoré nielen skvelo padnú do ruky, ale tiež také, ktoré budú podávať naozaj neskutočné a zároveň veľmi tiché výkony, vymyslia. A pokiaľ nie, tak budem opäť dúfať, tentokrát za vás (pretože ja už jednu doma mám), že v európskych skladoch ich je dosť, aby pre vás, pokiaľ budete mať chuť, až budete raz tento článok čítať boli ešte k dispozícii. 
Majte sa krásne a dajte vedieť, na čom aktuálne fičíte vy...
Lucia Hříšná
Lucia už niekoľko rokov píše blog www.mysecretpassionlife.com, kde s čitateľmi zdieľa najrôznejšie tipy na sexy život, zvodné krajkové prádlo, erotické pomôcky. Má pocit, že v rámci každodenných povinností niekedy zabúdame na všetky slastné okamžiky v živote, čo je veľká škoda. "Čas na krásny, naplnený, vzrušujúci život je teraz a tu", hovorí. Lucia je tiež autorkou knihy Můj tajný život.