Milujeme nakupovanie 💋 ZĽAVA 10% s kódom "BDAY10" nad 20 € nebo ZĽAVA 20 % s kódom "BDAY20" nad 60 €
Partner of Notino

Masáž prostaty: brána k úžasným orgazmom?

Prostata - alebo mužský bod G - miesto obostreté intenzívnymi pocitmi slasti, ale aj hanbou. Dnes sa v článku postupne pozrieme na to, kde sa toto miesto na mužskom tele nachádza a ako ho efektívne stimulovať a to tak, aby v stimulácii prostaty našiel každý muž to svoje.

Prostata, mužský bod G, P-bod? ale kde?

Najskôr si zopakujeme trochu anatómie. Prostatu majú iba muži, je veľká asi ako vlašský orech a v tele sa nachádza pod močovým mechúrom. Produkuje sekrét, ktorý je súčasťou ejakulátu a preto patrí k veľmi dôležitým súčastiam mužského pohlavného ústrojenstva. Samotná prostata však spermie nevylučuje.

Zvonku ju nájdete medzi semenníkmi a konečníkom, v oblasti tzv. hrádze. Keď nahmatáte oblasť, kde sa zdá byť pokožka mäkšia - a pocítite príjemné pocity - nahmatali ste prostatu. Pri jej stimulácii sa tiež môžu dostaviť pocity, ako keby sa vám chcelo na záchod - to je normálne, pretože prostata sa dotýka močového mechúra. Zvnútra sa nachádza pár centimetrov za análnym otvorom a má okrúhly tvar: niektorí ľudia popisujú, že sa im prostata na pohmat zdá byť ako špička nosa.

Masáž prostaty má dokonca zdravotné účinky! Napriek tomu, že to nie je príliš rozšírené, masáž prostaty je jedným zo spôsobov, ako si poradiť s erektilnou dysfunkciou. Medzi ďalšie výhody ale patrí aj uvoľnenie priechodu moču, pomoc od bolestivej ejakulácie či úľava od symptómov zápalu prostaty. Zväčšenie prostaty a problémy spojené s močením sa vyskytujú častejšie s pribúdajúcim vekom - a táto príjemná aktivita je jedným zo spôsobov, ako od príznakov uľaviť.

Dôležité je však v tomto prípade riešiť tiež opačný problém: má masáž prostaty nejaké zdravotné nevýhody? Hoci takáto masáž prostaty môže viesť k včasnému odhaleniu prípadných nádorov a rakoviny prostaty, rozhodne sa neodporúča stimulovať prostatu, ak vám bola diagnostikovaná rakovina prostaty - masážou totiž môže dôjsť k narušeniu rakovinotvorných buniek, ktoré sa potom môžu ľahšie šíriť k zdravým tkanivám. Rovnako tak nie je dobré prostatu masírovať príliš intenzívne - tkanivo je mäkké a vedú cezeň nervy prispievajúce k erekcii penisu - preto si dávajte pozor, aby ste si nijako neublížili. Ak máte nejaké zdravotné problémy v oblasti prostaty, vždy sa poraďte so svojím lekárom o tom, ktoré sexuálne aktivity sú pre vás vhodné.

Ako na masáž prostaty? Milking, vonkajšia a vnútorná stimulácia

Masáž prostaty - niekedy tiež stimulácia hrádze, spočíva v dráždení prostaty prstami či erotickými pomôckami a pre mnoho mužov je veľmi príjemným zážitkom, ktorý môže viesť k skutočne intenzívnemu vyvrcholeniu. Pri takomto orgazme sa uvoľní iba časť sekrétu z prostaty, nie ejakulát tak, ako ho poznáme - ten je produkovaný aj inými časťami tela. O orgazmoch prostaty sa hovorí, že sú intenzívnejšie než klasické orgazmy a jedna štúdia napríklad zistila, že čo sa týka fyzických prejavov, tak pri prostatickom orgazme dôjde k niekoľkonásobne viac sťahom panvy, než pri klasickom orgazme. Aj napriek tomu, že ide o dva iné orgazmy, je bežné, že po prostatickom orgazme partner stratí erekciu. Zaujímavé je, že po prostatickom orgazme nie je potrebná tak dlhá doba, než je muž schopný ďalšieho kola - preto býva masáž prostaty často spájaná s možnosťou mnohonásobného orgazmu. Je ale dôležité spomenúť, že nie každý muž môže prostatické a viacnásobné orgazmy dosahovať hneď. Oboje chce trochu tréningu.

Ako na to? Masáž prostaty možno vykonávať nepriamo a priamo - týmito slovami rozlišujeme stimuláciu zvonku a cez análny otvor. Vždy sa najprv partnera opýtajte, či by niečo také chcel skúsiť a pokračujte, len ak bude súhlasiť. Pre mnoho ľudí je masáž prostaty veľmi intímna a citlivá záležitosť, preto vždy rešpektujte prianie svojho partnera a načúvajte jeho požiadavkám. Análny sex a stimulácia okolo análneho otvoru sú pre mnohých mužov citlivými témami, spojenými s hanbou. To, že sa mu takéto praktiky páčia, z neho nerobí nikoho nechutného. Ľudská sexualita je bohatá na možnosti a preto buďme otvorení a navzájom sa nesúďme.

Obľuba análneho sexu a stimulácie okolia konečníka takisto z vášho partnera nerobí gaya - hoci na homosexuálnej orientácii nie je vôbec nič zlé, mnoho ľudí je zviazaných obavami týkajúcich sa stimulácie análneho otvoru a ochudobňuje sa tak o veľa príjemných zážitkov. Komunikujte preto s partnerom citlivo a láskyplne - chcete si predsa navzájom urobiť radosť a sexuálne potešenie, nie vytvárať atmosféru hanby a strachu.

Dobrým začiatkom pre prekonanie hanby je masáž prostaty zvonku. Ako nájsť prostatu už vieme - k jej stimulácii možno použiť napríklad dva prsty či vibrátor. Dá sa začať napríklad jemným tlakom pomocou dvoch prstov: miesto môžete hladkať, jemne na neho tlačiť, alebo ho trieť. Skvelá je aj kombinácia so stimuláciou penisu či masážou semenníkov. Veľa zábavy si tiež užijete s klasickým vibrátorom. Skúste rôznu intenzitu tlaku prstov či vibrácií vibrátora a rôzne rýchlosti pohybu. Hlavne nezabudnite s partnerom komunikovať - nebojte sa ho opýtať, čo sa mu páči najviac!

Ak sa na to vy aj partner cítite, môžete prejsť k priamej stimulácii skrz análny otvor. Prostatu možno nahmatať prstami, alebo špeciálne zakrivenými erotickými pomôckami a nachádza sa len pár centimetrov za konečníkom. Platia rovnaké pravidlá, ako pre análny sex, teda: choďte na to pomaly, s kvalitným lubrikačným gélom a s ostrihanými nechtami. Často sa odporúčajú silikónové lubrikanty, pretože vydržia lubrikovať dlhšie, než tie na vodnej báze. Mnoho mužov má tiež rado pegging, teda sex s pripínacím penisom. Ak vás zaujíma viac tipov na análny sex, mrknite sa na náš predchádzajúci článok!

Ohľadom ideálnej polohy na masáž prostaty sa odporúča, aby bol partner na chrbte s nohami hore, alebo v klasickej polohe na štyroch (tzv. doggy). Hoci príjemné pocity dosiahnete pomocou prstov, s obyčajným dildom, vibrátorom alebo análnym kolíkom, na masáž prostaty tiež existujú špeciálne zakrivené pomôcky so zahnutým koncom, ktorými možno prostatu ľahšie nahmatať aj dráždiť. Pokiaľ na to idete prstami, veľmi príjemné je po nahmataní prostaty dvoma prstami robiť gesto "poď sem." Nebojte sa skúšať rôzne typy tlaku i rýchlosti, prípadne stimuláciu kombinovať s láskaním penisu.

Špecifickou kategóriou je potom takzvaný milking, obzvlášť cenený pri odďaľovaní orgazmu a podobných hrách. Pri dráždení prostaty môže z penisu vychádzať mliečna tekutina, ktorá neobsahuje spermie - odtiaľ táto technika získala svoje meno. Pokiaľ ju uvidíte, neľakajte sa - znamená to, že ste na dobrej ceste k orgazmu a je dosť pravdepodobné, že váš partner čoskoro vyvrcholí! Masáž prostaty môže byť ďalším spôsobom, ako si okoreniť váš spoločný život a otvoriť dvere ďalším zážitkom. Nebojte sa partnera spýtať, čo by rád a pustite sa do objavovania príjemných pocitov spoločne!

Ako na masáž prostaty?

Ella
Život Elly je o hľadaní rozkoše vo všetkom, čo robí – či už ide o dobré jedlo, zážitky alebo sex. A pretože má zvedavú povahu, hltá vedecké štúdie a za každou novinkou hľadá päť ďalších informácií. Vďaka tomu je chodiacou encyklopédiou sexu a sexuality - a užíva si to každým dúškom!