Milujeme nakupovanie 💋 ZĽAVA 10% s kódom "BDAY10" nad 20 € nebo ZĽAVA 20 % s kódom "BDAY20" nad 60 €
Partner of Notino

Análny sex: poďme spolu vyvrátiť mýty a užiť si niečo nové!

Análny sex- praktika, ktorá vzbudzuje mnoho rozporuplných emócií. Vedeli ste, že v USA sa popularita análneho sexu v posledných rokoch zvyšuje? Predovšetkým je to obľúbená praktika u párov do štyridsaťpäť rokov. Mnoho z nás si tzv. anál spája s niečím zakázaným, nečistým alebo bolestivým. Nič z toho ale análny sex nemusí byť - ak viete, ako na neho. Sex zozadu si môžete užívať bez ohľadu na pohlavie i sexuálnu orientáciu. K bezpečnému praktizovaniu análneho sexu a maximálnu rozkoš je dobré dopredu vedieť, ako na to a aké úskalia análny sex môže mať. Poďme si dneska povedať, ako je to s análnym sexom naozaj bez hanby a na rovinu a ukázať si, že môže ísť o veľmi príjemný zážitok, ktorý okorení váš sexuálny život a prehĺbi partnerskú intimitu.

O čo teda ide?

Keď hovoríme o análnom sexe, bavíme sa o prenikaní penisu či sexuálnych pomôcok do análneho otvoru. Ten je obklopený tesnými svaly análneho zvierača, ktoré po troche tréningu dokážu povoliť a otvoriť brány veľmi príjemnej forme milovania. Všeobecne u análneho sexu vždy delíme zúčastnených podľa role, ktorú zastavajú - anglickými termíny top a bottom teda ten, kto penetruje a kto penetráciu prijíma. Muži aj ženy môžu zastávať obe tieto role - a každá so sebou nesie inou paletu príjemných pocitov. Začnime najprv s mužmi. Pre tých je análny sex známy predovšetkým medzi homosexuálmi: to ale v žiadnom prípade neznamená, že by si snáď análny sex nemohli užívať muži aj iné sexuálnej orientácie alebo že by to znamenalo niečo zlé. Žijeme predsa v 21. storočí - tak prečo sa limitovať predsudkami a stereotypmi? U mužov, ktorí penetrujú (tzv. tops), je análny sex spojený s veľmi príjemnými pocitmi, lebo análny zvierač je veľmi úzky a prináša tak naozaj intenzívnu stimuláciu penisu. Stimulácia análneho otvoru je pre mnohých mužov tabu - avšak je to veľká škoda. Pre mužov (tzv. Bottoms) totiž táto praktika skrýva mnoho príjemných pocitov. Skrze análny otvor možno totiž skvele stimulovať prostatu, čo mnohým mužom zaručí násobne väčší zážitok z orgazmu a príjemné pocity. Prostata je umiestnená ihneď za okrajom análneho priestoru smerom k penisu - ideálnej polohy stimulácia tak dosiahnete pomocou jemne zahnutého prsta či špeciálne určenej erotickej pomôcky. Nebojte sa experimentovať s rôznymi uhlami - každé telo je trochu iné.

Pre ženy je to s análnym sexom o niečo zložitejšie: hoci je oblasť análneho otvoru pre mnohých ľudí erotogénnou zónou, len malej časti žien pôsobí análny sex rozkoš - a to vďaka nepriamemu dráždeniu nervových zakončení pošvy a klitorisu. U väčšiny žien ale análny sex k orgazmu nevedie. Na druhú stranu môže zvyšovať pocity vzrušenia zo sexu s partnerom či partnerkou, a ak sa vykonáva správne prehlbuje pocity dôvery, blízkosti a intimity. Pre mnoho žien je ale u análneho sexu stimulácia klitorisu alebo pošvy neodvratná: majte teda na pamäti, že divoká rozkoš z análnej penetrácie u žien, ktorú mnohokrát vidíme v mainstreamovej pornografii, nezodpovedá tomu, ako análny sex vyzerá bežne. Aj ženy môžu byť pri análnom sexe v topping pozícii - stačí si zaobstarať pripínací penis (tzv. Strap-on) - ten sa môže umiestňovať do špeciálneho postroja, alebo môže ísť o hračku, ktorú má žena zavedenú v pošve a zvyšnou časťou môže penetrovať svojho partnera či partnerku. Takéto prehodenie obvyklých rolí môže byť veľmi osviežujúce a približujúca záležitosť. Stimulovať análny otvor možno tiež ústami - ide o tzv. Annilingus. Niekto si užíva nežné bozky oblasti konečníka a niekto zase vnikaniu jazyka do análneho otvoru. Nebojte sa kombinovať rôzne prístupy a experimentovať - každé telo je iné a každému urobí radosť niečo iné. Než sa však do niečoho takého pustíte, odporúčame mrknúť nižšie v článku do záložky Ako predchádzať zdravotným rizikám.

Ako začať s análnym sexom?

Predovšetkým: uvoľnite sa. Análny sex nikdy nemožno robiť pod tlakom - a keď si niekto zo zúčastnených nie je istý, treba to rešpektovať. Nátlak nikdy nevedie k ničomu dobrému - a u análneho sexu to platí niekoľkonásobne. Svaly análneho zvierača sú totiž prirodzene stiahnuté a pri nervozite sa stiahnu ešte viac. V praxi to znamená, že snaha o akúkoľvek penetráciu silou vyústi k nepríjemným zraneniam, bolesťou a psychickou traumou, ktoré môžu vytvoriť doživotný odpor k análnemu sexu. Preto majte na pamäti, že skvelý sex je ten so vzájomným súhlasom a nikam sa neponáhľajte.

Vo chvíli, keď ste si istí, že análne hrátky chcete skúsiť spoločne, je potrebné sa na análny sex pripraviť. Čo si budeme hovoriť - análny sex je holt análny sex, a preto je dobré začať s vyváženou stravou. Všeobecne sa odporúča zhruba deň až dva vopred jesť potraviny bohaté na vlákninu (napríklad ovsené vločky a celozrnné pečivo), ktoré napomáhajú k lepšiemu tráveniu a vylučovanie. Určite pred plánovaným sexom nejedzte žiadne jedlá, ktoré sú ostré alebo nadúvajú. Druhým krokom je hygiena, ktorá ide ruka v ruke so starostlivosťou o dobré vylučovanie. Základným krokom je čistota análneho otvoru. Ak si chcete byť extra istí, odporúča sa vypláchnuť si konečník výplachom (tzv. enema). Dajte si ale pozor - nejde o typický výplach obsahujúci laxatíva - to je presne to, čo použiť nechcete. Ideálne je zaobstarať si v sexshope análny sprchu - ide o skladný nástroj obsahujúci malú spŕšku a vodnú bombičku. Análnú sprchu napustíte čistou vlažnou vodou, zavediete do konečníka a výplachujte, kým je to potrebné. Nikdy do vody nepridávajte mydlo alebo akékoľvek ďalšie prísady - análna sliznica je veľmi citlivá a krehká a riskujete nepríjemnú alergickú reakciu. Aj cez všetky tieto kroky ale počítajte s tým, že ide stále o análny sex - a nehody sa dejú. Nie je na tom vôbec nič zlé, ale často sa o tom nehovorí a ľudia si to nechcú priznať. Pre väčší komfort majte pri sexe po ruke pripravené vlhčené vreckovky alebo napríklad uterák a nebojte sa - sme len ľudia.

Ako ďalšie vec si pripravte zásoby lubrikačného gélu. Keď už si budete myslieť, že také množstvo je dostatočné - tak ešte pridajte. Na rozdiel od sliznice vulvy a pošvy, análna sliznica pri vzrušení neprodukuje žiadne zvlhčenie. To znamená, že aby bol análny sex príjemný, je potrebné veľa lubrikácie - a v tomto prípade sliny stačiť nebudú. Najlepšie je investovať do lubrikačných gélov špeciálne určených na análny sex. Sú o niečo drahšie ako bežné lubrikanty, ale nevysychajú tak rýchlo a mávajú o niečo hutnejšiu konzistenciu. Klasické lubrikanty na vodnej báze vysychajú oveľa rýchlejšie. Či už vo výsledku použijete akýkoľvek lubrikačný gél, vždy skontrolujte, či je kompatibilná s vaším výberom ochrany: nie každé kondómy sa znesú so silikónovým lubrikačným gélom a môže dôjsť k narušeniu ochrannej steny a prenosu pohlavných chorôb.

Začnite pomaly a hlavne so svojím náprotivkom komunikujte. Z toho, ako je análny sex vyobrazovaný v médiách - hlavne v mainstreamovom porne - to niekedy vyzerá, že na análny sex sa môžete vrhnúť len tak bez prípravy a okamžite začať bezhlavo prirážať: takýto postup je zaručeným receptom na to, ako si ublížiť. Jedna vec je nutná zdôrazniť: pri vašom prvom experimente s análnym sexom je bežné, že to hneď nepôjde s dildom či penisom. Stimuláciu análnej oblasti je dobré začať jemnou masážou prsty s použitím lubrikácie. Ďalší z dôležitých tipov je nutnosť si skrátiť a opilovať nechty - akokoľvek úsmevne táto rada môže znieť. Análna sliznica je totiž veľmi citlivá a ľahko v nej vzniknú trhlinky. Nepodceňte preto starostlivosť o ruky, nech svojmu náprotivku neublížite. Po masáži môžete začať pomaly prsty vnikať do análneho otvoru a skúšať, čo, koľko a v akej intenzite je vám s partnerom či partnerkou príjemné. Na trhu sú dostupné aj umrtvovací masti proti bolesti, ale odborníci a ľudia zo sex biznisu ich odmietajú. Prečo? To, že vaše telo cíti bolesť, je dôležitý indikátor toho, že niečo nejde podľa plánu. Načúvajte svojim pocitom, aby ste predišli nepríjemnému zraneniu.

Čo keď už ste na všetko nachystaná, ale prepadne vás nervozita a cítite sa stiahnutá? Skúste pár jednoduchých dychových cvičení, pokojne spoločne s partnerom či partnerkou. Hlboké nádychy a výdychy vás upokoja a uvoľnia. Ak ste aj naďalej stiahnuté, určite sa nepúšťajte do penetrácie análneho otvoru na silu. Radšej sa venujte maznaniu, predohre a láskanie iných oblastí a skúste to neskôr - chcete, aby tento zážitok bol príjemný pre oboch. Veľmi príjemná je aj stimulácia análneho otvoru ústami. Nezabudnite však na dôkladnú hygienu (pozri vyššie) a tiež ochranu. Skvele sa hodí tzv. dental dam, teda latexová bariéra v tvare obdĺžnika alebo štvorca, ktorú danú oblasť prikryjete a stimulujete partnera či partnerku cez ňu. Veľmi ľahko možno dental dam vyrobiť rozstrihnutím kondómu, treba ochuteného, ktorý váš análny sex ešte přikoření. Odstrihnite kondómu špičku a potom ho rozstrihnite pozdĺž. Vzniknutý obdĺžnikový útvar potom môžete použiť ako bariéru medzi vašimi ústami a análnym otvorom.


Análne erotické pomôcky

K análnej stimulácií existuje celý rad erotických pomôcok, ktoré vás prevedú jednotlivými krokmi až k skvelému análnemu sexu. Na prvé pokusy sú najmä vhodné análne kolíky - tzv. Buttplug. Tie môžete kúpiť v rôznych veľkostiach alebo priamo sadách, ktoré sú určené k postupnému zväčšovaniu kapacity toho, čo análny otvor dokáže pojať. Ako príprava pre análny sex s penisom či dildom sú preto najlepšie. Fantázii sa medze nekladú ani čo sa týka ich použitia a vzhľadu: sú vyrobené z rôznych materiálov (napríklad kov či silikón), dostupné v rôznorodé palety farieb a slúžia nielen na prípravu na análny sex, ale napríklad aj ako zvodné doplnky ženy - so zakončením s trblietavými kameňmi, srdiečkami, alebo napríklad huňatým chvostom. Užijú si s nimi nielen ženy, ale aj muži: existujú špeciálne buttplug určené pre stimuláciu prostaty. Medzi ďalšie možnosti potom patrí napríklad vibrujúce análne vibrátory a kolíky, realistické dilda, pripínacie penisy alebo análny korále. Dôležité je si pamätať, že na análnu stimuláciu je potrebné používať špeciálne určené erotické pomôcky - tie spoznáte väčšinou tak, že na konci majú zväčšenú časť (tzv. Base), pripomínajúcu zarážku. Tá je tam preto, že svaly análneho zvierača sú pružné a po prekonaní prvotného odporu dokážu pohltiť rôzne veci, ktoré nemusia ísť ľahko von ani pomerne ľahko dovnútra do tela. S telom je lepšie nehazardovať a k bezpečnému análnemu sexu je preto treba využívať len vecí, ktoré sú na to naozaj určené - aby ste netrávili svoj čas na pohotovosti.


Ako predchádzať zdravotným rizikám?

Zo všetkých sexuálnych aktivít má análny sex najväčšie riziko pre prenos pohlavných infekcií. Nikdy preto nezabúdajte na ochranu v podobe kondómu. Pokiaľ chcete mať po análnom sexe ešte vaginálny či orálny sex, vždy si nasaďte nový kondóm. Vnútri análneho otvoru sa vyskytuje mnoho baktérií, ktoré ani po dôkladnej análny sprche nemusia byť vyrúbané a riskujete tak prenos nepríjemných infekcií a zdravotných komplikácií. Dôležité je sa naozaj uvoľniť - inak si môžete ublížiť, pretože svaly análneho zvierača sú veľmi pevné a keď pôjdete proti nim, môžete si spôsobiť naozaj nepríjemné poranenie. Ak vás prepadla nervozita, skúste pár jednoduchých dýchacích cvičení na odbúranie stresu. Análna sliznica je oveľa citlivejšia na rôzne poranenia a trhlinky, než tá vaginálna. Je celkom bežné, že sa pri análnom sexe môžete jemne poraniť a ľahko krvácať, ale nemalo by to byť nič dlhodobejšieho. Ak máte podozrenie na nejaký väčší problém, neváhajte a navštívte lekára. A na záver - nezanedbateľná časť dospelej populácie trpí hemoroidami, teda zdurenými cievami za análnym otvorom, ktoré môžu spôsobovať krvácanie a bolesť pri stolici. To, že nimi trpíte, ešte nevylučuje možnosť análneho sexu. Vždy ale záleží na štádiu hemoroidov. Rozťahovanie análneho otvoru a tlak na sliznicu pri análnom sexe môže hemeroidy podráždiť a spôsobiť nepríjemné ťažkosti. Vždy záleží v akej fáze vaše zdravotné problémy sú, preto sa poraďte so svojím lekárom!


Prezrieť si kategóriu Análne pomôcky

Ella
Život Elly je o hľadaní rozkoše vo všetkom, čo robí – či už ide o dobré jedlo, zážitky alebo sex. A pretože má zvedavú povahu, hltá vedecké štúdie a za každou novinkou hľadá päť ďalších informácií. Vďaka tomu je chodiacou encyklopédiou sexu a sexuality - a užíva si to každým dúškom!