Najnovší článok: Aké porno sleduje generácia Z a čo najviac vzrušuje Boomerov? Objavte ich tajné fantázie!
Partner of Notino
FLASH⚡SALE: zľava až 45 %
Do konca zostáva
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Prečo vám nesmie chýbať dildo? A ako vybrať to pravé?

O tom, ako si vybrať ideálny vibrátor sme už písali. Ale prečo si vlastne zaobstarať dildo? Pochopiteľnými dôvodmi sú sexuálne fantázie: či už chcete objavovať pocity z penetrácie, skúsiť s partnerom pegging alebo zažiť dvojitú penetráciu bez nutnosti zahŕňať ďalšie osoby, dildo je vaším kamarátom. To všetko ale môžete zažiť aj s vibrátorom. Prečo je teda dildo lepšie ako vibrátor? Odpoveďou je materiál! Na rozdiel od vibrátorov sa z niektorých materiálov vyrábajú iba dildá - a že je čo zažiť! Silikón je síce stávka na istotu, ale také hrátky so skleneným alebo kovovým dildom sú už úplne iná liga. V článku sa postupne dozviete, ako vyberať dildá podľa materiálov a detailne sa pozrieme na to, čo ďalšie vás môže zaujať pri výbere dilda - a to prakticky, optikou hneď štyroch zaujímavých pomôcok: Dream Toys REAL LOVE DILDO 6INCH, ktoré mení vlastnosti svojho materiálu v závislosti od teploty, realistické dildo s veľkými rozmermi s názvom Európsky milovník, dildo od Fun Factory Limba Flex s nastaviteľným tvarom a úplnú legendu - špeciálne zakrivené U-dildo zo skla, určené na stimuláciu G-bodu a squirting!

dildo

Ako si vybrať dildo podľa materiálu?

Pokiaľ už nejaké erotické pomôcky máte, je veľká šanca, že sú práve zo silikónu - ide o jeden z najpoužívanejších (a najkvalitnejších) materiálov. A ak sa ešte len rozhodujete - silikón je tá najlepšia prvá voľba. Príjemný a poddajný materiál, ktorý je tak akurát mäkký a pripomína gumu, je perfektný pre všetkých začiatočníkov. Dobre sa udržuje a pocitovo je veľmi prirodzený. Nesie so sebou však niekoľko (drobných) obmedzení: možno ho používať len s lubrikačnými gélmi na vodnej báze (ostatné by mohli zničiť povrch) a nevedie dobre teplo. To znamená to, že ak ho nahrejete, nevydrží vám dlho teplý. Ako ukazuje hneď naša prvá recenzia na dildo od Dream Toys, so silikónom však rozhodne nemusí byť nuda - práve toto dildo je totiž termoreaktívne! To však nie je vlastnosťou všetkých silikónových pomôcok. Silikón je vhodný do vody a úplne zdravotne nezávadný (ako ostatne všetky materiály, ktoré náš e-shop ponúka). Erotické pomôcky zo silikónu bývajú hlavne dvojakého typu - hladké, tvrdšie a nelepivé (typické napríklad pre dildá od značky Satisfyer) a potom tiež mäkšie, viac želatínové, na ktoré sa ľahko lepia rôzne smietky, ale pocitovo sú realistickejšie (typické napríklad pre značku Fun Factory). Varianty sa v popisoch hračiek obvykle nerozlišujú a sú oba veľmi príjemné.


Ďalším častým variantom sú rôzne plastové varianty, napríklad z ABS alebo PVC plastu. Od silikónu sa zase až tak nelíšia, všeobecne sú plastové dildá v rôznych formách - či už ide o hebučké realistické imitácie, ktoré sa na omak snažia čo najviac priblížiť reálnemu povrchu penisu, až po fantaskné dildá rôznorodých tvarov, ktoré sú ako zo želé. Plast je dobre umývateľný a tiež absolútne vhodný pre začiatočníkov. Často býva pocitovo gumový a pružný a je tak perfektným spoločníkom pre niekoho, kto očakáva realistický zážitok. Neviete, či plast alebo silikón? Na rozdiel od silikónu sa s plastom kamarátia všetky druhy lubrikačných gélov: ak teda chcete vyskúšať niečo špeciálne, so svojím dildom z plastu môžete! Medzi dildá z PVC plastu patrí napríklad Európsky milovník, ktorého sme pre vás otestovali. Na niektorých weboch sa môžete dočítať, že erotické pomôcky z PVC plastu sú zlé, pretože obsahujú ftaláty - dnes už však existujú verzie bez ftalátov, ktoré sú úplne bezpečné a presne z takých materiálov sú pomôcky, ktoré ponúkame v našom e-shope.


Za predstupeň sklenených díld považujem tie kovové - kov je síce tvrdý a nepoddajný, ale je krásne hladký, dobre sa umýva a skladuje a sú s ním tie najlepšie hrátky s teplotou. Medzi naše chladivé tipy patrí napríklad škraboška a miska s ľadom, do ktorej môžete dildo umiestniť a potom s ním dráždiť trebárs bradavky, alebo schladiť klitoris tesne pred vyvrcholením. Naopak, pokiaľ máte chuť na pohodlie, nie je nič jednoduchšie, než dildo nahriať pod teplou vodou a zababušiť sa s ním do perín. Tak či tak, kovové dildo dokáže teplotu v porovnaní so všetkými materiálmi udržať najdlhšie.


Za materiál pre najpokročilejších osobne považujem borosilikátové sklo (všetky sklenené pomôcky by mali byť z tohto typu skla, ktoré je špeciálne upravené, aby vydržalo nárazy a zmeny teplôt a preto u nich nehrozí, že by snáď popraskali pri použití a došlo k zraneniu). Ich existenciu preslávila najmä značka Icicles, ktorá ich dnes už ponúka desiatky. Sklenené dildá bývajú rôznych tvarov, v príjemnom farebnom prevedení a často aj s výstupkami na povrchu. Sklo je veľmi tvrdé a pomerne ťažké, preto sa dobre drží v ruke a celkom pekne reaguje na zmeny teplôt. Osobne ho ale nemusím - hoci som za svoj život vyskúšala už desiatky hračiek, sa svojím dildom od Icicles s povrchovými výstupkami som sa nespriatelila. Prečo? Je pre mňa veľmi ťažké odhadnúť uhol, pod ktorým bude penetrácia príjemná. Výstupky pre mňa nie sú príjemné, ale skôr rušivé a keď sa ma skleneným dildom pokúsil dráždiť priateľ rovnakým spôsobom, ako to mám rada silikónovými dildami, vyústilo to v ostrú bolesť, pretože sklo je tvrdé a nepoddajné. Odporučila by som ho preto len tým, ktorí perfektne poznajú svoje telo a presne vedia, čo chcú a očakávajú.

Materiál s neobvyklými vlastnosťami: Dream Toys REAL LOVE DILDO 6INCH

Jedným z aspektov, ktoré je vždy dobré zvážiť, je materiál. Od skla, cez PVC až po silikón - každý materiál má iné vlastnosti a nároky na starostlivosť. Dildo od Dream Toys je zo silikónu (čo znamená, že ho možno používať len s lubrikantami na vodnej báze) a ponúka termoreaktívnu funkciu - materiál mení svoje vlastnosti v závislosti od teploty! V chlade je dildo skôr tvrdé, nepoddajné a pri stlačení vás materiál nikam nepustí. To sa ale mení s tým, ako sa dildo postupne zahrieva - po chvíli používania jemne zmäkne a pri stlačení je materiál poddajnejší. Úplne najlepšie je potom dildo vopred nahriať, napríklad pod teplou vodou - dildo je potom na dotyk skutočne príjemné a maznavé - po zahriatí väčšinou neodolám a chvíľu ho len tak mačkám (hehe!). Dildo je samozrejme vhodné aj do sprchy a má prísavku - so svojou citlivosťou na teplotu je tak ideálnym spoločníkom na poriadne horúcu sprchu plnú pary. Spolu so sympatickou dĺžkou 14 centimetrov a priemerom 3,7 cm to z neho robí perfektné dildo pre začiatočníkov.

Realistický a veľký penis s prísavkou: Dildo EURÓPSKY MILOVNÍK od You2Toys

Pokiaľ preferujete poriadnu veľkosť, dildo Európsky milovník vás so svojimi 20 (použiteľnými!) centimetrami a štedrým priemerom 4,5 centimetra nesklame. Ponúka realistický vzhľad s vytvarovaným veľkým žaluďom a žilkami po povrchu, ale na druhej strane mu chýbajú semenníky, čo niektoré realistické dildá majú. A mimochodom, niektoré dildá, ktorá máme v ponuke, napríklad ponúkajú tiež simuláciu ejakulácie- pozrite napríklad sem.

Európsky milovník má aj realistické prevedenie z PVC plastu bez ftalátov- je na dotyk hebký a poddajný, veľmi blízko pocitom z ozajstného penisu. Na druhej strane sa na neho lepí kdejaký chĺpok a tak je potrebné ho pred každým použitím umyť. Prevedenie obsahuje aj prísavku a je tak vhodné aj na análnu stimuláciu - a tiež ho môžete vziať so sebou do sprchy. Ak hľadáte realistické dildo veľkých rozmerov, Európsky milovník so svojou príjemnou cenou je určite skvelým štartom v tejto oblasti.

Fantázii sa medze nekladú - dildo s nastaviteľným tvarom: FUN FACTORY LIMBA FLEX M

Európsky výrobca Fun Factory opäť ponúka inováciu vo svojom štandardnom luxusnom prevedení: Limba Flex M je vyrobená zo 100% lekárskeho silikónu, ktorý je hypoalergénny, neporézny a vegánsky. Pomôcka je tiež bez zmäkčovadiel, BPA a ftalátov - čo viac svojmu telu dopriať? Hlavnou výsadou pomôcky je však ohybná kostra, ktorá je dostatočne poddajná na to, aby ste pomôcku vytvarovali do akéhokoľvek tvaru, ale dostatočne nepoddajná na to, aby si tvar udržala počas používania. Vytvarovať môžete takmer akékoľvek zahnutie a fantázii sa tak medze nakladú: môže byť rovné ako klasické dildo, alebo stačí zahnúť jeho špičku pre stimuláciu G-bodu, alebo môžete len divoko experimentovať s tým, čo sa vám bude páčiť - Fun Factory Limba Flex M to totiž vydrží bez problémov. Príjemným bonusom je potom prísavka, možnosť používať ho vaginálne aj análne a tiež vodeodolnosť.

Dúhové sklo na stimuláciu G-bodu: DREAM TOYS GLAMOUR GLASS CURVED WAND DÚHOVÉ

Máte pocit, že už ste vyskúšali všetko? Potom sa určite zamerajte na sklenené dildo od Dream Toys, určené k stimulácii bodu G. Toto krásne dúhové zahnuté dildo je špeciálne dizajnované na priamu stimuláciu G bodu pomocou dvoch guľovitých koncov. Hovorí sa, že toto dildo otvára brány k preskúmavaniu squirtingu - ženskej ejakulácie. Tú síce veľká časť ženskej populácie nie je anatomicky schopná dosiahnuť (aj keď sa na tom momentálne vedci nemôžu zhodnúť), ale určite to môže byť zaujímavá cesta k novým objavom a hlavne k preskúmavaniu vnútornej vaginálnej stimulácie. Väčšina žien totiž orgazmus dosahuje predovšetkým vďaka vonkajšiemu dráždenie klitorisu, avšak táto pomôcka vás prinúti k väčšej pozornosti voči vlastnému telu a umožní vám preskúmať, ktoré miesta, pohyby a intenzita sú vám príjemné zvnútra. Príjemným bonusom tiež je, že sklo - na rozdiel od silikónu - znesie akýkoľvek lubrikant. A samozrejme si ho môžete vziať do vane.

Ako to tak vyzerá, ani s dildom - najklasickejšou erotickou pomôckou - nie je nuda. Na trhu sú v dnešnej dobe možnosti pre každého - či už hľadáte niečo malé alebo veľké, realistické aj ďaleko od reality, alebo špeciálne. Dildo je proste skvelou erotickou pomôckou, ku ktorej sa ešte dlho budete vracať.

Ella
Život Elly je o hľadaní rozkoše vo všetkom, čo robí – či už ide o dobré jedlo, zážitky alebo sex. A pretože má zvedavú povahu, hltá vedecké štúdie a za každou novinkou hľadá päť ďalších informácií. Vďaka tomu je chodiacou encyklopédiou sexu a sexuality - a užíva si to každým dúškom!