💛 Zľava -10 % alebo -20 % pre registrovaných zákazníkov? S kódom "DNES10" na všetko.
Partner of Notino
CUTE HRAČKA TÝŽDŇA S PREKVAPENÍM
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

ANILINGUS ako cesta k análnemu sexu!

Schválne, čo vy a análny sex? Čo sa vám ako prvé vybaví pri tejto praktike? Je to príjemný zážitok a túžba po ďalšom opakovaní alebo jasné “NIE” a úplné tabu?
Nie je to tak dlho, čo som mala negatívny postoj k análnemu sexu a všetkému okolo toho. Dôvod bol jasný – nevedomosť, predsudky a strach, že to bude len bolieť. Nikto mi totiž nepovedal, že skrz análnu stimuláciu môžem zažívať nielen neuveriteľnú slasť, ktorá môže prevyšovať rozkoš zo stimulácie klitorisu, ale dokonca tak dôjsť aj k ďalšiemu druhu orgazmu!

Zadoček ako n.1 erotogénnych zón

Oblasť zadočka, alebo anusu je plná nervových zakončení a patrí medzi jednu z erotogénnych zón mužov aj žien. A čím viac nervových zakončení, tým väčšia citlivosť a potenciál k vzrušeniu, rozkoše a orgazmu! Pre predstavu ženský klitoris (8000 n.z.) a análny otvor sa bijú o prvú priečku najsilnejšej erotogénnej zóny. A to už poukazuje na to, že táto časť rozhodne stojí za trocha pozornosti!

Možno si teraz ale hovoríte: “Dobre, ale ako sa mám otvoriť análnemu sexu a zažívať to tiež?”

Odpoveď je ANILINGUS!

Anilingus, alebo ešte rimjob či rimming, je sexuálna praktika spočívajúca v uspokojovaní a stimulácii análnej oblasti, zadočka alebo hrádze jazykom či ústami partnera/partnerky.

Ak sa totiž chceme análnemu sexu otvoriť, je potrebné to začať “sama chcieť”. A nie k tomu byť “donútená”. Ja totiž neviem, ako vy, ale mňa ak niekto do niečoho núti, tak o to viac to nechcem a stiahnem sa. A stiahnutie je to posledné, čo k análnemu sexu potrebujeme, ak chceme, aby z toho náš zadoček “vyviazol živý” :D

Láskanie zadočka ako súčasť predohry!

Anilingus preto môže byť nielen praktika, ktorou si môžeme spestriť náš intímny život či možnosť, ako dosiahnuť iný druh orgazmu, ale aj ideálna predohra k análnemu sexu, ktorá nás dokonale uvoľní a rozpáli zároveň!

Pre mňa samotnú bola presne táto praktika to “ONO”, čo mi dvere k análnemu sexu otvorilo a ja som o neho začala partnera doslova prosiť. Prečo? Pretože som okúsila ten pocit, ktorý mi bol viac než príjemný a ja som tak chcela prirodzene viac! Prirovnala by som to k pocitu, ako keď vás partner dráždi na klitorise a vy si už prajete, aby bol vo vás, ako silná slasť to je!

Nielen slastné, ale aj bezpečné

Možno vám teraz hlavou beží myšlienka, že je to predsa nehygienické. Tak si povedzme pár dôležitých zásad, ako si to urobiť nielen slastné, ale aj bezpečné.

Základná a nenahraditeľná je v tejto praktike hygiena a to či už pre mňa, aby som sa cítila komfortne, tak pre môjho partnera. Oblasť zadočka má totiž (laicky povedané) svoje vlastné baktérie a tie nepatria ako na penis, tak ani do vagíny a úst partnera. Preto pred každým “láskaním” je dôležité si zadoček dôkladne umyť (ideálne neparfumovaným) mydlom a prípadne si urobiť aj klystýr – ten ale ako nutný úplne nepovažujem, záleží teda od preferencií. Zároveň môže umývanie zadočka slúžiť ako skvelá predohra, či už k anilingusu alebo análnemu sexu a myslím si, že partner nebude proti :)

Základom je otvorená komunikácia

Pre niekoho môže byť táto praktika ľahko neobvyklá a zvláštna. Ako to teda “odprezentovať” partnerovi, ak chcem túto praktiku zakomponovať do nášho intímneho života či ju použiť ako predohru k análnemu sexu, ktorá by mi pomohla viac sa uvoľniť.

Základom každého vzťahu je otvorená sexuálna komunikácia a tu to nie je iné. Položte si teda najprv otázku, prečo chcete anilingus skúsiť a čo vás na ňom láka. Bude sa vám potom lepšie komunikovať a tzv. “predávať”. Ak v to budete mať úprimný záujem, tak ho následne uvidí aj váš partner a minimálne to pomôže k prijatiu tejto novej praktiky. Než sa ale vrhnete “na vec”, je dobré si obojstranne povedať, čo od toho obaja očakávate.

Nelízať, ale láskať a maznať!

Ako som písala, tak zadoček je veľmi citlivá časť nášho tela a preto je dobré využiť rôzne druhy “dotykov”. Môžete skúsiť láskanie, bozkanie či zachádzať špičkou jazyka do análneho otvora. Nikto totiž nehovorí, ako anilingus musí nutne vyzerať a tak si v tom každý môže nájsť svoj štýl. Avšak platí pravidlo, že by sme si to mali vychutnať, alebo nájsť cestu k tomu a nerobiť to iba z povinnosti, “aby sme urobili druhému radosť”. Tu by som odporúčala vyskúšať ochutený lubrikačný krém NATULI, ktorý vám môže zadoček urobiť “chutnejším” a tento zážitok tak obom len a len spríjemniť :)

Vnímajte svoje telo

Ako u každej (novej) praktiky, tak aj tu je dôležité, aby ste vnímali svoje pocity. To neznamená, že budete len premýšľať, aké to je, pretože tak by ste si to neužili. Ale myslím to tak, aby ste vnímali svoje pocity a prípadne povedali, ak by vám niečo nebolo príjemné, či naopak bolo a chceli by ste viac. To isté platí aj u partnera, ktorý by mal vnímať vás a vaše reakcie počas celého pôžitku.

Na nič netlačte

Anilingus môže byť síce skvelá predohra k análnemu sexu, ale nemusí k nemu nutne dôjsť. Preto pre “naše prvýkrát” je dobré zostať pri “láskani zadočka” a netlačiť ihneď na análny sex. Je dôležité uvoľnenie, aby ste si to maximálne užili a taký nátlak by vám práve nepomohol. Ísť teda do toho s tým, že idete “len” objavovať ďalšiu novú sexuálnu praktiku a erotogénnu zónu.

Zdieľajte svoje pocity a dojmy

Akonáhle všetko vstrebáte, otvorte tento zážitok so svojim partnerom. Zdeľte mu, aké to pre vás bolo, čo sa vám páčilo a čo naopak nie. Ako by sa to mohlo prípadne vylepšiť a či to chcete nabudúce opakovať či nie. A zároveň sa opýtajte aj na jeho pocity. Tento druh komunikácie je totiž kľúčový k spokojnému intímnemu životu. Preto týmto dávate priestor k zlepšeniu, posunutiu či zdieľaniu toho, cez čo vás partner lepšie spozná.

Skvelý tip na záver!

Najlepšia doba, kedy vyskúšať prvý anilingus, je za mňa obdobie menštruácie. Väšina žien je totiž práve v tejto fáze cyklu najviac citlivá a pôžitky sú tak intenzívnejšie. Ja sama som skúsila túto praktiku prvýkrát pri menšturácii a jediné, čo nás s partnerom delilo od análneho sexu bol chýbajúci lubrikant :D Je to skrátka slasť!

Tak čo, skúsite s partnerom túto novú praktiku a dáte tak napríklad šancu análnemu sexu?
Kristýna Polomisová
Kristýna je koučka & mentorka v oblasti sexuality, intimity a vzťahov. Pomáha ženám a párom otvoriť sa potenciálu vlastnej sexuality a ukázať im tak cestu k naplnenému životu aj vzťahu. Spolupráca s ňou je unikátna v tom, že ju zakladá na vlastných osobných skúsenostiach a ako ona sama hovorí: “Čo hlásam, to aj žijem! A naopak!”. Viac sa o nej a jej ceste môžete dozvedieť na instagrame cristinpoly alebo na webe www.kristynapolomisova.com Instagram: cristinpoly Web www.kristynapolomisova.com