💛 Zľava -10 % alebo -20 % pre registrovaných zákazníkov? S kódom "DNES10" na všetko.
Partner of Notino
CUTE HRAČKA TÝŽDŇA S PREKVAPENÍM
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Cuckolding, alebo ako môže niekoho vzrušovať nevera partnera?

Cuckolding je sexuálna praktika, o ktorej v spoločnosti príliš nehovoríme a je tak celkom tabu. Predstavte si ale situáciu, že po rokoch manželstva vám partner oznámi, že chce, aby ste si našla milenca. A že to nie je iba nejaký úlet, ale jeho silná túžba, bez ktorej nedokáže žiť. To je totiž cuckolding, ktorý sa (nielen) u mužov vyskytuje čím ďalej častejšie. O čom táto praktika je a prečo je tento druh “nevery” vlastne tak vzrušujúci? To si povieme v dnešnom článku.
U väčšiny mojich článkov píšem osobné skúsenosti. Avšak tu to bude trocha iné. S cuckoldingom som sa totiž prvýkrát stretla u jedného manželského páru, ktorý som mentorovala. Mala som možnosť počuť verziu oboch, ako to celé nielen vnímajú, ale aj bezprostredné pocity po. A ak ma na tom niečo fascinovalo, tak všetky tie emócie. Táto praktika totiž nepredstavuje len obyčajnú neveru. Ide totiž o neveru, ktorá je žiadaná, dobrovoľná a niečo, čo je hlavným spúšťačom emócií a teda aj vzrušenia. Nejde teda o neveru v pravom slova zmysle, ako ju poznáme.

Čo je to cuckolding?

Cuckolding, alebo ešte parohácstvo, je sexuálna praktika/úchylka, keď muža (cuckolda) vzrušuje predstava alebo reálna situácia, keď mu je jeho manželka (prípadne partnerka) “neverná” s iným mužom (nevera je tu v úvodzovkách preto, lebo to nie je nevera v pravom slova zmysle, keďže je so súhlasom, teda konsensuálna). Naopak cuckold je svojej žene verný.

Keďže sa u tejto praktiky objavuje nielen nevera, ale aj submisivita (cuckold je submisívny) a ponižovanie, nemusí to zostať iba pri samotnej “nevere”. Vrámci cuckoldingu sa môže vyskytovať nútená homosexualita, ako je vykonávanie orálneho sexu či prehltnutie spermií muža (to sa môže aj zlízať z jeho ženy), ktorý mal práve sex s cuckoldovou ženou. Je to extrémna forma poníženia cuckolda a záleží podľa jeho motivácie. Preto sa nemusí vyskytovať táto forma všade, ale iba v niektorých prípadoch.

Prečo cuckolda táto praktika tak veľmi vzrušuje?

Aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať, tak cuckolding patrí do masochizmu, presnejšie do emočného (psychického) masochizmu. Cuckold, teda hlavná postava cuckoldingu, totiž čerpá potešenie a sexuálne vzrušenie z emočnej bolesti a poníženia, ktorý vyplýva z “nevery” jeho manželky, ktorej sa hovorí “hotwife”.

Keď totiž vidí svoju ženu, ako má sexuálny akt s iným mužom, zažíva v sebe pocity ako je poníženie, žiarlivosť, utrpenie, vďačnosť, hanbu, nedostatočnosť a žiadostivosť- teda taký silný emočný koktejl. Nesmierne ho táto predstava vzrušuje a prináša mu väčšie uspokojenie než skutočný sex s jeho ženou. Cuckold je totiž ten, ktorý zažíva zo všetkých zúčastnených to najväčšie potešenie.

Čo na cuckolding psychológia?

Možno si hovoríte, ako niekto môže podstúpiť niečo tak bolestivé celkom dobrovoľne. Úprimne, ja sama som si nad tým lámala hlavu a tak som pátrala po väčšej hĺbke tejto praktiky.

Cuckolding je podľa psychológov formou úniku pred sebauvedomením. To znamená, že ak sa muž cíti nedostatočne- tzn., že sa necíti dosť dobrý, dosť mužný, dosť výkonný alebo dosť pekný, odvádza pozornosť od seba samého skrz emočnú bolesť, ktorú počas sledovania “nevery” zažíva. Cuckoldi sa touto cestou zbavujú stresu aj bremena svojej spoločenskej role a unikajú do jednoduchšej role (odovzdávajú kontrolu a cítia sa zmenšený).

Nehovoriac o tom, že na tom emočnom koktejli vzniká závislosť (tak, ako všeobecne u masochizmu).

Motivácia cuckolda, alebo to, prečo to robí, sa môže u každého líšiť. Niekto chce iba cítiť žiarlivosť, ktorá v ňom spustí silné vzrušenie a chuť dobyť späť svoju ženu a niekto chce naopak cítiť silné poníženie, aby sa mu tzv. potvrdila jeho nedostatočnosť a on cítil všetky tie zlé emócie. Dôvody či jasné príčiny sú teda rôznorodé. Ale nikdy nič nevznikne len, tak a to ani cuckolding.

Áno, cuckolding sa týka aj žien

Najskôr si počas čítania kladiete otázku, či sa cuckolding týka aj žien. Alebo sa v cuckoldovi možno trocha vidíte, aj keď ste žena. Tak áno, cuckolding sa vyskytuje aj u žien.

Cuckquean je žena, ktorú vzrušuje predstava či reálna situácia, kedy má jej manžel (“hothusband”) styk s inou ženou v jej (dobrovoľnej) prítomnosti.

Avšak u ženy (cuckquean) je motivácia celkom iná než u muža (cuckolda).

Ja sama som predtým mala túto “cuckquean predstavu” so svojím partnerom. A bolo to pre mňa veľmi zvláštne. Cítila som totiž emócie ako je žiarlivosť, bolesť, utrpenie, opustenie, ale zároveň vzrušenie a žiadostivosť. A svojho partnera som v predstave vnímala ako “alfa samca” a chcela som ho viac a viac. Takže – doslova emočný koktejl! A to bola len predstava. Lenže nikdy som neprišla do bodu, že by som chcela túto svoju túžbu zrealizovať, keďže mám určité zásady skrz partnersky vzťah a viem, že by mi to veľmi ublížilo. Ale možno sa mýlim.

Čo keď sa s tým stretnem u svojho partnera/partnerky?

Aj keď si napríkald teraz hovoríte, že vás sa to netýka, tak nikdy neviete. Cuckolding sa predovšetkým najčastejšie vyskytuje v manželských pároch, preto aj pojmy “hotwife” alebo “hothusband”, keď sa táto skutočnosť väčšinou odhalí až po rokoch spoločného súžitia. Ak sa to teda stane, ako s touto situáciou naložiť?

1) Zistite jeho/jej motiváciu, prečo ho/ju táto predstava láka a vzrušuje

Ako som písala, motivácia u každého cuckolda či cuckquean sa líši, je teda dôležité zistiť, čo ho/ju k tomu motivuje. Aké pocity, emócie alebo čo tým chce dosiahnuť. Znamená to teda ponoriť sa spoločne do predstavy a skúmať ju viac zblízka.

2) Otvorená komunikácia

Bez komunikácie to tu nepôjde. Viem, že to nebude ľahké, keďže je to jedna z najintímnejších a nacitlivejších praktík, ktoré poznám. Avšak ak máte dôjsť k tomu, že túto praktiku zahrniete do vášho sexuálneho života, je potrebné o všetkom hovoriť celkom otvorene a priamo. A to predovšetkým, ak sa do toho naozaj pustíte.

3) Hotwife nie je pre každú ženu

Tak, ako každá praktika, tak ani táto nemusí byť pre každého. Rada by som tu zmienila, že pozícia “hotwife” alebo aj “hothusband” naozaj nie je pre každého. Je teda potrebné zvážiť, či to bude kompatibilné a bude táto praktika vyhovovať vám obom.

4) Zváženie rizík

Ešte predtým, než si poviete: ”Áno, tak to ideme skúsiť!”, si povedzte nahlas, čo to znamená ( a môže znamenať) pre váš vzťah do budúcna a zvážiť, či to za to riziko vzťahu naozaj stojí.

5) Nastavenie hraníc

Nie je cuckolding ako cuckolding. Preto niekto môže vyžadovať vrámci praktiky ponižovane a pre niekoho je to úplná stopka a to posledné, čo chce. Je teda dobré povedať, akú predstavu máte a nastaviť si pevné hranice, kam až by to malo alebo môže zájsť.
Tip na záver: Ak sa s cuckoldingom stretnete, či už u seba alebo vrámci vzťahu u partnera/ky a nebude si s tým vedieť rady, oslovte odborníka, ktorý vás navedie na tu správnu cestu.
Kristýna Polomisová
Kristýna je koučka & mentorka v oblasti sexuality, intimity a vzťahov. Pomáha ženám a párom otvoriť sa potenciálu vlastnej sexuality a ukázať im tak cestu k naplnenému životu aj vzťahu. Spolupráca s ňou je unikátna v tom, že ju zakladá na vlastných osobných skúsenostiach a ako ona sama hovorí: “Čo hlásam, to aj žijem! A naopak!”. Viac sa o nej a jej ceste môžete dozvedieť na instagrame cristinpoly alebo na webe www.kristynapolomisova.com Instagram: cristinpoly Web www.kristynapolomisova.com