💛 Zľava -10 % alebo -20 % pre registrovaných zákazníkov? S kódom "DNES10" na všetko.
Partner of Notino
CUTE HRAČKA TÝŽDŇA S PREKVAPENÍM
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Pistácia alebo vanilka? Vieš, do akej skupiny patríš?

Keď sa povie perverzný sex, väčšina ľudí si predstaví niečo strašne uletené. Pri vanilkovom sexe zasa naopak niečo nudné, až stereotypné. Ako to ale v skutočnosti je a ako poznať, do akej skupiny patríte vy alebo váš partner? To si povieme v dnešnom článku!

Než som objavila “svet perverzie”, klasicky sex mi prišiel nudný a taký “nijaký”. Lenže to som ani poriadne nevedela, ako taká “vanilka” naozaj vyzerá a ako krásna a spájajúca v skutočnosti môže byť. Určite mi totiž dáte za pravdu, že nie každá vanilková zmrzlina je dobrá a to platí aj tu. Preto mám teraz rada ako kvalitnú vanilku, tak aj poriadnu pistáciu s posypom naviac!

Poďme si najskôr ujasniť, čo to tá “vanilka” a “pistácia” vlastne je.

Vanilkový sex vs Perverzný sex

Vanilkový sex, vanilla sex, alebo ešte konvenčná sexuálna aktivita, je označenie pre sexuálne správanie, ktoré je normálne, tradičné a žiadnym spôsobom nevybáča. Klasický vanilkový sex, je napríklad taká misionárska poloha bez akéjkoľvek prítomnosti orálneho sexu, análneho sexu či akéjkoľvek inej perverzie a fetišu. Je plný nehy, lásky, prepojenia a často aj veľmi pomalý (“slow sex”).

Perverzný sex, kinky sex, alebo tzv. “pistácia”, je označenie pre sexuálne správanie, ktoré ide za hranicu “normálu” a je tu široké spektrum možností, ako sa hrať. Je prítomné sexuálne správanie od orálneho sexu až po rôzne druhy fetišov, perverzie či BDSM praktík.

Čo znamená, keď je niekto “100% vanilka”?

Povedala by som, že tento pojem je často používaný tak trocha ako nadávka, alebo aspoň v BDSM (perverznej) komunite ľudí. Ak je ale niekto vanilka, respektíve uprednostňuje tradičný spôsob milovania a sexu, neznamená to, že je niečo lepšie alebo horšie. Náhodou aj vanilkový sex môže byť strašne vzrušujúci skrz hlboké prepojenie dvoch ľudí. A za mňa – bez štipky vanilky by aj ta pistácia bola nuda a stereotyp.

Je perverzia len niečo “za hranou”?

Ja osobne vnímam perverziu ako taký švédsky stôl – vyberiete si to, čo práve chcete a na čo máte chuť, bez ohľadu na nejakú striktnú diétu. Inými slovami: “Perverzia je spôsob, ako skúmať naše túžby bez ohľadu na to, ako môžu byť tabuizované”. Je v tom teda veľká sloboda toho, čo môžeme v milostnom živote s partnerom robiť. Lenže, nenechajte sa zmiasť, práve aj taký orálny sex patrí do perverzie, alebo napríklad aj nevinné chytenie pod krkom či dirty talk.

“Ako zistím, do akej skupiny patrím?”

1.Zamyslite sa nad tým, aké veci vás v posteli dokážu naozaj vzrušiť

Hovorí sa, že väčšinu odpovedí máme v sebe – a tu to platí dvojnásobne. Preto sa zamyslite nad tým, čo vás v posteli dokáže naozaj vzrušiť. Zamerajte sa napríklad na správanie parnera/partnerky, sexuálne praktiky, vizuálne či sluchové podnety.

2.Tajné sexuálne predstavy

Väčšina ľudí o svojej perverzii vedelo už od detstva skrz tajné predstavy. A u mňa to vlastne nebolo iné. Či už napríklad piss (alebo golden shower), mužská dominancia a vlastnenie alebo napríklad “prepadnutie a znásilnenie” od partnera. Čo vy, máte hlboko vo vnútri seba nejaké tajné predstavy, ktoré ešte neboli vypočuté?

3.Misionár alebo radšej doggy style?

Aj takáto poloha nám môže napovedať, čo sa preferencii sexuálnych aktivít týka. Ak praktizujete niekoľko polôh, tak ktorá je pre vás tá najpríjemnejšia a máte ju najradšej? A ktorú by ste naopak pokojne vyradili?

4.Pomôcky pri sexe – áno alebo nie?

Povraz, putá, pierka, horúci vosk – nemyslím teraz klasické erotické pomôcky, ale skôr tie BDSM. Pretože aj v takom zviazaní či dotykovej hre, keď si s druhým robíte, čo chcete, je štipka perverzie, nemyslíte?

5.Na záver sa spýtajte sami seba, či vaše odpovede nie sú skôr len o lenivosti či predsudkoch než o sexuálnej preferencii 🙂

Často hovoríme “nie” niečomu, alebo odmietame niečo, čo ani nepoznáme. Nemáme chuť skúšať nové veci, pretože sme uverili tomu, že to nie je pre nás. Čo ale môže byť veľká škoda. Stačí sa tomu len otvoriť a vydať sa na cestu poznávania.

Čo keď chcem občas to a občas zase to?

Aj to je možné, alebo skôr vlastne úplne normálne. Niekto môže byť totiž 100% vanilka, niekto zase napríklad 50% pistácia a 50% vanilka. Nehľadiac na to, že u ženy je celkom bežné, že jej chuť a sexuálna preferencia sa mení v nadväznosti na jej cyklus. To v praxi znamená, že v dobe menštruácie môže byť viac v perverzii a v dobe ovulácie zase naopak vo vanilke.

Čo keď som vanilka a partner pistácia?

Možno vás napadla otázka, čo keď to máte s partnerom každý inak? Úprimne, čudovali by ste sa, koľko párov to takto má. A téma sexuálnej kompatibility je sama o sebe častá téma medzi pármi, či už sa to týka preferencií či sexuálneho apetítu. Každopádne ak to máte s partnerom každý inak, nie je to prekážka. Je ale potrebné nájsť spoločný priesečník, v ktorom sa budete cítiť obaja dobre a spokojní. Na záver možno zistíte, že obaja máte niečo radi, ako na perverzii, tak na tej “nudnej vanilke” :)
Tip na záver: Ak vás táto téma oslovila a chcete bližšie zistiť, do akej skupiny patríte, napíšte mi na môj instagram @cristinpoly “Chcem test perverzie vs vanilka” a ja vám zašlem rozsiahlejší test zadarmo 🙂
Kristýna Polomisová
Kristýna je koučka & mentorka v oblasti sexuality, intimity a vzťahov. Pomáha ženám a párom otvoriť sa potenciálu vlastnej sexuality a ukázať im tak cestu k naplnenému životu aj vzťahu. Spolupráca s ňou je unikátna v tom, že ju zakladá na vlastných osobných skúsenostiach a ako ona sama hovorí: “Čo hlásam, to aj žijem! A naopak!”. Viac sa o nej a jej ceste môžete dozvedieť na instagrame cristinpoly alebo na webe www.kristynapolomisova.com Instagram: cristinpoly Web www.kristynapolomisova.com