Milujeme nakupovanie 💋 ZĽAVA 10% s kódom "BDAY10" nad 20 € nebo ZĽAVA 20 % s kódom "BDAY20" nad 60 €
Partner of Notino

Podviazanie penisu aj semenníkov pomôže s erekciou

Podviazanie, alebo cockbondage (podviazanie penisu) či ballbondage (podviazanie semenníkov), je praktika patriaca prevažne do BDSM. Za mňa má ale svoje miesto aj v normálnych (vanilkových) spálňach, kde si partneri chcú iba spestriť sexuálne hrátky a predovšetkým, keď muž túži po silnejšom pôžitku a dlhšej erekcii.
Túto praktiku učím ženy vrámci praktických workshopov a hoci sú ich drahé polovičky často skeptickí a opatrní, nakoniec si podviazanie penisu doslova zamilujú (tak, ako samotné ženy). A v dnešnom článku túto “špecialitu” priblížim aj vám. Ideme na to!

Prečo je podviazanie penisu tak príjemné?

Možno si hovoríte, čo je na tom vlastne tak veľmi príjemné a čo sa počas tejto praktiky s penisom a semenníkmi vlastne deje?

Vplyvom podviazania sa do penisu naleje krv a celý penis (predovšetkým žaluď) sa stane počas sekundy citlivejší než inokedy. Ak sa k podviazaniu penisu pripoja aj semenníky, tak sa zamedzí speriám v ceste a ejakulácia je tak nielen oddialená, ale aj následne o to viac silnejšia, keď k nej dôjde. Je to teda cesta k väčšej citlivosti, silnejšej erekcii, oddialeniu ejakulácii a silnejšiemu orgazmu alebo aj “výstreku”.

“A nebolí to?”

Samotná praktika nie je nijak bolestivá, záleží iba na sile utiahnutia. Ak by to však už bolelo a aj napriek tomu by sa pokračovalo, tak už to patrí do CBT praktiky, ktorá už má iný účel než práve rozkoš.

Podviazanie vs. CBT

Praktika podviazania penisu je často zamieňaná s CBT alebo “cock and ball torture”. Avšak táto praktika v preklade znamená mučenie penisu a guliek a je jasné, že to s potešením v pravom slova zmysle, nemá až tak spoločné (ak nie je daný muž masochista alebo neholduje tejto praktike). Ak by sa však penis šnúrkou utiahol až príliš a použil by sa aj iný materiál (ako napríklad kokosový povrázok), už by to CBT bolo.

Ak teda budete svojho partnera s touto praktikou “podviazovania penisu” zoznamovať, odporúčam mu vysvetliť, že nejde o žiadne mučenie, ale o cestu k silnejšiemu pôžitku (bez bolesti).

Je to bezpečné?

Táto praktika je úplne bezpečná, ak sa dodrží niekoľko zásadných pravidiel:

Komunikácia

Keď budete partnera podväzovať, komunikujte s ním. Myslím to tak, že sa ho v priebehu podväzovania budete pýtať, či to niekde nepne, neškrtí alebo nebolí. Aj on sám by mal povedať, či by to chcel nabudúce viac utiahnuť alebo nie. A nie, nie je to otravné. Naopak uvíta, že to má stále pod kontrolou on (predsa len je to jeho penis).

Pravidlo 20tich minút

Toto je vec, ktorú na svojich workshopoch zdôrazňujem, keď túto praktiku učím. Dajte si pozor na to, aby padviazanie penisu (a semenníkov) bolo časovo max. 20 minút. Pri dlhšej dobe hrozí poškodenie toporivých teliesok či iných miest penisu. Ale poznali by ste to tak, že by penis zmenil farbu alebo by partner prestal penis cítiť. Odporúčam to ale nepokúšať a toto si strážiť. Ak však pretiahnete 20 minút a je všetko v poriadku, tak nepanikárte. Záleží aj na tom, ako veľmi je šnúrka utiahnutá, ale aj napriek tomu odporúčam toto pravidlo dodržiavať.

Čím sa penis podviazuje?

Ja som začínala so šnúrkou od topánok a dospela som k tomu, že je to najlepší “nástroj”. Sú ale aj iné pomôcky, ktoré fungujú na podobnej báze, kedy sa penis viac stoporí, stvrdne a je citlivejší. Je to napríklad erekčný krúžok či erekčná slučka.

Ako erekčný krúžok, tak slučka, môže pôsobiť jednoducho, keďže sa do toho nezamotáte (u šnúrky sa vám to na začiatku môže stať a aj mne sa to stávalo). Na druhú stranu šnúrka je taký “spoločný rituál”, pôsobí to prirodzenejšie a silu utiahnutia si korigujete celkom sami. Podviazaný penis naviac potom vyzerá ako taký “darček”, takže je to aj estetické. Myslím si, že je to ale o vyskúšaní, čo komu vyhovuje.

Prečo sa podviazanie naučiť?

Táto praktika nie je slať iba pre muža, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Okrem toho, že vás partner po vyskúšaní tejto techniky bude zbožnovať, tak ak podviazaný penis spojíte so sexom, budete mať z toho pôžitok aj vy! Penis je počas podviazania totiž omnoho tvrdší a vo vnútri vagíny ho aj omnoho viac cítiť. Je to za mňa teda praktika, ktorá naozaj stojí za to. Zn.: VYSKÚŠANÉ!

Tak čo, poviete “ÁNO” na podviazanie penisu?

Tip na záver

Ak vás táto praktika oslovila, odporúčam absolvovať skupinový workshop pre ženy “Dotkni se HO sebevědomě!”, ktorý robím naživo v Prahe. Na workshope sa naučíte podviazanie “nanečisto” na silikónovom dilde, odhodíte nadbytočnú hanbu a obavy a doma to už rozbalíte sebavedomo vo veľkom :) A verte, že vás za to partner bude milovať! Viac informácií na mojom instagrame cristinpoly či webe www.kristynapolomisova.com. Budem sa tešiť!
Kristýna Polomisová
Kristýna je koučka & mentorka v oblasti sexuality, intimity a vzťahov. Pomáha ženám a párom otvoriť sa potenciálu vlastnej sexuality a ukázať im tak cestu k naplnenému životu aj vzťahu. Spolupráca s ňou je unikátna v tom, že ju zakladá na vlastných osobných skúsenostiach a ako ona sama hovorí: “Čo hlásam, to aj žijem! A naopak!”. Viac sa o nej a jej ceste môžete dozvedieť na instagrame cristinpoly alebo na webe www.kristynapolomisova.com Instagram: cristinpoly Web www.kristynapolomisova.com