💛 Zľava -10 % alebo -20 % pre registrovaných zákazníkov? S kódom "DNES10" na všetko.
Partner of Notino
CUTE HRAČKA TÝŽDŇA S PREKVAPENÍM
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Pissing, perverzné pokušenie alebo niečo viac?

Pissing alebo “golden shower”, praktika, po ktorej mnohí tajne túžia, ale málokto už o nej dokáže otvorene hovoriť. Je močenie naozaj len niečo nechutné, alebo to pre niekoho môže znamenať prehĺbenie intimity a dôvery vo vzťahu? Na to sa spoločne pozrieme v dnešnom článku.
Keď budem úprimná, tak piss bol aj pre mňa niekoľko rokov tajnou predstavou a túžbou. Lenže sama som nevedela, prečo tomu tak je a svojim spôsobom som sa za to hanbila. Je to predsa len v spoločnosti vnímané ako niečo nevšedné a tak som to vtedy vnímala aj ja.

Avšak do doby, než som stretla môjho aktuálneho partnera, kde máme už od začiatku úplne otvorenú (nielen sexuálnu) komunikáciu. Raz večer som mu túto moju túžbu prezradila a on ju prijal. Ale klamala by som, keby som povedala, že som sa nehanbila. A aj napriek tomu, že zo začiatku mi k tomu nič veľmi nepovedal, tak nakoniec z ničoho nič jeden večer povedal: “Kristýna, poď so mnou do kúpeľne.” Ja som poslušne šla a podľa inštrukcií som si kľakla do sprchy a on ma očúral. Moje pocity boli veľmi zmiešané, ale aj napriem tomu ten hlavný pocit bol spokojnosť a radosť. Táto praktika pre mňa osobne totiž znamená symbol “označkovania” (= si moja), čo je pre mňa samo o sebe veľmi vzrušujúce a prepájajúce zároveň.

Príde vám to divné? Tak sa poďme pozrieť bližšie na túto nevšednú praktiku.

Pissing, alebo ešte urolagnia skrátene piss, golden shower, zlatá sprcha či urolagnia, je sexuálna praktika zahrňujúca všetko spojené s močom a močením. Najčastejšie je vyhľadávaná v BDSM svete ako forma poníženia, ale svoje miesto si nachádza čím ďalej tým častejšie aj v “klasických pároch”, ako súčasť ich intímneho života.

Piss môže byť kontaktný alebo nekontaktný. Kontaktný, keď je moč v kontakte s telom (čúranie na telo alebo do úst) a nekontaktný, keď je moč iba “pozorovaný” (sledovanie druhého ako čurá).

Prečo to ľudí vlastne priťahuje?

Každý v tom môže vidieť niečo iné. Pre niekoho to môže byť veľmi intímne a pre niekoho zas perverzné či forma poníženia. Tu je pár dôvodov, prečo to ľudí najčastejšie priťahuje:
 • Chcú skúsiť niečo nevšedné
 • Symbol tzv. “označkovania” = si moja/som tvoja
 • Zosílenie intimity a dôvery vo vzťahu
 • Poníženie a submisivita
 • Túžba po perverzii

Mám úchylku, keď sa mi páči močenie pri sexe?

Ak patríte do skupiny ľudí, ktorých to niekedy lákalo alebo stále láka, neznamená to nutne, že ste “úchylní”. Ako som písala vyššie, tak je to predovšetkým “normálna praktika”. A čudovali by ste sa, koľko ľudí to robí alebo po tom minimálne tajne túži. Ak sa napríklad pozrieme do ríše zvierat, tak aj u nich má močenie alebo moč svoje miesto, takže na tom niečo bude. No nie?

Avšak existuje aj vyložene “fetish” na piss, keď je už táto praktika často ako jediná cesta k vzrušeniu a orgazmu alebo dokonca nahradzuje penetračný sex.

Ako začať?

 • Porozprávajte sa s partnerom/partnerkou, prečo túto praktiku chcete skúsiť, čo od nej očakávate a ako si predstavujete jej priebeh.
 • Pred uskutočnením praktiky sa dostatočne napite.
 • Ak plánujete aktivitu robiť v posteli či na zemi a nechcete urobiť neporiadok (čítaj: všetko očúrať), tak odporúčam kúpiť čierné prestieradlo určené pre tento typ hrátok. Po ukončení sa prestieradlo iba vezme, osprchuje a nikde ani kvapka 😀
 • Po akcii sa určite otvorene porozprávajte, prečo túto praktiku chcete skúsiť, čo od nej očakávate a ako si predstavujete jej priebeh.

A čo keď mi to nejde?

Čúranie je veľmi intímna záležitosť a ak s touto praktikou začínate, môže byť pre vás ťažké sa pred partnerom či partnerkou na povel vyčúrať (tiež som to tak mala). Ak by som vám teda mala dať pár tipov, ako sa to naučiť, boli by to rozhodne tieto:
 • Naučiť sa čúrať najprv na záchode s otvorenými dverami
 • Následne zvoliť prítomnosť partnera na záchode, keď čúrate
 • Pred praktikou si dôjsť na záchod “učúrnuť”, ide to potom ľahšie (začiatok je totiž najťažší)
 • Počas “čakania” na čúranie si hovoriť, akože nič (namiesto: “Tak čo, už?!”)
 • Zaviazať partnerovi/partnerke oči, aby nás nerozptyľoval očný kontakt a necítili sme tak tlak, ktorý by mohol oddiaľovať močenie

Tip na záver

Ak nemáte na túto praktiku vyložene “fetish”, neodporúčam ju vykonávať hneď po prebudení. Ranní moč je totiž koncentrovanejší a jeho pach je veľmi silný a nemuselo by to byť dvakrát príjemné pre vašu prvú skúsenosť.
Kristýna Polomisová
Kristýna je koučka & mentorka v oblasti sexuality, intimity a vzťahov. Pomáha ženám a párom otvoriť sa potenciálu vlastnej sexuality a ukázať im tak cestu k naplnenému životu aj vzťahu. Spolupráca s ňou je unikátna v tom, že ju zakladá na vlastných osobných skúsenostiach a ako ona sama hovorí: “Čo hlásam, to aj žijem! A naopak!”. Viac sa o nej a jej ceste môžete dozvedieť na instagrame cristinpoly alebo na webe www.kristynapolomisova.com Instagram: cristinpoly Web www.kristynapolomisova.com