Partner of Notino
Novinky v ponuke - Fantasy dildá
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Čo muži v intimite milujú, ale ženy sa hanbia robiť?

Premýšľali ste niekedy nad tým, čo možno vášmu partnerovi v intimite chýba, ale vy o tom neviete? A nie, nie je to častejší sex ani nová spodná bielizeň. Sú to praktiky, v ktorých vidia muži hravosť a ženskú sebaistotu – a to je už samo o sebe sexy! V tomto článku vám tieto “praktiky” nielen viac priblížim, ale aj poradím, ako s nimi začať!

Flirt na verejnosti

Flirtovanie na verejnosti môže byť pre muža veľmi vzrušujúci a pridá do vzťahu prvok dobrodružstva a hravosti. Avšak nemusí to byť hneď niečo okaté, v tom pravý flirt nespočíva, ale naopak niečo jemné a nenápadné, čo ale aj napriek tomu bude mať veľký dopad na vašu polovičku (čo sa týka vzrušenia a túžby po vás).

Tipy pre flirt na verejnosti:

 • Začnite s ľahkým energizujúcim dotykom na stehno svojho partnera alebo mu prejdite rukou vo vlasoch.
 • Pozerajte sa svojmu partnerovi do očí a predstavujte si, čo by ste s nim práve teraz chcela robiť (oči hovoria a výraz na tvári tiež).
 • Skúste šepot do ucha alebo hravé poznámky, ktoré naznačujú vaše zámery (avšak s prijatím toho, že to môže partnera vyzvať k akcii :D).
 • Pobozkajte ho zmyselne na krku, uchu či tvári (využijete jeho erotogénnu zónu, avšak okrem penisu :D).

Sexting

Sexting je moderný spôsob, ako udržať vášeň a vzrušenie na diaľku v dlhodobom vzťahu. Niektoré ženy sa môžu hanbiť posielať intímne správy alebo jednoducho nevie, čo napísať. Sexting ale môže byť skvelý spôsob, ako vyjadriť to, čo sa nám páči (páčilo) či po čom v oblasti intimity túžime.

Ako začať so sextingom:

 • Začnite s “nevinnými” a hravými správami, ktoré postupne posilňujú intimitu.
 • Posielajte správy, ktoré popisujú vaše fantázie alebo spomienky na vaše spoločné sexuálne zážitky.
 • Ak sa cítite komfortne, pridajte intímne fotografie alebo videá, ktoré viete, že partnera milo potešia (odporúčam iba v dlhodobom a vážnom vzťahu).

Autoerotika

Ak je niečo, z čoho má väčšina veľký pôžitok (a mnoho žien to stále nevie), tak je to ženská rozkoš! A čo potom taká rozkoš “z diaľky”, keď muž iba sleduje a túži byť bližšie. To je, prosím pekne, autoerotika! Alebo sexuálne vzrušenie a rozkoš, ktorú si človek spôsobuje sám, bez toho aby potreboval prítomnosť inej osoby. Druhá osoba prítomná je, ale iba sa pozerá a nijak sa nezapája (aspoň zo začiatku nie). A to je na tom vlastne to sexy! Svojim spôsobom sa autoerotika dá považovať za taký “level 2” zvádzania.

Tip na autoerotiku:

Ak s autoerotikou pred partnerom len začínate, odporúčam si ju najprv vyskúšať sama pred zrkadlom. Alebo na začiatku začať tak, že sa budete iba dotýkať svojho nahého tela a až následne zapojíte do hry aj vaše intímne partie.

Footjob

Footjob je praktika, ktorú muži milujú pre ich jedinečnosť a vzrušujúci zážitok (a nevyhľadávajú ju iba muži so záľubou v ženských chodidlách- foot fetish). Predsa len uchopenie penisu nohami je trocha odlišný pocit a to nehovoriac o výhľade, ktorý muž pri tejto praktike na svoju nahú partnerku môže mať. Niektoré ženy sa môžu však hanbiť alebo cítiť neisto v súvislosti s touto technikou, keďže nevie, ako správne na ňu.

Tipy, ako na footjob:

 • Začnite pomaly a najprv si nohami partnerov penis len tak osahajte než ho uchopíte medzi chodidlá.
 • Používajte dostatok lubrikantu (odporúčam lubrikant od Natuli - Premium Ritual) pre hladší, mokrejší a príjemnejší zážitok.
 • Komunikujte so svojim partnerom a zistite, čo mu najviac vyhovuje.

Blowjob (s očným kontaktom)

Nie je orálny sex ako orálny sex! Keď učím ženy, ako sa dotýkať penisu (seba)vedomo, spomínam aj jednu dôležitú pomôcku, ktorá orálny sex (a aj všetko okolo sexuality) posunie na ďalší level. A to – očný konatkt! Ženy, ktoré sa v oblasti intimity a sexu necítia dostatočne sebavedomo, tak svojmu partnerovi orálny sex doprajú, ale nedovolia si s partnerom až toľko hrať a zapojiť aj očný kontakt – ten sexy, ktorým dáva žena svojmu partnerovi najavo: “Áno, vidím ťa a ty vidíš mňa,” alebo “Som tvoja poslušná šľapka”. Môžeme špekulovať o tom, či to majú muži z pornografie, alebo je to naozaj samotným očným konatktom, skrz ktorý dôjde k väčšej intimite a prepojeniu, ale tak či tak – muži to milujú!

Tipy pre lepší blowjob:

 • Robte blowjob z lásky a s chuťou (odporúčam vyskúšať ochutený prírodný lubrikant od Natuli - Premium Coconal).
 • Nezabudnite na dostatočné zvlhčenie (čím mokrejší blowjob, tým nielen viac vzrušujúci, ale aj pohodlnejší).
 • Komunikujte so svojim partnerom a svojich pocitoch, hraniciach lebo potrebách (ako by vám táto paktika bola príjemnejšia).
 • Vyskúšajte môj online workshop “Dotkni sa HO sebevedomo” pre nielen lepší blowjob.

Zvádzanie (v súkromí)

Muži milujú, keď ich partnerka aktívne zvádza a tak trocha “provokuje”. Zvádzanie vytvára vzrušenie a posiluje intímne puto medzi partnermi. Ženy sa môžu hanbiť prevziať iniciatívu, ale muži občas ocenia, keď ich partnerka zvedie a oni to len “v závere” prevezmú.

Tipy pre zvádzanie:

 • Začnite s drobnými gestami, ako je sexy a zvodná spodná bielizeň (ktorú partner síce uvidí, ale vy sa zrazu ponáhľate do práce).
 • Skúste prichystať na večer zmyselnú masáž pri sviečkach a ešte pred ňou partnerovi doprajte ľahký striptýz.
 • Pracujte na vašej ženskej zmyselnosti a umení zvádzať (odporúčam absolvovať môj celodenný workshop “Umění Smyslnosti”, ktorý je určený pre začiatočníčky).

Intimita je cesta objavovania a zdieľania, ktorá môže priniesť mnoho radosti a hlbšieho prepojenia vo vzťahu. Nebojte sa preto preskúmavať nové praktiky a prispôsobiť ich svojim aj partnerovým potrebám a túžbam :)

Tak čo, ktorú “praktiku” vyskúšate na vašom partnerovi ako prvú?

Kristýna Polomisová
Kristýna je koučka & mentorka v oblasti sexuality, intimity a vzťahov. Pomáha ženám a párom otvoriť sa potenciálu vlastnej sexuality a ukázať im tak cestu k naplnenému životu aj vzťahu. Spolupráca s ňou je unikátna v tom, že ju zakladá na vlastných osobných skúsenostiach a ako ona sama hovorí: “Čo hlásam, to aj žijem! A naopak!”. Viac sa o nej a jej ceste môžete dozvedieť na instagrame cristinpoly alebo na webe www.kristynapolomisova.com Instagram: cristinpoly Web www.kristynapolomisova.com