Milujeme nakupovanie 💋 ZĽAVA 10% s kódom "BDAY10" nad 20 € nebo ZĽAVA 20 % s kódom "BDAY20" nad 60 €
Partner of Notino

Ako z wax play vytvoriť zmyselnú (predo)hru? Zakryte oči a pridajte ľad!

Wax play alebo hra s (rozohriatym) voskom je praktika, ktorú ľudia väčšinou buď vôbec nepoznajú alebo ju majú spojenú iba s niečím nepríjemným. Musia ale tieto hrátky naozaj predstavovať iba bolesť alebo na tom môže byť aj niečo erotické, vzrušujúce či dokonca zmyselné? Na to sa pozrieme v dnešnom článku!

Wax play bola pre mňa dlhú dobu praktika na mojom “wish liste sexuálnych praktík”, ktoré chcem vyskúšať. Keďže ale patrím do skupiny masochistov, nebola to rozhodne bolesť, čo ma na tejto trochu nevšednej praktike priťahovalo. Lákalo ma to neznáme, nevšedné a nové. Páčila sa mi predstava, že som v tej chvíli v moci partnera, ktorý si so mnou môže robiť , čo chce- kvapkať na mňa vosk ako chce. Keď som ale túto praktiku vyskúšala, niečo mi na tom chýbalo. A tak som skúsila pridať pár pomôcok a urobila z toho takú zmyselnú hru. A asi vám je jasné, že to zrazu bolo úplne o niečom inom!

Než sa ale dostaneme k tomu, ako túto praktiku urobiť viac hravú, poďme si viac priblížiť samotnú praktiku od základov.

Čo si mám pod wax play vlastne predstaviť?

Wax play, alebo hra s voskom je druh teplotnej hry (temperature play) patriaci do BDSM praktík. Hlavnou pomôckou je rozohriata sviečka, ktorej vosk sa kvapká na nahé partie tela s cieľom vyvolať mierny pocit pálenia.

Zároveň ale táto praktika môže byť určitá forma mučenia, pretože pocit pálenia môže byť vyšší než iba mierny. To už patrí ale skôr do sadomasochistických praktík, o ktorých tento článok nebude. Naopak vám chcem ukázať, ako z tejto praktiky vytvoriť niečo, čo oživí vaše sexuálne hrátky bezpečne a hlavne príjemne.

Nemôžem partnerku/partnera popáliť voskom?

Na wax play sú určené špeciálne sviečky, ktoré sa líšia teplotou topenia. To v praxi znamená, že vosk, ktorý kvapkáte na nahé telo, má nižšiu teplotu než napríklad klasická čajová sviečka a tak sa zmenší možnosť popálenia, avšak nevylúči. Je dôležité, okrem výberu sviečky dodržiavať aj ďalšie pravidlá:

1. Teplotu vosku vyskúšajte najprv na sebe

Ak chcete niečo nové skúsiť na druhom, je dobré to skúsiť najprv na sebe. Môžete tak predísť tomu, že by bol vosk príliš horúci a vy by ste tak vašu polovičku mohli nielen poriadne vydesiť, ale aj nepríjemne popáliť. Tomu je potrebné sa vyvarovať a vosk najprv vyskúšať na chrbte ruky, kde je koža silnejšia a menej citlivá.

2. Čím vyššie, tým lepšie

Teplota vosku sa môže regulovať skrze vzdialenosť, ktorú zvolíme pri kvapkaní vosku na telo. Ak teda s praktikou začínate alebo chcete znížiť teplotu vosku na čo najnižšiu, kvapkajte vosk na telo z väčšej výšky (minimálne 40-50 cm nad) než tesne nad kožou. Následne môžete vzdialenosť znižovať podľa pocitov a reakcií vašej polovičky – každému totiž vyhovuje niečo iné a každý má inú citlivosť či prah bolesti.

3. Začnite od chrbta

Každá oblasť tela má inak tenkú kožu a aj inak citlivú. Pre prvé pokusy s voskom je teda dobré zvoliť práve tie partie, ktoré sú menej citlivé a koža je tam silnejšia. Medzi tieto partie patrí napríklad chrbát. Ak táto partia bude v poriadku, môžete postupovať aj na citlivejšie partie, ako sú stehná, zadok alebo brucho. Najcitlivejšou časťou sú potom bradavky. Avšak aj tu platí “pravidlo individuality”, čo sa týka citlivých partií a je potrebné to vyskúšať.

Aký druh sviečky mám zvoliť?

Nebudem vás zahlcovať údajmi o jednotlivých sviečkach, ale poviem vám, aké sviečky zvoliť a ktorým sa naopak vyhnúť. Nie je totiž sviečka, ako sviečka. Ako som písala vyššie, tak každá sviečka má odlišnú teplotu topenia a je teda vhodné zvoliť sviečky s nižšou teplotou topenia, aby nedošlo k zraneniu.

Masážne sviečky

Ak ste začiatočníci a s wax play len začínate, odporúčam pre začiatok siahnuť po masážnej sviečke. Tieto sviečky majú totiž nízku teplotu topenia, a aj keď sú primárne určené na zmyselnú masáž, je možnosť využiť ich aj vrámci wax play. Môžete si tak vyskúšať teplotnú hru s voskom a následne sa posunúť k masáži celého tela. PS: Dajte si pozor na rozohriate sklo nádoby sviečky, tá môže škaredo popáliť, keď ju chytíte do ruky (Zn.: bohužiaľ vyskúšané 😀).

BDSM sviečky z parafínu

Pre wax play sú priamo určené sviečky, ktoré majú nižšiu teplotu topenia (okolo 45-50 stupňov) a sú pre túto praktiku najideálnejšie. Pri výbere si ale dajte pozor, pretože sú dva druhy sviečok (na tvrdšie a jemnešie BDSM)
Naopak sa vyhnite sviečkam, ako sú čajové či sviečky z včelieho vosku (teplota topenia môže dosahovať až 90 stupňov).

Ako začať?

  • Prehovorte si s partnerom/partnerkou, prečo túto praktiku chcete skúsiť a viac ju svojej polovičke priblížte – ideálne si spoločne prečítajte tento článok 🙂
  • Pred uskutočnením praktiky sa namažte hydratačným krémom či telovým olejom (vytvorí sa ochranná vrstva a vosk potom pôjde aj lepšie dole)
  • Pripravte si priestor a berte do úvahy, že vosk rád robí neporiadok (odporúčame teda na posteľ rozložiť napr. lakované prestieradlo)
  • Položte si partnerku/partnera na chrbát či brucho, podľa toho, kam budete chcieť vosk kvapkať
  • Pridajte ďalšie potrebné pomôcky ako sú napr. kožené putá či maska na oči
  • Začnite!
  • Nazabudnite vnímať svoju polovičku (a prípadne sa aj u hry voskom spýtať, či je všetko v poriadku, ak s praktikou teraz začínate)
  • Po hrátkach si prehovorte a zdeľte si svoje pocity dojmy- rozhodne to posunie vašu komunikáciu aj intimitu

Ako premeniť wax play v zmyselnú predohru?

Samotná praktika wax play môže znieť trocha nudne a stále bolestivo. Čo keby ste ale pridali pár pomôcok a zapojili viac zmyslov? To už by mohlo byť nielen omnoho zaujímavejšie, ale aj vzrušujúce!

Maska na oči

Pomôcka, ktorá dokáže vytvoriť veľmi napätú atmosféru v podobe očakávania a vzrušenia! Keď totiž vypnete jeden zmysel (zrak), zintenzívnia sa tým ďalšie zmysly a tým aj celkový pôžitok.

Teplotná hra

Keď to bude len páliť, nemusí to byť práve príjemné. Ak ale pridáme ľad, vytvoríme tým teplotný rozdiel. To môže nielen pôsobiť veľmi zmyselne, ale aj bezpečnejšie, keďže horúci vosk zapálime kúskom ľadu a naša polovička nemá ani tušenie, čo príde ďalej.

Zviazať a spútať

Táto praktika sa dá naozaj spestriť mnohými spôsobmi- napríklad putami! To je už skôr pre mierne pokročilých jedincov v spojení s rozpáleným voskom, ale môže to dostať zase úplne iné grády!
Tak čo, trúfnete si po prečítaní tohto článku na hru s voskom?
Kristýna Polomisová
Kristýna je koučka & mentorka v oblasti sexuality, intimity a vzťahov. Pomáha ženám a párom otvoriť sa potenciálu vlastnej sexuality a ukázať im tak cestu k naplnenému životu aj vzťahu. Spolupráca s ňou je unikátna v tom, že ju zakladá na vlastných osobných skúsenostiach a ako ona sama hovorí: “Čo hlásam, to aj žijem! A naopak!”. Viac sa o nej a jej ceste môžete dozvedieť na instagrame cristinpoly alebo na webe www.kristynapolomisova.com Instagram: cristinpoly Web www.kristynapolomisova.com
Články