💛 Zľava -10 % alebo -20 % pre registrovaných zákazníkov? S kódom "DNES10" na všetko.
Partner of Notino
CUTE HRAČKA TÝŽDŇA S PREKVAPENÍM
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

5 tipov, ako dosiahnuť klitoridálny orgazmus!

Mnoho žien má problém s dosiahnutím orgazmu a hľadajú “spásu” v partnerovi alebo najvýkonnejšej erotickej pomôcke. Ako to ale je - môže byť naozaj každá žena orgazmická? A ako postupovať, ak ako žena chcem začať dosahovať orgazmus celkom prirodzene, bez problémov a sama? To sa dozviete v dnešnom článku, kde exkluzívne pre vás mám niekoľko základných tipov, ktoré nielen odovzdávam ženám vrámci koučingu, ale ktoré sú aj mnou osvedčené!

Nie je to tak dlho, čo aj ja som riešila túto tému – ako dosiahnuť orgazmus. Do mojich 25 rokov som totiž nebola orgazmická. Tzn., že som nemohla dosiahnuť orgazmus vôbec a úplne žiadny. Ako som sa cítila? Rozbito. Paradoxne ale pre mňa samotnú to nebolo až tak frustrujúce, keďže som nevedela, o čo vlastne prichádzam. Frustrujúce ale bolo, že mi tento fakt negatívne ovplyvňoval a narúšal partnerské vzťahy. Pri každom ďalšom vážnom vzťahu mi totiž nabehla myšlienka, “že to zasa nepôjde”. Viem, teda veľmi dobre, aké to je “pred” a “po”, keď s orgazmom dostal môj intímny život úplne iný rozmer!

Než sa ale vrhneme na samotné praktické tipy, ako môžete dosiahnuť klitoridálny orgazmus aj vy, poďme si priblížiť samotný klitoridálny orgazmus a jeho dôležitosť v živote každej ženy.

Čo (všetko) je klitoridálny orgazmus?

Klitoridálny, alebo orgazmus cez klitoris, je jeden z najčastejších a tiež najľahších orgazmov vôbec! Je to tak preto, že samotný klitoris má obrovský počet nervových zakončení a je to teda najcitlivejší bod na ženskom tele, čo sa dosiahnutia orgazmu týka – presnejšie má cez 8 000 nervových zakončení (žaluď penisu u muža ich má 4000). Avšak tento “orgazmický potenciál” (a teda počet nervových zakončení na tele) sa môže u každej ženy trocha líšiť.

Klitoris však nie je iba to, čo vidíme zvonka. Klitoris totiž obopína aj vaginálny vchod a tak sa môže dráždiť pri vstupe a samotnej penetrácii. Preto aj orgazmus počas pohlavného styku môže byť vlastne klitoridálny a ani o tom samotná žena často nevie. Preto vnútorný orgazmus síce dosahuje približne 20-30% žien, ale veľká väčšina z toho je práve cez spomínaný klitoris, respektíve cez jeho ramená obopínajúce vaginálny vchod.

Je dôležité dosahovať orgazmus?

Nie raz som sa stretla s názorom, že ženský orgazmus nie je podstatný a že by nemal byť cieľom. Áno, orgazmus by rozhodne nemal byť cieľom každej intímnej a sexuálnej interakcie. Na druhú stranu by žena “mala mať schopnosť” byť orgazmická a dosiahnuť orgazmus tak celkom bez problémov.

Taký “neorgazmus” môže mať totiž vplyv na kvalitu intímneho a partnerského života. Pretože, ak je žena, ktorej samotné dosiahnutie orgazmu robí problém a má ho tzv. “vydrený” alebo ho dokonca nemá vôbec, to môže byť naozaj frustrujúce a vyčerpávajúce, či už pre ňu, či jej partnera.

Ženský orgazmus má byť totiž “to isté”, čo ten mužský. Mal by teda prísť celkom prirodzene a bez tlaku. Malo by to byť niečo, čo prichádza a už to nejde zastaviť. A nie teda niečo, čo tlačíme, aby to šlo 🙂

Tip č.1: Poznajte svoju kundičku

Čudovali by ste sa, koľko žien vlastne ani nevie, čo “tam dole” vlastne má. Potom sa, ale nie je čomu čudovať, že nedosahujú orgazmus. Kundička totiž naozaj nie je vagína, ale súčasťou je už spomínaný klitoris, malé a veľké pysky, ústie močovej trubice a vagína je až pošvový vchod vo vnútri.
Odporúčam, vziať si malé zrkadlo, prezrieť si ju a naštudovať rozsiahlejšiu anatómiu kundičky, ktorú nám v škole tak trocha zabudli odovzdať.

Tip č.2: Začnite od svojho dotyku!

Pomôcky môžu byť dobré na spestrenie, ale rozhodne nie niečo, na čom by ste mali svoj klitoridálny orgazmus staviať. Preto ideálne začnite od dotyku vlastnej ruky.

Tip č.3: Vnímajte svoje telo

Presuňte svoju pozornosť z hlavy do tela a spýtajte sa sami seba, čo vám v dosiahnutí orgazmu tak veľmi bráni. Vnímajte, či ste niekde v kŕči a skúste sa vedome uvoľniť. Orgazmus je totiž maximálne uvoľnenie a aj to, mu musí teda predchádzať.

Tip č.4: Zistite, čo na vás platí

Často po svojom tele chceme zázraky, ale priamo ho vôbec nepoznáme (viď bod č.1) a už vôbec nevieme, čo na neho platí. Objavujte, vnímajte, posúvajte. Skúšajte, čo je vám príjemné a dotýkajte sa svojho klitorisu rôznou intenzitou či smermi. Kto iný totiž potrebuje poznať svoju kundičku najlepšie, než práve jej samotná “majiteľka”.

Tip č.5: Nie orgazmus, ale pocit!

Keď nám nejde orgazmus dosiahnuť, o to viac máme tendenciu na neho cieliť a tlačiť (ešte viac, ak je pri tom aj náš partner). Na druhú stranu to nemusí byť úplne vedomé a dá sa to pochopiť. Ale aj napriek tomu namiesto cieľa skúste ísť za tým príjemným pocitom – ponorte sa do neho a vykúpajte sa v tom slastnom a blaženom pocite, ktorý nám samotná stimulácia ponúka.

Bonusový tip:

Spýtajte sa sami seba, či ste vôbec natoľko vzrušené, aby k orgazmu vôbec došlo!

Chceme po svojom tele orgazmus, ale pri tom nie sme napríklad ani dostatočne vzrušené na to, aby prebehol. Orgazmus totiž rozhodne nemá byť niečo, čo príde len tak z nudy, ale niečo čo má prísť prirodzene samo skrz vzrušujúcu a príjemnú stimuláciu klitorisu – a teda aj niečo, čo potrebuje svoj čas.

Sama vs. s partnerom

Schopnosť dosiahnuť orgazmus sa môže líšiť, ak som sama so sebou, alebo je v mojej prítomnosti aj môj partner. Ak teda už dosahujete orgazmus “sama”, ale s partnerom vám to ešte úplne nejde, dajte tomu čas. Zvyknite si na partnerovu prítomnosť. Postupujte podľa uvedených tipov, jeho ideálne zapojte a navádzajte skrz ruk (bez slov) – kde má viac pritlačiť, kde má zostať alebo naopak, že už by mal spomaliť či zastaviť úplne.
PS: Každá žena môže dosiahnuť klitoridálny orgazmus (iba skrz dotyk, vlastný dotyk) – takže aj VY!
Kristýna Polomisová
Kristýna je koučka & mentorka v oblasti sexuality, intimity a vzťahov. Pomáha ženám a párom otvoriť sa potenciálu vlastnej sexuality a ukázať im tak cestu k naplnenému životu aj vzťahu. Spolupráca s ňou je unikátna v tom, že ju zakladá na vlastných osobných skúsenostiach a ako ona sama hovorí: “Čo hlásam, to aj žijem! A naopak!”. Viac sa o nej a jej ceste môžete dozvedieť na instagrame cristinpoly alebo na webe www.kristynapolomisova.com Instagram: cristinpoly Web www.kristynapolomisova.com