💛 Zľava -10 % alebo -20 % pre registrovaných zákazníkov? S kódom "DNES10" na všetko.
Partner of Notino
CUTE HRAČKA TÝŽDŇA S PREKVAPENÍM
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Menštruačný sex- úplné tabu alebo túžba každej ženy?

Keď sa povie “sex počas menštruácie”, tak pre jedného z páru to môže predstavovať “jasné NIE” a pre druhého naopak silnú túžbu, o ktorej sa zdráha hovoriť. Prečo tomu tak ale vlastne je? Alebo ako dôjsť k väčšiemu pochopeniu a sex si s radosťou užívať aj počas periódy? Na to sa spoločne pozrieme!
Nie je to tak dlho, čo som k tejto “praktike” mala jasné nie aj ja. Spoločnosť totiž berie ako “normálne” sex v týchto dňoch vynechať a naopak mať ho za “nevhodný a nehygienický”. A klamala by som, keby som povedala, že tento názor neovplyvnil aj mňa.

Lenže ako je to naozaj so sexom v tomto období?

S príchodom menštruácie sa v ženskom tele mení hladina hormónov, ktoré môžu zapríčiniť zvýšenú chuť na sex, než kedykoľvek inokedy v rámci cyklu. Je preto normálne, ak ako ženy máme chuť na sex aj v dňoch, kedy sa to úplne nehodí a neznamená to nutne, že sme perverzné. Ale ak žena zažíva bolestivú menštruáciu, môže to akýkoľvek sexuálny apetít prebiť. Aj keď, práve menštruačný sex presne na tieto bolesti môže pomôcť!

Menštruačný sex môže byť extatický a prospešný zároveň

Áno, čítate správne! O tomto “druhu sexu” sa väčšinou hovorí iba tak, že je to nehygienické, nevhodé a jednoducho tabu. Čo ale také “benefity”, poznáš ich?

1. Úľava od bolesti v podbrušku

ÁNO! Menštruačný sex naozaj môže uľaviť od nepríjemnej bolesti v podbrušku, ktorú zažíva veľká väčšina žien. Lenže, aby tomu tak naozaj bolo a sex bol prínosný, je vhodnejšie zvoliť pomalší a nežnejší sex, než niečo “hard”. Na druhú stranu by žena sama mala vnímať, čo presne jej telo potrebuje a ak cíti, že chce tvrdý sex, nie je to nič proti ničomu. Ale aby bol účinok naozaj 100% je potrebné nezabudnúť na orgazmus. Ten je totiž to hlavné, čo nám v tomto období uľaví od nepríjemnej bolesti.

2. Prehĺbenie intimity medzi partnermi

Určite sa zhodneme na tom, že menštruácia, či samotná menštruačná krv, nie je práve niečo, čo zdieľame s každým a už vôbec, čo ukazujeme každému. Menštruačný sex preto môže prehĺbiť vzájomnú intimitu medzi partnermi. Áno, chvíľkami to môže byť trápne a môžeme sa hanbiť, ale jednoznačne sa u toho zasmejeme a naučíme sa spoločne komunikovať napríklad práve o menštruácii.

3. Silnejší pôžitok

Toto je niečo, čo mám vypozorované aj u seba. Keďže v dobe menštruácie všetko tak nejako viac prežívam. Či už je to dráždenie bradaviek, anilingus (láskanie zadočka) alebo samotný orgazmus. Všetko je tak nejako silnejšie. Tu určite odporúčam skúsiť dráždenie bradaviek spolu s klitorisom- je to fakt sila!

A je to hygienické?

Niekomu môže prísť menštruačný sex nehygienický. Samotná krv ale nie je vyložene krv a neobsahuje nič, čo by nám, alebo partnerovi mohlo uškodiť. Aj napriek tomu je v tomto období hygiena veľmi dôležitá. Žena je v tomto období totiž náchylnejšia na rôzne infekcie, a preto by ste sa mali obaja vždy pred aj po sexe dôkladne umyť. Ideálne je počas styku použiť kondóm, aj keď to nie je nutnosť, ak ide o sex so stálym partnerom (ja osobne som ale vždy za kondóm).

A čo ak chcem skúsiť menštruačný sex, ale partner nie?

Otvorená komunikácia je základ a tu to nie je inak. Ak sa teda rozhodnem, že by som chcela menštruačný sex vyskúšať, je potrebné sa o tom spoločne pobaviť a nazdieľať vzájomne svoj pohľad na túto “praktiku”. Zároveň je ale pre nás ženy podstatné pochopiť postoj mužov k menštruácii, pretože to nie je vždy iba o sexuálne preferencii.

Ako to majú muži s menštruačným sexom?

Často som sa stretávala s tým, že muži vnímajú menštruačnú krv negatívne. Ale až neskôr som sa dozvedela, ako to naozaj je. Áno, niekomu môže prísť menštruačný sex naozaj nechutný a niečo, čo absolvovať nechce. Ale pre niekoho to je niečo, čo ho láka, aj keď vlastne nie tak úplne kvôli tej krvi, ako by sa mohlo zdať. Ak totiž muž vidí krv, spustí to v ňom vo väčšine prípadov tzv. “režim prežitia” a opadne vzrušenie. To je celkom logické, nie? Mne samotnej táto informácia pomohla pochopiť a prijať to, že ak počas menštruačného sexu môj partner zazrie krv a opadne vzrušenie, tak to nemá nič spoločné so mnou. Nie je to nič o tom, že by moju krv, alebo dokonca mňa počas periódy neprijímal, ale len jeho mozog si myslí, že som “zranená”, pretože jednoducho krv. Tento bod je za mňa určite tiež dobre s partnerom prebrať a urobiť sex tak, aby krv bola čo najmenej viditeľná (viď. tipy nižšie).

My ženy toto máme trocha inak a často máme na krv dokonca “kink” – tzn., že nás krv môže skôr vzrušiť, než vyvolávať režim prežitia, ako to je práve u mužského pohlavia.

A ak si teda chcete sex počas periódy čo najviac užiť, mám tu pre vás pár mnou overených TIPOV!

Sex si užite v sprche

Za mňa určite ideálne pre začiatočníkov, ak chcete menštruačný sex vyskúšať prvýkrát a predsa len máte obavy z hygieny a neporiadku.

Špeciálny čierny kondóm

Za mňa úplne skvelý vynález na menštruačný sex (alebo aj análny sex). Prečo? Jednoducho preto, že aj keď je kondóm po vytiahnutí od krvi, tak to nie je skoro vidieť. A to sa v tomto prípade viac než hodí, ak sa budeme baviť o tzv. “režime prežitia”, ktorý majú muži spojený práve s menštruačnou krvou.

Ako podložku použiť (tmavý) ručník

Ak si chceme menštruačný sex čo najviac užiť, je potrebné sa aj čo najviac uvoľniť. Ak si pod seba dám ručník, tak nemusím myslieť na to, že krv bude všade, pretože nebude. Následne ručník vezmem a vyperiem. Jednoduché, praktické a hygienické. A ja si sex tak maximálne užijem!

Menštruačná huba

S touto pomôckou osobnú skúsenosť nemám, ale viem, že je vhodná práve pre sex počas periódy. Huba do seba nasiakne menštruačnú krv a funguje ako tampón, ale s tým rozdielom, že je 100% prírodná a je možné mať s ňou pohlavný styk. Takže za mňa je dobreé ju minimálne vyskúšať a prípadne používať pre tento typ hrátok.

Tak čo, vyskúšate menštruačný sex?

Kristýna Polomisová
Kristýna je koučka & mentorka v oblasti sexuality, intimity a vzťahov. Pomáha ženám a párom otvoriť sa potenciálu vlastnej sexuality a ukázať im tak cestu k naplnenému životu aj vzťahu. Spolupráca s ňou je unikátna v tom, že ju zakladá na vlastných osobných skúsenostiach a ako ona sama hovorí: “Čo hlásam, to aj žijem! A naopak!”. Viac sa o nej a jej ceste môžete dozvedieť na instagrame cristinpoly alebo na webe www.kristynapolomisova.com Instagram: cristinpoly Web www.kristynapolomisova.com