Partner of Notino
Novinky v ponuke - Fantasy dildá
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Footfetish - bozkanie nôh ako vrchol blaha!

Zatiaľ čo pre mnohých stále kontroverzná téma, pre niektorých je foot fetiš naozajstným vrcholom blaha v ich sexuálnom živote. Čo je ale vlastne tak veľmi vzrušujúce na bozkaní nôh a ako zahrnúť túto záľubu aj do vášho života? Na to sa teraz spoločne pozrieme 😉
Nie je to tak dlho, čo som sa s foot fetišom stretla prvýkrát. Avšak ozajstný význam, hĺbku a krásu tejto záľuby som uvidela až s mojím aktuálnym partnerom, ktorý má záľubu v ženských chodidlách. A keďže viem, že hoci je táto preferencia v partnerskej intimite veľké plus, stále sú takí, čo ju odsudzujú. Ale viete, ako to je, o čom nič nevieme, to je ľahké odsúdiť. A tak som sa vám rozhodla túto záľubu predstaviť a nielen viac do hĺbky, ale možno vám dať aj úplne odlišný pohľad, než ktorý ste doteraz o foot fetiši mali.

Čo je foot fetish?

Foot fetish, alebo fetiš na nohy, je sexuálna záľuba alebo príťažlivosť k (ženským) chodidlám. Jedinci s foot fetišom sú sexuálne stimulovaní alebo vzrušení pohľadom na nohy, dotykom nôh alebo dokonca ich špecifickou vôňou. Tento fetiš môže mať rôzne formy, ako je bozkanie chodidiel, lízanie, hladenie, hrýzenie, masírovanie alebo iba obdivovanie ich krásy. A to ako nôh bosých, oblečených (silonky, pančuchy, ponožky) či v obuvi.
Táto záľuba je hlavne záležitosťou mužov, avšak vo výnimočných prípadoch sa môže objaviť aj u žien.

Kde sa vzal, tu sa vzal...

Táto záľuba, ktorá sa môže zdať neobvyklá alebo dokonca provokatívna má svoju históriu. Už v minulosti boli totiž nohy považované za symbol príťažlivosti. V rôznych kultúrach a obdobiach sa prejavovala záľuba v ženských chodidlách rôznymi spôsobmi. Od antických sôch a obrazov, ktoré zdôrazňovali krásu a nádherné tvary nôh, po moderné umenie, ktoré dodnes odráža túto fascináciu.

Predsa len záľuba v ženských chodidlách je prirodzená a krásna, tak ako chodidlo samo o sebe. Takže sa nie je čomu čudovať, že to tu bolo prítomné vždy, len “to” nemalo svoj názov a nikto túto záľubu nenazýval fetišom 🙂

Prečo je bozkanie nôh tak vzrušujúce (aj pre ženy)?

Bozkanie nôh môže byť pre niektorých mimoriadne vzrušujúce kvôli kombinácii zmyslových vnemov a intimity. Nohy sú totiž považované za intímnu časť tela, ktorá nie je vystavená, čo pridáva na ich erotickom potenciáli. Avšak každý vo foot fetiši môže vidieť niečo trocha odlišného, čo ho na tom vzrušuje. A to, či už obyčajný pohľad na chodidlá, ich špecifická vôňa či ladné ženské nohy v silonkách.

Avšak pozor! Nohy sú u žien veľmi častá erotogénna zóna. Slastný pôžitok a vzrušenie, a to či už z masáže nôh či ich láskanie sa teda netýka v prípade foot fetiše iba dávajúceho- teda muža. Užíva si ho aj mnoho žien a to z rôznych dôvodov. Napríklad preto, že ich chodidlá obvykle nie sú stredom pozornosti. A keď teda naopak vnímajú, že partner chce mať ústa na každom centimetri ich tela, je im to príjemné a cítia sa úplne sexy. Mať preto partnera s touto záľubou, je doslova výhra v lotérii (zn.potvrdené)!

Je možné prirovnať foot fetish k záľube v ženskom poprsí?

Svojim spôsobom áno. V tom zmysle, že obe záľuby sa týkajú sexuálnej príťažlivosti zameranej na konkrétnu časť ženského tela. Avšak foot fetiš spôsobuje mužom, čo ho majú, omnoho silnejšie pocity slasti, rozkoše a úplnej blaženosti.
Rozdiel môže byť v sociálnom vnímaní a prijatie týchto dvoch záľub. Zatiaľ čo záľuba v ženskom poprsí je štandardná a prijímaná, foot fetiš môže byť stále považovaný za tabu, keďže je menej bežný (menej bežne viditeľný). Ničmenej je týmto vidieť, že v skutočnosti nejde o tak “zvláštny fetiš”, keďže je záľuba spojená so ženskou časťou tela (ktoré je samo o sebe pre muža erotické celé).

Nie je foot fetish ako foot fetish!

  • Ak sa niekedy stretnete s foot fetišom, nemusí ísť iba o záľubu, ale skôr o posadnutosť, kedy má samotný fetiš úplnú kontrolu nad daným jedincom. A to, poďme si povedať, nemusí byť úplne sexy.
  • Foot fetiš v pravom slova zmysle je totiž “iba” záľuba, iba ďalší spôsob, ako zažívať krásne a vzrušujúce pocity – skrze ženské chodidlá. Nemala by to byť, ale nikdy hlavná cesta k rozkoši a orgazmu, ale skôr len také spestrenie 🙂

“Foot fetish” a BDSM

V BDSM prostredí sa môžete najčastejšie stretnúť s variantom, kedy submisívny muž, prípadne tzv. otrok, uctieva nohy dominantnej žene alebo je skrze nohy ponižovaný a “donútený” k ich pozornosti. Táto forma ale nutne neznamemá foot fetiš, respektíve často ide iba o formu výmeny moci alebo o erotické ponižovanie skrze nohy a foot fetiš tu nemusí byť prítomný.
Preto by sa foot fetiš nemal spájať so submisivitou, keďže dynamika v tejto záľube nehrá žiadnu rolu. Foot fetiš je veľmi zastúpený aj u dominantých jedincov, len v BDSM nie je tak viditeľný, keďže taký muž na seba nijak neupozorňuje a často si svoju záľubu vychutnáva doma v súkromí 🙂

Je táto záľuba u mužov častá?

  • Áno. Foot fetiš je relatívne častá záľuba u mužov. Presnejšie povedané, foot fetiš je najčastejší fetiš a mnoho mužov si ho užíva. Niekto sa ale nemusí hlásiť vyložene k foot fetišu, ale iba vníma ženské chodidlá ako zdroj potešenia a ďalší spôsob, ako cítiť inú formu pôžitku.

Čo v tebe foot fetish vyvoláva?

Opýtala som sa niekoho, kto túto záľubu má a nižšie citujem odpoveď:
Vášeň k dámskym nohám vo mne vyvoláva niečo mimoriadne. Môžu byť pre mňa zdrojom ozajstnej radosti, vzrušenia, naplnenia a inšpirácie. Strašne ma priťahujú. Vychutnávam si pohľad na ne, je to pre mňa estetický zážitok. Fascinuje ma, ako veľmi mi pripadajú okúzľujúce, ako by v nich bola ukrytá esencia ženskej krásy a elegancie. Hlboké uspokojenie sa potom spája až s fyzickým kontaktom. Sú to výnimočné chvíle. Viem, že ma nidky neomrzia.

Ako zahrnúť foot fetish do intímneho života?

Ak ste vy aj váš partner otvorený experimentovaniu, môžete spoločne preskúmať túto záľubu. Foot fetiš môže byť vášnivý, intímny, erotický, výstredný alebo len niečo nové, čo môžete vyskúšať v posteli a posunúť tak váš milostný život na vyššiu úroveň.
Objavujte nové spôsoby, ako začleniť masáž chodidiel, bozkanie nôh či napríklad footjob (masáž penisu pomocou chodidiel) do vášho života. Zdieľanie a vzájomná komunikácia môže viesť k novým a vzrušujúcim intímnym zážitkom.

Na záver:

Ak s foot fetišom nemáte skúsenosť, ale táto záľuba vás zaujala, prípadne skutočnosť o nohách, ako ženskej erotogénnej zóne, odporúčame zahrnúť do intimity masáž chodidiel, jemné dotyky či láskanie od stehien až k chodidlám a vnímať u toho svoje pocity a rekaciu tela.

Kristýna Polomisová
Kristýna je koučka & mentorka v oblasti sexuality, intimity a vzťahov. Pomáha ženám a párom otvoriť sa potenciálu vlastnej sexuality a ukázať im tak cestu k naplnenému životu aj vzťahu. Spolupráca s ňou je unikátna v tom, že ju zakladá na vlastných osobných skúsenostiach a ako ona sama hovorí: “Čo hlásam, to aj žijem! A naopak!”. Viac sa o nej a jej ceste môžete dozvedieť na instagrame cristinpoly alebo na webe www.kristynapolomisova.com Instagram: cristinpoly Web www.kristynapolomisova.com