💛 Zľava -10 % alebo -20 % pre registrovaných zákazníkov? S kódom "DNES10" na všetko.
Partner of Notino
CUTE HRAČKA TÝŽDŇA S PREKVAPENÍM
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Škrtenie ako nástroj kontroly a cesta k úplnému odovzdaniu!

Mnoho žien si tajne praje, aby ju partner počas sexu nielen občas poriadne chytil, ale napríklad aj škrtil. Prečo ale táto praktika ženy tak veľmi láka a čo je na nej vlastne vzrušujúce? A ako to urobiť nielen sexi, ale aj bezpečne? Na to sa pozrieme v dnešnom článku!
Aby som povedala pravdu, tak ešte donedávna bola táto praktika na mojom liste “curious about”. Vlastne ani neviem prečo, ale predstava škrtenia, kontroly a odovzdania ma jednoducho lákala. Keď som túto parktiku následne začala praktizovať so svojím partnerom pochopila som. Mne osobne na tom nepríde vzrušujúce to, že nemôžem dýchať, pretože to nie je ten štýl, ktorý sa mi páči. A vlastne sa škrtenie stalo mojou vstupenkou do “subspace” alebo zmeneného stavu vedomia, ktorý submisívny jedinci môžu zažívať.

Nebezpečná a vzrušujúca praktika

Škrtenie, alebo “choking”, je sexuálna praktika patriaca do BDSM praktík zvaných “Breath play”, alebo hra s dychom, čo je súbor niekoľkých praktík, ako je práve škrtenie, dusenie, obmedzovanie dychu či úplné vypnutie do bezvedomia.

Táto praktika už nie je súčasťou iba BDSM spální, ale svoje miesto má aj v tvrdšom sexe či ako prvok obohacujúci milostný život “vanilkového páru”.

Čo je na tom vzrušujúce?

Možno si kladiete otázku, ako môže byť niečo tak veľmi vzrušujúce? Je to celkom jednoduché. Počas škrtenia je zamedzený prístup krvi do mozgu a kyslíka do pľúc (čomu sa tiež hovorí erotická asfyxia) a práve toto obmedzenie môže znásobiť sexuálny pôžitok či zintenzívniť orgazmus.

Mimo iné sa počas škrtenia vyplaví rad hormónov, ako je napríklad adrenalín, ktorý vyvoláva pocity, ako je nebezpečenstvo a vzrušenie zároveň. Síce sa o tom veľmi nehovorí, ale práve “negatívne emocie” sú často najviac vzrušujúce.

Škrtenie ako symbol dôvery a silného puta

Ak sa žena od svojho partnera nechá škrtiť (malo by to byť vždy dobrovoľné), dáva mu tým najavo svoju maximálnu dôveru. Samotná praktika môže naviac aj samotnú dôveru a puto posilniť. Počas škrtenia môže totiž pociťovať nielen samotné vzrušenie, ale aj napätie, stratu kontroly, uvoľnenie, dôveru, odovzdanie a pocity úplnej eufórie.

Z vlastnej skúsenosti viem, že tieto pocity sú dokonca návykové, ako veľmi príjemné a uvoľňujúce to je. Úprimne si ale nedokážem predstaviť, že by som to zažívala s niekým iným, než práve so svojím partnerom.

Je táto praktika bezpečná?

Sú určite riziká, ktoré táto praktika predstavuje, a nie malé. Je preto potrebné k praktike pristupovať zodpovedne, s citom a mať niekoľko pravidiel na pamäti:

Nie je škrtenie ako škrtenie

Ak chcete škrtenie praktizovať ako nástroj kontroly, o čom tento článok je, neškrte. Ako to myslím? Nie je jedno ako a kde škrtíte. Ak by ste šli rovno cez ohryzok, naozaj dôjde k odstrihnutiu prívodu kyslíka a vaša polovička sa dosť pravdepodobne začne hneď dusiť, ale to nechcete. Preto stačí vyvíjať tlak iba zo strany krku a neísť tak vôbec cez ohryzok.

Vnímajte a majte situáciu pod kontrolou

V bezpečnom vykonávaní škrtenia je rozhodne potrebné druhú osobu, ktorú škrtíte, veľmi dobre vnímať. Pozorovať jej reakciu a ak by sa napríklad začala dusiť, hneď prestať a uistiť sa, či je všetko v poriadku.

Komunikujte a zdieľajte

Ako pred, tak prípadne aj počas a po, je potrebné komunikovať. Vyvarujeme sa tak tomu, že budú veci inak, než ste chceli alebo naopak sa dozviete, ako príjemný a silný pôžitok to bol.

Tip na záver: Ak by ste sa škrtenie a ďalšie praktiky, patriace do zmyselnej dominacie (teda dominancie bez pomôcok), chceli naučiť pod odborným dohľadom, prihláste sa na párový workshop “Smyslné BDSM”, ktorý organizujem. V prípade záujmu mi stačí napísať e-mail na info@kristynapolomisova.com alebo mrknite na môj web www.kristypolomisova.com 🙂
Tím Flagranti dodáva:
  • Pri škrtení dochádza k obmedzeniu toku krvi do mozgu, čo spôsobí, že jedinec môže veľmi ľahko omdlieť. Je teda potrebné mať na pamäti, že k tejto situácii možno dôjde a starostlivo náprotivok sledovať a v prípade omdlenia okamžite krk pustiť. Ak trafíte správne miesto, k strate vedomia dôjde do niekoľkých sekúnd a nie je k tomu potrebná ani veľká sila.
  • Nikdy netlačíme partnerovi na hrtan (ohryzok, ako je spomínané v článku, majú iba muži), v lepšom prípade sa vám len rozkašle, v horšom prípade môže dôjsť k poškodeniu a trvalým následkom. Chcite sa držať iba na „mäsitej“ časti krku, ktorá je po stranách hrtanu. Utvoríte si z dlane a prstov U, aby vznikol dostatočný priestor pre hrtan a k škrteniu použijete len vaše prsty.
  • Vždy sa chcite držať približne v polovici krku, ak by ste vyvíjali tlak príliš hore, môžete poškodiť hneď niekoľko časti krku (napríklad jazylku), príliš dole by ste zase mohli zasiahnuť nervy.
  • Odporúčame nastaviť si neverbálnu stopku (tu by ste mali mať dohodnutú vždy, ak uskutočňujete „drsnejšie“ praktiky!). Počas škrtenia/dusenia často dochádza k tomu, že osoba nie je schopná prehovoriť, preto je vhodné mať nastavenú stopku tak, aby bolo jasné, že chce prestať (napríklad dvakrát poklepať na partnerovu ruku).

Ak sa chcete skúsiť hrať s omdlievaním, odporúčame túto praktiku cvičiť v sede. Posaďte si škrteného partnera pred seba, medzi svoje kolená. Počas škrtenia si partner natiahne ruky pred telo a v momente, keď príde omdlenie, ruky spadnú, takže budete presne vedieť, kedy krk pustiť. Zároveň budete mať partnera pod kontrolou, vďaka vašej pozícii, a nebude hroziť, že by kamkoľvek spadol a napríklad sa buchol do hlavy. V prípade, že chcete škrtiť partnera, ktorý je pritlačený k stene, dajte mu jednu z vašich nôh medzi jeho nohy, aby v prípade omdlenia nespadol a vy ste ho mohli končatinou podoprieť.

Kristýna Polomisová
Kristýna je koučka & mentorka v oblasti sexuality, intimity a vzťahov. Pomáha ženám a párom otvoriť sa potenciálu vlastnej sexuality a ukázať im tak cestu k naplnenému životu aj vzťahu. Spolupráca s ňou je unikátna v tom, že ju zakladá na vlastných osobných skúsenostiach a ako ona sama hovorí: “Čo hlásam, to aj žijem! A naopak!”. Viac sa o nej a jej ceste môžete dozvedieť na instagrame cristinpoly alebo na webe www.kristynapolomisova.com Instagram: cristinpoly Web www.kristynapolomisova.com