Poďte sa hrať 🎲 Zľava -15 % na kategóriu Erotická zábava s kódom HRY15
Partner of Notino
CUTE HRAČKA TÝŽDŇA S PREKVAPENÍM
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Pegging: Je to praktika, ktorá by mohla oživiť aj váš vzťah?

Pegging je v najužšom a pôvodnom zmysle chápaný ako penetrovanie muža aktívnou ženou za pomoci špeciálnych díld v strap-one (postroji). Tento termín vošiel do platnosti už v roku 2001 vďaka ankete amerického sexperta a moderátora podcastov Dana Savage, v ktorej sa poslucháčov pýtal, aké najpriliehavejšie slovo by použili pre túto aktivitu s pripínacím umelým „penisom“. Možno ste už o praktike počuli, ale nech už je váš osobný názor na ňu akýkoľvek, chceli by sme upresniť, že pasívny, mužom prijímaný análny sex, je častokrát ešte aj dnes nesprávne chápaný len ako intímny akt medzi gaymi.
Čo sa týka túžby heterosexuálnych mužov po tejto stimulácii, nejde rozhodne (aj podľa našich skúseností so zákazníckym dopytom o tieto produkty) o žiadnu raritnú výstrednosť. Veľa pánov si totiž naopak vyložene užíva dráždenie prostaty, ktorá je prirovnávaná k obdobe ženského bodu G. Ponuka pomôcok tohto typu je vďaka svojej veľkej popularite nielen medzi rovnakopohlavnými pármi stále širšia a niektoré moderné hračky často už ani nevyžadujú postroj. Niektoré ponúkajú vášnivým objaviteľom aj objaviteľkám neustále ďalšie nové funkcie a najmodernejšie technológie. Je teda celkom logické, že pokiaľ majú takí muži doma partnerku, ktorá je v oblasti intímností otvorená a chce svojmu drahému dopriať nezabudnuteľné a zakaždým tak trochu nevšedné zážitky aj za dverami spálne, majú v podstate „vyhrané“ a nič nestojí v ceste príjemným experimentom. O rastúcej popularite tejto praktiky, ktorá môže aj nemusí spadať do oblasti BDSM praktík (a dokonca môže byť niekedy aj so ženskou dominanciou), vypovedá aj istá britská štúdia, v rámci ktorej sa 10 percent žien z tisícky oslovených priznalo, že pegging prevádzkujú, alebo by si ho minimálne priali vyskúšať. Nesporným dôkazom vyplývajúcim z mnohých internetových diskusií je skutočnosť, že akt kedysi prekrytý závojom tabu, sa čoraz častejšie dostáva do milostného repertoáru zvedavých párov, ktoré chcú zažiť úplne nové a nevšedné sexuálne podnety. Nedajte sa ale pomýliť, nie je žiadnou dogmou, že tento typ milovania by nutne musel byť realizovaný len medzi mužom a ženou. Fantázii sa medze nekladú, a tak si ho nemusí odopierať, ale naopak vychutnať a zábavne užiť, akýkoľvek pár, bez ohľadu na pohlavie. Prvotný názov aktivity je však spájaný práve s heterosexuálnou realizáciou a obdobné aktivity sú v pároch rovnakého pohlavia prakticky bežné, preto sa zameriame viac na klasické poňatie peggingu medzi mužom a ženou.

V začiatkoch vám pomôže úprimná a otvorená komunikácia

Pre mnohých heterosexuálnych mužov obľubujúcich sólo stimuláciu zadných partií bude určite predstava, že by tentoraz aktívne „prevzala opraty“ ich partnerka, veľmi vzrušujúcou fantáziou. Ale ako ju realizovať a nevydesiť hanblivejšiu milenku? Na túto otázku vám ťažko poskytneme univerzálny návod, ale pokiaľ si v páre na rovinu o vašich túžbách nepohovoríte, ťažko môžete od hanblivejšej ženy očakávať, že sa na vaše pozadie lačne vrhne pripínacím dildom iba na základe svojej osobnej intuície. Iste budete vopred vo „výhodnejšej pozícii“, ak už ste do spoločného intímneho života zaviedli akúkoľvek pánsku análnu stimuláciu, či už prstami, orálne (rimming) alebo už ste dokonca vašu zbierku erotických hračiek obohatili o pomôcky „pre neho“, špeciálne vyrobené na tieto účely.

Ak tomu tak nie je, ale partnerka minimálne vie, že si užívate rád s análnymi pomôckami sám, nikdy nie je neskoro (znovu)otvoriť túto tému a možno následne aj osviežiť váš sex. Postoj k tejto otázke v milostnom živote páru môže ale odrážať aj motiváciu z opačnej strany, keď ženu vzrušuje predstava, že tentoraz by to bola ona, kto skutočne prevezme moc. Alebo ju minimálne dostáva do varu, že sa stane hlavnou iniciátorkou „obráteného“ penetračného aktu. Dámy, ak máte dojem, že sme vo vašom prípade udreli klinček po hlavičke a samy navyše v úlohe prijímajúcej už s milencom análne hrátky prevádzkujete, máte skvelú príležitosť mu vzhľadom na svoju osobnú skúsenosti popísať, aké slastné pocity vám tento štýl súlože prináša. Pokiaľ už predtým koketoval s myšlienkou, že táto „podvolenejšia“ obmena by mohla dať vášmu sexu nový náboj, máte veľkú šancu, že nakoniec aj tieto radovánky do vášho intímneho života zakomponujete. Avšak pre nejedného muža, ktorý sa nepovažuje za gaya či bisexuála, je aj napriek značnému súčasnému odtabuizovaniu témy takáto predstava prakticky neprípustná. Rovnako ako pri akejkoľvek sexuálnej praktike by mal byť vzájomný rešpekt, porozumenie a tolerancia alfou a omegou v každom vzťahu. Pokiaľ druhý jasne vyjadruje odpor či nechuť k návrhu, samozrejmosťou by malo byť, že ho za žiadnych okolností nebudete do ničoho tlačiť (nech už je navrhovateľom ktokoľvek z vás). Tak trochu ale tušíme, že ste článok pravdepodobne neotvorili „celkom náhodne“, a tak by sme chceli dať zvedavým experimentátorom niekoľko rád pre báječné zážitky.

Ako sa pripraviť na prvý pegging?

Pokiaľ skutočne začínate, všeobecné rady sa v mnohom prekrývajú s odporúčanými návodmi na prvý análny sex. Kľúčovú úlohu bude hrať uvoľnenie vášho partnera, k čomu skvele prispeje vzrušujúca a príjemná atmosféra, či už to pre vás znamená nežnú predohru, rozohrievaciu klasickú rýchlovku, kedy vás naladí predošlé vyvrcholenie, divokejšie role-play predstavenie či romantickú chvíľku pri počúvaní meditačnej hudby a zmyselnej masáži… Čo sa týka samotných príprav vášho partnera, všeobecne sa odporúča zhruba deň až dva vopred nejesť pikantné či ťažké jedlá, naopak pre neho bude veľmi vhodné zaradiť do jedálnička potraviny bohaté na vlákninu, ktoré napomáhajú k optimálnemu tráveniu. Každopádne, pre väčšiu istotu ohľadom dodržania dôkladnej hygieny bude vítaným pomocníkom análna sprcha, ktorá poslúži na dôkladné prevedenie klystíra a zamedzí prípadnej nehode. A ako pri každej praktike otvárajúcej „taje zadných vrátok“ je na mieste citlivý a trpezlivý prístup (v tomto prípade aktívnej ženy) a použitie vhodného lubrikačného gélu v dostatočnom množstve a jeho dopĺňanie v priebehu „akcie“ podľa vašich subjektívnych potrieb. Žena môže začať masážou partnerovej hrádze, postupne prenikať do jeho análneho zvierača prstami, použiť napr. kolíček menších rozmerov (prípadne zvoliť veľkosť podľa pokročilosti muža) alebo ho naladiť prostredníctvom anilingu (t.j. dráždenie oblasti konečníka jazykom). Samozrejme, u skúsenejších párov, prípadne tých so záľubou v BDSM, či konkrétnejšie v drsnejšej ženskej dominancii, bude pravdepodobne scenár o dosť divokejší, avšak použitie vhodného gélu a rozumný prístup vás oboch by mal byť aj v týchto prípadoch základom. V momente vzrušenia sa totiž všeobecne posúva aj prah bolesti, navyše si mnohé páry môžu vybrať znecitlivujúci análny lubrikant, ktorý slúži skôr pokročilejším vyznávačom praktiky. Takáto jazda môže byť pre vás oboch v danom okamihu vzrušujúca, ale následné nepríjemné poranenia (mikrotrhlinky konečníka atď.) prijímajúceho za chvíľkovú rozkoš vážne nestoja.

Ktoré pomôcky zvoliť pre najlepší a komfortný zážitok?

Nezáleží na tom, ako sa identifikujete, ak ste „majiteľom prostaty,“ verte, že vám análna penetrácia môže robiť naozaj dobre. Táto žľaza veľkosti vlašského orecha, ktorá sa nachádza pod močovým mechúrom a pred konečníkom, je plná nervových zakončení a pri správnej masáži môže viesť až k celotelovému orgazmu. Existuje mnoho spôsobov jej stimulácie, ale práve pegging je veľmi zábavná sexuálna praktika, vďaka ktorej doprajete vašim rukám oddych. Hlavnú úlohu totiž preberie druhý z páru a jej (jeho) verným sparing partnerom sa stane pripínacie dildo či vibrátor. Ktokoľvek si môže nasadiť postroj s pomôckou vyrobenou špeciálne na tieto hrátky a pegovať kohokoľvek, samozrejme s rešpektom k želaniam všetkých zúčastnených. Na dnešnom trhu s erotickými hračkami si naozaj môžete vyberať zo širokej palety farieb, tvarov a veľkostí týchto díld či vibrátorov so stále inovovanými technologickými vychytávkami. „Existujú dildá, ktoré sa pripevňujú k postroju a je možné zaobstarať si ich aj rovno v sade, aj dildá bez postroja, ktoré sa vkladajú do vagíny,“ vysvetľuje Taylor Sparks, erotická pedagogička a zakladateľka predajne erotických pomôcok Organic Loven. Najviac typov týchto hračiek sa vkladá do postrojov nastaviteľnej veľkosti z rôznych materiálov, najmä tie s elastickými popruhmi vo variantoch xl ocenia aj nositeľky kyprejších tvarov. Veľmi pohodlné pre ne budú aj špeciálne strap-on nohavičky s "O" krúžkom na pripevnenie dilda.

Výber samotnej pomôcky určenej na penetráciu závisí od priemeru očka na uchytenie vybranej hračky. Priemer jej základne by s ním mal byť kompatibilný, aby perfektne držala na svojom mieste a umožnila vám čo najpohodlnejšiu manipuláciu a maximálne intenzívne zážitky zároveň. Výber veľkosti, tvaru, textúry, vibračných režimov a ďalších funkcií je čisto na vašich osobných preferenciách. Pre začiatočníkov budú potom najvhodnejšie všeobecne dildá menších rozmerov, jednoduchšie, skôr hladké textúry (tá je mimochodom úplne nenáročná na údržbu) a skôr rovného či mierne zahnutého tvaru (vhodné na dráždenie prostaty).

Niektoré dildá a vibrátory z tejto oblasti disponujú aj druhou časťou, ktorá je určená pre aktívnu ženu. Sú veľmi obľúbené, vzrušujúce momenty si tak vďaka ich službám môžete skutočne vychutnávať obaja súčasne. Tieto vibrátory môžu byť ovládateľné aj diaľkovo, čo vám zaistí báječné pohodlie bez nutnosti prepínania programov na základni pomôcky a vaše ruky sa môžu o to intenzívnejšie venovať erotogénnym zónam vašej polovičky. Veľkú popularitu v súčasnosti získavajú aj multifunkčné dvojité vibrátory s prívlastkom Strapless. Ako už z názvu vyplýva, títo jedineční pomocníci dokonalého ergonomického tvaru držia aj bez postroja, nahradí ho totiž stiahnutie svalov ženinho panvového dna pri vložení vaginálnej časti ramena do pošvy. Druhé, dlhšie penetračné rameno je potom pripravené rozmaznávať vášho milenca. Jedná sa o pomôcku, ktorá je využiteľná ako dvojitý vibrátor, ale dá sa použiť aj pri sólovej akcii. Pokiaľ váš drahý holduje peggingu, s týmto krásavcom mu teraz môžete dopriať skutočne výnimočnú a nezabudnuteľnú masáž P-bodu.

V akých polohách si pegging aj po prvýkrát naozaj užijete?

Poloha na všetkých štyroch je vhodná práve pre začiatočníkov a je jednou z najčastejších volieb pre nováčikov. Na posteli, gauči alebo dokonca na podlahe si kľaknete na kolená, rukami sa opriete o podložku a partnerka do vás pomaly vstúpi zozadu. Pokiaľ análnu penetráciu zažívate prvýkrát, vzhľadom na napätie neočakávaných a nových pocitov oceníte, že nebudete musieť balansovať v zložitej póze. Pozícia na bruchu je celkom bežná a dalo by sa povedať, že je obdobou pozície zozadu „pre leňochov.“ Je taktiež ideálna pre „peggingových“ začiatočníkov. Nepatrí k žiadnej náročnej akrobacii, bude veľmi pohodlná pre vás oboch, žene značne uľahčí vaše penetrovanie a kontrolu jej tempa i rytmu. Mala by však postupovať pomaly a vnímať vaše reakcie, najmä čo sa hĺbky prenikania pomôcky do vašich útrob týka. Skvelým signálom budú vopred dohodnuté gestá „pokračuj/stop.“ Bonusom pre ňu navyše bude aj skutočne sexy výhľad na všetky vaše prednosti. Pokiaľ chcete naozaj celú akciu precítiť, vzájomnú blízkosť podporí váš očný kontakt.

A ako na to? Ľahnite si na chrbát, pritiahnite kolená k hrudníku a nechajte partnerku, aby do vás opatrne vstúpila. Môžete ležať na okraji postele a partnerka stáť medzi vašimi nohami, alebo môžete byť obaja spoločne na posteli a žena si môže aj kľaknúť. Chcete si dopriať obdobu inej obľúbenej pozície? Aktívna žena si môže ľahnúť na chrbát s dildom v postroji vystrčeným do vzduchu. Prijímajúci muž kľačí alebo drepí nad ňou a dokonale kontroluje prenikanie aj tempo vlastnej análnej penetrácie. Asi je vám už jasné, že sa jedná o známu polohu „na koňa", tentoraz s vymenenými rolami. Neznie to ako sexi dobrodružstvo? Opäť budete mať s partnerom dokonalý očný kontakt a on bude mať prístup k vášmu „umelému penisu.“

Ako sme už načrtli, prístup k praktike môže u mnohých ľudí vyvolávať prinajmenšom rozpaky, napriek tomu je reálnym faktom, že sa tejto aktivite venuje nemálo heterosexuálnych párov, v ktorých sa muži rozhodne nepovažujú za gayov či bisexuálov. Análna penetrácia je jednoducho zážitok, ktorý si môžeme užívať všetci a preskúmavať doposiaľ nepoznané vnemy, a to bez ohľadu na našu sexuálnu orientáciu. Pegging (či už v užšom alebo širšom zmysle) je skvelou príležitosťou vyskúšať si pocity z pohľadu dávajúceho a prijímajúceho. A čo môže byť krajšie ako si vychutnať „na vlastnej koži“ oba pocity? Možno skrz tento zážitok objavíte aj novú časť vlastnej sexuálnej identity. Výmena pozícií vám navyše dopraje dokonalú blízkosť a prepojenie s vašou drahou polovičkou.

PREJSŤ NA CELÚ KATEGÓRIU STRAP-ON

Adelaida
Adelaida je milovníčka erotických pomôcok, obvyklých aj neobvyklých praktík a akýchkoľvek prekvapení. Tak ako miluje život a víno, tak sa vyžíva v testovaní erotických hračiek.
Ďalšie články autora Adelaida
Články