20% zľava na celú značku INTIMINA 🌹 S kódom "INTIMINA20" 🌹 + DARČEK k produktom nad 25 €
Partner of Notino
Naskočte na vlnu Wellbeing
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

V akých polohách si najviac užijete análne milovanie?

Análny sex už je v súčasnej dobe celkom bežnou praktikou mnohých párov akejkoľvek sexuálnej orientácie a jeho odtabuizovanie vnímame aj u nás vo Flagranti. Dopyt širokého spektra zákazníkov po najrôznejších pomôckach na jeho spestrenie ako aj na sólo hrátky, je vskutku hojný. Bežne ho prevádzkuje oveľa viac ľudí, než si možno myslíte. Pre mnohé páry je však milostnou aktivitou, ku ktorej prejdú až po dlhšej intímnej známosti a často býva novým levelom v sexuálnom živote. A rozhodne je prekonaným predsudkom, že sa mu venujú iba homosexuálne páry, obľubujú ho aj heterosexuálne dvojice a to z oboch perspektív.
Prostata je považovaná za synonymum dámskeho G bodu a tak nie je príliš prekvapujúce, že mnohí muži takú stimuláciu rozhodne vítajú. Pegging, praktika, pri ktorej partnerka najčastejšie s pomocou strap-on dilda zafixovaného v postroji penetruje anál muža, je obľúbenou v nejednej spálni. Na prieskumy vašich zadných vrátok či také láskanie vášho náprotivku musíte byť fyzicky aj psychicky dobre pripravení, a tak je nutné nepodceniť ako teóriu, tak aj prax. Pokiaľ je váš náprotivok v tejto oblasti skúsenejší, bude tak trochu vaším sprievodcom, vzájomná dôvera je kľúčom k úspechu a krásnym zážitkom. Samozrejme sa môžete pripraviť vy sami a postupne začať s najvhodnejšími pomôckami adekvátnej veľkosti, na tieto účely sú výborné „tréningové sady,“ kedy máte možnosť postupne váš zadoček privyknúť na nové vnemy, začať aktivity s najmenším kolíčkom a postupne prejsť k väčšej veľkosti.

Bude však veľmi dôležité zahrnúť do týchto prieskumov vhodný lubrikant, v prípade análneho zvierača totiž nemôžete počítať s prirodzeným zvlhčením ako pri vaginálnej súloži. Našťastie si možno v súčasnosti vyberať zo širokej škály produktov vyložene určených na tieto aktivity. Análne gély, prípadne aj fistingové maslá pre pokročilých vynikajú dlhšou výdržou a vysokou klznosťou. Pokiaľ už ste s análnym milovaním začali a chcete si spestriť vaše hrátky, budete možno zvedaví, aké sú najlepšie polohy nielen pre prvý pokus. Práve správny uhol alebo poloha pri análnom sexe môže všetko urobiť pohodlnejším a príjemnejším, a to ako pre dávajúceho, tak pre prijímajúceho. Pozrime sa bližšie na niektoré pozície, vďaka ktorým budú vaše prieskumy zadných "dvierok" naozaj nezabudnuteľným a precíteným zážitkom.

Polohu "na koňa" ocenia najmä začiatočníci

Túto polohu si veľmi užijete, pokiaľ s análnym sexom ešte len začínate. Keď je prijímajúci z dvojice hore pri vaginálnej penetrácii, môže si ľahšie kontrolovať hĺbku prieniku a intenzitu prirážania. A iné to nebude ani v prípade penetrácie zadočku, vlastne je princíp takmer totožný. Samozrejme je nutné sa naozaj poriadne uvoľniť a váš partner či partnerka by mali postupovať skutočne opatrne, pozvoľna a s citom. A rozhodne vám pomôže, keď predtým už budete mať za sebou aspoň jedno vyvrcholenie, telo bude viac zrelaxované a aj vaše zadné partie budú pripravenejšie. Veľkou výhodou navyše bude, že nielen pre pocit väčšej blízkosti môžete udržiavať očný kontakt a podľa mimických reakcií pasívnejšieho z dvojice vnímať, čo sa jej (jemu) páči a kedy naopak zvoľniť tempo atď. Ak predpokladáme, že sa jedná o dobrovoľný akt, všetko by malo byť predovšetkým o vzájomnej tolerancii a súzvuku, chcete si predsa obaja intímnosti maximálne užiť.

Zozadu análne v rôznych variantoch

Pokiaľ sa povie análny sex, táto pozícia s ním býva najviac spájaná. Ani touto voľbou začiatočníci nešliapnu vedľa, rovnako ako páry, ktoré skúšali iné polohy a z najrôznejších dôvodov im nevyhovovali. Zozadu má aktívnejší z páru možnosť kontrolovať, ako hlboko do vás vstupuje, a vy tiež môžete pohybom vpred a vzad určovať tempo a hĺbku pri penetrácii. Taktiež môžete skúsiť fyzicky menej náročnú obdobu v ľahu, jeden z partnerov si ľahne na brucho a druhý si ľahne priamo na neho, a tak mu stačí vyvinúť menšiu námahu. Príjemca môže pokrčiť nohy v kolenách a zdvihnúť ich do výšky a maximalizovať tak hĺbku prieniku. Vankúš pod jeho panvou je rozhodne vítaným pomocníkom. Aby bol tento akt naozaj komfortný, bude skvelé, ak prijímajúcemu náprotivku hlavu aj panvu podložíte vankúšmi. Nie je snáď nutné zdôrazňovať, že vzájomná komunikácia a rešpektovanie pocitov pasívneho z dvojice je základom báječných momentov pre vás oboch. Samozrejme, ako vždy pri análnom sexe, je potrebné použiť dostatočné množstvo lubrikantu a upozorniť partnera, aby sa neponáhľal a toleroval vaše limity. Pri tejto polohe môže takisto partner dráždiť ženin klitoris a ďalšie erotogénne zóny, čo vám skvele dopomôže k ľahšiemu uvoľneniu a znásobíte vzrušenie vašej pasívnejšej polovičky.

A tak, ako pri klasickej realizácii polohy zozadu, si možno vybrať hneď z niekoľkých obmien. Skúste si ľahnúť na plocho s roztiahnutými nohami. Je to super uvoľňujúca poloha a často sa považuje za jednu z najjednoduchších pozícií pre análny sex. Ak zistíte, že táto vyššie uvedená poloha pre vás nie je taká pohodlná, ako ste prvotne očakávali, môžete jednu nohu pokrčiť v bedrách a kolene a oprieť ju o vankúš. Nájdite si uhol, ktorý vám umožní uvoľniť sa a bude vám prinášať najpríjemnejšie pocity. Ďalším skvelým variantom pozície zozadu je typické podoprenie sa na lakťoch a kolenách, pre lepšiu predstavu máme na mysli príjemcu na všetkých štyroch.

Experimentujte a určite nájdete tú najlepšiu možnosť pre vás oboch, môžete sa tiež postaviť na podlahu a ohnúť sa cez posteľ, kuchynský stôl, kapotu auta alebo čokoľvek iné, čo je v optimálnej výške a uhle zadných partií milenky alebo milenca. Tento uhol pre prienik bude maximálne efektný a pri citlivom prístupe náprotivku aj veľmi príjemný. Trochu pokrčte kolená, aby ste mohli lepšie regulovať ďalší pohyb v bokoch. Penetrujúcemu partnerovi (partnerke) takto zaistíte dokonalý prístup k vašim zadným partiám. V heterosexuálnom páre dávajte pozor, aby sa lubrikant nedostal na ženinu vulvu alebo do pošvy. Mohlo by jej to spôsobiť nepríjemné zdravotné problémy, iste nechcete, aby sa baktérie z konečníka dostali do pošvy. A to aj v prípade, že žena dôkladne vykonala pred samotným aktom klystír análnou sprchou.

Misionár tak trochu inak na rôzne spôsoby

Prakticky najrozšírenejšia sexuálna poloha, ktorá nemusí byť rozhodne nudná, najmä ak sa pustíte do jej análnej obmeny. Oproti predchádzajúcej spomínanej pozícii má pasívnejší partner väčšiu kontrolu nad celou akciou, čo obzvlášť ocenia menej skúsené páry v tejto oblasti. Začnite tým, že si boky podložíte malým vankúšom a pod hlavu si dáte ďalšie, zaistí vám to parádne pohodlie a vašej aktívnejšej polovičke lepší prístup k vašim zadným partiám. Tým sa vaša chrbtica dostane do krivky v tvare písmena C, čím podporíte skvelý uhol na análnu penetráciu. Môžete si taktiež položiť nohy na posteľ s pokrčenými kolenami, alebo sa môžete chytiť za kolená a pritiahnuť si ich k hrudníku. Priblíženie kolien k hrudníku poskytuje síce lepší prístup, ale môže to vyžadovať väčšie úsilie, takže si nájdite najlepší uhol, ktorý je vám príjemný.

Takisto si pasívny partner/ka môže ľahnúť na okraj postele, zatiaľ čo aktívnejší z páru stojí na podlahe. Ten môže toho druhého naladiť aj postupnou stimuláciou prstami a pripraviť na akciu jeho zvierač nejakou análnou erotickou pomôckou adekvátnej veľkosti. A pokiaľ chcete prejsť k análnemu styku, môže vám táto pozícia poskytnúť úplne ideálny uhol. Misionár patrí k najvhodnejším sexuálnym polohám pre prvý análny sex, vzájomnú intimitu aj pocit dôvery navyše podporí vzájomný očný kontakt. Táto pozícia je skvelým spôsobom, ako znásobiť zážitok vďaka perfektnému prístupu ku genitáliám a je parádnou voľbou pre vyššie spomínaný pegging. Jednou z jej výhod pri análnom styku a peggingu je, že prijímajúci má plnú kontrolu nad hĺbkou a tempom prieniku. Môžete si nastaviť ten správny uhol a rýchlosť. Možno budete musieť vyskúšať rôzne uhly v závislosti od dĺžky a ohybnosti vašich paží. Komunikujte a trochu experimentujte, iste čoskoro nájdete spôsob, ktorý vám obom bude vyhovovať najlepšie.

Lyžičky pre intímne zdieľanie nežností

Poloha v ľahu na boku je taktiež jednou z najjednoduchších análnych polôh, je veľmi vhodná, pokiaľ je žena tehotná a ocenia ju aj tí menej mobilní z nás. Takisto je to jedna z najlepších sexuálnych polôh pre pegging aj klasický análny styk. Muž si ľahne tesne za ženu, pričom sú obaja na boku. Podľa vytvarovania vašich tiel bola táto poloha príznačne nazvaná. Aktívnejší muž roztiahne nohu cez ženino telo. Pre väčšie pohodlie si skúste ľahnúť na bok postele. Pokrčte hornú nohu v kolene a v bedrovom kĺbe a položte ju na vankúš. Aktívny partner má prakticky voľné ruky, môže použiť prsty alebo hračku a v heterosexuálnom páre žene ľahko dopriať aj dvojitú penetráciu, ak do trojky prizve vhodný vibrátor či dildo. Lyžičky sú skvelou voľbou pre ľudí s bolesťami chrbta alebo kolien a sú rovnako tak vhodné pre začiatočníkov. Zaistia vám skvelú súhru aj čo sa týka tempa a intenzity prieniku.

Každý z nás má iné preferencie a rovnako nie sme všetci rovnako fyzicky zdatní a tak je úplne individuálny postoj každého páru k otázke „najlepšej polohy“ pre análne milovanie. Kamasútra nás síce môže inšpirovať širokým výberom, ale ako iste viete, mnohé polohy sú obmenou tých niekoľkých základných a najrozšírenejšie praktizovaných, či už sa jedná o penetráciu vagíny alebo análu. Žiadna z nich nie je vhodná úplne pre každého a čo bude príjemné jednej dvojici, nemusí byť obľúbeným tipom ďalšej. Aj malá zmena uhla alebo polohy nôh môže znamenať veľký rozdiel. Najdôležitejšie je, aby sa príjemca cítil pohodlne, pretože práve to mu dopomôže k uvoľneniu, ktoré je kľúčové pre úspešnú realizáciu tohto typu sexu. Ak je pre vás ťažké ležať na chrbte s nohami od seba, vypomôže vám niekoľko vankúšov, ktorými si podopriete kolená, hlavu aj panvu.

Pravdepodobne bude spočiatku potrebné trochu experimentovať, aby ste zistili, čo najlepšie vyhovuje práve vám obom a ak máte nového partnera, bude treba otvorene si pohovoriť o vašich túžbach. Okrem uvoľnenia bude skvelé podporiť vzrušujúcu atmosféru všetkým, čo máte vy obaja radi, či už je to obľúbená hudba, vzájomná masáž alebo čokoľvek, čo vás zaručene dostane do varu. Určite ale nepodceňte dostatočnú lubrikáciu - vhodne zvolený gél je absolútnou nutnosťou, bez ktorej by ste vašej drahej polovičke mohli okrem diskomfortu spôsobiť dokonca zranenie.

Zdroj obrázkov: https://www.bvibe.com využitý s povolením.
Adelaida
Adelaida je milovníčka erotických pomôcok, obvyklých aj neobvyklých praktík a akýchkoľvek prekvapení. Tak ako miluje život a víno, tak sa vyžíva v testovaní erotických hračiek.
Ďalšie články autora Adelaida
Články