GOOD VIBES s Flagranti ﮩـﮩﮩ٨ـ♡ﮩ٨ـﮩﮩ٨ـ Zľava -15 % na MASTURBÁTORY s kódom "MAS15"
Partner of Notino
LÁSKA A FESTIVALY - PRIPRAVENÍ TO ZAŽIŤ?
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Fisting nemusí byť iba tvrdou BDSM praktikou

Fisting alebo penetrácia zovretou päsťou, či minimálne celou rukou je praktikou pre pokročilých záujemcov o maximálne vyplnenie vagíny či análneho otvoru. Zábavka, ktorá v dnešnej dobe prestáva byť tabuizovaná a venujú sa jej mnohé homosexuálne, ako aj heterosexuálne páry, má logicky dvojakú možnosť realizácie: fisting análny a vaginálny. Dnes sa bližšie pozrieme, čím je pre mnohých záujemcov fisting lákavý.
Existuje takzvaný plytký fisting (zasunutie ruky po zápästie) a hlboký fisting (vsunutie ruky po celé predlaktie). Maximalistky potom poteší dvojitý fisting, ktorý je vykonávaný zároveň jednou rukou vaginálne, druhou rukou potom do análneho otvoru. Vzhľadom na fyzickú náročnosť takého výkonu je dvojitý fisting častokrát aj skupinovou aktivitou. Výnimkou pri realizácii fistingu nie sú ani obratnejší vynaliezaví jednotlivci, vyznávajúci použitie vlastnej päste (Self Fisting). Menej pohybovo zdatní záujemcovia majú potom možnosť vybrať si z nemalého repertoáru pomôcok na účely tejto praktiky vyrábaných. Napriek tomu, že spomínané vystrájanie na prvý dojem aj vďaka často nerealistickému vyobrazeniu v pornografii pôsobí naozaj drsne, nemusí sa nutne jednať iba o extra drsnú zábavu z ranku tvrdého BDSM. Pre hladký priebeh fistingu je zásadné dôkladné uvoľnenie a správne zvolený a použitý lubrikant, určený práve k ľahkému priebehu praktiky. Pokiaľ nepatríte k vyznávačom rozkoše z bolesti, táto zábava sa nezaobíde samozrejme bez citlivého prístupu partnera a vzájomnej dôvery a trpezlivosti.

Dá sa totiž očakávať, že najmä métu hlbokého fistingu pri svojom prvom pokuse nedosiahnete, ale postupné pokusy si vyžiadajú vaše maximálne možné uvoľnenie a sústredenie sa na svoje telo (platí pre príjemcu) a dokonalú interakciu s partnerom/partnerkou (aktívnym iniciátorom).

Hygiena a správny lubrikant sú základ

Nie je snáď nutné príliš zdôrazňovať, že riadne umyté ruky, vrátane ostrihaných a opilníkovaných nehtov, sú nevyhnutnosť. Je vhodné použiť aj špeciálne latexové rukavice, priamo na tento účel vyrobené. Samozrejme nie je radno začínať zovretou päsťou, prípadne si hneď zo štartu vybrať dildo rozmerov celého predlaktia a zabudnúť na vhodný lubrikant. Pokiaľ však tvrdú penetráciu vagíny či análu vyznávate, ani tak nie je vhodné z dobrodružstva použitie lubrikantu úplne vynechať. Naopak, gélom nešetrite. Pre fisting sú ideálne kvalitné silikónové lubrikanty. Menej vhodné sú gély na vodnej báze, pretože rýchlejšie vysychajú a fistovanie partnera chvíľu trvá. Pred samotným análnym fistom bude dôležité dodržať hygienické zásady a tak vám odporúčame použiť špeciálnu análnu sprchu. Ak sa aj po tejto procedúre budete obávať menšej nehody a váš náprotivok sa odváži použiť svoju vlastnú päsť, vrelo vám môžeme odporučiť fistingovú rukavicu. Po riadnom prevedení klystíru na uvoľnenie a roztiahnutie konečníka potom použite niektorý z análnych kolíkov. Ideálnym produktom pre vašu hĺbkovú prípravu je nafukovací análny kolík, vďaka ktorému sa zvierač roztvorí postupne a prirodzenejšie. Ak poznáte dobre svoje telo a trúfate si, môžete začať dildom väčších rozmerov, spadajúcim taktiež do kategórie fistingu a ďalej posúvať svoje hranice... Vyskúšať dildo vytvarované do menšej pästičky, ďalej pokračovať rozmernejším v tvare dlane či päste.
Pokiaľ máte radi ostrejšie sexuálne radovánky s príchuťou príjemnej bolesti, verte, že aj taká drsnejšia jazda by sa mala zaobísť bez nepríjemných trhliniek (tzv. análne fisúry), odrenín a ďalších poranení v análnej či vaginálnej oblasti, ktoré by ste minimálne nasledujúci deň pocítili. Najlepším variantom výberu sú dnes už dostupné fistingové gély a krémy obsahujúce látky uvoľňujúce svaly vagíny a análneho zvierača, vynikajú dlhotrvajúcou klznosťou, obzvlášť krémy majú aj hustejšiu konzistenciu. Vybrať si môžete z lubrikantov na vodnej báze, silikónových alebo hybridných (kombinujúcich oba predchádzajúce typy). Veľa skúsenejších fisterov v diskusiách chváli fistingové maslá. Je super, že dnes už kúpite gély priamo na fist. S priateľom máme najradšej maslá. S maslom je to pre nás najrýchlejšie a najpríjemnejšie. Celá ruka skrátka vkĺzne do análika ako po masle, pochvaľuje si v diskusii o fiste a análnej penetrácii diskutujúci Ľudo. Samozrejme ale nie je dobré začínať hneď zovretou päsťou, prípadne si hneď zo začiatku vybrať na roztiahnutie pomôcku monštruóznych rozmerov celého predlaktia a zabudnúť na vhodný lubrikant.

Ako na to?

Na vaginálny fisting ženu pripravíte postupnou penetráciou prstami, vhodnou voľbou je aj rozmernejšie dildo/vibrátor, k roztiahnutiu dopomôže aj klasický pohlavný styk heterosexuálnych párov. Pokiaľ máte záujem o penetráciu celou zovretou päsťou, kľúčom k cieľovému roztiahnutiu je moment, kedy sa dostanete cez kĺby dlane. Prvotne sa odporúča vytvarovať natiahnutú dlaň zovretím všetkých prstov do polohy pripomínajúcej kačací zobák a jemne prenikať do útrob vášho náprotivku. Snažte sa zovrieť dlaň do čo najmenšej veľkosti a skúste ju skôr stlačiť smerom dole a pretiahnuť popod lonovú kosť.

Ak sa vám podarí dlaňou vkĺznuť dovnútra, zovrite ruku v päsť s palcom schovaným v dlani. Rukou ale nikdy neprirážajte silou a nesnažte sa päsť vybrať prudko či dokonca násilím!

Ani tak nemusí byť celkom isté, že Vám vaše anatomické možnosti v kombinácii s väčšou dlaňou aktívneho partnera/partnerky umožnia klasické poňatie fistu celou päsťou. Nie vždy sa nám to s priateľom podarí. Musí byť na to čas a nálada, počas ovulácie sa cítim byť viac roztiahnuteľná, aj naladená na päsť.

Je fakt, že po pôrode to ide oveľa lepšie a rýchlejšie, ale asi to bude aj tým, že som si na to zvykla a manžel už za tie roky vie, ako na to, hovorí milovníčka fistu skrytá pod nickom Božská Milfka. Pre nemalé množstvo záujemcov je ale BDSM poňatie praktiky s celým aktom bytostne späté. Fisting zbožňujem pre ten pocit maximálneho naplnenia a uvoľnenia. Je to tiež celkom adrenalín a skvelý pocit z prekonania vlastných limitov. Som vyložene na túto svoju schopnosť pyšná. Baví ma, aj keď je ku mne partnerka drsnejšia a trochu to na začiatku bolí, z toho zakaždým striekam, píše vo vlákne venovanému fistingu Aneta.

Pokročilých milovníkov poriadneho kalibru uspokojí napríklad dlaň s prstami smerujúcimi do špičky v reálnych rozmeroch celého predlaktia či celá realistická päsť, aj po takých pomôckach celkovo stúpa dopyt, čo vypovedá o nemalej obľube praktiky. Ale toto už je skutočne hĺbková výzva pre veľmi skúsených fajnšmekrov.

Dildá určené na fisting sú vyrobené z mäkkého PVC pre ľahší a komfortný prienik do vášho lona. Ak chce váš náprotivok alebo vy sám/sama (pri použití zrkadla) dôkladne zanalyzovať prebiehajúcu akciu, môžete pred samotným prijatím päste vyskúšať niektorý z análnych tunelov. Medzi vyznávačmi sú ale všeobecne obľúbenejšie rôzne zvieracie dildá úctyhodných rozmerov alebo práve spomínané realistické dlane a päste. Tunel je dutý, pokiaľ nestrčíš niečo cez neho, nie je to tak cítiť. Mám rád širších róbertkov a dildá alebo rovno päsť.

Páči sa mi ten pocit prenikania, ako to tam potom pekne kĺže, zveruje sa gay Martin. Najotvorenejší ohľadom prístupu k praktike bol päťdesiatnik, stavbyvedúci Roman: Mne sa páči rozťahovanie zadku, keď tam strkám malé dildá alebo kolíky a pomaly rozťahujem. Alebo keď to robí niekto iný. Prstami ťa rozťahuje a pridáva. Cítiš, ako sa rozetka rozťahuje, ty tomu ideš naproti. Snažíš sa akoby tlačiť na ruku. Ja som na ženské, ale toto som skúšal aj s chlapmi. Manželka tomu nie je veľmi naklonená. Áno, keď sme boli mladší, bola aj chuť experimentovať. To mi to párkrát urobila aspoň strap-on-om.

História Fistingu

Ak sa pozrieme do historických prameňov, prvé zmienky o zasúvaní päste do telesných útrob sa objavujú v dobe okolo roku 200 p.n.l. Fisting bol v Indii používaný ako meditatívny test relaxácie/uvoľnenia. Kňaz sa zasúvaním ruky do análu presviedčal, či sú meditujúci dostatočne uvoľnení. Známa je naturalistická scéna z veľkofilmu Caligula, kedy cisár zasunie ruku do zadku jednému zo svojich vojakov za trest. Nešťastník sa totiž oženil s dievčaťom, o ktoré mal Caligula záujem. Fistingom sa tiež údajne uspokojovali dozorcovia na väzňoch v nacistických táboroch. Nech už je váš prístup k téme i praktike akýkoľvek, pokiaľ ste dočítali článok, je evidentné, že vo vás téma vzbudila minimálne štipku zvedavosti. Buďme k sebe tolerantní, žijeme len raz a pokiaľ nečiníme akúkoľvek sexuálnu praktiku proti vôli ďalších zúčastnených, je úplne v poriadku užívať si všetky radosti života. Samozrejme, pri všetkých sexuálnych dobrodružstvách s presahom do BDSM je dôležité dodržať všetky možné bezpečnostné pravidlá, napríklad takzvané stop frázy, umožňujúce včas aktivitu zastaviť, pokiaľ ju prijímajúci prestáva zvládať. Rovnako je nutné ísť na celú akciu s triezvou hlavou a s rozumom.
Adelaida
Adelaida je milovníčka erotických pomôcok, obvyklých aj neobvyklých praktík a akýchkoľvek prekvapení. Tak ako miluje život a víno, tak sa vyžíva v testovaní erotických hračiek.
Ďalšie články autora Adelaida