💛 Zľava -10 % alebo -20 % pre registrovaných zákazníkov? S kódom "DNES10" na všetko.
Partner of Notino
CUTE HRAČKA TÝŽDŇA S PREKVAPENÍM
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Masturbáciou proti zimným splínomMnohí z nás vstúpili do nového roka s najrôznejšími predsavzatiami. Obzvlášť vďaka sychravému a nevľúdnemu zimnému počasiu a vplyvom sviatočného hodovania je jedným z najčastejších osobných cieľov zníženie telesnej hmotnosti, celkové posilnenie fyzickej a s tým ruka v ruke aj psychickej kondície. Tuzemské podnebie zamračenej oblohy zimných mesiacov nenahráva príliš ani našej duševnej pohode, čo je navyše umocnené súčasnou pandemickou situáciou a z nej vyplývajúcich obmedzených možností uspokojivého trávenia nášho voľného, mnohokrát vďaka všetkým našim každodenným povinnostiam, sporadického času.

Chmúrna nálada podmienená neistotou nového roka, do ktorého rozpačito vstupujeme a bilancovanie roku predošlého, v nás často vyvolávajú skľúčenosť a úzkosť. Ako sa ubrániť negatívnym emóciám a skepse? Práve ambície nás posúvajú ďalej a predsavzatia sú prekonávaním osobných limitov, vystúpením z komfortnej zóny, nádejou aj motorom motivácií ako posunúť náš každodenný život lepším smerom a byť tak šťastnejší a spokojnejší.

Na suchý február, mesiac zasvätený abstinencii si zatiaľ počkajme a začnime o poznanie príjemnejšie a menej asketicky, vlhkým januárom. Vedeli ste, že práve január je mesiacom oslavy vlastného tela v rovine seba-potešenia? Podľa britskej klinickej sexuologičky Ness Cooper by sme sa v ideálnom prípade mali počas januára oddávať masturbácii každý deň. Január je totiž považovaný za najdepresívnejší mesiac roka a práve výzva v podobe dopriavania si každodennej autoerotiky mu môže toto nelichotivé kalendárne prvenstvo ukradnúť alebo minimálne ?januárový splín? značne zmierniť. Diagnostikovaná depresia je samozrejme závažným problémom, ktorého riešenie by malo zostať predovšetkým v rukách erudovaných odborníkov a nemožno ho brať na ľahkú váhu. Ak sa ale bavíme o prekonaní dočasnej duševnej nepohody, zmiernení stresu, navodení pocitu pohody a uvoľnení, verte, že jeden z kľúčov na ich prekonanie môžete mať doslova vo vlastných rukách.

Propagátorka vlhkého januára N. Cooper tvrdí, že sólo radovánky nám sprostredkovávajú nezanedbateľné benefity pre duševné zdravie a apeluje na ľudí, aby sa vyladili po telesnej i duševnej stránke, venovali sa sami sebe, trávili čas sami so sebou a poznávali svoje telo. Myšlienky N. Cooper sú podložené výskumom uskutočneným značkou plusOne, ktorý zistil, že dokonca aj ženy s diagnózou úzkosti našli psychickú útechu v masturbácii. Vykonaný prieskum odhalil, že autoerotika pomáha tíšiť nervozitu, depresiu aj pocity skľúčenosti.

Sexuologička však kladie dôraz na fakt, že prioritou samotného aktu by nemalo byť iba dosiahnutie vrcholu, ďaleko dôležitejšia je cesta sebapoznávania sa, radosť z dotykov a uvedomenie si všetkých pocitov, ktoré prechádzajú vaším telom, ideálne bez nátlaku, v súlade s subjektívnymi potrebami a túžbami. Dôležitejším cieľom je dostať sa do maximálne uvoľneného stavu a uvedomiť si, že masturbácia je viac ako orgazmus. Vzhľadom na skutočnosť, že existujú ľudia, pre ktorých je dosiahnutie orgazmu takmer nepokoriteľnou métou, či už z dôvodov fyzických, psychických, alebo častejšie ich kombináciou, oveľa podstatnejší môže byť proces hľadania príjemného pocitu a vnímania vlastného tela ako jedinečného celku. Verte, že aj zložitejšia cesta k vrcholu nás môže naučiť o nás samých viac, než ľahko a pre mnohých bezprácne dosiahnutý cieľ. Otvorte sa experimentovaniu a dajte šancu aj erotickým hračkám. V súčasnosti si zo širokej palety produktov na našom trhu vyberú ako zvedaví, ale často hanbliví začiatočníci, tak aj pokročilí užívatelia sledujúci trendy na poli erotických pomôcok. Samozrejme váš zážitok uľahčí, zintenzívni alebo predĺži vašim potrebám na mieru prispôsobený lubrikačný gél. Odvážte sa vyskúšať niečo úplne nové s vedomím, že si zaslúžite užívať si tie najlepšie vysnívané zážitky. Vy sami/y, tu a teraz a najlepšie každý deň!

Je navyše dokázané, že masturbácia je spojená s mnohými zdravotnými benefitmi

, či už je to okrem vyššie spomínaného prevencia rakoviny prostaty u mužov a rakoviny krčka maternice u žien, zaznamenáte aj výrazné zlepšenie kvality spánku alebo stíšenie bolesti (napríklad mnohé ženy trpiace menštruačnými kŕčmi môžu túto skutočnosť určite potvrdiť). Ak sa chcete zbaviť nepríjemnej bolesti hlavy, skúste najprv uprednostniť túto zdraviu prospešnú aktivitu pred ružovou pilulkou. Počas orgazmu sa totiž uvoľňujú nielen endorfíny, ale aj hormóny známe ako dopamín a oxytocín zmierňujúci stres a tlmiaci bolesť. Pravidelné sebauspokojovanie podporuje zdravý prietok krvi do genitálií a značne ženám prospeje pri posilňovaní svalov panvového dna. Pozitívnym a vítaným prínosom je aj podporenie obranyschopnosti nášho organizmu. Pri orgazme sa totiž v malých dávkach vyplavuje hormón kortizol zvyšujúci pohotovosť organizmu pri záťažových situáciách. Telo potom lepšie odoláva chronickým stresom, ale aj infekčným chorobám všetkého druhu. Masturbácia prináša mnoho benefitov aj pre váš mozog, hovorí neurologička Nan Wiseová. Dopomôže nám k lepšej koncentrácii a pamäti a práve neurohormón dopamín je okrem iného zodpovedný aj za schopnosť koncentrácie, prebúdza motiváciu a kreativitu, je spojený s aktivovaním potešenia a odmien pri zdolaní vytýčených cieľov.

Osvojenie si nových techník a spôsobov vlastnej sexuálnej stimulácie vždy môže prekvapiť a potešiť objavom nových erotogénnych zón vášho tela i spracovaním nových zmyslových zážitkov, ktoré následne môžete na nadšenie vášho partnera preniesť do párového intímneho života. Znalosť vlastnej intimity a príjemných zážitkov navyše podporí sebaprijatie a vybudovanie pozitívneho vzťahu k vlastnému telu a zvýši naše sebavedomie, najmä u žien. Lekárka Lauren Streicher, docentka gynekológie a pôrodníctva, vo svojich štúdiách potvrdzuje, že ženy, ktoré častejšie masturbujú, majú lepší vzťah k svojmu telu. Sú sebaistejšie a vedia, aký spôsob stimulácie sa im páči, poznajú svoje erotogénne zóny a dokážu partnera dokonale nasmerovať. Vďaka týmto znalostiam svojho tela si pripadajú atraktívnejšie a viac žiaduce. Hoci ste v súčasnej chvíli single, táto energia z vás bude vyžarovať a verte, že sebavedomie je sexy.


Stereotyp, rovnako ako prílišná upätosť a nevôľa experimentovať aj nedostatok entuziazmu sú zase často plíživými, zato spoľahlivými zabijakmi partnerského sexuálneho života. Naopak kreativita, túžba po objavovaní nového a premyslene zvodného prekvapovania, majú ten správny štýl a náboj. Kombináciou všetkých týchto prístupov zaručene v spálni aj mimo nej zabodujete a zapôsobíte na svoju polovičku. Sólo hrátky, ale aj ich prenesenie do partnerského šantenia sú prospešnými aktivitami aj po fyzickej stránke a tak je celkom pravdepodobné, že vďaka pozitívnemu mysleniu pri takomto dôkladnom, energickom a pravidelnom preskúmavaní či následným párovým sexuálnym aktivitám zaznamenáte aj ďalší priaznivý sekundárny efekt a to zníženie telesnej hmotnosti. Nebudeme si samozrejme nahovárať, že takto nahradíte prísnu diétu či striktný fitness plán, ale na druhej strane môžete naštartovať ďalšie z predsavzatí napríklad vďaka častejšej masturbácii a sexu. Kto z nás by sa nechcel pred svojím partnerom/partnerkou cítiť príťažlivejší? Určite ste sa už stretli s názorom, že sex či sexuálne potešenie (teda je možné zahrnúť sem aj masturbáciu) je najlepším športom. Fráza nie je úplne zavádzajúca, sex nepochybne patrí k tým príjemnejším a obľúbenejším výdajom fyzickej energie. Štúdia odborného časopisu Plose One uvádza, že ženy pri penetračnom sexe spália priemerne cca 69 kalórií a muži 101 kalórií, samozrejme v závislosti na zvolenej aktivite a vašom drive. Rovnaký výdaj kalórií je porovnateľný napríklad s dvadsiatimi minútami posilňovania alebo jedenástimi minútami plávania. Pri masturbácii nemôžete síce počítať s tak výrazným výdajom energie, napriek tomu samotný výbušný orgazmus prinášajúci príval hormónov, ktoré zrýchlia váš krvný obeh, vás pripraví o šesťdesiat až sto kalórií. V tomto ohľade sa vedci síce na uvedenom rozpätí spálených kalórií nezhodujú, ale každopádne vyvrcholenie predstavuje priemerne takmer rovnaký energetický výdaj ako celý akt milovania.

Zaujala vás výzva vlhkého januára alebo si len prajete dodať si sebavedomie a odvážne zapáliť stratenú iskru vášho intímneho života a posilniť libido? Nie je žiadnym pravidlom, že výzvu musíte posledným dňom v mesiaci ukončiť, naopak Vám táto príjemná a vzrušujúca rutina môže pomôcť k novým rozmerom vnímania svojho tela a seba samých a všeobecne obohatiť váš milostný život. Pokiaľ sa chystáte pripojiť aj k výzve suchého februára, baženie po alkoholovej neresti môžete príjemne uvoľniť touto zdravšou aktivitou s najlepším svedomím. Práve abstinencia či striedmosť v požívaní alkoholu najmä u mužov podporí ich sexuálnu výkonnosť, zážitok aj výdrž.

Zamračené zimné mesiace, dlhé večery, nedostatok slnečných lúčov

V kombinácii s osekaným repertoárom aktivít, ktorým sa teraz môžeme venovať, zvádzajú k zababušeniu sa do perín, tak prečo si ponuré chvíle nespríjemniť? Život je príliš krátky, aby sme boli leniví dopriať si to najlepšie a najprirodzenejšie, čo si každý z nás zaslúži, sebalásku a rozkoš. A rovnako ako všetko v živote, o čo sa usilujeme so zápalom, vášňou, láskou, neúnavnou energiou a tvorivou silou, zaručene raz prinesie brilantné a ohromujúce výsledky, tak aj vaša cesta sebapoznávania a oslavy tajov vlastného tela bude odmeňovaná gradujúcou slasťou. Čím spokojnejší a šťastnejší v jednote vnímania reakcií a emócií svojho tela budeme, tým skutočnejšie a zmyselnejšie dokážeme tieto pocity zdieľať a odovzdať.

Adelaida
Adelaida je milovníčka erotických pomôcok, obvyklých aj neobvyklých praktík a akýchkoľvek prekvapení. Tak ako miluje život a víno, tak sa vyžíva v testovaní erotických hračiek.
Ďalšie články autora Adelaida