20% zľava na celú značku INTIMINA 🌹 S kódom "INTIMINA20" 🌹 + DARČEK k produktom nad 25 €
Partner of Notino
Naskočte na vlnu Wellbeing
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Latex, datex a ďalšie sexy lesklé materiály nielen pre milovníkov fetišu

Kto nezažil pocit druhej kože pri maximálnom obopnutí tela lesklým rajcovným latexom, nikdy nepochopí fetišisticko-estetické túžby jeho nemalej fanúšikovskej základne! Pozrieme sa bližšie na stále obľúbenejšie lesklé materiály, ktoré často pripomínajú pogumovaný povrch a bývajú najviac vyhľadávané najmä vyznávačmi BDSM praktík, ale ani toto zaradenie nie je žiadnou dogmou. Nielen vďaka pornografii je popularita týchto oblečkov a kostýmov (aj pre role-play) na stále väčšom vzostupe.
Vzhľad blyšťavého materiálu efektom pripomína atraktívny bodypainting a napríklad v minišatách alebo overale budete neskutočne sexy, lichotivo totiž zvýrazní každý záhyb vášho jedinečného tela. Rovnako tak nebudú zbytočne zdôraznené rôzne nedokonalosti pokožky. Naopak ich tieto materiály vedia šikovne skryť a upozorniť na úplne iné prednosti, ktorými určite disponujete. Tak prečo ich nevyzdvihnúť štýlovo? Trúfnete si na latexové tričko, korzet, nohavičky alebo zvodnú otvorenú súpravu s harnessovými prvkami? Isto zaujmete aj v luxusnom datexovom overale alebo vinylových minišatách. Pokiaľ je pre vás ešte všetko vyššie zmienené na soft úrovni, máte príležitosť sa modifikovať napríklad pomocou nohavičiek s jedným či dvoma dildami. Prvý variant ocenia všetky páry užívajúce si pegging (penetrácia muža ženou pomocou strap-onu), ten druhý zase divokejšie lezbické páry. Je nutné zmieniť, že latex, prípadne aj datex, môžu spôsobiť alergické reakcie, pokiaľ alergiou na latex trpíte. Pokiaľ ale aj tak túžite po kontakte kože s podobnými materiálmi a vyhľadávate pocit nepriedušného obopnutia, nezúfajte. Vinyl či polyesterové odevy s povlakom polyuretánu vám zaručia takmer identické vlastnosti a vy si môžete užívať efekt "mokrého vzhľadu". Pre začiatočníkov je nutné zdôrazniť, že pri ošetrovaní latexu je kľúčové použiť prostriedky priamo určené na tieto účely. V našej ponuke ich samozrejme nájdete. Každý materiál má iné špecifické vlastnosti a odporúčanú údržbu a skladovanie. My sa pokúsime priblížiť vám ich, aby ste si vybrali ten pravý priamo pre vás. Napríklad veľmi obľúbený latex je pomerne náročný na obliekanie, údržbu a ošetrenie a pokiaľ o nich nemáte dopredu povedomie, môžete byť sklamaní a nepríjemne prekvapení.

Latex je nadčasovou klasikou milovníkov fetišu

Prírodný latex pochádza zo stromu kaučukovníka, rastúceho v tropických pásmach. Jedná sa o mliečne bielu tekutinu. Tá je kanálikmi v kôre stromu odvádzaná do záchytných nádob. Za rok sa z jedného stromu získajú okolo 2-3 kg kaučuku. Tekutina sa ďalej spracováva, lisuje a farbí, aby výsledný latexový sheet mal svoje jedinečné vlastnosti, pre ktoré je svojimi vyznávačmi vyhľadávaný. Dnes sa z neho vyrába obrovské množstvo najrôznejších druhov oblečenia, spodnej bielizne a doplnkov pre ľudí zaujímajúcich sa o BDSM praktiky, clinic a fetiš tématiku, ale nie je samozrejme určený len pre nich. Najväčším lákadlom tejto látky je jeho značná flexibilita, dokáže maximálne tesne obopnúť telo a vytvára tak pocit "druhej kože". Laikov prekvapí, že perfektný brilantný lesk latexu nie je jeho štandardným a pôvodným vzhľadom. Latexové oblečenie je totiž v základe úplne matné. To je nutné zdôrazniť predovšetkým začiatočníkom, predídu tak rozladeniu a nerealistickým očakávaniam.

Aké sú špecifiká latexu?

Máloktorý vyznávač tejto vysoko elastickej látky sa uspokojí s jej „surovým“ vzhľadom. Aby sa docielil perfektný lesk, využívajú sa na naleštenie jeho povrchu špeciálne silikónové oleje a spreje, ktoré dokážu jeho povrch skutočne rozžiariť ako na prezentovaných produktových fotografiách. Obliekanie a leštenie spolu úzko súvisia. Veľkosť vyberaného modelu by mala byť menšia než tá, ktorú bežne nosíte, v prípade S/XS je pre najlepší efekt voliť menšiu, pokiaľ napríklad kostým naozaj chcete mať dokonale upnutý na telo. Obvyklejšie býva, že si jeho vyznávači vyberajú oblečenie aspoň o veľkosť menšiu vďaka jeho vysokej pružnosti. Pokiaľ ale chcete nosiť vybrané modely „voľnejšie, “ závisí to celkom od vášho vkusu a potrieb. Pre správny výber veľkosti na mieru je dobré informovať sa u skúsenejších fanúšikov latexu, ale rozhodne nie je na škodu overiť si informácie priamo na webových stránkach samotného výrobcu. Obliekanie latexu si vyžaduje vašu opatrnosť, tieto kúsky nepatria k tým najlacnejším, a tak by vás poškodenie pravdepodobne mrzelo. Nutné bude obrniť sa dostatočnou trpezlivosťou, hlavne spočiatku bude trvať dlhšie, než na seba dokážete takýto outfit doslova natiahnuť bez toho, aby vznikli nežiaduce záhyby. Svojou štruktúrou pripomína gumu, a tak si asi dokážete predstaviť, že sa k pokožke lepí a manipulácia s ním nie je najjednoduchšia. Tu ešte podotkneme, že aj vonia ako guma. Aj z toho sú niekedy zákazníci, ktorým sa do rúk dostane ich prvý kúsok, nemilo prekvapení. Ale späť k obliekaniu. Pokiaľ je vám otázka epilácie a depilácie cudzia a vyznávate „prírodnú úpravu,“ nebude pre vás obliekanie asi najpríjemnejšou záležitosťou.
Aby vám naopak nosenie takýchto rajcovných kúskov spôsobovalo predovšetkým radosť a cítili ste sa v nich komfortne aj sexy, budete si pravdepodobne chcieť túto procedúru zjednodušiť. Nechcenému priľnutiu k pokožke zabránite použitím púdrov určených priamo na tieto účely. Jednoducho poprášite vnútornú (rubovú) stranu oblečenia. Najlepšou a úspešnou cestou je otočiť odev naruby, aplikovať púder priamo naň alebo ho vložiť do igelitového vreca, dovnútra púder v dostatočnom množstve prisypať a dôkladne pretrepať. Množstvo je individuálne, a tak budete spočiatku pravdepodobne skúšať, aká silná vrstva zásypu vám vyhovuje. Pre niekoho môže byť komfortnejšie nanesenie púdru priamo na telo. Experimentujte a nájdite ten najvhodnejší spôsob. Látku nikdy nerolujte, ale iba postupne zhŕňajte a naťahujte. Platí, že bude určite jednoduchšie „nasúkať sa“ do sukne a šiat než do overalu alebo modelov komplikovanejšieho strihu. Buďte vždy opatrní, aby ste povrch nepoškodili šperkami alebo dlhými nechtami. Spočiatku by bolo najlepšie, keby vám napríklad váš partner alebo partnerka trochu pomohli. Ak ste zvládli prvú fázu, môžete sa vrhnúť na naleštenie vonkajšej strany kostýmu. Najprv sa zbavte zvyškov púdru pomocou navlhčenej handričky. Na súčasnom trhu nájdete špeciálne oleje a spreje na báze silikónu, ktoré dokonale latex aj datex „nablýskajú.“ Stačí ľahko pokvapkať, prípadne postriekať rozprašovačom povrch textílie a rozotrieť mäkkou handričkou, hubkou alebo „v prípade núdze“ rukou. Aj tu platí, že musíte nájsť vami preferovaný postup. V prípade sprejov musíte brať do úvahy, že sa rozprašuje mnohými smermi, a tak je vhodné uchrániť všetko v okolí (napríklad rozprestretím staršej plachty) pred nechceným mastným filmom. Verte, že nie je vôbec ľahké následne ho odstrániť. Zásadný rozdiel býva predovšetkým v cenovom rozpätí týchto ošetrujúcich prípravkov a taktiež platí, že každému z vás môže vyhovovať iný. Druhou, tzv. „mokrou“ metódou, ktorá je často považovaná za rýchlejšiu a efektívnejšiu, je obliekanie latexu priamo s použitím silikónového oleja či spreja. Vystačíte si potom iba s jedným prípravkom. Rovnako, ako sme pri „púdrovom variante“ odev leštili z vonkajšej strany, naimpregnujeme ho olejom či sprejom z oboch strán (rub aj líc). Ak budeme mať namazanú vnútornú stranu, bude o dosť jednoduchšie sa do oblečku „dostať.“ Samozrejme, je dôležité postupovať opatrne a s citom k vášmu novému zmyselnému prírastku do šatníka.

Pranie latexu – ako na to?

Rovnako, ako sa každé bežné oblečenie občas musí vyprať, tak aj to latexové je vhodné čistiť… a to nielen občas, ale najlepšie po každom nosení. V tomto type materiálu sa budete prirodzene viac potiť, pretože je prakticky nepriedušný. Jednoducho ho opláchnite pod tečúcou vodou alebo vypláchajte v kúpeli. Pokiaľ ste aplikovali púder, po vyzlečení musíte najskôr dokonale odstrániť vrstvu púdru, ale taktiež ho kompletne zbaviť mastného filmu. Následne latexovému oblečeniu doprajte čistú, vlažnú vodu, ktorú obohatíte o pár kvapiek silikónového oleja. V tomto kúpeli ho prepláchneme, takže sa znova prirodzene premastí. Väčšinou vám postačí skutočne len pár kvapiek špeciálneho prípravku. Potom „bielizeň“ zavesíme na sušiak alebo plastový vešiak a necháme ho dôkladne uschnúť z oboch strán. Textílie zostanú naleštené a mierne mastné. Latex nikdy nesušte na radiátore, v sušičke ani na priamom slnku. Pokiaľ ste si obľúbili suchú metódu, po dôkladnom vyčistení doprajte svojmu oblečeniu ľahký púdrový poprašok. A teraz asi premýšľate, ako vaše nové modely správne uskladniť. Skvele poslúži pevnejšie igelitové vrece alebo taška, ktoré nepúšťajú farbu. Ak chcete mať túto sexi garderóbu zavesenú na vešiakoch, voľte vždy plastové, kovové by mohli spôsobiť nežiaduce trhlinky. Vždy zabráňte kontaktu oblečenia svetlých farieb s tými sýtejšími, latex je náchylný na vzájomné zafarbenie! Ideálnym riešením sú potom plastové úložné boxy s vekom.

S datexom zažijete dokonalý komfort a oceníte jednoduchú údržbu

Datex je v podstate hybridný materiál z prírodného kaučuku (latexu) na veľmi pružnom úplete, ktorý je z väčšej časti tvorený bavlnou a v menšej miere je tu zastúpený aj elastan. Latex je nanesený iba na vonkajšej strane látky, ktorá má z vnútornej strany kontakt s pokožkou. Hlavnou výhodou datexu je, že je veľmi vhodný na šitie a možnosti výroby najrôznejších odevov sú prakticky neobmedzené. Taktiež oceníte ľahké obliekanie bez nutnosti použitia špeciálnych prípravkov, tzn. púdrov či silikónových sprejov a olejov, pritom efekt „druhej kože“ kopírujúcej krivky siluety zostane zachovaný. Celkom odpadá problém s komplikovaným obliekaním a nemusíte si lámať hlavu s tým, o koľko menšiu veľkosť (ako svoju štandardnú konfekčnú) vybrať. Vďaka textúre tkaniny na rubovej strane zažijete maximálne pohodlie aj vo chvíľach, kedy sa chystáte mať na sebe napr. datexové body po celý večer a zároveň si môžete užiť všetky výhody tradičného latexu. Vďaka tomuto revolučnému materiálu erotickej bielizne, ako aj doplnkov i kostýmov, nebudete ochudobnení o vizuálne vlastnosti typické pre prírodný kaučuk, ale vaša pokožka bude skutočne rozmaznávaná. Je veľmi šetrný k ľudskej koži a nespôsobuje žiadne nechcené odreniny. Svojou vysokou pružnosťou sa parádne prispôsobí tvaru každej postavy. Poteší vás svojou vysokou odolnosťou, pokiaľ sa k tomuto oblečeniu budete správať ohľaduplne, bude mať celkom dlhú životnosť. Ďalším nesporným benefitom je, že nie je náchylný k nežiaducej deformácii, nemusí sa žehliť, nevytvára nechcené ohyby a nezhŕňa sa. Po natiahnutí sa vracia do pôvodného tvaru. Elastickú látku, ktorá priľne k pokožke, je možné skvele natiahnuť na ktorúkoľvek časť tela. Pri nosení datexu minimalizujete nepríjemné pocity spojené s nadmerným potením pokožky a nebude vám v tomto oblečení ani príliš horúco. Pokiaľ si toto oblečenie chcete užívať čo najdlhšie, odporúčame dodržiavať niektoré odporúčania výrobcov. Predsa len, nejde o lacný materiál, a tak sa určite budete snažiť, aby vám vydržala vaša zmyselná garderóba čo najdlhšie v top stave. Oblečenie by sa malo prať v ruke alebo v práčke pri teplote do 40 stupňov a nie je odporúčané tieto textílie žehliť, používať chlór a čistiť ich chemicky. Ďalej nie je vhodné povrch intenzívne drhnúť, môže totiž dôjsť k jeho poškodeniu. Na udržanie brilantného lesku sa rovnako ako pre latex používajú ošetrujúce prostriedky na báze silikónu (oleje, spreje). Mokré alebo vlhké oblečenie by sa malo pred uskladnením dôkladne a prirodzene vysušiť (nie v sušičke). Jednotlivé kusy vašich datexových kostýmov a doplnkov skladujte oddelene od seba, aby nedochádzalo k vzájomnému zafarbeniu a k ich zlepeniu. Obohaťte svoj erotický šatník o túto novinku, zaručene oslníte svoju polovičku a prežijete nejeden horúci erotický zážitok! Mnohé kúsky sú naozaj veľmi rafinované a všetci odvážlivci v nich zaujmú pozornosť nielen na akciách venovaných BDSM.

Sexy blyšťavé materiály, ktoré ocenia aj alergici na latex

Latex (aj datex) sú v tejto komunite považované za najvyhľadávanejšie a veľmi luxusné materiály, avšak rastlinné bielkoviny obsiahnuté v prírodnom kaučuku sú nanešťastie alergénom. Pri kontakte s pokožkou alebo sliznicami sa dostávajú do tela, a to môže byť u niektorých ľudí problém. Spôsobujú najčastejšie podráždenie kože, alergickú nádchu, ale aj astmu, zápal spojiviek a vo výnimočných prípadoch dokonca anafylaktický šok. Pokiaľ pociťujete akékoľvek z vymenovaných príznakov, nie je dobré ich podceňovať a rozhodne bude lepšie sa latexu vyhnúť. Jedinou možnou prevenciou je vyvarovať sa styku s akýmikoľvek predmetmi z tohto materiálu (samozrejmosťou je potom napríklad aj používanie bezlatexových kondómov). Nemusíte ale hneď zúfať, existujú totiž ďalšie materiály, ktoré estetikou latex veľmi pripomínajú. Máte možnosť siahnuť po ich vydarených alternatívach. Ich ďalšou výhodou je, že sú znateľne lacnejšie, a tak si za menší obnos môžete zaobstarať väčšiu časť vzrušujúceho šatníka. Môžu byť riešením aj vtedy, ak si chcete vyskúšať pocit z kostýmu alebo bielizne v tomto štýle a nechcete do nich spočiatku investovať horibilnú sumu. Prispôsobivé prádlo z polyesteru s povlakom z polyuretánu, vinylové kostýmy alebo najrôznejšie oblečenie a doplnky z imitácie kože (syntetická/vegán) môžu byť parádnym riešením. Sprostredkujú vám podobnú rozkoš z pocitu „druhej kože“ a práve tak vás oslnia svojím neprehliadnuteľným leskom. Ich dizajn je navyše mnohokrát obohatený výraznými kovovými ozdobami, s čím sa pri predchádzajúcich materiáloch vďaka ich vlastnostiam nestretnete. Starostlivosť o tieto materiály aj ich údržba je napr. oproti popísaným „rituálom“ s latexom smiešne jednoduchá, na druhej strane musíte počítať s ich nižšou životnosťou. Načrtli sme vám niektoré základné vlastnosti špeciálnej kategórie odevov a veríme, že si dokážete podľa svojich túžob a najrôznejších kritérií u nás vybrať ten pravý kúsok práve pre vás.
Adelaida
Adelaida je milovníčka erotických pomôcok, obvyklých aj neobvyklých praktík a akýchkoľvek prekvapení. Tak ako miluje život a víno, tak sa vyžíva v testovaní erotických hračiek.
Ďalšie články autora Adelaida
Články