Milujeme nakupovanie 💋 ZĽAVA 10% s kódom "BDAY10" nad 20 € nebo ZĽAVA 20 % s kódom "BDAY20" nad 60 €
Partner of Notino

Staňte sa dokonalou milenkou vďaka cvičeniu Pompoir

O Kegelovom tréningu a cvičení panvového dna ste už pravdepodobne počuli a túto tému sme vám aj v spolupráci s odborníkmi už priblížili. Dnes sa ale budeme baviť o zaujímavej prastarej technike, ktorá s výbornou kondíciou panvového dna úzko súvisí. Konkrétne "spevnenie" a z neho vyplývajúca zvýšená "citlivosť", ktoré prináša silnejšie dno, môžu výrazne pomôcť k mohutnejším a intenzívnejším orgazmom. Kegelove cviky ale nie sú jediným druhom cvičenia panvového dna. Naopak existuje celý rad ďalších metód a z nich vyplývajúcich zdravotných aj intímnych benefitov.

Čo je Pompoir?

Pompoir je sexuálna technika, ktorú ovládajú skutočne špičkové milenky. A tu sa už budeme obracať skôr na ženy, pretože práve ony si môžu túto techniku ​​osvojiť. Každá z nás by určite chcela byť pre svojho milého jedinečná a v intímnej oblasti sa stať tou najdokonalejšou partnerkou. Najmä ak sa do vzťahu vlúdil stereotyp alebo sa vytratila vášeň, môže práve zvládnutie tejto techniky pre pokročilých priniesť do vašich spální niečo nové a jedinečné. A pokiaľ ste už vďaka pomôckam a cvikom svoje panvové dno posilnili alebo viete, že ste sa naň mohli vždy spoľahnúť, postupné osvojenie si Pompoir by sa mohlo stať ďalšou pomyselnou métou.
Slovo pompoir pochádza z francúzštiny a metaforicky odkazuje na hranie na flautu. Praktiku si možno predstaviť tak, že žena objíma svojou vagínou mužov penis a pomocou svalov ho stimuluje, akoby práve hrala na spomínaný hudobný nástroj. Pri tejto technike však nedochádza ku klasickej penetrácii s rytmickým zasúvaním penisu do pošvy, ale k stimulácii penisu ženinou vagínou. Ideálna je pri vykonávaní tejto zručnosti poloha "na koňa", keď žena plne riadi celú situáciu a môže sa úplne sústrediť na pošvové kontrakcie.
Prvé zmienky o Pompoir údajne pochádzajú zo starej indickej tantry (spred viac ako 3 000 rokov) a metóda bola hojne praktizovaná aj v Japonsku a Thajsku. V arabčine sa technika nazýva "Kabazza" a niekedy sa jej hovorí aj "Singapurský bozk". Táto zostava cvikov sa vykonáva počas pohlavného styku, či už penisom, alebo pri penetrácii sexuálnou hračkou a vyžaduje väčšiu kontrolu panvového dna a pubokokcygeálnych svalov (zjednodušene povedané svalstva vo vnútri pošvy). Ide teda o praktiku pre pokročilé ženy, ktoré dokonale ovládajú sťahy svalov panvového dna. Lektori cvičenia Pompoir tvrdia, že táto schopnosť môže dopomôcť k prežívaniu všetkých rôznych druhov ženských orgazmov vrátane vaginálneho cez bod G a cervikálneho, prostredníctvom stimulácie krčka maternice (tzv. A bodu). Vďaka Pompoir dokonca môžete zažiť svoj prvý squirt (mokrý orgazmus).

Čo majú s cvičením společné ženy vystreľujúce vagínou pingpongové loptičky?

Možno ste počuli historky o prvotriednych spoločníčkach, ktoré dokážu manipulovať svojimi vagínami a vykonávať nimi najrôznejšie triky. Považujete také príbehy za značne nadnesené? Rozšírené sú napríklad zmienky o Thajkách, ktoré vagínou dokážu pískať na píšťalku, vystreľovať do vzduchu pingpongové loptičky či fajčiť cigarety. Inštruktori tohto cvičenia však tvrdia, že každú vagínu je možné vycvičiť, aby dokázala aj bez pohybov ďalších svalov a typických prírazov pri súloži penis vagínou ťahať, stláčať, nakláňať, zvierať, krútiť, sať, pulzovať ním atď. So všetkými týmito pohybmi je totiž technika bytostne spätá. Ženy, ktoré ju ovládajú, dokážu vagínou dokonale imitovať orálny sex či stimuláciu penisu rukou. Rôzne pohyby vytvárajú komplexnejšie cvičenia a umožňujú žene lepšie kontrolovať intímne zážitky medzi ňou a jej partnerom. Ako už bolo spomenuté, pokiaľ sa chcete na techniku ​​vrhnúť a prekvapiť schopnosťou svojho partnera, je najprv potrebné mať úplne dokonale spevnené svaly a vedieť ich vedome ovládať. Pohyby pri vykonávaní Kegelu sú súčasťou Pompoiru, ale okrem toho zručnosť zahŕňa aj ťahanie, tlačenie a izoláciu rôznych oblastí pošvy. Okrem svalov panvového dna sa teda budete musieť naučiť aj precvičovanie ďalších svalov vagíny.

Ako s cvičením Pompoir začať?

Denise Da Costa, expertka na túto techniku ​​a jej inštruktorka, opisuje v knihe Pompoir: Manuál starých umení fitness a ovládania panvového dna, ako sa Pompoir naučiť. Často sa na začiatok odporúčajú pomôcky ako Venušine guličky, vibrátory rovnejšieho tvaru alebo začať cvičiť priamo s vaším partnerom. (Avšak efektívnejšie býva, ak si predtým základy osvojíte sama). Najlepšie teda začnite samy, ľahnite si na posteľ alebo na podlahu, zatvorte oči a plne sa sústreďte na svaly svojho panvového dna (svaly v okolí močovej trubice, vagíny a konečníka) bez zadržiavania dychu. Uvoľnite sa, trochu sa nalaďte a nežne a opatrne si zasuňte jeden alebo dva prsty do vagíny. Môžete sa pri tom aj viac vzrušiť, čo rozhodne nie je na škodu. Obzvlášť pokiaľ trpíte nedostatočným zvlhčením vagíny, môžete použiť samozrejme lubrikačný gél podľa osobných preferencií. Akonáhle budete mať prsty na mieste, snažte sa do nich rytmicky tlačiť vagínou. Tento pohyb by mal pripomínať sťahy pri orgazme, alebo sťahy pri pôrode. Zo začiatku sa vám budú dariť sťahy v nekontrolovaných sekvenciách. Uistite sa, že pri cvičení nezapájate stehná a zadok alebo svaly análneho zvierača. Kontrakcie vykonajte desaťkrát s výdychom pri uvoľnení. Začnite s dvoma sadami po desiatich, následne postupne pridajte dve sady po päťdesiatich zatnutiach za deň. Pri cvičení simulujte, že vaše panvové dno nasáva vodu do rozkroku a potom ju vytláča von a zároveň zapájajte brušné svaly. Túto sériu opakujte päťkrát po desiatich sadách. Postupom času PC svaly dostanete pod kontrolu a budete presne vedieť, čo sa kedy stane. A to je ideálna chvíľa prizvať do celej praktiky vášho partnera. Než začnete cvičiť techniku ​​Pompoir s mužom, mali by ste dostatočný čas venovať predohre, je nutné, aby ste boli obaja dostatočne vzrušení. Pokiaľ cítite, že vaše prirodzené zvlhčenie nie je dokonalé, pokojne použite lubrikant, naopak vám celú akciu značne uľahčí. Kľúčom je cvičiť pravidelne hodinu denne (možno prekvapivo sa odporúča aj v tehotenstve).
Jedným zo základných cvikov Pompoir je tzv. výťah. Tento cvik môžete najprv praktizovať sama, napríklad v sede na záchode potom, čo ste išli na malú potrebu. Uvoľnite sa a predstavte si, že máte v panvovej oblasti výťah. Zatínajte svaly a ako keby ste išli na prvé poschodie, pokračujte cez druhé až do tretieho. Následne sa výťahom vráťte dole a zastavujte sa na každom poschodí. V prízemí sa vystupuje a tak nakoniec uvoľnite svaly. Začnite pomaly s jednou sadou po desiatich, končite na piatich sadách po desiatich opakovaniach. Pri cvičení v páre muža položte na chrbát a vsuňte si penis do pošvy v polohe na koňa. Cieľom je stimulovať penis bez pohybov panvy, aby nakoniec váš partner ejakuloval bez toho, aby ste sa pritom nejako hýbali. Aktívne by mali byť iba vaše vaginálne svaly.
Verte, že akonáhle si raz túto techniku ​​osvojíte, budete ju už navždy do vašich spální chcieť na potešenie vášho partnera zakomponovať. Či už sa bude jednať o hlavnú techniku, ktorú budete v sexe praktizovať, alebo ju pojmete ako vašu tajnú zručnosť a doplnok ku klasickému pohlavnému styku. Je vcelku logické, že sa z vás behom týždňa nestane skúsená odborníčka na Pompoir, ale ako pri každom cvičení, je dôležitá pravidelnosť vykonávanej rutiny a dostatočná motivácia. Samy ale pravdepodobne uvidíte svoje pokroky a na rozdiel od namáhavého cvičenia v posilňovni bude tento tréning zábavný a príjemný už od prvých pokusov.
Adelaida
Adelaida je milovníčka erotických pomôcok, obvyklých aj neobvyklých praktík a akýchkoľvek prekvapení. Tak ako miluje život a víno, tak sa vyžíva v testovaní erotických hračiek.
Ďalšie články autora Adelaida