GOOD VIBES s Flagranti ﮩـﮩﮩ٨ـ♡ﮩ٨ـﮩﮩ٨ـ Zľava -15 % na MASTURBÁTORY s kódom "MAS15"
Partner of Notino
LÁSKA A FESTIVALY - PRIPRAVENÍ TO ZAŽIŤ?
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Poznáte históriu análneho kolíka?

Análny kolík je špeciálna erotická pomôcka používaná pri stimulácii análneho zvierača. Môže byť vyrobený z najrôznejších materiálov, najčastejšie z lekárskeho silikónu, TPE, hliníka, skla. Luxusné modely môžu mať povrchovú vrstvu potiahnutú drahými kovmi, ako je striebro alebo zlato. Naopak o niektorých typoch ste pravdepodobne ešte nepočuli, napríklad u nás nájdete originálne handmade kolíky vyrobené z exotického olivového dreva v kombinácii s pigmentovanou epoxidovou živicou. Tieto pomôcky sa líšia od klasických vaginálnych díld a vibrátorov svojím splošteným rozšíreným zakončením, tzv. základňou, ktorá zabraňuje jeho nechcenému vniknutiu do konečníka. Ten totiž na rozdiel od vagíny nie je uzavretý a kolík by tak mohol putovať ďalej do čriev.
Najtypickejším tvarom sú potom kolíky v dizajne kvapky, v rôznych veľkostiach a šírkach a aj ich povrch môže alebo nemusí byť obohatený o stimulačné drážky, výstupky, prípadne mať úplne hladkú textúru. Veľmi obľúbené sú aj dlhšie kolíky kónického tvaru, rozširujúcich sa guľôčok alebo premyslene zahnuté, ktoré už sú ale skôr považované priamo za pomôcky určené na dráždenie prostaty. Existujú najrôznejšie varianty prevedenia, kedy si môžete vyberať vibračné, nevibračné a nafukovacie alebo napríklad aj dilatačné, roztiahnuteľné typy. Pri manuálnom nafukovacom variante vedie z kolíka hadička, na konci ktorej je pumpička s reguláciou vypúšťania vzduchu, naopak vibračné pohodlne „zväčšíte pomocou vzduchu“ jednoduchým stlačením tlačidla danej funkcie. Nafúknutím tak môže dôjsť k výraznému zväčšeniu kolíka, ktoré zvyšuje sexuálny zážitok a skvele slúži na postupné rozťahovanie análneho zvierača. Rovnako ako spomínané análne dilatátory, na podobné účely sú určené aj tréningové sady.

Tie obsahujú najčastejšie 3 a viac kolíkov rôznych veľkostí. Práve z dôvodu, že sa análne hrátky stávajú veľmi rozšírenou praktikou, logicky aj pomôcky tohto typu sú medzi užívateľmi veľmi žiadané. Najrôznejšie korále, masážne dráždidlá na prostatu a všetky ostatné typy análnych hračiek sa stávajú základnou výbavou mnohých nočných stolíkov. História análnych kolíkov aj tejto praktiky je však všeobecne veľmi zaujímavá, ale viete, že predmet, ktorý je skutočne porovnateľný s dnešnými produktami, bol pôvodne zdravotníckym prostriedkom? V súčasnosti si ľahko vyberiete produkt, ktorý dokonale vyhovuje vašej anatómii, potrebám a túžbe. Ale aká bola genéza tejto pomôcky?

Niečo málo k dávnej histórii análneho sexu

Už v starovekých kultúrach bol považovaný análny sex za bežnú praktiku medzi mužom a ženou a boli v ňom videné dokonca aj isté zdravotné výhody. Dochovaná keramika, napríklad z oblasti Peru, zobrazovala análny sex dokonca oveľa častejšie ako ten vaginálny. Historici tvrdia, že vtedajší ľudia chápali tento typ súlože ako určitú formu antikoncepcie. Pomerne známym faktom je, že sa otvorene a hojne prevádzkoval v starovekom Grécku a Ríme, a to predovšetkým medzi mužom a mladým chlapcom ako prostriedok výučby. Takéto vzťahy sa udržovali špeciálne v armáde, kde bola bisexualita považovaná za normu. V páre opačného pohlavia bol análny sex prekvapivo považovaný skôr za tabu. Spoločensky prípustný tak bol análny sex jedine medzi mužom a druhým mužom, väčšinou otrokom.

Kedy bol análny kolík vynájdený?

Ľudia skúmali taje análneho potešenia odnepamäti, preto môže byť vcelku prekvapivé, že prvé zaznamenané análne kolíky konvenčného tvaru známeho z modernej súčasnosti možno vysledovať až od roku 1893. Prvá sada análnych kolíkov, známa ako rektálne dilatátory Dr. Younga, sa pôvodne predávala výhradne ako lekárska pomôcka. Táto sada dilatátorov bola dostupná iba na lekársky predpis a údajne liečila okrem iného zápchu, akné a nespavosť. Podobne, ako sa kedysi predávali vibrátory ako lekárske prístroje na liečbu "ženskej hystérie", boli aj tieto kolíky určené prvotne na zdravotnícke účely, nie na intímne potešenie. Rektálne dilatátory Dr. Younga sa udržali na trhu až do 40. rokov 20. storočia, kedy ich zabavil Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) kvôli údajnej klamlivej reklame. Podnikateľ menom George Starr White vypustil približne v tom čase na trh vylepšený typ pomôcky, ktorá obsahovala lubrikačnú komoru, ktorá bola určená nielen na liečbu zápchy, ale aj hemoroidov a zápalu prostaty.

Vývoj a vlastnosti moderného análneho kolíka

Je veľmi zaujímavé, že pôvodný tvar Youngových a Whiteových rektálnych dilatátorov zostal vo svojej podstate zachovaný. Ako sme už spomínali, klasicky zúžená špička a telo kolíka zaoblené do tvaru kvapky patrí dodnes k najzastúpenejším modelom na trhu, tento ergonomický tvar je totiž stávkou na istotu a sadne skvele rôznorodej ľudskej anatómii zadných partií. Napriek tomu, že prvé prototypy viac pripomínajú skôr niektoré súčasné predĺženejšie kónické varianty, práve špička uľahčujúca príjemnú penetráciu zostala prakticky totožná pri všetkých tvaroch týchto hračiek. A dokonca už aj ich vynálezcovia vedeli, že rozšírené bezpečnostné základne sú pri análnych pomôckach absolútnou nutnosťou, aj keď vtedy slúžili na lekárske účely.

Súčasnosť v znamení dokonalého dizajnu aj moderných technológií

Dnes si rozhodne z bohatej ponuky análnych hračiek vyberú ako úplní laici a začiatočníci, tak aj pokročilí matadori, minimalisti aj maximalisti. Samozrejmosťou je nielen široká škála výberu produktov mnohých farebných aj tvarových variantov pre najrôznejšie účely, ale aj tí výstrednejší z vás majú možnosť vyjadriť svoje análne túžby v skutočne originálnom štýle podľa ľubovôle. Základne niektorých kolíkov s imitáciou polodrahokamov dokonale ošperkujú vaše zadné dvierka, modely so zahnutým psím chvostíkom sú zase parádnou voľbou napríklad pre role-play. Pokiaľ vás láka hebká kožušina, tie s líščím chvostom budú úplne ideálnou voľbou. Mnohé sú dokonca nositeľné a zaručia vám skutočne adrenalínové zážitky na verejnosti, obzvlášť modely na diaľkové ovládanie. Najmodernejšie modely disponujú dokonca chytrými aplikáciami a je možné ich prostredníctvom mobilného telefónu vášho partnera riadiť na diaľku, prípadne môžete využiť vychytanú funkciu videochatu.
Adelaida
Adelaida je milovníčka erotických pomôcok, obvyklých aj neobvyklých praktík a akýchkoľvek prekvapení. Tak ako miluje život a víno, tak sa vyžíva v testovaní erotických hračiek.
Ďalšie články autora Adelaida
Články