💛 Zľava -10 % alebo -20 % pre registrovaných zákazníkov? S kódom "DNES10" na všetko.
Partner of Notino
CUTE HRAČKA TÝŽDŇA S PREKVAPENÍM
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Pozície, ktoré vás doslova zahrejú

Skončilo sa leto a sychravá jeseň aj vyhliadka chladných zimných mesiacov je pre mnohých z nás, aktuálne aj vďaka dopadom energetickej krízy, už vopred veľmi nemilá. Okrem nejakého toho svetra alebo šálky bylinkového čaju navyše, existuje rozhodne aj ďalší príjemnejší a prínosnejší spôsob, ako sa vzájomne zahriať. Asi vám už napadá, že sa nebudeme v nasledujúcich riadkoch venovať nejakej cvičebnej zostave, ale reč bude o milovaní a konkrétnych milostných polohách, z ktorých vykrešete najviac telesného tepla. A rozhodne nie je náhoda, že sa toľko detí rodí v lete a na začiatku jesene – musíme sa predsa nejako zahriať a milovanie sa priam ponúka. Keď je naozaj veľká zima a nemáte chuť na namáhavú fyzickú aktivitu, je jedným z najlepších spôsobov, ako si skrátiť čas, pritúliť sa k svojej drahej polovičke. A vzhľadom na to, že väčšina z nás bude musieť v týchto studených mesiacoch ubrať nejaký ten stupeň na kúrení, nejeden zimomravý človiečik by mal spozornieť, pri sexe totiž stúpa krvný tlak, pulz aj teplota tela.

Aj odborníci odporúčajú zahrievacie prípravy

Stavte na odporúčanie známej sexpertky Sarah Gibson z Nového Zélandu, ktorá sa vo svojom blogu venovala niektorým tipom, ako mať v zime horúci sex. Krb spájaný s romantickou atmosférou nemá doma každý z nás. Ale verte, že vonné sviečky a plápolanie ich knôtov simulujú samy osebe hrejivý pocit. Pokiaľ sa potrebujete rafinovane naladiť, zmyselná masáž za pomoci špeciálnych olejov s prívlastkom „warming“ či sviečok vyrobených priamo na tento účel bude parádnou rozohrievacou predohrou. Aj vy si zaslúžite pikantnejšiu zimu. Buďte kreatívni a experimentujte s novými zábavnými aktivitami. „Ak sa chcete okamžite uvoľniť, umiestnite neotvorenú fľašu masážneho oleja do misky s horúcou vodou na tri až päť minút.

Po otestovaní teploty na vnútornej strane zápästia naneste olej na chrbát partnera, alebo on na ten váš, a užite si, ako teplá kvapalina steká po tele,“ odporúča Sarah Gibson. „Skvapalnený vosk pokožku scitlivie a tak bude na obyčajný dotyk reagovať dvakrát intenzívnejšie,“ dodáva. Je však nutné spomenúť, že vosk by mal byť nanášaný z výšky niekoľkých centimetrov, aby pred dopadom na kožu tak trochu vychladol. Pokiaľ vyznávate drsnejší štýl radovánok, môžeme vám vrelo odporučiť takzvané BDSM sviečky, ale upozorňujeme, že aj jemnejšia bolesť by sa mala zaobísť bez zranení, teda by mal váš skúsenejší dominantnejší náprotivok dbať na bezpečnostné pravidlá a sledovať vaše reakcie. Cieľom by skutočne nemalo byť popálenie kože. Ich vosk má nižšiu tavnú teplotu než klasické sviece, teda vynaliezavým experimentátorom nemôžeme zámenu za ne odporučiť. Nejaké to ušetrené euro vážne nestojí za prípadné bolestivé zranenie.

V prípade, že si to budeme aj zime môcť dovoliť, horúci kúpeľ je parádnou inšpiráciou pre predohru aj sebapotešenie. V teplej vode sa uvoľníte a navyše si určite užijete veľa zábavy. Pokiaľ sa chystáte zakomponovať do tejto vzrušujúcej prípravy hračky, voľte naozaj iba tie vodotesné, najlepšie podľa normy IPX7, prípadne vyššej. Na docielenie dvojakého efektu sú najlepšou voľbou pomôcky, ktoré disponujú funkciou vyhrievania. Pokiaľ ste o nich ešte nepočuli, určite stoja za pozornosť. Ale chceli by sme upozorniť, že vo vode sa zmýva prirodzené zvlhčenie vagíny a tak je viac než vhodné prizvať do trojky vhodný gél. Typy založené na vodnej báze sú vhodné na použitie s rôznymi pomôckami, ale zase nemajú takú výdrž a klznosť ako silikónové, ktoré sú naopak perfektné pre vodnú súlož. Každopádne bude komfortnejšie použiť jeho väčšie množstvo ako pri takomto šantení na súši. „Akonáhle nie je vagína dostatočne vlhká, dochádza k zvýšenému treniu, ktoré môže viesť k vzniku vaginálnych mikrotrhlín,“ hovorí gynekologička Jennifer Widerová. Kompromisom sú tzv. hybridné lubrikačné gély, pri ktorých výrobca vďaka nízkemu percentuálnemu obsahu silikónovej zložky odporúča použitie s hračkami z najrôznejších materiálov. Pokiaľ ale dôjde priamo k penetračnému sexu, rozhodne nevynechajte vhodný typ kondómu pre maximálnu bezpečnosť ochrany pred všetkými typmi sexuálne prenosných chorôb.

„Práve mikroodreniny teoreticky zvyšujú šancu na ich prenos,“ varuje Jennifer Widerová. Je možné, že ejakulát skončí pri vyvrcholení vo vode mimo tela partnerky. Avšak obava, že nejaká tá čipernejšia spermia by mohla mať za následok prípadné nechcené otehotnenie, je vyvráteným mýtom. „Týmto spôsobom naozaj otehotnieť nemôžete.“ dodáva Widerová pre Woman's Health. Pokiaľ zatúžite po milovaní pod perinou alebo teplou dekou, toto „vylepšenie“ vám taktiež prihodí nejaký ten stupeň Celzia k dobru. Podľa Sarah Gibson jedným zo skvelých spôsobov, ako skombinovať teplo, aktivitu a sex, sú fyzicky náročnejšie polohy, pri ktorých sa trochu zapotíte. Skúste kľačať, stáť na jednej nohe alebo rozvlniť boky. Pozrieme sa na niektoré polohy, ktoré vás trochu rozpália. Ale nebojte sa, nie sú všetky také náročné, že by ste sa pri nich vyložene zapotili a rýchlo vyčerpali.

Lyžičky hravo zvládne každý romantický pár

Perfektným prípadom veľmi pohodlnej pozície prakticky pre každého sú klasické lyžičky. Oceníte ich pri nežnom rannom milovaní, kedy sa vám ešte nechce vstávať z vyhriatej postele a chcete veselšie odštartovať napríklad váš nabitý pracovný týždeň. A ako na to? Muž si ľahne tesne za ženu, pričom sú obaja na boku. Presne podľa vizuálneho dojmu primknutia vašich tiel bola táto poloha pomenovaná. Aktívnejší muž roztiahne nohu cez ženino telo. Práve tesné primknutie prenesie a udrží spoločne zdieľané telesné teplo a vzájomným trením ho ešte viac roziskríte. Táto poloha je skvelá na penetračný sex, či už s penisom alebo s dildom. Samozrejme sa jej nemusia vyhýbať ani homosexuálne páry, lesbičky si potom môžu skvele vypomôcť vybraným strap-onom alebo dvojitou pomôckou. V prípade, že jedným z aktérov je žena, bude pre ňu úžasná manuálna stimulácia prstami. Partner či partnerka skvele dosiahne na klitoris dámy v pasívnejšej úlohe. Jedná sa o pozíciu veľmi intímnu, vhodnú pre všetky páry, ktorým nie je cudzí predovšetkým maznací sex, ale ocenia ju aj tí menej pohybovo zdatní a niekedy je odporúčaná aj ženám vo vyššom štádiu tehotenstva. Nie je to totiž žiadna náročná akrobacia. Kvalitný lubrikant podľa vlastného výberu je vždy viac ako vítaným spoločníkom.

Vzrušujúce sprchovanie prebudí vaše zmysly

Pokiaľ sa nehodláte z kúpeľne premiestniť, ale nechcete hneď napúšťať plnú vaňu, skúste sprchovací variant. Namiesto toho, aby ste špuntom utesnili odtok, budete objavovať každé zákutie vášho tela prostredníctvom prúdu vody tryskajúcej z hlavice sprchy. To si skvele užijete pri intímnych partnerských aj sólo hrátkach. Voda z bežného kúpeľa, ako sme už spomínali, môže zmyť vašu prirodzenú lubrikáciu, ale vzhľadom na to, že v tomto prípade nie je vaše telo vo vodnom kúpeli ponorené, máte na výber aj zo širšej škály lubrikantov. Čo tak pre lepší efekt vyskúšať tentoraz napríklad ten hrejivý a zabiť tak dve muchy jednou ranou? Najmä pre mnohé ženy je takýto štýl intenzívnej stimulácie, predovšetkým potom namierením hlavice priamo na klitoris a pysky ohanbia, top spôsobom, ako zaručene a rýchlo dosiahnuť vrchol. Pokiaľ ešte doplníte také sebapotešenie o vodotesný vibrátor či dildo, bude mať táto jazda skutočne šťavu. A ako si užiť kúpeľňovú pikantnú relaxáciu v páre? Zapojte celú vašu predstavivosť. Jednou z možností je poloha na koňa s partnerom opretým o nepremokavý vankúš vo vani alebo orálny sex s prijímajúcim v stoji. Napriek tomu je bezpečnosť na prvom mieste. Uistite sa, že nerobíte nič, čo by mohlo spôsobiť vaše pošmyknutie a pád napríklad vďaka olejom a gélom, protišmyková podložka v takom prípade rozhodne príde vhod. Čo je lepšie ako sex v teplej sprche za chladného dňa?

Most je pozíciou pre náročných

Skoro každý zažil odrené kolená pri šantení na podlahe. V posteli ušetríte aktívnemu mužovi túto očakávateľnú boliestku. Most, ako sa táto poloha nazýva, nielen, že obtiažne vyzerá, ale skutečne fyzicky náročná je. Nemôžeme ju preto odporučiť ženám vo vyššom štádiu tehotenstva, komukoľvek s rôznymi typmi telesného handicapu či tým menej pohybovo zdatným. Rozhodne sa nechcete zraniť, ale predovšetkým príjemne zahriať. Preto si na ňu mnohí milenci netrúfajú. Žena zo svojho prehnutého trupu vytvorí klasický oblúk, známy prvok z gymnastiky, kedy váha tela spočíva na natiahnutých rukách a nohách. Partner k nej pristúpi z pokľaku a drží svoju milenku za stehná a postupne do nej preniká. Vzhľadom na uhol je skutočne nutná mužova silnejšia erekcia a jej výdrž, pokiaľ už začínate mať problémy tohoto rázu, asi pre vás nebude najlepšou voľbou. V prípade menej závažných problémov si môžete parádne vypomôcť erekčnou slučkou či vibračným krúžkom. Druhý typ pomôcky navyše disponuje stimulačnou časťou, čo veľmi ocení ženin klitoris. Pokiaľ sa fyzicky na akrobatickejší most cítite, ale ešte ste ho neskúsili, nikdy nie je neskoro oživiť vaše radovánky niečím novým. Navyše je celkom očakávateľné, že výdatne prehrejete svoje telá, vo finále budete spokojne oddychovať a chváliť sa za výkon, ktorý navyše pretiahne vaše svaly a určite spálite aj nejaké tie kalórie. A všetci asi dobre vieme, ako je na tom väčšina z nás s pohybovou aktivitou v nevľúdnom podzimnom a zimnom počasí.

Klikovanie je upgrade polohy zozadu

Milovanie zozadu ste pravdepodobne už skúsili a možno práve tento štýl patrí medzi vašich favoritov. Poloha sama osebe je taká sexy a zmyselná, najmä aktívny muž či lesbická žena sa v nej často cíti veľmi dominantne. Navyše je skvelým výberom, pokiaľ muž či žena v pasívnej úlohe túžia po maximálnej hĺbke penetrácie a rozhodne si potom prídu na svoje najmä ohľadom bodu G alebo P. Mohlo by sa zdať, že nie sú potrebné žiadne inovácie. Ale ak chcete skutočne ďalší tip, ako zvýšiť svoju telesnú teplotu, vyskúšajte taký menší termo upgrade. Žena zaujme pozíciu na všetkých štyroch (preto sa niekedy označuje táto poloha ako "na psíčka"), muž k nej pristúpi zozadu, pokľakne, pričom jednu nohu zdvihne takmer do pravého uhla. Práve cez ňu milenka prehodí svoju nohu. Pohyb vychádza od muža, ale celková súhra je kľúčom k úspechu. V plynulom rytme, v akom sa pohybuje muž, sa žena znižuje na rukách, takže na prvý pohľad to vyzerá, ako by vykonávala cviky, ktoré dali tomuto erotickému dobrodružstvu názov a určite si dokážete predstaviť, že to bude celkom „makačka“ nevhodná pre leňochov a riadne sa zapotíte. Avšak výsledok za to rozhodne stojí. Tí, ktorí raz skúsili, to potvrdzujú. Samozrejme si možno klikovanie predstaviť aj z perspektívy vynaliezavých homosexuálnych párov.

Spiaci pes je komfortnejší variant obľúbenej klasiky

Chladné mesiace sú tak trochu ospalé a únavné, snažíme sa odpočívať a chrániť pred častými epidémiami chrípok. Pokiaľ vás predchádzajúci tip odradil vďaka náročnosti, zaujme vás možno jednoduchší variant. Ale nebojte sa, v skutočnosti pri týchto hrách nezaspíte od nudy. Toto je iný typ veľmi obľúbenej klasiky „zozadu“ alebo psieho štýlu. Jeden z partnerov si ľahne na brucho a druhý si ľahne priamo na neho a tak môže vyvinúť menšiu námahu. Aby bol tento akt naozaj komfortný, bude skvelé, ak prijímajúcemu náprotivku hlavu a panvu podložíte vankúšmi, alebo využijete na to priamo vytvorený vankúš, ktorý nájdete aj v našej ponuke. Najmä druhá spomínaná časť tela si príde na svoje vďaka získaniu optimálneho uhla na zasiahnutie tých pravých bodov vagíny či análu. Partner hore sa tiež môže viac nakloniť na jednu stranu, pokiaľ je na spodného partnera vyvíjaná príliš veľká váhová záťaž. Samozrejme kontaktom vašich tiel budete skvele zdieľať telesné teplo a pocity nežnej blízkosti.

Poetický Lotos je oslavou spoločnej intimity

Zima nemusí byť len zachmúreným ročným obdobím, ale aj príležitosťou, kedy si urobíme čas na svojich drahých na Vianoce a potom je tu aj Valentínsky sviatok zamilovaných. Sexuálne polohy slúžia na budovanie intimity párov a samozrejme na to, aby ste zostali v pohode a teple. Poeticky pomenovaný lotos je na to úplne ideálny. Ako z vašich tiel vytvoríte pôvabný kvet? Jeden z partnerov si sadne, odporúča sa podoprieť jeho chrbát hromadou vankúšov pri stene a jedným či dvoma podložiť aj panvu. Druhý sa potom rozkročí a posadí sa čelom k nemu alebo k nej. Tradične by ste mali mať obaja nohy obtočené okolo seba, ale to môže byť po chvíli nepohodlné alebo to nemusí každému vyhovovať. Lotos vám umožňuje sedieť čelom k sebe a udržiavať očný kontakt a dlho sa bozkávať, pomalšie tempo vás nevysilí, ale termo efekt je zaručený vďaka treniu vašich tiel.

Na koňa obrátene v pohodlí obývačky

Keď nám počasie nie je príliš naklonené, trávime viac času doma. Pokiaľ sú sychravé dni navyše nekonečné, máme tendenciu nudiť sa a leňošiť. Čo si takto dopriať nejaké to zmyselnejšie dobrodružstvo? Buďte kreatívni a presuňte sa zo spálne tentoraz napríklad do obývacej izby, na sedačku. Môžete si pre väčšiu inšpiráciu pustiť aj nejaký ten šteklivý film pre dospelých, čo vás zo začiatku privedie samo osebe do varu. Zapálené sviečky s rafinovanou parfumáciou taktiež vyladia vaše zmysly. Jednou z najobľúbenejších polôh na gauči je poloha na koňa, ale my sa na ňu pozrieme doslova z obrátenej perspektívy. Jeden z partnerov si sadne na pohovku, druhý sa k nemu otočí chrbtom a klasicky si ho osedlá. Čím tesnejší bude kontakt vašich tiel, tým viac tepla vygenerujete. Zatiaľ čo aktívny iniciátor priráža podľa vašej vzájomnej ľubovôle, má navyše aj ľahký prístup k ďalším erotogénnym zónam svojho partnera. Pokiaľ je však textília sedacej súpravy náchylná na znečistenie, prípadne poťah nemožno sňať či vyprať, oplatí sa podložiť pod seba uteráky alebo najlepšie je zaobstarať si špeciálnu lakovanú PVC plachtu, ktorá je skvelá práve na tieto účely.

Nástenka je výzvou pre fitness nadšencov

Ak vám chýba trochu toho adrenalínu v spálni, skúste pozíciu, pri ktorej by sa roztopil blahom aj Yetti. Vopred by sme chceli upozorniť, že jeden z páru by mal tak trochu disponovať silou „snežného muža.“ Nástenka je postavená na princípe vyvýšenia milenky a pokiaľ sa počas nej budete triasť, rozhodne to bude len a len vzrušením. On stojí na zemi, ona sa postaví na okraj postele alebo pohovky (nie príliš vysokej, inak sa kúzlo väčšieho výškového rozdielu nepodarí podľa predstáv), zníži sa v kolenách, primkne sa chrbtom k nemu, pričom muž zaisťuje oporu ženy tak, že ju drží za pás. Základný kopulačný pohyb reguluje ten s pevnejšími pažami (pokiaľ sa na to fyzicky necítite, radšej si vyberte inú polohu). Táto zábava má rozhodne čo dočinenia s intenzívnym posilňovaním, takže pokiaľ ste museli vďaka vyťaženiu obmedziť vaše sálové fitness aktivity, takto skutočne spojíte veľmi príjemné s užitočným. A netreba asi dodávať, že vás táto sexi rutina poriadne rozpáli. Buďte ale opatrní, celkovo sa neodporúča vysoký počet opakovaní. Pokiaľ muž nebude mať vystužený chrbát a vhodne pokrčené kolená, na druhý deň to jeho natiahnuté svaly značne pocítia a bola by škoda vynechávať každú ďalšiu príležitosť príjemne sa nažhaviť. Homosexuálne dvojice taktiež môžu zapojiť svoju fantáziu a podľa svojich telesných možností pozíciu zakomponovať do milostného života. Buďme optimistickí, nežijeme na Severnom póle, ani na Sibíri, verme, že tohtoročnú zimu prežijeme bez väčších problémov a v zdraví. Práve plnohodnotný sexuálny život má pre nás nesporné benefity, rovnako ako kvalitná strava a spánok má nemalé dopady na našu telesnú aj duševnú stránku. Blízkosť a intimita zahreje každú živú bytosť nielen pri srdci a čím komplikovanejšia je súčasná doba, tým viac pri sebe musíme stáť a zdieľať spolu pozitívne emócie i vibrácie.
Adelaida
Adelaida je milovníčka erotických pomôcok, obvyklých aj neobvyklých praktík a akýchkoľvek prekvapení. Tak ako miluje život a víno, tak sa vyžíva v testovaní erotických hračiek.
Ďalšie články autora Adelaida