💛 Zľava -10 % alebo -20 % pre registrovaných zákazníkov? S kódom "DNES10" na všetko.
Partner of Notino
CUTE HRAČKA TÝŽDŇA S PREKVAPENÍM
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Nechce mať so mnou análny sex. Čo môžem robiť?

Každý z nás je originál a to aj v oblasti našej sexuálnej identity, predstav, fantázií a prianí. Pokiaľ máte veľké šťastie na partnera, ktorý si s Vami aj v intímnej oblasti maximálne sadne a načúva Vám, máte rovanké chúťky a dokážete o nich celkom otvorene hovoriť a vyjsť si navzájom v ústrety, môžeme vám tento súlad len a len priať. Ale rozhodne táto milostná kompatibilita neplatí vo všetkých vzťahoch. Mnohí z nás môžu mať skúsenosť, kedy jeden z vás túžil po zvláštnosti, ktorá bola pre jeho polovičku neprijateľná. V nasledujúcich riadkoch sa budeme venovať najčastejším dôvodom odmietania análneho sexu a niekoľkými odporúčaniami, ako možno už zajtra zmeniť postoj vašej drahej polovičky k jeho vyskúšaniu.
Asi najčastejším modelom je situácia v heterosexuálnom páre, kedy má muž záujem zakomponovať do intímneho života análnu penetráciu svojej milenky. Existuje mnoho žien, ktoré majú voči praktike odpor z hygienických dôvodov, ďalej sa veľmi často obávajú, že táto nová skúsenosť pre ne bude bolestivá. Prípadne sa im prieči len predstava, že by akýkoľvek predmet mal „navštíviť“ ich análny zvierač a tento sexuálny akt považujú za neprirodzený. Nejedna diskusia na internete o tejto téme dokazuje, že mnohé ženy análne milovanie vyskúšali a následne ho ako nepríjemnú aktivitu zavrhli. Pokiaľ si priniesli do existujúceho vzťahu traumatický zážitok s bývalým milencom, ktorý sa k jej zadným partiám nesprával ako citlivý gentleman, prípadne vďaka absencii predchádzajúcich informácii a skúseností sa do celej akcie vrhol trochu neotesane, nemôžeme sa príliš ich prístupu diviť. Na blogu sme sa už podrobnejšie venovali peggingu, čiže penetrácii muža aktívnou ženou za pomoci špeciálneho dilda alebo vibračných pomôcok v strap-one (postroji). Zameriame sa dnes teda bližšie na naozaj najrozšírenejší prípad, teda neochotu heterosexuálnych žien vykonávať v prijímacej úlohe análnu súlož so svojim partnerom. Pokiaľ zažívate obdobnú situáciu v lesbickom páre aj vám môžu byť niektoré rady určené. Čo sa týky takého nesúladu medzi gaymi, podľa najrôznejších diskusných fór nejde o príliš častý problém sexuálnej nekompatibility. A to pravdepodobne z dôvodu, že v týchto pároch sú vo väčšine prípadov jasne nastavené úlohy z hľadiska dávajúceho/prijímajúceho, prípadne niektorí bývajú naklonení aj prestriedaniu svojho aktívneho/pasívneho prístupu k análnej penetrácie svojej polovičky.

Snažte sa pochopiť, ako sa cíti

Všetky intímne aktivity by samozrejme nemali obmedzovať slobodné rozhodnutie toho druhého. Páni, pokiaľ po análnom sexe so svojou partnerkou naozaj túžite, ale vždy sa k tejto téme postavila odmietavo a vyhýbavo a bez konkrétnych pádnych dôvodov vám naznačila, že jej pozadie je „jednosmerkou“, vždy máte šancu si znova o všetkom bez zábran pohovoriť. Možno práve vaša priateľka v minulosti zažila traumu a nemá z najrôznejších dôvodov análny sex spojený s príjemnými pocitmi. Predovšetkým by ste jej mali dať otvorene najavo, že práve jej potešenie je pre vás nesmierne dôležité a môže vám absolútne dôverovať, pretože nech sa už pustíte do akéjkoľvek sexuálnej praktiky, budete k nej pristupovať citlivo, trpezlivo, ohľaduplne a s rešpektom k jej prianiam aj emóciám.
Kompromisy v intímnom živote môžu ale niekedy viesť k tomu, že ľudia robia veci, ktoré im síce nie sú úplne príjemné, ale chcú naplniť túžby svojej polovičky. Dobrá milenka alebo ohľaduplná a pozorná sexuálna partnerka je často vnímaná ako odvážna žena, ktorá sa nebojí experimentovať a prinášať do spálne nové podnety a otvorene dáva svojmu partnerovi najavo, ako veľmi si všetky aktivity s ním užíva. Ak sa dostaneme k poslednému vypovedanému bodu, tu nastáva problém, pokiaľ žena naozaj nie je vnútorne presvedčená, že nastal správny čas pre análne začiatky. Celá akcia nielenže nebude s veľkou pravdepodobnosťou úspešná, ale predovšetkým ona sama k nej získa ešte väčší blok a aj vy pravdepodobne pocítite, že sa vyslovene premáha. Potom je celkom na mieste otázka, ako veľmi je táto praktika pre váš naplnený milostný život dôležitá (z oboch strán). Pokiaľ si však túto záľubu nedokážete odpustiť, je tiež možné, že si jej realizáciu budete chcieť splniť za každú cenu s inou dámou, ktorá naopak análnym hrátkam holduje. Samozrejme k tejto problematike nepristupujeme dogmaticky a celkom puritánsky, existujú páry, v ktorých panuje určitá dohoda o voľnom sexuálnom vzťahu, práve za predpokladu dodržania bezpečného prístupu k milovaniu s ďalšími osobami. Predpokladajme, že nepôjde o väčšinový postoj a váš aktuálny vzťah si ceníte vďaka oveľa dôležitejším kvalitám vašej partnerky. Aj tak vedzte, že aj keď vám bol vstup do „jej zadných dvierok“ zatiaľ odmietnutý, môže existovať možnosť, že svoj názor na pasívnu úlohu v tejto praktike ešte prehodnotí.

Bolesť vs. potešenie a otázka hygieny

Mnoho žien vyskúša análny sex len raz a potom ho nadosmrti zavrhnú. Obvykle je to preto, že ich prvý pokus nepriniesol slastné pocity a v krajnom prípade mohol byť dokonca bolestivý. Pokiaľ má vaša partnerka s análnym sexom zlú skúsenosť, bude ťažké ju prehovoriť, aby to skúsila znova. Možno ho, ale ešte nikdy neskúsila a len počula od svojich kamarátok najrôznejšie hororové historky. Análny otvor disponuje tisícmi nervovými zakončeniami a pri správnej stimulácii môžu byť naopak análne hrátky úžasné. Pokiaľ si vy sám túto stimuláciu užívate a naviac vaša milá nemá problém sa aktívne v týchto radovánkach angažovať, máte väčšiu šancu ju presvedčiť, že skutočne viete, ako na to a aj ona si to môže skutočne užiť. Budeme ale skôr predpokladať, že takýto scenár nebude platiť pre väčšinu párov. A tak bude najdôležitejšie dať jej jasne najavo, že vám môže plne dôverovať a najdôležitejšie je pre vás jej potešenie. Taktiež ju uistite, že ako prijímajúca môže kedykoľvek počas vášho pokusu v prípade bolesti či nepríjemných pocitov celú akciu stopnúť bez toho, aby ste ju za to akokoľvek pranieroval. Rovnaký zhluk nervov v análnom zvierači, ktorý je zodpovedný za rozkoš, môže totiž tiež prinášať bolestivé vnemy a nepohodlie, pokiaľ vaša technika nie je správna. Keď presviedčate svoju priateľku k análnemu sexu, musíte prejaviť záujem o jej bezpečie tým, že sa podelíte o svoj zodpovedný a dobre premyslený plán. Rovnako sa na celú akciu musí cítiť psychicky, ale aj fyzicky naladená aj ona. Ďalšou prekážkou býva otázka hygieny. Ako všetci vieme, tento telesný otvor slúži primárne k vyprázdňovaniu, a tak je rozhodne na mieste dôkladná očista a dostatočná príprava. Baktérie z konečníka sa môžu preniesť na penis a vniknúť dovnútra a naopak, baktérie z penisu môžu vniknúť do čriev. Preto je dôležité svedomito dodržiavať hygienu na oboch stranách, pred aj po milovaní. Prijímajúcej partnerke môžeme odporúčiť klystýr za použitia špeciálnej análnej sprchy aj úpravu jedálnička cca deň až dva pred naplánovaným análnym sexom. Pokiaľ sa aj v tomto prípade obávate nehody, vždy samozrejme môžete privziať do aktivity kondóm (najlepšie zosilený), v spálni mať pripravené vlhčené obrúsky alebo ručník. Výhodnou a často odporúčanou možnosťou, ktorá bude viac vyhovovať možno práve vám, je milovanie v sprche.

Začiatky musia byť príjemné pre vás oboch

V prvom rade musí byť uvoľnená a pripravená; análny sex rozhodne nie je vhodný pre rýchlovku, najmä pre ženu, ktorá s nim nemá príliš mnoho skúsenosti, či dokonca žiadnu. Pokiaľ je nervózna, análny otvor sa ešte viac stiahne, čo vám sťaží alebo úplne znemožní prienik a pre ňu bude takýto pokus bolestivý. Pokiaľ to je pre ňu úplne prvýkrát, musíte si dať záležať na tom, aby sa pripravila. Vyberte čas, miesto a pripravte pre ňu príjemnú atmosféru. Cieľom úspešného pokusu je ju maximálne uvoľniť a naladiť. Uistite sa, že vás nebude nikto a nič rušiť, zbytočný stres by vaše hrátky ukončil skôr, než by skutočne začali. Pravdepodobne už viete, čo ju naozaj vzrušuje, takže či je to už bublinková kúpeľ a masáž, alebo jej obľúbený žáner porna alebo role-play kostýmy, majte určite pripravené aj vaše obľúbené pomôcky. Vzrušiť ju je nesmierne dôležité, samozrejme nešetrite ani komplimentmi a v prípade že vašu dámu rozpaľuje aj ostrejší slovný doprovod, zapojte všetko, čo zaručene rozdúcha jej túžbu.
Úplnou nutnosťou, ktorú nie je dobré zanedbať, je u análneho sexu použitie vhodného lubrikačného gélu. Na rozdiel od vagíny neprodukuje konečník žiadny sekrét, takže budete bojovať s absenciou vlhkosti. Určite nepodceňujte jeho premyslený výber a v priebehu styku ho odporúčame podľa potreby vás oboch priebežne dopĺňať. Gély určené k análnemu styku vynikajú vyššou kĺznosťou aj výdržou, znižuje sa tak trenie (a nežiadúci pocit diskomfortu) a predídete aj vzniku mikroskopických trhliniek v citlivom tkanive. Ak počítame s tým, že ste tento zmyselný scenár dopredu premyslel, nie je asi nutné zdôrazňovať, že rozhodne neodporúčame divoko sa vrhnúť rovno na jej zadné partie. Namiesto toho si dajte na čas s predohrou a uistite sa, že ju maximálne rajcuje všetko, čo jej robíte, než sa zameriate na váš vytúžený cieľ. Až ucítite, že je ta správna chvíľa a možno vás aj sama nasmeruje, pomaly začnite stimulovať ústami, prstami a/lebo erotickými hračkami jej análny otvor, postupujte opatrne a nežne, než sa k nemu priblíži váš penis. Možno budete chcieť dokonca používať len menšie hračky (typicky menšie kolíčky v začiatočníckej veľkosti) a svoje prsty, dokiaľ sa nebude cítiť dokonale uvoľnená. Taktiež je v celku možné, že prvé pokusy budú v znamení jej postupnej adaptácie na nové vnemy. Je totiž celkom individuálna záležitosť, ako rýchlo sa análny zvierač dokáže dostatočne roztiahnuť, aby mohol prijať penis, či pomôcku porovnateľnej veľkosti. Určite ale buďte tolerantný a trpezlivý a pokiaľ si prajete prestať, tentokrát vašu análnu seansu ukončite a pokračovanie si nechajte nabudúce.
Praktike, ktorá je rozšírená medzi všetkými pármi, bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu aj zameranie sa na našom blogu sústavne venujeme aj z dôvodov, že v dnešnej spoločnosti rozhodne nie je žiadnym zakázaným tabu. Najrôznejšie rady a odporúčania tiež nemusia byť výhradne a vždy tým, čo bude v spálni vyhovovať konkrétne práve vám. Pokiaľ ale máte záujem objaviť taje análneho milovania, verte, že so vzájomnou toleranciou, odvážnejším prístupom a chuťou skúšať nové techniky, môžete aj vy prepadnúť jeho kúzlu a napríklad sa u toho aj mnohokrát od srdca zasmiať.
Nechce mať so mnou análny sex. Čo môžem robiť?
Adelaida
Adelaida je milovníčka erotických pomôcok, obvyklých aj neobvyklých praktík a akýchkoľvek prekvapení. Tak ako miluje život a víno, tak sa vyžíva v testovaní erotických hračiek.
Ďalšie články autora Adelaida