💛 Zľava -10 % alebo -20 % pre registrovaných zákazníkov? S kódom "DNES10" na všetko.
Partner of Notino
CUTE HRAČKA TÝŽDŇA S PREKVAPENÍM
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Netradičné sexuálne úchylky, ktoré vás možno zaskočia

Máte občas bujnú fantáziu, nielen čo sa týka intímnosti, ale aj v širšom zábere sexuality? Pokiaľ ide iba o predstavy, prípadne je pre Vás realizácia trojky, BDSM aktivít a najrôznejších fetišistických záľub bežnou praxou, verte, že existujú na svete i menej známe a často i bizarné a pre mnohých z nás nepochopiteľné úchylky, o ktorých ste pravdepodobne ešte nepočuli. Sexuálna terapeutka a doktorka psychológie Kelifern Pomeranz podotýka, že všetky fetiše sú sami o sebe úchylky, ale zároveň nie všetky úchylky je nutné vždy považovať za fetiše. "Fetiš je sexuálna príťažlivosť k neživým predmetom, častiam tela alebo situáciám, ktoré nie sú bežne považované za sexuálne, zatiaľ čo úchylka zahrňuje širšiu oblasť, do ktorej spadajú rôzne sexuálne záujmy, správanie, fantázie či preferencie, o ktorých sa všeobecne hovorí, že sa vymykajú hlavnému prúdu."
Možno vás niektoré z nich šokujú, či dokonca znechutia, prípadne upozorňujeme, že môžu vyvolať i nekontrolovateľný výbuch smiechu alebo budete pri nasledujúcich riadkoch len neveriacky lapať po dychu. Každopádne ľudský mozog i túžby sú často nevyspytateľné a dôkazom, že aj takí ľudia sú v našej populácii je fakt, že tieto odchýlky získali svoje pomenovania. Možno sa dokonca s jednou z nich identifikujete, ale aj tak máte právo na akýkoľvek osobný postoj k téme. Takzvané parafílie alebo neobvyklé sexuálne záujmy podľa nedávnej štúdie v časopise Journal of Sex Research sú v skutočnosti pomerne bežne rozšírené: každý tretí človek s nimi v živote niekedy experimentoval. Parafílie sa pohybujú v širokej škále od úchyliek, o ktorých ste už niekedy počuli, až po vzácnejšie typy. Podľa posledných odhadov sexuológov existuje asi 549 rôznych parafílii. Nebudeme vás ďalej napínať a prejdeme k veci, pozrieme sa bližšie na niektoré z nich a vezmeme si na paškál tie, ktoré väčšina spoločnosti prinajmenšom považuje za ,,netradičné.“ Ako sa ľudovo hovorí, tisíc ľudí, tisíc chutí. Alebo snáď nechutností?

Dendrofilici spirituálny rituál objímania stromov chápu trochu inak

Ezoterici tvrdia, že stromy v sebe kumulujú nielen svoju, ale aj vesmírnu a zemskú energiu, ktorá sa v nich mieša a potom sa šíri do priestoru. Už ste asi počuli o ľuďoch, ktorí stromy objímajú a čerpajú z nich ,,magickú“ silu. Ale predstavte si, že niektorí milovníci lesa dokážu dodať tomuto rituálu celkom nový rozmer. Dendrofilik je osoba, ktorú neodolateľne vábia a lákajú mohutné a svalnaté kmene a sú pre neho vzrušujúce i konáre smerujúce rôznymi smermi. Fascinácia stromami a kríkmi sa prejavuje u takto ,,postihnutých“ osôb tak, že nad nimi masturbujú, ,,otierajú“ sa o ich drsnú kôru najrôznejšími spôsobmi a mužom poskytuje najväčšiu slasť nájdenie i nejakej štrbinky. Prípadné odreniny a drobné poranenia náruživého dendrofila rozhodne neodradia! Strom je pre neho milostným objektom, ktorý mu nahradzuje človeka, čo sa prejavuje aj tak, že svoj obľúbený strom pomenuje ľudským menom. Synonymom tejto úchylky je tzv. xerxesizmus, termín je spájaný s perzským kráľom Xerxesom, ktorý žil v rokoch 519 až 465 pred Kristom. A prečo je to tak? Jeho ,,vyvolenou“ sa stal strom platan, s ktorým milostný vzťah zavŕšil sobášom.

Katoptronofília nie je iba jazykolamom…

Vedeli ste, že osoby, ktoré sú fascinované zrkadlami v skutočnosti ,,trpia“ tzv. katoptronofíliou? Relatívne neškodná odchýlka spočíva v pozorovaní seba samého pri sexuálnych aktivitách. Absolútne blaho by ľudia s touto úchylkou zažívali napríklad v zrkadlovom labyrinte v Prahe, kde by im však hrozilo zatknutie za exhibicionizmus v prípade, že ,,roztočili“ svoje vyvádzanie takto verejne za prítomnosti šokovaných návštevníkov. “Ľudia, ktorí majú tento druh radovánok radi, môžu mať pri posteli zrkadlo alebo masturbujú pred zrkadlom,“ vysvetľuje Queen. Akékoľvek párové či sólo intímne radovánky pred zrkadlom privádzajú vyznávača tohto bytového doplnku do neskutočného blaha. Pokiaľ chcete ozvláštniť váš milostný život, môžete v prípade vzájomnej zhody s partnerom/kou, možno vo svojej spálni i vy katoptronofíliu vyskúšať. Kľúčové bude umiestnenie zrkadiel oproti postele, chcete predsa z prebiehajúceho aktu vidieť, čo najviac zmyselných detailov. Táto praktika má iba exoticky znejúci názov, o jej širšej obľube svedčí fakt, že je často zobrazovaná v porne. Samozrejme šteklivé filmy pre dospelých s touto tematikou vás môžu inšpirovať, ale scenár takto ladených radovánok je úplne vo vašej réžii a môže prebiehať zakaždým trochu inak. Čo takto nabudúce zapojiť aj nejakú hračku?

Formikofilik zbožňuje stimuláciu hmyzom a nepohrdne ani vlhkým mäkkýšom

Obťažujú vás predovšetkým v letných mesiacoch muchy, osy a ďalší dotieravý hmyz? Desíte sa kliešťovej encefalitidy a dôkladne kontrolujete svoje telo po návrate z prírody? Tak verte, že niektorých jedincov intímna blízkosť s týmito živočíchmi doslova rozpaľuje. Formikofília je zvláštnym druhom zoofílie, osoby s touto deviáciou dostáva do varu štípanie a okusovanie napríklad od ôs či mravcov, predovšetkým na intímnych miestach, ale nepohrdnú akoukoľvek inou háveďou putujúcou po ich genitáliách. A takýto lubrikačný upgrade ich medzidruhovej kratochvíle im doprajú predovšetkým mäkkýše a slimáky. Slimák zanechávajúci na ich tele slizkú cestičku je pre nich skutočne obdivuhodným sexuálnym objektom.

Koprofília rozhodne nie je exkurzia do klasiky slovenskej kuchyne

Táto ,,gurmánska špecialita“ nemá s výbornou kôprovou omáčkou vážne nič spoločného. Teda pokiaľ nemáte príliš naturalistické predstavy. Máme rozhodne na mysli pokrm v čerstvom, nestrávenom stave. Pokiaľ máte slabší žalúdok aj obyčajné čítanie nasledujúcich riadkov vo vás vyvolá prirodzený odpor. Koprofília je sexuálna deviácia, ktorá sa prejavuje neodolateľnou túžbou po výkaloch, najčastejšie tých ľudských. Zahrňuje ovoniavanie pachu výkalov so sexuálnym podtextom, sledovanie defekácie iných osôb a jej zapojenie do súlože. Výnimkou nie je ani zbieranie a sušenie vlastných či cudzích výkalov. Použitý papier je metaforicky chápaný ako ľúbostný list s osobným podpisom. Zdraviu nebezpečnou formou koprofílie je pojedanie výkalov, tzv. koprofágia. Avšak všetky koprofilné praktiky sú značne rizikovou aktivitou, riskujete šírenie rôznych fekálnych infekcií, napríklad žltačku. Medzi vyznávačmi tejto úchylky sa stretneme s mnohými pomenovaniami, napríklad kaviár, scat, hnedý dášť/sprcha. Predovšetkým homosexuálny koprofilovia používajú ako svoje poznávacie znamenie nosenie šatky hnedej farby.

Folikulista premení každú vášeň v narodeninovú párty

Detská radosť zo skákajúcich hradov týmto jedincom vydržala až do dospelosti, ale namiesto nevinnej zábavy si ju spojili so sexuálnym vzrušením. Oslava narodenín s desiatkami balónov je pre takto založené osoby rozhodne slastnou skúsenosťou. Folikulizmus je v drvivej väčšine spájaný s mužmi. Keď vidia ženu, ktorá nafukuje a stláča gumený balón, pinká si s ním alebo na ňom sedí, zažíva to pravé vzrušenie. Folikulovia môžu svoje partnerky nútiť alebo prosiť, aby pre nimi balóny nafukovali. Nejedného vášnivca s touto záľubou by mohli zaujať aj nafukovacie panny a v prípade, že im ,,ľudská“ podoba týchto erotických pomôcok prestala stačiť, existujú aj nafukovacie zvieratá, pokémoni alebo dokonca jednorožce. A zaujímavá voľnočasová aktivita, ktorou je zorbing, by mohla mať pre vyznávačov tejto praktiky tiež tajný nerestný podtext.

Exofilik sníva o milovaní naprieč galaxiami

Zanietený fanúšik sci-fi ságy Hviezdne vojny, ktorý je eroticky fascinovaný mimozemskými, robotickými a nadprirodzenými civilizáciami alebo inak neľudskými formami života, tak je možné si predstaviť exofíliu. Vzhľadom k niektorým poznatkom ufológov by možno títo ,,sexuchtiví astronauti“ mohli mať jednu šancu vyskúšať si milostný paranormálny zážitok. Samozrejme nejde o etablovanú vednú disciplínu, a tak berte takú hypotézu s nadhľadom. Avšak aj výrobcovia hračiek túto tematiku premietajú do svojich pomôcok, a tak si i ľudia s exofíliou môžu dopriať tak trochu bezpečnejšiu formu praktiky, stačí len zapojiť fantáziu!
Adelaida
Adelaida je milovníčka erotických pomôcok, obvyklých aj neobvyklých praktík a akýchkoľvek prekvapení. Tak ako miluje život a víno, tak sa vyžíva v testovaní erotických hračiek.
Ďalšie články autora Adelaida