💛 Zľava -10 % alebo -20 % pre registrovaných zákazníkov? S kódom "DNES10" na všetko.
Partner of Notino
CUTE HRAČKA TÝŽDŇA S PREKVAPENÍM
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Dokonalá príprava na análny sex? Análny dilatátor!

Povedala by som o sebe, že som análny začiatočník. Ešte som nemala análny sex ako taký, skúšala som iba rôzne análne pomôcky – kolíky, dildá a vibrátory. Preto pre mňa bolo vyskúšanie análneho dilatátora celkom výzvou.

Análny sex ako tabu

Aj keď sa o sexe všeobecne hovorí stále viac a viac, príde mi, že análna stimulácia je stále považovaná za čosi neslušné a nečisté. Niečo, čo "ženám predsa nemôže byť príjemné a robia to len kvôli mužom", a "ak to má rád chlap, tak je gay". Ani jedno samozrejme nie je pravda, pretože u oboch pohlaví môže dráždenie okolia i vnútra zadočku viesť k veľmi príjemným pocitom. Predovšetkým páni môžu ľahko dosiahnuť orgazmus cez tzv. bod P alebo prostatu práve skrz análnu stimuláciu.

S tým, že je análny sex vcelku tabuizovaná téma, prichádza taktiež nízka informovanosť ohľadom prípravy a možných rizík. Bola som prekvapená, keď som zistila, koľkým ľuďom ani nenapadne, že by do vagíny nemal byť zavedený penis, prst alebo napríklad vibrátor, ktorý bol predtým v konečníku. Vystavujú sa tak zbytočne riziku zanesenia infekcie. Pritom stačí análne použiť kondóm a potom ho pred vstupom do vagíny zložiť alebo vymeniť.

Kondóm by sa mal pri análnom sexe ideálne použiť vždy – aj s predchádzajúcim výplachom je možný prenos infekcie do močovej trubice muža alebo naopak z nej do análneho otvoru partnera alebo partnerky.

Ďalším problémom býva nedostatočná lubrikácia. Sliny obvykle nestačia, rovnako ako lubrikácia z pošvy, ktorá ostala na penise či hračke. Tá môže navyše spôsobiť nepríjemné pálenie, pretože vaginálny sekrét má o dosť nižšie pH ako prostredie análneho otvoru. To, že ľudia nepoužívajú štedrú dávku lubrikačného gélu, vedie k početným trhlinkám v citlivej análnej sliznici, ktorá je potom náchylná na ďalšie infekcie. Okrem toho nasucho to nie je práve dvakrát príjemné. Análna sliznica sama osebe neprodukuje žiadnu tekutinu, ktorá by penetráciu prirodzene uľahčila.

Ďalej ľuďom často nie je jasné, ako vykonať análny výplach, ak chcú eliminovať riziko kontaktu s exkrementami. Je to vlastne úplne jednoduché. Na účely análneho sexu postačí tzv. douching, teda výplach malým balónikovým klystírom. Ten sa naplní teplou vodou, ktorá sa pomaly vpravuje do análneho otvoru a následne vypustí do záchodu alebo sprchy. Niekto výplach nevykonáva vôbec, niekto opakovane - záleží len na vás, ako veľmi sa bojíte, že na penise, prste či pomôcke ostane kúsok stolice. Toto „riziko“ bude v určitej miere prítomné tak či tak, preto je tu veľmi dôležitý nadhľad a dôvera medzi partnermi.

Hlavne pomaly

Posledný a nemenej dôležitý bod je pomalé tempo. To najhoršie, čo môžete urobiť, najmä ak ste začiatočník, je príliš rýchly zásun čohokoľvek do análu. Bude vás to bolieť a pravdepodobne vás prejde chuť v intímnych aktivitách vôbec pokračovať. Análny zvierač si potrebuje zvyknúť a sliznicu prekrviť a uvoľniť. Ako to docieliť? Ideálne by ste mali byť vzrušení. Niekde som čítala, že pokiaľ chcete byť pripravení na análny sex, mali by ste si zakaždým, keď sa sprchujete, strčiť prst do zadku. To mi pripadá dosť stupídne, keďže v tej sprche vôbec nemusíte byť na erotiku naladení. Príjemné to pravdepodobne nebude a vy si maximálne vypestujete nechuť dotýkať sa týchto končín. Namiesto toho sa svojmu zadočku venujte len riadne rozohriati a vzrušení. Zatiaľ čo si láskate penis či vulvu, začnite robiť jemné krúžky okolo análneho otvoru navlhčeným prstom alebo napríklad vibrátorom. Pokiaľ sa budete chcieť dostať dovnútra, vstúpte, rozhodne však nerobte nič, čo vás neláka alebo je vám nepríjemné. Pokiaľ sa rozhodnete pokračovať ďalej dovnútra, urobte to tak pomaly, ako to len ide. Dajte si načas a váš análny zvierač vám poďakuje. Keďže je jeho vnútorné svalstvo inervované autonómnymi nervami, neuvoľníte ho len tým, že si poviete „povoľ“. Musíte byť uvoľnení hlavne vo svojej hlave, aby ste sa uvoľnili aj tam dole. Pokiaľ ste práve vystavovaní väčšiemu množstvu stresu, je možné, že sa neuvoľníte tak, ako by ste chceli. V takom prípade by pre vás mohli byť vhodné relaxačné cvičenia ako je joga, meditácia, autogénny tréning alebo dychové cvičenia, ktoré vám pomôžu upokojiť telo i myseľ.

Aj keď sa na análny sex možno pripravujete pomocou análnych kolíkov, korálok, díld a podobne, môže sa stať, že na vás penis či väčšia pomôcka bude skrátka priveľa. Preto značka Odile uviedla na trh inovatívny dilatátor, ktorý som mala možnosť vyskúšať na vlastnej koži.

Roztomilá vývrtka

Dilatátor Odile Discovery je presne ten typ pomôcky, ktorú si môžete v pokoji nechať na stole a návšteva nebude mať ani potuchy, že sa jedná o niečo erotické. Je pekný, fialový a pripomína vývrtku. Úzka špička prechádza do podlhovastého valčeka, vo vnútri ktorého je zabudovaná akási konštrukcia, ktorá sa otáčaním plastového kľúča rozširuje a umožňuje tak veľmi jemné rozťahovanie análneho otvoru. Po stranách vrchnej časti s kľúčom sú dva bezpečnostné výčnelky, ktoré sú, rovnako ako celá spodná časť pomôcky, vyrobené z mäkučkého silikónu. Zavedenie nie je nijako zložité – pôvodný priemer dilatátora je iba 2,8 cm. Postupným otáčaním kľúča sa môžete dostať až na priemer 3,6 cm, čo je viac, ako má priemerný penis. Použiteľná dĺžka je 8,7 cm.

Výrobca odporúča použiť s týmto dilatátorom lubrikačný gél na vodnej báze. Existuje mnoho takých gélov, ktoré sú určené priamo na análne použitie, pokiaľ však budete postupovať naozaj pomaly a nežne, vystačíte si s klasickým. Pamätajte, že čo sa týka sexu, a to predovšetkým toho análneho, gélu nikdy nie je veľa. Po použití je vhodné pomôcku umyť teplou vodou s jemným umývacím gélom, pre ešte dôkladnejšiu hygienu môžete aplikovať dezinfekčný sprej na hračky.

Magické uvoľnenie

Úprimne som netušila, čo od dilatátora čakať. Ešte som neskúšala nafukovacie análne kolíky ani nič podobné, čo by sa vo vnútri zväčšovalo. Pretože som z toho mala rešpekt, urobila som presne to, čo odporúčam vyššie – uvoľnila som svoj nervový systém. Vaňa, sviečky, relaxačná hudba a pohár vína boli presne to, čo som potrebovala, aby som sa dostala do správnej nálady a zabudla na obavy.

Nasleduje taký self care rituál, ktorý často vykonávam pred masturbáciou, aby som sa naladila na svoje telo. Ľahnem si na chrbát, zatvorím oči a hladím sa všade po tele. Vnímam pocity, ktoré spôsobujú moje dotyky na koži, napätie vo svaloch, teplo a podobne. Postupne prejdem k vulve a navlhčenými prstami zľahka začnem hladkať veľké pysky ohanbia, potom pritlačím a doprajem im jemnú masáž. Keď sa celá oblasť príjemne prekrví, som pripravená pristúpiť k stimulácii klitorisu a v tomto prípade taktiež k nežnému hladkaniu oblasti konečníka. Krúžim prstom okolo tohto citlivého miesta a začínam mať chuť vstúpiť dovnútra. Keď cítim, že je zadoček uvoľnený, kvapnem na prst ešte trochu lubrikantu a pomaly ho zasúvam dovnútra. Potom prichádzajú na scénu hračky.

Veľkou výhodou dilatátora je to, akú úzku má špičku. Mohla som si dovnútra zaviesť len ju a rôzne s ňou pohybovať a krúžiť, kým si zadoček zvykne a prijme do seba ďalšiu časť. To sa však stalo prekvapivo skoro a zrazu pozerám, že ho mám v sebe celý. Už to bolo samo osebe veľmi príjemné, jednoducho ako keď si zavediete kolík. V ten deň som cítila, že mi to stačí a zatiaľ čo som jednou rukou ďalej jemne pohybovala dilatátorom v anále, druhou som hladkala klitoris až do orgazmu. K využitiu (takmer) plného potenciálu pomôcky došlo iný deň. Pomaly som otáčala kľúčom a cítila, ako sa zvyšuje tlak na vnútorné steny konečníka. Bolo to zvláštne, ale vzrušujúce. Myslím, že som sa dostala tak na päťdesiat percent možného rozšírenia dilatátora. Chvíľku som rozdýchávala ten nový pocit, bolo to intenzívne a veľmi naplňujúce. Nakoniec som ho postupne vytiahla von a namiesto neho dovnútra zasunula štedro navlhčené sklenené dildo, ktorým som začala pohybovať dovnútra a von. Bolo to úplne skvelé, pretože zadoček bol už krásne pripravený a uvoľnený. Po dilatátore rozhodne siahnem, kým budem mať svoj prvý análny sex. Už sa na to teším.

Kačka
Autorkou článku je zapálená testerka, ktorá prevádzkuje IG profil hrackypodlekacky. Aj keď Kačka ešte len začína, svoje skúsenosti už má a veríme, že jej cesta môže pomôcť aj ostatným.
Ďalšie články autora Kačka