GOOD VIBES s Flagranti ﮩـﮩﮩ٨ـ♡ﮩ٨ـﮩﮩ٨ـ Zľava -15 % na MASTURBÁTORY s kódom "MAS15"
Partner of Notino
LÁSKA A FESTIVALY - PRIPRAVENÍ TO ZAŽIŤ?
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Moja prvá skúsenosť s elektrosexom

Zatiaľ čo naše babičky možno ani nevedeli, že nejaké erotické pomôcky vôbec existujú a v Československu skoro žiadne neboli dostať, dnes máme toľko možností, že často nevieme, akou cestou sa vydať. Každú chvíľu na nás odniekiaľ vyskočí vzrušujúca novinka – ako napríklad elektrostimulačný vibrátor.

Bezpečnosť na prvom mieste

Čo vám prebehne hlavou, keď sa povie elektrosex? Predstava zviazanej ženy, ktorej telo sa zmieta v kŕčoch? Tak to nie je elektrosex, ale hororový film. Rovnako ako niekoľko ďalších praktík sú hrátky s elektrickými impulzami často považované za rýdzo BDSM záležitosť. Rovnako ako napríklad zväzovanie, ktoré môže byť jemné a takzvane vanilkové, môže byť aj elektrosex veľmi nežný a určite sa nie je čoho báť, pokiaľ dodržíte niekoľko základných pravidel:
  • na elektrosex používajte výhradne pomôcky na to určené – žiadne antény, nabíjačky a ďalšie predmety v domácnosti
  • nikdy nepoužívajte elektrický prúd priamo zo zásuvky – súvisí s bodom vyššie, pretože pomôcky určené na elektrosex sa do zásuvky zapájajú maximálne pri nabíjaní…
  • pri radovánkach sa riaďte pokynmi výrobcu, pred použitím si pozorne naštudujte príbalové informácie
  • pomôcky aplikujte len od pása dole, vyhnite sa okoliu srdca, krku a hlavy – ak by ste elektrinou stimulovali napríklad oblasť hrtana, existuje riziko udusenia kvôli ochromeniu nervu, ktorý inervuje bránicu
  • elektrostimuláciu vykonávajte iba na zdravej pokožke/sliznici
  • pokiaľ máte srdcové problémy, poraďte sa pred použitím pomôcok so svojím lekárom. Všeobecnou kontraindikáciou sú hlavne arytmie, zavedený kardiostimulátor a tehotenstvo
  • najprv si elektrické impulzy skúste napríklad na ruke a potom v oblasti stehien, zadku, slabín alebo spodného bruška, než sa vrhnete na genitálie
  • začínajte vždy od najnižšej intenzity – každý z nás má iný prah citlivosti a čo jednému pripadá ako nič, môže byť druhému vyložene nepríjemné

Trapézy, alebo klitoris?

Boli ste niekedy na elektroliečbe? V rehabilitačných centrách sa elektrický prúd bežne využíva na relaxáciu svalov a odstránenie bolesti, alebo naopak na stimuláciu poškodených nervov a urýchlenie reinervácie svalov napríklad po úrazoch. Ja som chodila na elektroliečbu v rámci rehabilitácie so svojimi stuhnutými trapézami. Spočiatku to bolo zvláštne, člověk cíti také ľahučké brnenie, mravenčenie, štípanie až hryzenie. Keď som si na tieto nové pocity zvykla, bola liečba celkom príjemná.

Pri použití elektrostimulačných pomôcok je to podobné – najprv cítite to mravenčenie, a pokiaľ zvyšujete intenzitu, dostavia sa ľahké zášklby svalov, čo môže byť už pre niekoho nepríjemné. To znamená, že nižšie intenzity sú vhodné pre kohokoľvek, kto si chce okoreniť sex či masturbáciu, tie vyššie môžu človeka aj trochu potrápiť, takže sa už skôr jedná o zmieňované BDSM praktiky. Je treba mať na pamäti, že každý vnímame tieto stimuly inak, každý sme inak citlivý. Niekoho toto mravenčenie a hryzenie dostáva do varu, niekomu to môže byť síce príjemné, ale nie v erotickom slova zmysle, skrátka to s ním nič nerobí. Pravdou však je, že práve elektrostimulácia mnohým ženám pomohla pri problémoch s dosiahnutím orgazmu, nakoľko zasiahla tie správne nervy, tie, ktoré na bežné dráždenie nereagujú. Pokiať teda trpíte anorgazmiou, určite aj tento variant stojí za skúšku.

Aby ste zistili, či práve vám pomôcky využívajúce elektrické impulzy vyhovujú, nezostáva nič iné, než si nejakú zaobstarať a vyskúšať ju, či už s partnerom alebo bez neho. Pretože je väčšina z nás zvyknutá na úplne iný druh stimulácie, ako je trenie, vibrácie, alebo napríklad tlakové vlny, môže sa tento úplne nový vnem zdať akosi podivný. Keď sa však naozaj uvoľníte a otvoríte novým možnostiam, pravdepodobne zistíte, že sa elektrické stimuly postarajú o originálny a neobvykle hlboký zážitok. Pokiaľ ide o párové hrátky, chcela by som pripomenúť dôležitosť vedomého súhlasu a vzájomnej dôvery.

Elektrický pás cudnosti?!

Akú si teda vybrať pomôcku, pokiaľ som sa rozhodla, že dám elektrosexu šancu? Existuje ich množstvo. V zásade sa delia na dve hlavné skupiny – pomôcky s jednopólovými elektródami a pomôcky s dvojpólovými alebo bipolárnymi elektródami. Jednopólové sú vlastne klasické elektródy plus a mínus – sú dve a každá sa priloží k inej časti tela. Alebo je pripojená k telu len jedna, zatiaľ čo druhá je súčasťou nejakého predmetu, napríklad reťazového biča, ktorým sa prechádza cez nejakú oblasť vášho tela. Bipolárne elektródy obsahujú hlavne modernejšie pomôcky, ako sú vibrátory, masturbátory, Venušine guľôčky, vajíčka, análne kolíky, stimulátory žaluďa alebo napríklad elektrostimulačný pás cudnosti pre pánov.

Pokiaľ ešte nemáte s elektrickou stimuláciou žiadne skúsenosti, bude lepšie si zaobstarať cenovo dostupnejšiu pomôcku, a pokiaľ vám tento druh dráždenia sadne, môžete siahnuť po ďalších. Alebo napríklad po sade na elektrosex.

Ja som dostala na vyskúšanie elektrostimulačný vibrátor Yequ Kieran E-Shock. Priznám sa, že som sa ho spočiatku trochu bála – predsa len je to elektrina a mne okamžite začali napadať nehody, ktoré by sa mi s ním mohli stať. Čoskoro som ale zistila, že je to neškodná a veľmi pekná hračka, s ktorou sa dá užiť veľa zábavy.

Yequ Kieran E-Shock

Vibrátor Yequ Kieran E-Shock má veľmi krásnu púdrovo ružovú farbu a ľahko prehnutý ergonomický tvar. Povrch tvorí jemne drážkovaný silikón, strieborné ovládanie v spodnej časti pomôcky je z ABS plastu. Dva kovové pliešky v hornej časti umožňujú prenos elektrických impulzov.

Pomôcku možno ovládať pomocou dvoch tlačidiel – jedno je označené vlnkami pripomínajúcimi dvojité w, druhé je označené bleskom. Pokiaľ dlho podržíte w tlačidlo, zapnete klasické vibrácie. Krátkym stlačením prejdete na ďalší režim, dohromady môžete vyberať z 12 vibračných a pulzačných rytmov. Dlhším podržaním blesku potom aktivujete elektrické výboje – prepínať sa dá medzi 7 módami.

Vibrátor je vodeodolný, takže ho samozrejme môžete umyť, ale len pod tečúcou vodou – nie je dobré ho pod vodu ponárať a ani to nie je bezpečné, ako som už spomínala vyššie. Pri hrátkach môžete siahnuť po lubrikačnom géle na vodnej báze, alebo sa predávajú špeciálne gély na elektrosex, ktoré zvyšujú vodivosť prúdu.

Aká teda bola moja skúsenosť s touto hračkou? Zaujímavá. Musím povedať, že po necelom roku intenzívneho testovania všelijakých pomôcok som skúsila niečo, čo je naozaj úplne iné. Pretože som citlivka, zostala som po celú dobu stimulácie pri intenzite číslo jedna a nezavádzala som vibrátor dovnútra. Stimulovala som si iba vnútorné strany stehien, zadok a vulvu. Aj tak to bol dosť výdatný zážitok, niečo, na čo moje telo nie je zvyknuté. Pretože sa odjakživa trochu viac obávam o svoje zdravie, mala som problém úplne sa uvoľniť – čo keď toto a čo keď tamto? Preto by som si hrátky pravdepodobne lepšie užila s niekým, komu dôverujem a komu by som stimuláciu jednoducho zverila do rúk a nemusela riešiť svoje strachy. Toto je každopádne podľa môjho názoru hlavná nevýhoda elektrosexu – nutnosť akejsi obozretnosti, to, že treba mať na zreteli bezpečnostné pravidlá, aby sme vylúčili možné riziká. Na druhej strane, za tú trošku nepohodlia skúšanie nových vecí stojí, nemyslíte?

Kačka
Autorkou článku je zapálená testerka, ktorá prevádzkuje IG profil hrackypodlekacky. Aj keď Kačka ešte len začína, svoje skúsenosti už má a veríme, že jej cesta môže pomôcť aj ostatným.
Ďalšie články autora Kačka
Grinding alebo vráťme sa do detstva Malý, ale šikovný: Stimulátor DAME Eva Satisfyer Tri Ball alebo trojnásobná dávka slasti Objavte kúzlo mäkkých pomôcok značky Iroha SATISFYER DOUBLE FLEX: Klasicky králiček v novom kabátiku Yoni vajíčka - zázrak, alebo hrozba? Porovnávanie generácií Satisfyer Pro 2 vs. Pro 2 Gen. 3 Prečo si zaobstarať menštruačný disk Ziggy Cup? Luxusné hýčkanie stimulátorom Mea Must-have kúsok v šuplíku? Luxusná masážna hlavica Lelo Soraya Beads alebo stroj na análne orgazmy Dokonalá príprava na análny sex? Análny dilatátor! Kushi alebo japonský vankúšik rozkoše Stimulátory klitorisu: aký je rozdiel medzi Satisfyerom, Womanizerom a ďalšími? Nečakaná sila Svakom Pulse Pure Morská panna vás poteší hneď na niekoľko spôsobov Dream Toys Vivre Gigi alebo prekvapenie v nohavičkách Dotyk luxusu so Shunga Aiko Maximálne zacielenie s Twirling Fun od Satisfyer Z podtlakového stimulátora Melo sa vám roztrasú kolená Kladivko Aphojoy Orgasm 2v1 alebo dvojitá dávka slasti Peachy Mini Beads: Dychberúca sila broskyňového vibrátora Elegantné vajíčko MELO roztancuje Váš bod G Magic Motion Vini: Vajíčko, ktoré s vami rado vyrazí von Podtlakové a sonické stimulátory klitorisu - Ako vlastne fungujú? Satisfyer Top Secret + - Vaše tajomstvo v nohavičkách Ako na sex v kúpeľni? Uhorka, ktorú by bolo do šalátu škoda Dildo alebo vibrátor? Univerzálny sprievodca svetom erotických hračiek Dlhá cesta k orgazmu, ktorá sa vyplatila