💛 Zľava -10 % alebo -20 % pre registrovaných zákazníkov? S kódom "DNES10" na všetko.
Partner of Notino
CUTE HRAČKA TÝŽDŇA S PREKVAPENÍM
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Grinding alebo vráťme sa do detstva

Keď som bola malá, zistila som, že pri hre ,,na koníčka“ je veľmi príjemné sa obkročmo pohybovať sem a tam po operadle gauča alebo kresla. Pre mnohých z nás práve takto začalo objavovanie vlastnej sexuality a tajov masturbácie. Otieranie sa (anglicky grinding) o operadlo, ale tiež o plyšáky, nohu stola alebo napríklad vlastnú ruku ponúka ľahko dostupný spôsob sebauspokojenia, ku ktorému nepotrebujeme žiadne pomôcky a nemusíme byť dokonca ani vyzlečení. Nebola by škoda sa takýchto slastných chvíľ vzdávať v dospelosti len preto, že sa skákanie po nábytku niekomu môže zdať príliš detinské alebo animálne? Nielenže sa mu môžeme bez hanby oddávať stále rovnako, ako keď sme boli malí, ale s dnešným výberom pomôcok môže byť takýto zážitok naviac ešte omnoho uspokojivejší!

Prečo je to tak super?

Niekto, kto je zvyknutý sa uspokojovať klasicky v sede alebo v polohe na chrbte, si môže klásť otázku, čo je na nejakom trení a skákaní tak prevratného. Ja by som povedala, že u grindingu ide predovšetkým o prirodzenosť vykonávaného pohybu. Intuitívne pohyby vedúce k rozkoši možno pozorovať v niektorých prípadoch aj u veľmi malých detí, ktoré sa ešte len plazia alebo lezú. K treniu v zásade nepotrebujete erotické pomôcky, stačí vám napríklad ono spomínané operadlo a prirodzený pohyb panvy. To je dôvod, prečo je podľa mňa práve táto technika veľmi vhodná pre ženy majúce problémy s dosiahnutím orgazmu. Ďalším dôvodom je to, že nemusíte ovládať žiadne ručné techniky, takže pokiaľ nie ste zvyknutý masturbovať rukou, bude pre vás trenie pravdepodobne ľahšou variantou. Nemenej dôležitým bodom je potom fakt, že pri grindingu zapojujete svaly- predovšetkým tie okolo panvy. Pri zvýšenom svalovom napätí je dosiahnutie orgazmu vôbec najľahšie. Áno, pokiaľ chcete svoje orgazmy kultivovať a prehlbovať, je rozhodne na mieste naopak uvoľnenie a predýchanie, ktoré vaše vyvrcholenie čo najviac oddiali. Ak ale hovoríme o búraní akéhosi orgazmického bloku, je dovolené všetko, čo vás jednoducho urobí.

Rovnako ako pred rokmi

Možno vám spätne pripadá divné či dokonca zvrhlé, že ste ako malá ,,preťahovala“ plyšáka a v dospelosti by ste si pri tom pripadala ešte divnejšie. Nie je to však potrebné, pretože vám úplne rovnako poslúži napríklad pevnejší vankúš alebo zhrnutá deka. Ak viete, že je toto ten najlepší spôsob, ako dosiahnuť extázu, smelo do toho. Ak sa vám aj tak vkrádajú do hlavy pochybnosti, či ste ,,normálny“, skúste si niekedy pred seba dať zrkadlo a sledovať, ako si robíte dobre. Možno vás prekvapí , nakoľko sexy môže byť takýto zážitok – kto by potom potreboval porno?

Ku grindingu možno využiť mnoho ďalších predmetov u vás doma. Niekde som kedysi čítala, že najlepšia je noha stola. Samozrejme v nohavičkách, pretože jednak by to bez konskej dávky lubrikantu akosi drhlo, jednak noha stola nebude najčistejšia. Musím povedať, že nápad je to zaujímavý, ale nijako zvlášť ma táto technika nenadchla. Čo mi fungovalo o poznanie lepšie bol lubrikantom alebo kokosovým olejom natretý roh stola. Len si dajte pozor, aby ste sa na ňom nenapíchla. Rovnako poslúži aj operadlo stoličky alebo kresla, podnožka alebo taburet, futra u dverí, okraj vane alebo čelo postele. Ak pri masturbácii rada využívate zeleninu, tak vedzte, že trieť sa dá skvelo aj o (dobre umytú a navlhčenú) šalátovú uhorku. Je to len na vás a vašej fantázii, len buďte opatrná, pretože v pozadí nestojí žiadny výrobca erotických pomôcok. ktorý by garantoval bezpečnosť otierania sa o túto konkrétnu stoličku.

Hračky na mieru

Pokiaľ chcete celý zážitok povýšiť na novú úroveň alebo vás otieranie o operadlo skrátka neberie, skúste k treniu využiť erotickú pomôcku! Len nedávno som objavila existenciu grinderov alebo pomôcok, ktoré sú ku grindingu priamo určené. V Česku a na Slovensku je ich výskyt zatiaľ bohužiaľ veľmi sporadický, čo sa dúfam v budúcnosti zmení. Aj tak e-shopy s erotickým tovarom ponúkajú mnoho produktov, ktoré sa dajú využiť úplne rovnako.
Trieť sa je možné v zásade o čokoľvek. Klasikou je masážna hlavica alebo magic wand, ktorú si môžete jednoducho dať po seba a v ľahu na bruchu sa o ňu trieť svojím rozkrokom. Tento spôsob je obľúbený tiež u mužov, ktorým sa pri pohybe o hlavicu sem a tam sťahuje predkožka a zároveň je cez ňu žaluď dráždený silnými vibráciami (okrem toho si veľa z nich nemôže vynachváliť vibrácie aplikované na hrádzu alebo v okolí análneho otvoru, takže sa kúpa vyplatí dvojnásobne). Ďalšou obľúbenou technikou je zasadenie hlavice medzi vankúše, na ktoré obkročmo nasadnete a vytvoríte si tak akýsi DIY sybjan (masturbačné sedátko). Taktiež ak máte doma klasický vibrátor podlhovastého tvaru, môže byť využitý rovnakými spôsobomi.
Nie príliš známou možnosťou je využitie dilda alebo nevibračnej pomôcky určenej pre penetráciu do vagíny či análneho otvoru. Zvlášť ak je nejako štrukturované – s výstupkom alebo drážkami. Stačí na neho kvapnúť váš obľúbený lubrikačný gél a jazda môže začať!

Vôbec najvhodnejšie sú avšak pre túto aktivitu podľa mňa ploché vibrátory na klitoris. Napríklad Kushi japonskej značky Iroha využívam vlastne zakaždým tak, že sa o neho otieram. Pretože má stimulačné drážky, odvedie skvelú prácu aj bez zapnutia vibrácií, s nimi je to ale pochopiteľne úplne najlepšie. Zároveň je mäkučký, takže sa moja vulva cíti pri trení ako v perinke. Za zmienku stoja určite tiež ploché vibrátory do nohavičiek, ako je Feelztoys Panty Vibe alebo Dream Toys Vivre Gigi.Ak vlastníte klasický bullet vibrátor, ktorý je menších rozmerov, skúste okolo neho natiahnuť veľké pysky ohanbia a trieť sa o vankúš alebo napríklad podnožku. Tento spôsob je vďaka skladnosti bulletu ideálny (nielen) pri cestovaní. Môže sa stať, že sa vám pomôcka bude posúvať alebo vypadávať mimo miesto najvššej slasti. V takom prípade odporúčam obliecť si tesnejšie nohavičky, ktoré ho udržia na mieste. V tomto smere je výborná jedna pomôcka, ktorú som nedávno vyskúšala - Eva od Dame products. Má totiž ,,nožičky“, ktorými sa drží vnútri pyskov a nevypadne tak ľahko. Či si už zvolíte čokoľvek, pamätajte, že je stále čo objavovať. Ak vám nevyhovuje jedna technika, skúste inú, zaobstarajte si novú pomôcku, experimentujte! Len vtedy totiž zistíte, čo vám robí naozaj dobre.
Kačka
Autorkou článku je zapálená testerka, ktorá prevádzkuje IG profil hrackypodlekacky. Aj keď Kačka ešte len začína, svoje skúsenosti už má a veríme, že jej cesta môže pomôcť aj ostatným.
Ďalšie články autora Kačka
Články