Poďte sa hrať 🎲 Zľava -15 % na kategóriu Erotická zábava s kódom HRY15
Partner of Notino
CUTE HRAČKA TÝŽDŇA S PREKVAPENÍM
ZĽAVŇOVAČ DOPRAVY
Darček Pre každého

Stimulátory klitorisu: aký je rozdiel medzi Satisfyerom, Womanizerom a ďalšími?

Stimulátory klitorisu sa v posledných rokoch radia medzi najpredávanejšie pomôcky vôbec. Čo je na nich také úžasné? Dlho som na to nemohla prísť, pretože som hľadala tú pravú pre seba. Teraz mi ich vyhovuje hneď niekoľko a už viem, aké majú kvality. Je to predovšetkým jednoduchosť použitia a rýchlosť dosiahnutia orgazmu. Nemusíte sa namáhať pohybmi navyše, obvykle stačí pomôcku priložiť ku klitorisu a za chvíľu máte hotovo. Áno, čas pre seba, zmyselná atmosféra a dlhé objavovanie svojho tela je neuveriteľne blahodárne, ale ako často si na takéto hry urobíte čas? Raz týždenne? Raz za mesiac? Rýchly orgazmus pred zaspaním možno nebude taký hlboký, ako orgazmus vychádzajúci z láskyplného prepojenia sama so sebou, to ale neznamená, že nemá váhu. Orgazmy sú veľmi zdravé, nech už sú akékoľvek – malé alebo veľké, hlboké alebo plytké, krátke či dlhé. Vyplavia sa vám hormóny šťastia a bude sa vám dobre spať. Pokiaľ masturbujete radšej ráno, opäť predpokladám, že nebudete vstávať o piatej kvôli hodinovému rituálu pred prácou. Podtlakové pomôcky predstavujú príjemné riešenie v podobe takmer okamžitého orgazmu, kedykoľvek si naň spomeniete. Ktorú si ale vybrať, keď ich je na trhu toľko? Nebojte, vyskúšala som ich už dosť na to, aby som vám mohla s výberom pomôcť.
Nebudem porovnávať len hračky podtlakové, ale aj sonické, pretože mi prídu veľmi podobné – oba typy stimulátorov majú sosáčik alebo náustok, v ktorom dochádza k stimulácii klitorisu (alebo iných častí tela). Aké vlastnosti ma pritom budú zaujímať? Rozhodne tvar a hĺbka náustku, intenzita, hlučnosť, výdrž, množstvo režimov alebo intenzít a finančná dostupnosť. Ďalej mi napadá ešte vzhľad a ergonómia, či sa hračka dobre drží, je skladná atď. Materiálu sa venovať nebudem, pretože všetky spomínané pomôcky majú náustok zo silikónu. Niektoré sú zo silikónu celé, iné sú z ABS plastu, to mi ale nepripadá dôležité. Pridám samozrejme aj dojmy z používania, tie budú vždy nakoniec, pretože sú subjektívne. Čo vyhovuje mne, inej žene vôbec nemusí a naopak.

Womanizer

Začneme klasikou – značka Womanizer s podtlakovými pomôckami začala a očarila nimi celý svet. Jej výrobky majú patentovanú technológiu Pleasure Air. Niektoré modely majú navyše ďalšie vylepšené funkcie, ako je pohotovostný režim (po 10 minútach nepoužívania sa zariadenie samo vypne), Smart Silence (ak pomôcka nie je priložená, je ticho a nepracuje) a Autopilot.

Cena

Womanizer je originál a podľa toho aj stojí. Najdrahší je Womanizer Duo (okrem podtlakového náustku má ešte vibračné vaginálne ramienko) a novinka - Womanizer OG, ktorého náustok vie okrem klitorisu dráždiť aj bod G. Oba stoja takmer 220 eur. Obľúbený model Premium stojí okolo 180 eur, Classic 150 eur. Najlacnejšie sú modely Starlet, ktoré kúpite asi za 85 eur. Pokiaľ žiadny Womanizer nemáte, je vhodné začať nejakým lacnejším, aby ste zistili, či vám tento druh stimulácie vôbec vyhovuje.

Vzhľad, ergonómia

Na rozdiel od iných podtlakových pomôcok je Womanizer verný klasickému vzhľadu a tak všetky jeho modely vyzerajú skoro rovnako. Osobne v tom ale problém nevidím, dobre sa drží a pri všetkých je možné vymieňať veľkosti náustkov. Navyše máte na výber množstvo krásnych farebných riešení.

Náustok

... alebo to najdôležitejšie kritérium pri výbere podtlakovej pomôcky. Womanizer má tú výhodu, že sa jeho náustok dá zložiť a vymeniť za iný. Balenie obvykle obsahuje veľkosť S a M, prikúpiť sa dá L. Rovnaké náustky sa dajú použiť napríklad na modely Premium, Starlet, Classic alebo Liberty. Vždy si radšej naštudujte, aké náustky patria k danému modelu. Ja som skúšala pri modeli Classic veľkosť S, M aj L. Veľkosť S bola na môj vkus príliš malá a plytká, L zase priveľká. Spokojná som teda s M. Ten má pre predstavu priemer cca 1,1 x 1,6 cm.

Intenzita, výdrž, hlučnosť

Intenzita Womanizeru je úplne iná, než intenzita napríklad Satisfyera. Hneď po zapnutí je to celkom sila, podľa modelu máte na výber z niekoľkých stupňov. Pri Womanizere sa nevyskytujú iné ako kontinuálne režimy tlakových vĺn, mení sa iba intenzita. Hlučnosť je výraznejšia, ale iba dovtedy, pokiaľ náustok nie je priložený ku koži. Preto má model Premium funkciu Smart Silence, kedy bez kontaktu nepracuje. Výdrž je značná - je vidieť, že sa jedná o vysoko kvalitný produkt. Človek navyše oproti iným pomôckam ušetrí na energiách, pretože stimulátor, s ktorým sa urobíte do piatich minút, nemusíte veľmi často dobíjať.

Pocity

Osobne nesúhlasím s tvrdením, že medzi Womanizerom a Satisfyerom nie je okrem ceny rozdiel. Pre môj klitoris je to úplne iný pocit. Zatiaľ čo Satisfyer doň akoby ťuká, Womanizer ho viac nasáva. Tlakové vlny Satisfyera cítim skôr na povrchu, zatiaľ čo Womanizer sa dostáva hlbšie do tkanív, rovnako ako Lelo Sona a Sila – viď ďalej.

Satisfyer

Satisfyer je značka preslávená podobne ako Womanizer, neobmedzuje sa však iba na podtlakové pomôcky – vyrába všelijaké vibrátory, masturbátory, venušine guľôčky, análne kolíky alebo napríklad menštruačné kalíšky. Ich Air Pulse stimulátory milujú ženy po celom svete.

Cena

Nižšia cena stimulátorov Satisfyer je veľkým plusom tejto značky. Zatiaľ čo Womanizer začína na 80 eurách, klasický Satisfyer zoženiete už od 20 eur. Pokiaľ si chcete vyskúšať, či vám vyhovuje tento typ stimulácie, môžete siahnuť po modeli One Night Stand, ktorý stojí dokonca necelých 8 eur.

Vzhľad, ergonómia

Na rozdiel od stimulátorov značky Womanizer sa jednotlivé modely Satisfyera veľmi líšia. Najznámejší je asi Satisfyer Pro 2 alebo Penguin. Obidva sa dobre držia a u oboch je možné zložiť a vymeniť silikónový nadstavec. Modelov ale existuje toľko, že si vyberie každý. Pokiaľ túžite po dvojitej stimulácii, ponúka táto značka tiež niekoľko verzií s vaginálnym ramienkom a funkciou vibrácií.

Náustok

Jednotlivé modely sa líšia nielen celkovým tvarom a veľkosťou, ale aj rozmermi a hĺbkou náustku. Spomínaný model Pro 2 má vnútorný priemer náustku 1,3 cm, Sunray 1,4 cm, Number One 1,6 cm. Niektoré sú plytšie, iné hlbšie, nikdy to ale nie je tak, že by sa klitoris priamo dotýkal vnútornej membrány (ako je to napríklad pri stimulátore Melo).

Intenzita, výdrž, hlučnosť

Satisfyer je špecifický tým, že má úplne slabé prvé dve intenzity. Až od tretej alebo piatej je možné vôbec niečo pocítiť. Čo ale nepovažujem za negatívum, pretože každá máme klitoris inak citlivý. Hlučnosť pri týchto nízkych intenzitách je prakticky nulová, tie vyššie už sa celkom podobajú hučaniu Womanizera. Satisfyer má podľa mojich skúseností aj oproti Womanizeru nižšiu výdrž, aj tu však platí, že ho netreba nabíjať tak často, vzhľadom na to, ako rýchlo vás môže "urobiť".

Pocity

K Satisfyeru som si musela nájsť cestu. Skúšala som už dosť modelov a zistila som, že čím menší náustok, tým skôr mi hračka nebude vyhovovať. Momentálne platí, že mám najradšej modely Supernova a Sunray, ktoré majú vaginálne ramienko. Orgazmus som mala aj s Love Breeze a Number One, aj keď nebol taký hlboký ako s Womanizerom. Môj hlavný dojem zo stimulátorov Satisfyer je ten, že klitoris nenasávajú, ale skôr doňho ťukajú.

Lelo

Značka Lelo je známa predovšetkým svojimi luxusnými vibračnými pomôckami, pár rokov dozadu však prišla s niečím novým – začala vyrábať sonické stimulátory. Nehovorí sa im podtlakové, pretože namiesto tlakových vĺn vysielajú vlny sonické, ktoré idú viac do hĺbky a rozochvejú tak aj hlbšie štruktúry klitorisu. Ja ich sem napriek tomu zaraďujem, pretože majú náustok a nasávajú klitoris, podobne ako Womanizer.

Cena

Rovnako ako všetky produkty od značky Lelo, sú aj sonické stimulátory pomerne finančne náročné. Avšak nie tak veľmi, ako Womanizer - model Sona môžete kúpiť už od cca 50 eur a Sona 2 za cca 70 eur. Moja obľúbená Sila však stojí 120 - 160 eur a Enigma, ktorá spája klitoriálnu a vaginálnu stimuláciu, dokonca vyše 180 eur. Pretože je ale Sila moja najobľúbenejšia „sosáčiková“ pomôcka vôbec, vyplatí sa podľa mňa každé euro.

Vzhľad, ergonómia

Lelo je preslávené luxusným vzhľadom svojich produktov a Sona, Sila a Enigma nie sú výnimkou. Enigmu som neskúšala, ale Sona aj Sila sa skvele držia, majú veľmi príjemný materiál a navyše vyzerajú naozaj krásne. Súčasťou každého balenia je aj saténové vrecúško na uskladnenie, čo považujem za veľké plus.

Náustok

Lelo Sona má malý okrúhly náustok s vnútorným priemerom 1,1 cm, Sila ho má väčší (1,4 x 2 cm). Menší náustok zaistí intenzívnejšiu stimuláciu, pretože dráždi iba žaluď klitorisu. Ten väčší pojme aj okolité tkanivo a je tak vhodnejší pre ženy s veľmi citlivým klitorisom – ako som ja. Podľa mojich instagramových prieskumov si časť žien náustok prikladá priamo na žaluď, časť nad neho alebo zo strany – práve preto, že je pre nich priama stimulácia veľmi silná.

Intenzita, výdrž, hlučnosť

Povedala by som, že intenzita Sony a Sily je podobná ako intenzita Womanizeru (a Svakomu). Satisfyer je o dosť jemnejší a na silnejšie módy sa musíte „preklikať“. Na rozdiel od Womanizeru a Satisfyera majú Lelo sonické stimulátory nielen rôzne stupne intenzít, ale aj niekoľko premenlivých režimov. Vlny teda nemusia byť len kontinuálne, ale aj prerušované alebo napríklad narastajúce.

Výdrž je neskutočná, čo pozorujem všeobecne u všetkých pomôcok Lelo. Silu používam už viac ako pol roka a nabíjala som ju dvakrát. Samozrejme, záleží na tom, aké vysoké intenzity používate a ako dlho.

Sona a Sila veľa hluku nenarobia, pokiaľ ste na prvej intenzite (ktorú ja osobne využívam najčastejšie).

Pocity

Sila je moja srdcová záležitosť. Nasaje klitoris do mäkkej izbičky a tam ho stimuluje tak úžasným spôsobom, že sa o chvíľu zvíjam v mohutnom, napĺňajúcom orgazme. Mnohokrát som so Silou mala aj mokrý orgazmus. Sona mi naopak až tak nevyhovuje, kvôli vyššie spomínaným malým rozmerom náustku. Je na mňa skrátka až príliš intenzívna.

Svakom

Značka Svakom je známa predovšetkým vďaka výborným hračkám pre mužov – jej masturbátory a stimulátory prostaty sú veľmi obľúbené po celom svete. Novinkou sú podtlakové pomôcky Pulse Pure a Pulse Union, ktoré už na prvý pohľad zaujmú svojím tvarom a originálnymi farbami.

Cena

Pulse Pure stojí cca 70 eur a Pulse Union niečo cez 80 eur. Ide teda o takú priemernú cenu v kategórii podtlakových pomôcok.

Vzhľad, ergonómia

Design má Svakom naozaj krásny. Pulse Pure je k dispozícii v príjemnej ružovej (ten mám doma) alebo v nevšednej petrolejovej farbe. Je esovito zahnutý, dobre sa drží a použitie je veľmi jednoduché. Súčasťou balenia je praktické látkové vrecúško.

Náustok

Vnútorný priemer náustku je 1,1 cm, teda rovnaký ako u Lelo Sona. Náustok je hlbší a má mäkké zosilnené okraje. Podobne ako Sona a Sila klitoris nasáva dovnútra, čo je veľmi príjemné.

Intenzita, výdrž, hlučnosť

Intenzitou mi Pulse Pure pripomína opäť Sonu od Lela. Už tá prvá je celkom výdatná. Môžete si vybrať z 5 intenzít a taktiež z 5 režimov podtlakových vĺn.

Výdrž je skvelá, síce nie taká, ako u pomôcok Lelo, ale rozhodne nadpriemerná.

Hlučnosť je ďalšia vec, ktorú má pomôcka podobnú so Sonou. Ak máte nastavenú základnú intenzitu, nerobí žiaden veľký rámus.

Pocity

Keďže je za mňa Svakom Pulse Pure niečo ako druhá Sona, nemôžem povedať, že by mi na 100 % vyhovoval. Na môj klitoris je dosť silný a prikladám ho naň teda zhora alebo zboku (kdežto Silu môžem priložiť priamo naň). Pokiaľ máte radi silnú a cielenú stimuláciu, bude to hračka presne pre vás.

Záver

Dúfam, že som vám pomohla zorientovať sa aspoň v týchto štyroch značkách pomôcok so sosáčikom. Rozhodne stojí za to zaobstarať si aspoň jednu podtlakovú hračku - jedná sa totiž pravdepodobne o najrýchlejší spôsob, ako dosiahnuť vyvrcholenie. Že priemerná žena potrebuje okolo 20 minút stimulácie? Vôbec nie – keď máte ten správny náustok, do dvoch minút príde výbuch.
Kačka
Autorkou článku je zapálená testerka, ktorá prevádzkuje IG profil hrackypodlekacky. Aj keď Kačka ešte len začína, svoje skúsenosti už má a veríme, že jej cesta môže pomôcť aj ostatným.
Ďalšie články autora Kačka